Technika Brno – Šumperk 1:2 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 6:3 (kon.) | Nový Jičín – Kopřivnice 6:0 (kon.)
Tábor – Nymburk 6:3 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Bílina – Kobra 3:5 (kon.)
Klatovy – Jablonec n/N 3:4 (1:2 po s.n.) | Sokolov – Klášterec nO 2:6 (kon.) | Vrchlabí – Trutnov 4:1 (kon.)
Děčín – Řisuty 5:1 (kon.) | David Servis – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Mor. Budějovice 0:4 (kon.)
Pelhřimov – Písek 4:8 (kon.)
HK Nový Jičín
6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
HC ISMM Kopřivnice
Sobota 04.02.2017, 17:002. liga skupina Východ • 39. kolo

Je tady konec zápasu, Nový Jičín dnes zaslouženě nechává své tři body doma. Svým způsobem vrací i porážku z minulého zápasu, v Kopřivnici. Určitě rozhodla odhodlanost a druhá třetina, kdy během krátké doby, jsme mohli být svědky čtyř gólů. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a těším se brzy napočtenou! (19:11:04)

59:58
    Robin Gebauer se dostal do samostatného úniku, měl dost prostoru na zakončení, bránu však přestřelil!

59:00
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Marek – 2 min.).

58:54
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Autorem branky je BĚHAL. Asistence: Málek a Novotný. Je tady šestý a zřejmě poslední gól! Novotný Dominik přihrál Málkovi, ten ještě následně Běhalovi, který už neměl problém, do zcela prázdné brány střílet přesně!

58:38
    HK Nový Jičín teď dobře uzamknul své protivníky v obranném pásmu. Kratochvíl měl víc než dost času na zakončení, netrefil přesně. Následně ještě jedna dobrá střela, kterou Šimeček vyrazil.

58:02
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Zdeněk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Pargáč – 2 min., hrubost).

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty, třetí třetiny.

57:00
    Cabák chtěl teď vymyslet nějakou dobrou akci, Krutil ho ale v rámci pravidel zastavil a celá akce rázem končí.

56:00
    Adam Uhlár teď zkoušel střelu přes jednoho z obránců Kopřivnice. Tohle bude ale muset ještě potrénovat, střela šla o dobrého půl metru mimo.

55:00
    Velký závar a série šancí, před Jiřím Slovákem. Teď možná i trochu se štěstím se stav stále nemění!

54:42
    Kopřivnice ještě nic rozhodně nevzdává a bojuje o každý centimetr ledu. Je vidět, že by rádi dali alespoň jeden čestný gól.

53:10
    Ihned po vhazování, se dostali domácí ke kotouči. Netrvalo to však dlouho a následuje další vhazování, před Slovákem.

52:33
    Vhazování po pravé ruce Jiřího Slováka.

51:19
    Další velká šance pro domácí mužstvo! Adam Uhlár přihrával svému spoluhráči před bránu, který byl zcela osamocen! Kamil Šimeček byl ale v dobrém postavení a nebezpečnou střelu zlikvidoval.

50:50
    Pargáč vybojoval kotouč, jenže netrvalo dlouho a byl nucen ho odevzdat soupeři.

49:39
    Boj o kotouč za bránou Jiřího Slováka, který vyhrálo domácí mužstvo a už se ženou na bránu Kamila Šimečka.

49:00
    Domácí HK Nový Jičín již někam nespěchá, spíše defenzivně brání a snaží se udržet současný stav.

48:09
    Zakázané uvolnění, Nového Jičína.

47:15
    Podobně i jako jeho soupeř, zůstává trestné střílení neproměněno, škoda!

47:15
    Trestné střílení pro Porubu Jana, který byl faulován!

46:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu, teď musel ale Šimeček Kamil dávat opět pozor, zvládnul to ale bez problému.

44:50
    Stále rušno kolem Jiřího Slováka, ten i nadále odolává. Vydrží mu to ještě 15. minut?

