Boston – Toronto 5:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 3:2 (3:2 po s.n.)
NY Islanders – Carolina 4:5 (po pr.) | Columbus – New Jersey 1:5 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Dallas – Chicago 3:5 (kon.) | Nashville – Detroit 0:1 (kon.) | Vancouver – Minnesota 3:6 (kon.)
San Jose – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | Washington – Los Angeles 5:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 0:1 (0:1 po s.n.)
NY Rangers – Calgary 4:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
New Jersey Devils
Neděle 05.02.2017, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše! Děkuji za pozornost a přeji příjemné usínání, respektive vstávání. (03:54:05)

Československá stopa

Lukáš Sedlák (CBJ) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:25
    Pavel Zacha (NJD) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:02

1. Taylor Hall (NJD) 2+0
    2. Travis Zajac (NJD) 1+1
    3. Cory Schneider (NJD) 31 zák., 1 gól, 96,9%

Utkání je u konce! New Jersey překvapivě poráží Columbus a po výsledku 5:1 si odváží dva body!

Ve čtvrté minutě se před brankou krásně prosadil Taylor Hall, jenž těžil z dobré přihrávky od Zajaca. Následným bekhendem mezi betony skóroval.

Devils přidali ve druhé třetině další dvě branky. Nejdříve tečoval střelu Greenea Josefson, jenž se dočkal první branky v ročníku. Na 3:0 poté zvyšoval v přesilové hře Travis Zajac.

Columbus sice snížil na začátku poslední desetiminutovky po brance Matta Calverta v oslabení, Taylor Hall poté trefil prázdnou branku a výsledek vyšperkoval gólem od modré čáry Seth Helgeson.

Střely na branku: 32:30

59:31 Seth HELGESON - 1:5

59:31
    Devils právě vstřelili branku!
    A přeci ještě jeden puk končí za zády Sergeje Bobrovského! SETH HELGESON dostal přihrávku na modrou čáru, a tak to prostě zkusil. Jeho pokus zapadl do pravého růžku, toto je celkem jednoznačná výhra pro hosty! Asistence: Steven Santini a Adam Henrique.

59:16
    Bránící hráči Devils se již nikam neženou. Kombinují na obranné polovině a směrem dopředu to od nich není moc žhavé.

58:31
    Hosté se hnali do rychlého útoku a chybělo opravdu málo, aby domácí brankář inkasoval počtvrté.

58:01
    Nejspíše je ale o vítězi utkání rozhodnuto. Columbus již nestihne nějak ovlivnit vítěze utkání. Devils navíc pozorně brání.

57:31
    Tvrdá střela Jacka Johnsona povalila Schneidera. Americký brankář puk za svá záda nepustil, stejně jak následnou dorážku.
    56:48 Taylor HALL - 1:4

56:48
    Domácí celek odvolal brankáře právě v moment, kdy se k puku dostal TAYLOR HALL. Hostující útočník přijal kotouč ve středním pásmu, aby jej následně poslal do odkryté branky! Asistence: Ben Lovejoy.

56:27
    Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny vjeli domácí do ofsajdu. Hra se tak přerušuje a následuje komerční pauza. Odvolají domácí brankáře už nyní?

56:13
    A aby toho nebylo málo, puk končí opět za brankou ruského hráče. Vhazovat se bude poněkolikáté za sebou před Schneiderem.

55:57
    A další. Nyní přihrávku za obranu nedokázal zpracovat Michael Cammalleri. Hra se na pár chvilek přeruší a vhazovat se bude před brankou Devils.

55:20
    Následně Ďáblové poslali kotouč na icing, opět se tak bude vhazovat před brankou Coryho Schneidera.

55:01
    Po střele od modré čáry se k dorážce dostával Nick Foligno. Tomu se ale z otočky nepovedlo trefit branku, puk skončil těsně vedle.

54:55
    Následná akce hostům podél levého mantinelu nevyšla. Puk skončil na zakázaném uvolnění. Pět minut mají domácí na vyrovnání stavu.

53:57
    Následně Devils ještě nějakou chvíli kombinovali. Nicméně nic nevymysleli a u touše jsou hokejisté Blue Jackets.

53:15

53:10
    A další pokus. Hned po vhazování pálil Severson, obránce Devils ale nebyl svým pokusem nějak nebezpečný.

53:06
    Následovala rychlá akce Devils. Taylor Hall se středem hřiště prodral až do zakončení, z vrcholku kruhů ale trefil jen Bobrovského.

