Barys – Omsk 1:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novokuzněck 1:4 (kon.) | Ufa – Toljatti 4:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:2 (0:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 3:4 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:5 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Viťaz – Vladivostok 1:3 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 3:2 (2:1 po s.n.)

Sekáč (KZN) – 0 + 0 (17:24:52)

Ve třetí třetině jsme viděli hned 5 branek! Tu poslední a rozhodující si nakonec připsali hráči Kazaně a připisují si cenné vítězství! O vítěznou branku se postaral 2 minuty před koncem Andrei POPOV a na tuto branku už domácí nedokázali odpovědět.
    Střely po 3. třetině: MIN – 30, KZN – 31.

59:40
    Osamocený puk ležel chvíli před Garipovem, po chvilce ho odpálil hráč Kazaně a puk doklouzal do středního pásma.

59:15
    Kazaň vyhazuje, ale pouze do středního pásma.

58:45
    Domácí to zkouší se 6ti hráči v poli!

57:40
    Kazaň vstřelila branku!
    Kazaň si bere svůj náskok zpět! Mikhail Gluchov objel branku a nahrál na střed, kde čekal neobsazená ANDREI POPOV, který střelou zápěstím vymetl horní roh branky! Asistence: Mikhail Gluchov.

57:20
    Na ledě se nám začíná přiostřovat.

55:27
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Máme srovnáno! Nejprve Fredrik Pettersson nahrával před branku na Matta Ellisona, který zakončil, puk se odrazil za branku, kde ho sebral znovu FREDRIK PETTERSSON, který objel branku a zasunul kotouč u druhé tyče do branky. Asistence: Matt Ellison.

54:45
    Garipov předvedl pěkný zákrok proti střele Šinkeviče od modré.

53:15
    Nyni jsou mnohem aktivnější hosté, kteří si vytváří jednu šanci za druhou.

52:30
    Lalande zachráníl domácí, když se stihl přesunout proti střele Sekáče, který mířil do prázdné branky.

51:00
    Lalande zakročil proti střele Jordána od modré.

50:30
    Dinamo je viditelně povzbuzené poslední brankou a na hřišti je všude rychleji než soupeř.

49:06
    Domácí snižují! Matt Ellison vyjel s pukem do střed před Garipova, zadovkou přenechal Alexanderu Kitarovovi a ten zpětnou nahrávkou na druhé tyči našel osamoceného SERGEJE KOSTICYNA, který poslal puk do prázdné branky.Asistence: Alexander Kitarov, Matt Ellison.

46:41
    Kosticyn (MIN) (2 minuty, držení protihráče).

46:08
    Hosté přídávají další branku! MIKHAIL VARNAKOV se obtočil kole branky a backhandem poslal puk na Lalandea, který ho vyrazil před sebe. Hostující útočník nic nevzdal a rybičkou se dostal znovu k dorážce, která se štěstím skončila v brance. Bez asistence.

45:37
    Hosté si berou jednobrankový náskok zpět! Vasily Tokranov našel krásnou křižnou přihrávkou Justina Azeveda, jeho střelu tečoval za záda Lalandea ALEXANDER SVITOV. Asistence:Justin Azevedo, Vasily Tokranov.

45:19
    Gotovec (MIN) (2 minuty, sekání.)

45:10
    Garipov předvedl skvělý zákrok lapačkou proti střele Palushaje na druhou tyč!

44:10
    Sekáč odebral kotouč v rohu a vyvezl ho do třetiny domácích, jeho následná nahrávka nebyla přesná a Dinamo má kotouč.

43:10
    Dinamo se konečně dostalo s pukem do třetiny Kazaně a kombinuje.

42:12
    Kazaň stále drží kotouč a kombinuje s ním, ale žádný z hráčů se neodhodlal ke střele.

41:12
    Kazaň je v začátku třetiny aktivnějším týmem a puk ještě nepůjčila domácím.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté a ihned vypálil na Lanadea, který převedl pohodový zákrok lapačkou.

