Klášterec nO – Klatovy 2:3 (kon.) | Řisuty – Kobra 3:8 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 5:3 (kon.)
Nový Jičín – Vsetín 1:5 (kon.) | Kopřivnice – Šumperk 3:2 (1:0 po s.n.) | Opava – Val. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
Tábor – Písek 6:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Havlíčkův Brod 7:4 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 2:4 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 2:1 (2:3 po s.n.) | Děčín – Bílina 7:0 (kon.) | Trutnov – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
Jindř. Hradec – David Servis 4:0 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 2:3 (kon.)
HC Řisuty
3:8 (1:1, 0:2, 2:5)
HC Kobra Praha
Sobota 18.02.2017, 17:00 • Zimní stadion Slaný • 2. liga skupina Západ • 35. kolo

Utkání je u konce, domácí Řisuty prohrály se silnou prohrou 3:8 a jestli vyhrají Trutnov s Děčínem tak už bude jisté, že zůstanou na poslední postupové pozici do play-off. Dnes jim nepomohla ani skvělá podpora fanoušků. (19:02:57)

59:28
    Jakeš přiťukl puk na Jedličku a najel si před branku, Jedlička ho našel před Ilašenkem, ten byl ale ve střehu a přihrávku vyrazil hokejkou.

58:27
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Buldoci dávají další gól, je ale už příliš pozdě, to jim na výhru stačit nebude. DAVID VYSKOČIL se uvolnil na pravém křídle a prostřelil Langera mezi betony. Asistence: Petr Havlůj

58:21
    Kobra se držela ve třetině Řisut, k puku se dostal na modré Šteiner, který střílel jen vedle. Poté se do protiútoku dostal Hegenbart s Janečkem, druhý jmenovaný přihrával právě na Hegenbarta, přihrávku si ale málem do vlastní branky zblokoval obránce!

57:04
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Kos – 2 min., vysoká hůl + 2 min., nesportovní chování).

56:31
    Tuma se dostal do situace jeden na jednoho s Ilašenkem, snažil se brankáře prostřelit mezi betony, ten je ale včas dal k sobě a skvěle zabránil dalšímu gólu!

56:02
    Buldoci se nakonec také dočkali dalšího gólu! Střelu Náprstka vyrazil Langer před sebe, tam byl připraven PETR JANEČEK, který dorazil puk za záda brankáře. Asistence: Václav Kolařík, Šimon Náprstek

55:37
    Ihned po vhazování střílel od modré čáry Václav Kolařík, ten ale znovu pálil jen do Langera, který poté puk přikryl.

55:25
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Šteiner – 2 min., sekání).

55:25
    Borovanský přiťukl kotouč na modrou čáru na Kolaříka, který vyslal tvrdou ránu, kterou chytil do náruče Langer.

55:01
    Jakub Verbík nahodil puk po ledu na Ilašenka, ten v klidu zasáhl betonem.

54:24
    Za brankou Ilašenka dokázal vybojovat puk Kuchta, který ho poté chtěl poslat na Jakeše, který byl volný před brankou, to se mu ale nepovedlo. Kobra byla poté vyhnána obranou z pásma.

53:06
    Puk vyletěl z hřiště, bude se vhazovat před modrou čárou u pásma Řisut.

52:36
    Zpětnou přihrávku obdržel v pravém kruhu Jakeš, který střílel na Ilašenka, ten ale dokázal zvednout svou vyrážečku, připsal si tedy svůj první zákrok.

52:17
    Z pravé strany si vedl puk do středu Jedlička, ten ale nedokázal přejít přes Sedláčka, který ho o puk připravil.

51:29
    Ivan Záleský dokázal vyhodit puk do středního pásma kde si ho převzal Keller, ten si z levé strany navedl puk na střelu, Langera ale neprostřelil.

50:51
    Keller obdržel puk na útočné modré čáře a vystřelil, střelu ale ztečoval do ochranné sítě Hlinka, bude se tedy vhazovat před Langerem.

49:57
    Střídání v týmu HC Řisuty: ze hřiště odchází Chabr, přichází Ilašenko.

49:57
    Kobra právě vstřelila branku!
    Řisuty v této fázi zápasu na Kobru vůbec nestačí a přidává další gól. JAKUB JEDLIČKA dokázal prostřelit Chabra, který hned poté jel vystřídat, nahradil ho Ilašenko.

48:34
    Demolice Řisut pokračuje, FILIP ŠVAŘÍČEK dokázal dorazit puk do branky po velikém zmatku před Chabrem. Asistence: Jiří Jakeš, Jakub Jedlička

48:16
    Švaříček nedokázal zastihnout puk ve třetině domácích. Poté si ho ale převzal Dominik Bílek, který ho znovu rozehrává a Kobra je ve třetině Řisut.