52:54
    Hra byla vykázaná před Schneidera. Hned po vyhraném vhazování zakončoval bek Werenski, Schneider ale připraven.

52:50
    Menší strkanice se strhla po střele Cammalleriho po odpískání ofsajdu. Hostující forvard brankáře ani netrefil, reakce Foligna byla lehce zbytečná.

52:30
    Vše mohl napravit Kyle Quincey. Jeho pokus od levého mantinelu ale v brance neskonči, Bobrovskij byl proti tomuto pokusu pozorný.

52:01
    A opět se hraje v obranné třetině Devils, tato přesilovka je ze strany New Jersey opravdu tragická.
    51:35 Matt CALVERT - 1:3

51:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    Začátek přesilovky se ale Devils vůbec nevyvedl, Columbus aktivně forčekoval a vytěžil z toho branku. William Karlsson za brankou obral Palmieriho a poslal kotouč před ní. MATT CALVERT zde měl jednoduchou pozici, je sníženo! Asistence: William Karlsson.

51:15
    Hosté dostanou šanci zahrát si přesilovou hru. Podruhé v utkání usedá na lavici hanby Boone Jenner, který jasně podrazil Andyho Greenea.

51:10
    Následně byla hra přerušena, Cam Atkinson vyhodil branku Schneidera ze svého postavení. Pokračovat se bude po komerční pauze.

50:59
    Ryan Murray si sjel z levé strany až do zakončení. Byl blízko Schneidera, ale svým pokusem amerického brankáře nepřekonal ani nyní!

49:53
    A opět se hostující celek osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění. V polovině třetí třetiny je tak stav stále příznivější pro hosty.

49:23
    Následovala akce Columbusu. Ta nebyla nijak zakončena a hosté se tak mohli dostat k puku. Přihrávka dopředu ale skončila icingem.

48:39
    Miles Wood mohl utkání definitivně rozhodnout. Mladý útočník se zjevil sám před Bobrovským, toho ale následně nedokázal překonat.

48:25
    Ze strany hostujícího celku sledujeme spíše obrannou hru s občasnými protiútoky. Uvidíme, zda se jim vedená povede udržet.

47:16
    Domácí jsou i nadále aktivní v útočném pásmu, stále se jim ovšem nepovedlo vstřelit branku.

46:25
    Zpoza branky vjel do brankoviště Cam Atkinson. Ten následně zakončoval na vzdálenější tyčku, branku ale nakonec jen minul.

45:49
    Pochopitelně nyní hrají spíše domácí. Devils byli pod tlakem a vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění. Buly před Schneiderem.

45:01
    A další zákrok. Mezi kruhy se proháčkoval Brandon Saad, který zakončoval k pravé tyčce. Cory Schneider to ovšem dnes zavřel.

44:32
    I tak přišla střela. Od modré zakončoval jeden z domácích, ten ale trefil přesně lapačku připraveného a dnes nepřekonaného brankáře.

44:17
    Zach Werenski zkoušel překonat Schneidera z velkého úhlu, hostující brankář ale jen nastavil hokejku a puk zastavil.

43:30
    A opět. Pozici si nyní nepohlídal Lukáš Sedlák. Po chvilce se opět píská ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:04
    Taylor Hall sice přes střední pásmo neprošel a ztratil puk. Columbuští se ovšem následně dostali do ofsajdového postavení.

42:22
    Hosté se dostávali po pravé straně do zakončení, ani jeden z hráčů ale ruského brankáře překvapit nedokázal.

41:48
    Stefan Noesen se dostával do útočného pásma a už mohl zakončovat. Nakonec jej ale odzbrojili pozorní bránící hráči.

41:06
    Domácí to tedy musejí zkusit jinak. Nyní se jeden z nich pokošuel tečovat pokus z levé strany, Schneider připraven na svém místě.

40:25
    Devils zažádali o přehodnocení situace. Boone Jenner byl v brankovišti a řeší se právě nedovolené bránění brankáři.

40:25
    Cam Atkinson obkroužil branku a trefil brusli Jennera. Rozhodčí nějakou dobu celou situaci hodnotili na videu, branka Columbusu neplatí!

40:16
    Hned na startu třetiny se píská zakázané uvolnění. Dopustili se jej hokejisté New Jersey, tudíž se bude vhazovat před Schneiderem.

40:01

Druhá třetina je u konce, Devils drží již tříbrankové vedení! Na začátku druhé části tečoval střelu Greenea Josefson, který skóroval poprvé v letošním ročníku. Vedení svého celku pak zvyšoval v první přesilové hře Travis Zajac.

