Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 6:9 (kon.) | Tábor – Slavia 2:5 (kon.)
Kobra – PZ Kladno 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 3:5 (kon.) | HC Plzeň – Letňany 5:2 (kon.)
Pardubice – Liberec 0:4 (kon.) | Kladno – K. Vary 4:3 (kon.) | Vsetín – Warriors Brno 6:4 (kon.)
Žďár n/S – Jihlava 0:4 (kon.)
HC Litvínov
3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
HC Sparta Praha
Neděle 05.02.2017, 13:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky (kapacita: 6211 míst) • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Hezké nedělní odpoledne, ELIOD extraliga mladšího dorostu je stále v plném proudu. Nadstavbová skupina A dnes pokračuje svým 14. kolem, v rámci něhož se proti sobě utkají i momentálně pátý Litvínov s lídrem ze Sparty. Utkání startuje ve 13:00!

HC Litvínov: Zelenka (Kmínek) – Jonák, Baláž, Kitzberger, Najman, Miškovič, Žítek – Fišer, Bartoš, Jindra, Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák

HC Sparta Praha: Škorpík (Švehlák) – Bureš, Truhlář, Haš, Vandirek, Najman, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Barinka, Šubert, Rubeš, Slavíček, Obadal, Vitouch, Najman, Gluzman, Gurjevskij

Rozhodčí: Mareš – Hynčica, Košťálová.

00:01

07:41
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jiří Obadal – 2 min., držení protihráče).

08:58
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov se překvapivě ujímá vedení! Přesilovkovým gólem totiž svůj tým dostává do jednobrankového náskoku JAN MYŠÁK. Asistence: Vojtěch Kysela, Ondřej Baláž.

11:14
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Radovan Miškovič – 2 min., faul kolenem).

11:42
    Sparta právě vstřelila branku!
    Ovšem favorit se nenechává zahanbit! Dalším přesilovkovým gólem totiž vyrovnává JAN BUREŠ. Asistence: Ondřej Pšenička.

20:00

V první třetině jsme dočkali dvou branek, které padli na obou stranách. Sparta zatím dost překvapivě nevede, ale před sebou máme ještě minimálně dvě třetiny, tudíž uvidíme, zda se dnes stane nějaké překvapení.

20:01

24:35
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jakub Kumpošt – 2 min., podražení).

25:43
    A je tu to, co jsme avizovali! Sparta potvrzuje roli favorita, když se v oslabení prosazuje ONDŘEJ PŠENIČKA. Bez asistence.

27:48
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Matouš Najman – 2 min., podražení).

30:22
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Marek Berka – 2 min., držení protihráče).

30:32
    A máme tady menší trhák! Spartu totiž posouvá v přesilovce do dvoubrankového vedení MARTIN HUGO HAŠ. Asistence: Marcel Barinka.

31:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Klimo – 2 min., napadení).

35:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Simeon Gluzman – 2 min., vysoká hůl).

37:46
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jiří Obadal.

37:58
    Litvínov se ale ještě rozhodně nevzdal! Kontaktní branku si totiž při početní výhodě zapisuje LUKÁŠ STEHLÍK. Asistence: David Jindra.

40:00

Druhá třetina přinesla další tři branky a díky tomu se také dostali do vedení hosté, kteří už dokonce vedli o dvě branky. Litvínov však ještě zabral a dokázal snížit, třetí třetina tak nabídne bezpochyby velice dramatickou koncovku.

40:01

41:03
    A máme tady znovu dvoubrankové vedení hostů! Svou druhou dnešní branku totiž vstřelil ONDŘEJ PŠENIČKA. Bez asistence.

49:34
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vítek Šubert – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).

49:48
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Ondřej Baláž – 2 min., sekání).

52:18
    Hosté už vedou o tři branky! Do tabulky střelců se totiž dnes zapíše i SIMEON GLUZMAN. Asistence: Václav Rubeš, Jiří Obadal.

53:43
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jiří Najman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Vitouch – 2 min., hrubost).

53:43
    Litvínov sahá ke střídání brankařů, místo Ondřeje Zelenky se do brány podívá Lukáš Kmínek.

57:37
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Vojtěch Jonák – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Patrik Prymula – 2 min., hrubost).

58:17
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Erik Čermák – 2 min., hrubost).

59:16
    Domácí se dočkají ještě čestné branky, o kterou se postaral JAN MYŠÁK. Asistence: Jakub Beran.

Konečný výsledek tak nakonec přece jen moc nepřekvapil, Sparta si nakonec ve druhé třetina své vedení pohlídala a může se těšit z dalšího upevnění svého vedení v nadstavbové skupině A. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne. (15:23:30)

Johan Čáp

Branky a nahrávky: 9. Myšák (Kysela, Baláž), 38. Stehlík (Jindra), 60. Myšák (Beran) – 12. Bureš (Pšenička), 26. Pšenička, 31. Haš (Barinka), 42. Pšenička, 53. Gluzman (Rubeš, Obadal)

HC Litvínov: Zelenka (54. Kmínek) – Jonák, Baláž, Kitzberger, Najman, Miškovič, Žítek – Fišer, Bartoš, Jindra, Limanovský, Stehlík, Berka, Jouza, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák

Rozhodčí: Mareš – Hynčica, Košťálová