40:01

Ve druhé třetině se podařilo vsítit první gól domácím. Dinamo bylo lepší a zaslouženě srovnalo. O první branku domácích se postaral Palushaj, který bleskurychle využil přesilovku. Uvidíme kterému týmu zbylo více sil na třetí třetinu.
    Střely po 2. třetině: MIN – 24, KZN – 20.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Sekáč střílel od pravého mantinelu na druhou tyč, Lalande vytěsnil puk vyrážečkou.

38:16
    Garipov utěsnil mezeru u tyče, proti střele Gavruse.

37:20
    Garipov vyrazil kotouč po střele Komarova před sebe, ale volný puk odklidila před domácím hráčem obrana Kazaně.

36:58
    Domácí využívají přesilovku a sorvnávají skóre! AARON PALUSHAJ si sjel na střed modré čáry a poslal žabku na branku Garipova, která skončila v brance. Asistence: Marc – Andre Gragnani, Fredrik Pettersson.

36:54
    Svitov (KZN) (2 minuty, sekání.)

36:14
    Abrosimov našel dobrou křižnou nahrávkou Svitova, který pálil zprvní, jeho střelu Lalande betonem zlikvidoval.

35:20
    Dinamo zamklo Kazaň ve třetině a pálí ze všech pozic.

33:10
    Rozehrávka Kazaně byla nepřesná a skončila za brankou domácích – icing.

32:15
    Další střela domácích skončila v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

31:40
    Garipov předvedl skvělý zákrok lapačkou proti střele Karabana od modré.

30:50
    Lalande podržel nahození Jordána od modré.

30:01
    Střela Korobova od modré skončila v lapačce.

28:15
    Nepřesná nahrávka domácích skončila zakázaným uvolněním.

27:40
    Po delší době si připsal zákrok i Lalande, konkrétně proti střele Tkačjova.

27:00
    Gavrus se otočil kolem branky a snažil se překvapit Garipova, ten byl pozorný a vyrazil kotouč betonem.

26:12
    Střelu Volkova od modré Garipov betonem vyrazil.

25:00
    Teď se Dinamu podařilo na chvilku dostat do třetiny Kazaně, ale přihrávku domácích vystihl hráč hostů a vyvezl kotouč.

24:20
    Hra je plná nepřesností ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře.

23:00
    Dinamu se přesilovka vůbec nepovedla, naopak do šance se v oslabení dostal Svitov, Garipov si připsal dobrý zákrok.

21:30
    Kazaň se znovu osvobozuje.

20:53
    Azevedo (KZN) (2 minuty, hákování.)

20:50
    Sekáč vystřelil od pravého mantinelu, jeho střelu Lalande kryje.

20:01
    Úvodní buly vyhrál domácí tým.

20:01

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli jednu branku. Zmíněný gól padl po krásné akci hostů,když ranou mezi nohy upravil skóre Ohtamaa. Dinamo bylo v závěru aktivnějším týmem, ale hostující gólman Garipov je zatím bezchybný.
    Střely po první třetině: MIN – 13, KZN – 12.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Střela Ellisona od pravého mantinelu mířila mimo branku.

19:30
    Kazani se nedaří vyhodit a hostující pětka je už velmi unavená.

19:10
    Dinamo má obrovský tlak, Garipov předvedl pár skvělých zákroků proti střelám domácích.

18:30
    Dinamo dobře napadá rozehrávku Kazaně a ta se nemůže s dostat s pukem mimo vlastní třetinu.

17:50
    Dinamu se nedaří udržet kotouč u Kazaně ve třetině a hosté jednoduše vyhazují kotouče.

17:20
    Azevedo chytil přihrávku soupeře a ujížděl sám na Lalanda. Hostující hráč se snažil zakončit mezi betony gólmana, ale ten si na mezírku pohlídal.

17:00
    Hostující hráč vystihl nahrávku domácího týmu a vyvezl puk.

16:30
    Dinamo už kombinuje ve třetině Kazaně, ale ke střele se zatím nikdo neodhodlal.

15:40
    Kazaň vyhrála vhazování a posílá kotouč do třetiny Dinama.

15:30
    Batyršin (KAZ) (2 minuty, hákování.)