43:29
    Velká šance domácího mužstva, křižná přihrávka sice vyšla ale Šimeček Kamil se stačil ještě přesunout!

41:42
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Samiec – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Pargáč – 2 min., podražení).

41:16
    Kolem Jiřího Slováka je teď rušno. Ten se má ale na pozoru a stále se mu daří držet čisté konto.

40:55
    Zakázané uvolnění Nového Jičína.

40:01

Je za námi druhá třetina, která přinesla doslova gólové hody. Bohužel, jen pro domácí tým, který během několika minut, dokázal přesnými přihrávkami skórovat v krátkém časovém úseku. Na tabuli svítí skóre 5:0 a za tohoto stavu, se jen těžko bude dát něco dělat. Uvidíme ale co trenér Kopřivnice Václav Slabý vymyslí. Dalo by se říct, že toto je odveta za poslední střetnutí obou celků, kdy Kopřivnice vyhrála jasně – 9:2.O to je to zajímavější, že toto utkání se hrálo přesně před měsícem. Další třetina začně přibližně v 18:39.

40:00

39:55
    Nový Jičín ještě krouží kolem Šimečkovy brány, nic zvláštního se už zřejmě nestane.

39:27
    Akce Kopřivnice zastavena, pro offside.

39:02
    Další nebezpečná střela, Šimeček se dokázal celkem bez problému přesunout a následuje vhazování.

38:30
    HK Nový Jičín, má v posledních dvou minutách určitě navrch. Dokázali si vypracovat nejméně tři gólové šance, nepodařilo se jim však tyto šance přetavit v gól.

37:37

37:25
    Nebezpečná střela od modré čáry, Jiří Slovák ale věděl přesně, kam střela směřuje a s ledovým klidem jí bez problému pokryl.

37:06
    Ivo Kocián volil blafákové zakončení, Šimeček s tímto počítal a trestné střílení zůstává nevyužito!

37:06
    Pozor! Opět v úniku jeden z útočníků Nového Jičína, obránce Kopřivnice na poslední chvíli šáhnul po záchranné brzdě a je z toho trestné střílení – Ivo Kocián!

36:22
    Tohle opět vypadalo nebezpečně, Kopřivnice znovu dokázala uzamknout domácí v obranném pásmu. Nicméně, chvíli poté přišla obrovská chyba v jejich obraně. Sonnek dokázal obstarat puk, už měl Šimečka na zemi, na poslední chvíli ale ještě jeden z obránců, dokázal do jeho hokejky vložit tu svou.

35:37
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., napadení).

35:14

35:12
    Nový Jičín se konečně dokázal osvobit.

34:16
    Tak toto opravdu vypadalo nebezpečně! Kopřivnice v této přesilovce naprosto zamkla domácí v obranném pásmu a pálila jednu střelu za druhou. Jen díky štěstí a dobré pohotovosti Jiřího Slováka, drží domácí Jiří Slovák stále čisté konto!

33:14
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Hruška – 2 min., hákování). Zcela správně teď rozhodčí posoudil situaci, kdy si Hruška pomohl hokejkou, odpočine si za to na dvě minuty.

32:48
    Jiří Slovák teď sebejistě zasáhl lapačkou, působí klidným a jistým dojmem.

32:20
    Vyčesaný se hnal s pukem co to šlo, jenže neviděl svého spoluhráče Pargáče, který byl v pásmu rychleji než on, pískán tedy offside.

30:48
    Autorem branky je GEBAUER. Asistence: Palacký a Málek. A co čert nechtěl, máme tady další gól, tentokrát již pátý! Dalo by se říct, že celkem normální situace. Málek nahrál Palackému, který okamžitě střílel, Šimeček ale vyrazil jen před sebe, kde číhal Robin Gebauer a zvyšuje tak na 5:0 !