47:29
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Havlůj – 2 min., příliš mnoho hráčů).

47:07
    Kos střílel z levé strany, Langer puk vyrazil pouze k pravému mantinelu na Krpatu, který také dokázal vystřelit, Langer ale i tuto střelu chytil.

46:28
    Čurilla dokázal vypíchnout přihrávku Vacka z pravé strany a uháněl do útoku, kde si připravil kotouč na střelu, trefil ale jen boční síť.

45:51
    Slanina vyhrál vhazování ve středovém kruhu a hned nahodil puk za branku Chabra, kde si ho převzal Tuma.

45:24
    Hegenbart vyvezl puk do třetiny Kobry a přihrál mezi kruhy na Matulu, který střílel z prvního dotyku, střílel jen vedle. Hosté jsou v plném počtu.

44:40
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Náprstek – 2 min., nedovolené bránění).

44:31
    Matula střílel od modré čáry, před brankou se ještě pokoušel puk tečovat Brém, to se mu ale nepodařilo.

44:13
    Jedlička se dostal do protiútoku a střílel jen vedle branky, k dorážce se však dostal FILIP ŠVAŘÍČEK, který doklepl puk do branky a v oslabení tři na pět dává gól na 1:6 z pohledu Řisut. Asistence: Jakub Jedlička

43:21
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Tuma – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Kysela – 2 min., krosček).

43:10
    Kobra byla znovu v držení puku u branky Řisut, poté ale o puk přišla po špatné přihrávce Jakeše. Obrana Buldoků ale zvládla jen vyhodit puk, mají ho tedy znovu hosté.

41:53
    A už je to 5:1 pro Kobru. Rychlou akci zakončil FILIP HLINKA přesnou ranou k pravé tyči branky Chabra. Asistence? Jakub Verbík, Daniel Vlach

41:24
    V posledních vteřinách přesilové hry dávají hosté branku. Kapitán JIŘÍ JAKEŠ dostal skvělou přihrávku na pravou stranu a z prvního dotyku překonal tvrdou střelou Chabra. Asistence: Jakub Jedlička, Šimon Antončík

41:00
    Jakeš našel na pravé straně volného Jedličku, ten ještě hledal před brankou Antončíka, k tomu se ale puk po špatné přihrávce nedostal.

40:21
    Krpata nedokázal porazit Jedličku na vhazování, u puku jsou tedy hráči Kobry.

40:01

Kobra bude začínat závěrečnou třetinu v přesilovce ještě minutu a 37 sekund.

40:00

39:59
    Švaříček držel puk před Chabrem, poté ale zasáhla obrana a vyhodila ho za branku Langera, kde také tato třetina skončí.

39:37
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Kos – 2 min., podražení).

39:20
    Vlach si převzal puk poté, co ho vybojoval Roman Verbík, ihned ho ale ztratil.

38:25
    Pavel Hegenbart skvěle našel z pravé strany mezi kruhy najíždějícího se Kolaříka, který střílel z první, trefil ale pouze tyč! Poté se dostal do další slibné pozice, odtud ale trefil jen hokejku Langera, od které se puk odrazil nad branku hostů.

37:01
    Jedlička mezi kruhy obehrál dva obránce, ten třetí mu ale puk dokázal vypíchnout, Matěj Kos ho poté vyhodil až do třetiny Kobry.

36:35
    Jedlička vzduchem našel na pravé straně Jakeše, který si puk dokázal zpracovat. Poté našel na modré čáře Dominika Bílka, který střílel jen do nohy obránce.

35:34
    Nakonec od pravého mantinelu střílel Jakeš, trefil ale jen Chabra, který si svoji přední tyč hlídal a puk přikryl lapačkou.

35:24
    Kobra je v obležení domácí obrany a chce najít prostor pro střelu, to se ji zatím nedaří.

34:57
    Řisuty budou hrát v oslabení. Bude se vhazovat před Chabrem.

34:57
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Hegenbart – 2 min., sekání).

34:28
    Kobra si poradila s obranou Řisut, Vlach z rohu našel Antončíka, ten si puk zpracoval a na modré čáře číhal úplně osamocený ROMAN VERBÍK, který puk poslal tvrdou ranou pod břevno. Asistence: Šimon Antončík, Daniel Vlach

34:00
    Hlinka se pokoušel objet Sedláčka, ten mu v tom ale zákrokem zabránil. Kobra zůstává u branky Chabra,

33:16
    Obrovská šance Řisut! Borovanský naskočil ze střídačky a přihrával na levou stranu na Kosa, který střílel z první, Langer se ale včas dokázal přemístit a puk zastavil!