15:30
    Lalande si poradil se střelou Sekáče i následnou dorážkou Azeveda.

15:20
    Střela Šinkeviče byla ztečovaná do ochranné sítě.

14:20
    Stas měl hodně prostoru na pravé straně a vypálil, Garipov si připsal výborný zákrok lapačkou a zachárnil svůj tým.

13:10
    Nahození Ohtamaaty od modré skončilo mimo branku.

12:30
    Po delší době kombinuje Dinamo ve třetině Kazaně, ale přihrávka Petterssona nebyla přesná a puk sebrali hráči Kazaně.

11:10
    Střelu Zacharčuka od modré zblokoval obětavě jeden z hostujících útočníků.

10:30
    Musin si sjel s pukem s od modré blíž k brance a vypálil dělovku, Lalande předvedl skvělý zákrok lapačkou!

09:20
    Kazaň znovu uzavřela Dinamo ve vlastní třetině a to pouze vyhazuje kotouče.

08:10
    Dinamo se snažilo rychle odpovědět, ale střela Stěpanova z mezikruží mířila nad branku.

07:08
    Máme tu první gól zápasu. Anton Glinkin vybruslil od pravého mantinelu do středy a předla kotouč na ATTEHO OHTAMAATA, který si sjel s pukem až do pravého kruhu pro vhazování a střelou mezi betony překonal gólmana. Asistence: Anton Glinkin,Alexander Svitov.

05:13
    Jordánovi přeskočil puk za modrou čáru a Kazaň tak musela pryč z útočného pásma.

04:20
    Komarov projel obranou soupeře a hledal Kosticyna na druhé tyči, ale přihrávka nebyla přesná.

03:10
    Kazaň zamkla domácí ve třetině a střílí ze všech pozic.

02:40
    Nepřesná rozehrávka hostů končím icingem.

02:14
    Musin vypálil od modré, ale jeho střela mířila těsně mimo branku.

01:30
    Nepřesná rozehrávka domácích a puk mají znovu hosté.

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující tým a prvné zákrok v zápase si připisuje Lalande.

00:01

Hráči už jsou na ledě, za malý moment budeme začínat.

HC Dinamo Minsk: Lalande (Scrivens) – Chenkel, Šinkevič, Korobov, Gragnani, Lisovec, Gotovec – Kitarov, A. Volkov, An. Stěpanov – N. Komarov, S. Kosticyn, Ellison – Palushaj, Kovyršin, F. Pettersson – Karaban, Gavrus, Stas – Matěruchin.

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Ohtamaa, Batyršin, S. Zacharčuk, D. Musin, Abrosimov, Jordán, Sidorov – Tokranov, Svitov, Golubev – Sekáč, Azevedo, Tkačjov – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – M. Lazarev, Malychin, Varnakov – Archipov.

Rozhodčí: Bukin,Gusev – Lazarev, Shalagin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hostující tým se dokázal zvednout ze 3 prohraných zápasů a v minulém zápase si poradil s Jokeritem 5:4. Z posledních 5ti zápasů získali pouze 6 bodů. V tabulce Východní konference najdeme Kazaň na 3. místě se 106 body.
    Nejproduktivnější hráči
    Azevedo – 13 + 20
    Tkačjov – 15 + 17
    Sekáč – 13 + 14

Domácí tým je v poslední době v dobré formě, z posledních 5ti zápasů dokázal získat 9 bodů. V posledním zápase si poradil s Nižněkamskem 2:1 a připsal si cenné 3 body. Dinamo najdeme na 5. místě Západní konference se 105 body.
    Ellison – 16 + 31
    Klinkhammer – 21 + 17
    Matěruchin – 22 + 15

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 37. Palushaj (Gragnani, F. Pettersson), 50. S. Kosticyn (Kitarov, Ellison), 56. F. Pettersson (Ellison) – 8. Ohtamaa (Glinkin, Svitov), 46. Svitov (Azevedo, Svitov), 47. Varnakov, 58. An. Popov (M. Gluchov)

Rozhodčí: Bukin,Gusev – Lazarev, Shalagin