30:20
    Ihned po vhazování přelistil jeden z útočníků hostů Vašuta, hnal se na Slováka, v zádech měl ale pár obránců, kteří ho včas zastavili.

30:05
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Běhal zkoušel střelu od modré. Ta ale byla ztečována mimo nebezpečí, bude se vhazovat před Šimečkem.

29:27
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Tomášek – 2 min., podražení).

28:50
    Mirné sevření domácích, je ale znát určitá nervozita, na hokejkách Kopřivnice, jeden z obránců nezpracoval puk přesně a dal tak prostor k vystřídání lajny Nového Jičína.

28:08
    Kopřivnice je značně otřesena, aby ne, když dostala tři rychlé góly. Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.

27:04
    Autorem branky je BĚHAL. Asistence: Kocián a Uhlár. Neskutečné, Nový Jičín je opravdu při chuti. Podobná situace, jako před pár minutami. Adam Uhlár viděl Ivo Kociána, který chtěl střílet, tímto samozřejmě zmátl hostujícího gólmana Šimečka a místo toho kulišácky poslal rychlý pas na Běhala. – 4:0 !

26:44
    Boj o kotouč, před bránou Šimečka, který vyhrává Kofroň.

26:01
    Jestli v minulém duelu hostům něco šlo, byly to právě přesilové hry. Dnes to ale rozhodně neplatí, Kopřivnici ani tato přesilovka nevyšla.

24:01
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Uhlár – 2 min., podražení).

23:39
    Autorem branky je SONNEK. Asistence: Hruška a Kratochvíl. Během krátké chvilky, ani ne minuty, dokázali domácí vstřelit další gól! Kratochvíl viděl dobře postaveného Hrušku, ten vypálil, Šimeček vyrazil před sebe. Tam čekal Jan SONNEK, který už bez problému tuto akci dokonal – 3:0 !

23:19
    Autorem branky je NOVOTNÝ. Asistence: Vašut. Tak to byl opravdu nečekaný gól! Přemysl Vašut poslal standartní přihrávku na Dominika Novotného, který zavezl puk do útočného pásma a nejspíše viděl skulinku mezi betony a mířil přesně – 2:0 !

22:47
    Obě mužstva se snaží získat puk, hra se přesunuje ze středního pásma do obranného a naopak. Hra zastavena pro offside Kopřivnice.

21:53
    Velká šance také na druhé straně! Jiří Slovák ale vytáhl parádní zákrok a skóre se tak nemění!

21:47

21:05
    Velká šance Dominika Novotného (NJI), který se dobře uvolnil a zůstal tak sám před bránou! Volil ale přízemní střelu, se kterou neměl Šimeček problém.

20:30

20:01

Hráči postupně přijíždějí na led, utkání by mělo do minutky začít.

Další třetina začne cca v 17:46.

Máme za námi první třetinu, která se nesla ve znamení oslabení a přesilovek. Novému Jičínu, se podařilo hned na začátku utkání, vstřelit gól a to sice zásluhou Málka. Během první třetiny jsme mohli vidět i rivalitu a napětí, které tyto derby provází. Dá se očekávat, s přicházejícími minutami, se toto bude stupňovat. Zatím můžeme sledovat hezký a vyrovnaný hokej.

20:00

19:47
    Vyloučení v týmu HC Kopřivnice (Marek – 2 min., hákování).

19:00
    Další přesilová hra HC Kopřivnice, která ale ani teď nevypadá, že skončí gólem. Domácí se dobře brání, napadají rozehrávku ve svém obranném pásmu a celkově působí jistým dojmem.

18:29
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., hákování.

18:27

18:08
    Menší diskuze domácího gólmana s rozhodčím, následně vhazování po jeho levé ruce.

17:19
    Velká šance hostujícího celku na vyrovnání! Jiří Slovák musí být teď hodně na pozoru! Zatím ale střel moc nepřichází, dobrá obranná hra domácích!