Střely na branku: 19:23

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Domácí vymysleli ještě jednu akci. Cam Atkinson dostal puk k levé tyčce, následným bekhendem zkoušel překvapit Schneidera – neúspěšně.
    38:58 Travis ZAJAC - 0:3

38:58
    První přesilovka hostů je následně využita, to už je hodně luxusní náskok! Taylor Hall našel krásnou přihrávkou Parenteaua, jenž Bobrovského nepřekonal. To jej ale mrzet nemuselo, TRAVIS ZAJAC se totiž dostal k volnému puku a doklepnout jej do prázdné branky mu již problém nedělalo! Asistence: Adam Henrique a P.A. Parenteau.

38:17
    Střelu od modré se snažil tečovat Miles Wood. Tomu ale nevyšla teč ani následná dorážka. Columbus se následně osvobodil.

38:08
    Úvodní aktivita hostujícího celku nevyšla. Poprvé se hra přerušila kvůli opuštění puku ledovou plochu. Vhazovat se bude po levici ruského brankáře.

37:35
    Následovala menší strkanice na brankovišti. Za celou akci je potrestán Boone Jenner, jenž byl zbytečně agresivní.

37:34
    Hostům nevyšel útok, a tak byl k vidění protiútok. Cam Atkinson se hnal po levé straně do zakončení, střela do pravé šibenice ale skončila v lapačce Schneidera!

36:29
    A další pokus. Damon Severson tvrdě zakončoval, místo branky ale trefil spoluhráče, jenž se svíjel s bolestmi a poté odjel na střídačku.

36:21
    Columbus sice chtěl vyhodit, ale Devils nadále kombinovali a vymysleli střelecký pokus. Nahození Seversona ovšem skončilo v lapačce Bobrovského.

35:59
    Taylor Hall se rychlostí dostal opět až před ruského brankáře, v těžké pozici ale kotouč nezvedl a trefil pouze jeho betony.

35:41
    Aktivně to opět domácí zkoušeli, ale ani nyní to nevyšlo. Píská se ofsajd a následuje komerční pauza. Devils stále vedou o dvě branky.

34:54
    Tvrdě následně pálil i obránce Damon Severson, domácí brankář ale nyní podržel naděje svého celku zákrokem betony.

34:09
    Hodně aktivně a rychle se dostával po levé straně až do zakončení Miles Wood. Hostující mladík ale Bobrovského nepřekonal.

33:19
    Přijít mohl trest. Cam Atkinson dostal přihrávku od Alexandra Wennberga na pravý kruh, domácí útočník následně ale mířil jen do středu branky.

33:05
    Devils byli následně v útočném pásmu aktivní, ani jeden z hráčů ale nezaměstnal Sergeje Bobrovského v brance.

32:24
    Na konci této akce se do Hartnella pustil Seth Helgeson. Viděli jsme vyrovnanou šarvátku, oba hráči dostanou pětiminutové tresty.

32:15
    Scott Hartnell se dostával do druhé šance. Unikal po pravé straně, ale ani nyní nepřekonal dobře zasahujícího Schneidera v brance!

31:54
    Hned po vhazování poslali domácí puk přes všechny čáry. To značí jediné – píská se icing a hra se opět přesouvá před branku Blue Jackets.

31:45
    Snažení Devils pokračovalo. Kyle Quincey střílel od modré čáry, i tento střelecký pokus si ale Bobrovskij dokázal pohlídat.

31:28
    Po levé straně ujížděl Miles Wood, který následně zkoušel překvapit Bobrovského. Jeho pokus ale nakonec skončil jen na betonech.

31:09
    Pozornost Schneidera následně vyzkoušel také Scott Hartnell. Ani jeho pokus ale nepatřil mezi ty nebezpečné, komerční přestávka.

30:45
    Devils se hnali do útoku, ale pronikajícímu hráči ujeli spoluhráči střídat. Ten tak nahodil jen kotouč za branku a šel za nimi.

30:02
    Nebezpeční jsou ale i hosté. Kyle Palmieri nyní zakončoval z pravého kruhu, Bobrovskij proti němu musel zasáhnout vyrážečkou.

29:47
    Po další kombinaci to zkoušel Cam Atkinson. Střela nejproduktivnějšího hráče domácích byla ale ztečována vysoko nad branku.

28:54
    Columbus následně hned posílá puk do útoku, dnes se mu nezvykle nedaří střílet branky. To problémem tohoto celku opravdu není.