16:26
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., sekání). Hodně zajímavý trest, Šimeček neměl ještě kompletně puk pod kontrolou, Málek se snažil puk "vyšťourat, lehce hokejkou přejel přes výstroj hostujícího gólmana, rozhodčí to viděl ale jako sekání.

15:32
    Hra se stěhuje zpět do obranného pásma Nového Jičína, díky nepřesné rozehrávce.

15:13
    Opět jsme mohli být svědky, kdy hostující brankář Šimeček, byl ostřelován prakticky ze všech pozic.

14:00
    Okamžitě po skončení oslabení, se domácí dostali k puku. Vyslali pár "jedovatých" střel, nicméně mimo.

13:47

13:00
    Tato přesilová hra ale nevychází úplně dle jejich představ, navíc pískáno zakázané uvolnění HC Kopřivnice.

12:14
    Kopřivnice v této přesilové hře určitě bude chtít vytvořit obrovský tlak. A pokud si pamatuji dobře, na domácím ledě, jim to šlo víc než dobře.

11:46
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., vražení na hrazení).

10:42
    Momentálně se nedá určit, kdo by měl jednoznačně převahu. Hraje se hokej nahoru – dolů. Řekl bych, divácky atraktivní podívaná, zatím. V posledních vteřinkách si ale Kopřivnice dokázala vytvořit patřičný tlak.

08:51
    Také Jiří Slovák, musel být na pozoru. Náštěstí pro něj, střelu dokázal vytěsnit mimo svou svatyni.

08:33
    Šimeček se teď musi pořádně soustředit, vytáhl hezký zákrok lapačkou, vhazování před Kopřivnickým brankářem.

08:00
    Opět jsou to domácí, kteří se tlačí před branu Šimečka, teď dobrá střela z jednoho obránců – mimo.

07:13
    Další akci domácího mužstva, zastavil offside.

06:01
    Netrvalo příliš dlouho a obranná hra Nového Jičína, hosty odzbrojila. Samiec David převzal kotouč a zkouší se dostat až k bráně soupeře.

05:15
    Souboj o kotouč probíhal v obranném pásmu domácího mužstva, lépe na tom byli hráči Kopřivnice, kteří získali puk.

04:02
    Momentálně máme za sebou první čtyři minuty zápasu, u puku teď Sonnek, který zkoušel zavézt puk do pásma, nepodařilo se mu to. Akci končí offside.

Omluvte prosím menší zdržení v onlajnech, které způsobily technické komplikace. Nyní již je všechno v pořádku a budu Vám přinášet informace, tak jak to má být.

02:52
    Autorem branky je MÁLEK. Asistence: Novotný a Gebauer. A je tady první gól! Rychlý přechod do pásma, střela Robina Gebauera, kterou tečoval Novotný,následně ještě dorážel Málek a to už bylo na hostující brankáře příliš! 1:0 !

00:01

Hezký podvečer, vážení hokejoví přátelé. Dnes máme na programu derby mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí. Domácí mají hostům co oplácet, podaří se jim to na domácím ledě? To se dozvíme již za chvilku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Knápek

Branky a nahrávky: 3. Málek (Novotný, Gebauer), 24. Novotný (Vašut), 24. Sonnek (Hruška, Kratochvíl), 28. Běhal (Kocián, Uhlár), 31. Gebauer (Palacký, Málek), 59. Běhal (Málek, Novotný)

HK Nový Jičín: SLovák (Iláš), Stránský, Běhal, Hruška, Vašut, Kysučan, Metelka, Cabák, Gebauer, Samiec, Slovák, Málek, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Daron, Sonnek, Kratochvíl, Palacký, Novotný, Uhlár
    HC ISMM Kopřivnice: Šimeček (Fendrich), Krutil, Čintala, Marek, Merenda, Bartošák, Chalupa, Kowalczyk, Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Tomášek, Pargáč, Červenka