28:08
    A po delší době také akce hostů! Adam Henrique se s pukem prodral až před branku, bekhendem mezi betony ale neskóroval!

28:00
    Jednička Devils si následně poradila i s pokusem od levého mantinelu. Vhazovat se tak bude po pravici amerického mága.

27:40
    Nahození od modré čáry tečoval těsně před Schneiderem jeden z domácích. Puk ale skončil jen vedle jeho branky.

26:48
    Ryan Murray to po vhazování zkoušel od modré čáry. Jeho střela zápěstím ale skončila jen na připraveném brankáři Devils.

26:34
    Poté ale Schneider snažení ukončil zákrokem. Hra se přerušuje, následuje komerční přestávka. Devils své vedení zvýšili a aktuálně jsou napřed o dvě branky.

26:27
    Velký závar před Schneiderem. Nejdříve zakončoval z levého kruhu Cam Atkinson, ale neuspěl. Podobně si počínali i jeho spoluhráči v brankovišti.

25:54
    Alexander Wennberg zkoušel překvapit Schneidera pokusem od pravého mantinelu, s americkým brankářem to ale nic neudělalo.

25:16
    Bekhendem z pravého kruhu to zkoušel Miles Wood. Jeho nahození bylo celkem nebezpečné, Bobrovskij ale připraven.

24:56
    A hra se přesune před domácího brankáře. Columbuští totiž poslali kotouč jen na icing, vhazovat se bude tedy před Bobrovskym.

24:35
    Po vyhození Schneidera se o puk bojuje u mantinelu. Po pár sekundách boje se k němu nakonec dostávají hosté.

23:38
    Scott Harrington to nyní zkoušel od modré čáry, obranný val před ním ovšem prostřelit nedokázal. Ke kotouči se tak dostali hosté.

23:10
    Jejich útok byl nyní ukončen odpískáním ofsajdu. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.

22:41
    Hosté jsou i nadále aktivní na puku, Columbus dnes nehraje své nejlepší utkání. Uvidíme, zda se jim povede dostat se zpět do hry.
    21:49 Jacob JOSEFSON - 0:2

21:49
    Následně se hosté dostávají do dvoubrankového vedení! Střela Andyho Greenea od modré čáry byla tečována těsně před ruským brankářem, autorem branky je JACOB JOSEFSON, pro nějž to je první branka v letošní sezóně! Asistence: Andy Greene.

21:45
    Columbus se nyní dostal z vlastního pásma jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude po pravici Bobrovského.

21:00
    Stále jsou aktivní Devils. Miles Wood nyní zavezl puk po pravé straně, následně ale nepřihrál lépe postaveným spoluhráčům.

20:14
    Domácí sice vyhráli vhazování, ale následoval protiútok Taylora Halla. Ten mohl přihrávat do jízdy Zajacovi, puk mu ale ujel.

20:01

První třetina utkání je u konce! Zatím sledujeme hodně vyrovnaný duel, který nabídl jedinou branku. Ve čtvrté minutě se před brankou krásně prosadil Taylor Hall, jenž je zatím rozdílovým hráčem tohoto duelu.

Střely na branku: 11:8

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:11
    Nick Foligno se dostal k puku, který se k němu dostal zpoza branky. Schneidera ale u tyčky překonat nedokázal, americký brankář měl připravené betony.

19:03
    Oba celky hrají v plném počtu.

18:32
    Naprosto elegantně se dostal do šance Taylor Hall. Kanadský útočník se zpoza branky dostal přes obránce a bekhendem zakončoval. Bobrovskij byl ale připraven a betony zasáhl.

17:56
    Aktivnější jsou ve čtyřech zatím domácí. Zach Werenski pálil od levého mantinelu, branku Schneidera ale nedokázal trefit.

17:03
    Srkanice se nyní strhla poté, co byl Kyle Palmieri v rozporu s Bobrovským. Zbytečně jej sekl, podle mého ale vše začal ruský brankář. Oba hříšníci jsou nakonec potrestáni.

16:27
    Taylor Hall našel od pravého kruhu najíždějícího Zajaca. Ten byl mezi kruhy sám, následnou střelou po ledě ale trefil jen betony Bobrovského.

15:58
    Od levého mantinelu jen tak nahazoval jeden z domácích. Puk se ale ani nedostal před branku amerického brankáře, u puku hosté.

15:27
    Zajímavou akci nyní vymyslel Pavel Zacha. Ten našel před brankou Stefana Noesena, kterému se ale natřikrát nepovedlo překonat Bobrovského!

14:28
    V dalším útoku to zkoušel Alexander Wennberg. Střela švédského hráče přes bránícího hráče ale skončila jen vedle branky.

13:59
    Taylor Hall se od pravého mantinelu dostával mezi kruhy. Proti němu ovšem vyjeli dva bránící hráč, jenž jej o puk obrali.

13:20

13:07
    Brandon Dubinsky to následně zkoušel z levého kruhu. Mezírku mezi Schneiderem a brankovou konstrukcí ovšem nenašel.

12:29
    Následně New Jersey vyhodilo kotouč mimo své pásmo. Columbusu začíná druhá minuta jejich druhé přesilovky v utkání.

12:06
    Po kombinační hře se ke střele dostal domácí Seth Jones. Jeho střela ale nyní skončila jen vedle branky.

11:25
    Hosté ale začali oslabení nejlépe, jak mohli. Přes celé kluziště poslali puk až za branku ruského brankáře.

11:20
    Následovalo aktivní snažení domácího Columbusu zakončené zákrokem Schneidera. Předtím ale rozhodčí signalizoval dvě minuty pro Lovejoye za nedovolené bránění.

10:36
    Ten musel být pozorný i proti další akci. Adam Henrique zakončoval po přihrávce zpoza branky těsně vedle pravé tyčky.

10:26
    Hned po buly to zkoušel od modré čáry Steven Santini. Jeho tvrdá střela ale nakonec skončila jen vedle branky domácího brankáře.

10:15
    Následně byla hra podruhé dnes pozastavena. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině, Devils vedou 1:0.

10:02
    Nyní se hrálo aktivně na obě strany. Ani jeden celek ovšem nedokázal vyslat nějakou střelu. Domácí se po nepřesné přihrávce na Blandisiho ujali puku.

09:16
    New Jersey bylo i následně hodně aktivní a svou hrou si vybojovalo přerušení hry. Pokračovat se bude vhazováním před ruským brankářem.

08:34
    Hned po přežití oslabení se Devils dostali do útoku. Střela od modré byla před brankou tečována, puk se nicméně mezi tři tyče nevmísil.

08:13

08:03
    Následně se Columbus dostal do pásma, v posledních sekundách přesilovky bojuje o puk za brankou Coryho Schneidera.

07:22
    Po delší kombinační hře zakončoval od modré Seth Jones. Jeho rána ale skončila jen na chráničích Kylea Palmieriho.

06:35
    Devils ujeli a mohli se dostat do dvoubrankového vedení. Adam Henrique byl ovšem stíhán a jeho zakončení z levého kruhu ztečováno.

06:13
    Nakonec to vypadá jen na ten signalizovaný zákrok. Na lavici hanby usedá švédský útočník Jacob Josefson, jenž u levého mantinelu podrazil pronikajícího hráče.

06:13
    Po přerušení hry, po které bude následovat přesilová hra Columbusu, se na brankovišti do sebe pustili hráči obou celků. Uvidíme, jaké tresty budou nakonec rozdány. Vše po komerční pauze.

05:45
    Třetí lajna Devils i s Pavlem Zachou aktivně napadala rozehrávka, ani jeden z hráčů se ovšem nedokázal střelecky prosadit.

05:06
    Puk poté sice opustil pásmo, ale následně jej domácí zavezli a po zákroku Schneidera jej vybojovali. Pokračovat se bude vhazováním.

04:42
    Následně se pokoušel prosadit od modré čáry obránce Seth Jones. Jeho tvrdá rána ale skončila jen na betonech Schneidera.

04:06
    Druhý celek konference tak musí již od začátku utkání dotahovat. Modrokabátníci jsou ovšem na podobnou situaci připraveni.
    03:29 Taylor HALL - 0:1

03:29
    Následovala tak akce hostů, která končí první brankou. Travis Zajac dostal puk na levý kruh, kde zadovkou posunul kotouč na TAYLORA HALLA. Ten si najel před Bobrovského, kterého bekhendem mezi betony překonal. Asistence: Travis Zajac a Kyle Palmieri.

03:10
    Do první šance utkání se dostal po pravé straně Nick Foligno. Ten zakončoval na přední tyč, rameno Schneidera ale bylo připraveno.

02:52
    Následně kotouč opustil ledovou plochu. Po přerušení se tak bude vhazovat ve střední třetině.

02:22
    Ani oni ovšem nic nevymysleli, a tak jsou u něj opět domácí. Ti klidní hru kombinační za vlastní brankou.

01:45
    Matt Calvert se pokoušel zachytit přihrávku směrem dopředu. To se mu ovšem nepovedlo, a tak se ke kotouči dostávají Devils.

01:13
    Následně domácí hokejisté vyhodili kotouč pouze za branku Coryho Schneidera. Po chybě sudích se vhazuje ve středu ledové plochy.

00:51
    Poprvé to zkoušeli také hosté, ale přihrávka Mikea Cammalleriho na modrou čáru nebyla přesná. Helgeson nedokázal puk zpracovat v pásmu.

00:19
    Následně Columbus pokračoval v aktivní hře a Cory Schneider byl donucen k zákroku. Vhazovat se bude po jeho levici.

00:08
    Devils vyhráli vhazování, ale do útoku se dostali domácí. Cam Atkinson hned po přejetí zakončoval, jeho rána šla ale vedle branky.

00:01

Krásné nedělní ráno! V Ohiu je již vše připraveno na úvodní vhazování utkání mezi domácím Columbusem a hosty z New Jersey!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, J. Johnson, R. Murray, Prout, Harrington – N. Foligno, Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky, Jenner – J. Anderson, W. Karlsson, Calvert – Gagner, Sedlák, Hartnell.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Severson, Quincey, Lovejoy, Helgeson, Santini – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Blandisi, Kalinin, Parenteau..

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Lukáš Sedlák (CBJ) – 48 zápasů, 12 bodů (6+6)
    Pavel Zacha (NJD) – 44 zápasů, 12 bodů (5+7)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ STŘETNUTÍ

20.3.2016, Prudential Center
    New Jersey Devils 2:1 Columbus Blue Jackets

5. Boucher (Palmieri, Greene), 49. Smith-Pelly (Larsson) – 23. Prout (Campbell, Chaput)

New Jersey Devils: Wedgewood (Kinkaid) – Greene, Larsson, Warsofsky, Severson, Helgeson, Mozík – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Bouche, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Jones, Savard, Prout, Murray, Goloubef, Tjutin – Foligno, Dubinsky, Hartnell – Atkinson, Jenner, Saad – Bjorkstrand, Wennberg, Calvert – Campbell, Chaput, Karlsson.

NEW JERSEY DEVILS (13.)
    52 zápasů, 52 bodů

To Ďáblům z New Jersey se daří o něco méně. Aktuálně jsou sice na třinácté pozici Východní konference, na play-off ovšem ztrácí hokejisté kolem Andyho Greena šest bodů. Dolní polovina tabulky je hodně vyrovnaná, Devils se naposledy postavili Calgary, se kterým doma padli 3:4 v prodloužení. Naprosto stejně jako Columbus v Pittsburghu.

Nejproduktivnější hráči týmu
    Taylor Hall – 42 zápasů, 33 bodů (11+22)
    Kyle Palmieri – 50 zápasů, 31 bodů (14+17)
    Adam Henrique – 52 zápasů, 28 bodů (14+14)

COLUMBUS BLUE JACKETS (2.)
    50 zápasů, 71 bodů

Modrokabátníci zažívají nejlepší sezónu v historii klubu. Celek z Ohia je aktuálně na druhém místě Východní konference, více bodů v celé soutěži má jen Washington Capitals. Blue Jackets hráli nyní pět utkání venku, ve kterých získali solidních pět bodů. Naposledy nestačili na Pittsburgh, v PPG Paints Areně prohráli v prodloužení 3:4.

Nejproduktivnější hráči
    Cam Atkinson – 50 zápasů, 47 bodů (25+22)
    Alexander Wennberg – 50 zápasů, 45 bodů (10+35)
    Nick Foligno – 48 zápasů, 39 zápasů (18+21)

Krásný den přeji všem hokejovým nadšencům! Od jedné hodiny ráno se v Natiowide Aréně představí New Jersey. Columbus se výhrou může přiblížit vedoucímu Washingtonu, Devils zase sbírají každý bod, který by jim pomohl k postupu do play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 52. Calvert (W. Karlsson) – 4. Hall (Zajac, Palmieri), 22. Josefson (A. Greene), 39. Zajac (Henrique, Parenteau), 57. Hall (Lovejoy), 60. Helgeson (Santini, Henrique)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Quincey, Santini, Helgeson, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Blandisi, Kalinin, Parenteau.

Rozhodčí: Leggo, Luxmore – Kovachik, Cherrey.