32:24
    Langer si pohlídal prostor mezi ním a tyčkou a následně puk přikryl, bude se vhazovat.

31:50
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Kos – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Tuma – 2 min., bitka).

31:37
    V rohu kluziště vybojoval puk Matěj Kos, poté se k němu dostal Borovanský, ten ho poslal znovu na svého kapitána, ten poté ale marně hledal Babického.

31:14
    Kobra je od obdrženého gólu pod tlakem, za branko přihrával Kos na Borovanského, do cesty puku ale dal hokejku Langer, který puk přikryl a bude se vhazovat.

30:57
    Antončík se dostal k puku za brankou Chabra a chtěl najít Jedličku, před ním ale puk tečoval bruslí obránce. Poté se dostal do velké šance před Langerem Havlůj, ten ale příliš dlouho váhal se střelou a o puk přišel.

29:42
    Z prvního dotyku střílel od modré čáry Sedláček, trefil jen obránce. Puk poté znovu obdržel Sedláček, který ho tentokrát nahodil za branku.

29:01
    Domácí se znovu dostali do třetiny Kobry, za brankou Krpata vybojoval kotouč a poslal ho podél mantinelu na Babického, který našel najíždějícího se Borovanského, který střílel jen do brankáře.

27:47
    Kobra jde znovu do vedení! MAREK PULKRAB dostal puk před Chabrem, zpracoval si ho, položil si domácího brankáře a uklidil puk do branky. Asistence: Jiří Jakeš, Patrik Kuchta

27:02
    Náprstek narazil puk na modrou čáru na Kolaříka, který z prvního dotyku střílel na Langera, který puk vyrazil svým betonem, Řisuty zůstávají v útoku.

26:19
    Velká šance Řisut! Borovanský přihrával na Kosa, který se dostal ke střele z blízkosti Bílka, který puk vyrazil do ochranné sítě.

26:10
    Jakeš obdržel puk za brankou Chabra, obtočil se kolem svého strážce a střílel na Chabra, ten ale měl svůj beton přilepený na tyči a střele zabránil.

25:10
    Jedlička se pokoušel obehrát Kellera, ten ho ale skvěle obral o puk po hře tělem, Řisuty jsou ve třetině Kobry.

24:34
    Z pravé strany střílel na Chabra Vlach, domácí brankář ale nemusel příliš zasahovat, puk ho trefil do výstroje.

23:47
    Kuchta frnkl obráncům podél pravého mantinelu a dokonce i objel branku Chabra, poté ale neměl volného žádného ze svých spoluhráčů, kterým by mohl přihrát. Následovalo nahození Řisut na Langera, který puk schoval do výstroje.

22:57
    Zakázané uvolnění Kobry, bude se vhazovat před Langerem.

22:49
    Kobře příliš nevyšla rozehrávka, puk skončil jen na holích domácích hokejistů.

22:06
    Roman Verbík ještě zastihl puk ve třetině domácích, poté ho poslal na Slaninu, který nahodil puk na Chabra, který ho pro jistotu znovu pokryl lapačkou.

21:44
    Matula se obětavě položil do cesty Matějčekovi, který ho chtěl obehrát a získal tím kotouč. Poté ho pokryl po lapačku Chabr, bude se vhazovat.

21:23
    Krpata se dostal jako první k puku a nahodil ho do rohu kluziště, Hlinka poté vyvezl kotouč, našel na pravé straně Antončíka, který si navedl puk na levou stranu a střílel jen do betonu Chabra.

20:43
    Vlach obdržel přihrávku ve středním pásmu a poslal jej do pásma Řisut. Kobra má ještě minutovou přesilovku.

20:08
    První vhazování ve druhé třetině vyhráli hokejisté Kobry, konkrétně je u puku Šteiner.

20:01
    Kobra vystřídala brankáře, do branky se místo Pavla Bílka postaví Lukáš Langer.

20:01

Je tu konec první třetiny, která je vyrovnaná jak herně tak výsledkově, stav je 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 17:43.

20:00

19:51
    Jakeš po vhazování našel na pravé straně volného Jedličku, který si kotouč zpracoval a vystřelil, trefil ale jen prostředek brány, který kryl Chabr.

19:43
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Sedláček – 2 min., podražení).

19:35
    Zakázané uvolnění Kobry, hra se stěhuje před Pavla Bílka.

19:24
    Od modré čáry střílel Jakub Verbík, nenašel však ani hokejku svých spoluhráčů, ani branku soupeře.

18:25
    Hegenbart se snažil obrat o puk Pulkraba, ten si s útočníkem Řisut nakonec poradil a rozehrál na svého spoluhráče na levé straně.

17:23
    A je vyrovnáno! MICHAL BOROVANSKÝ skvěle projel celou obranou Kobry, počkal si na pohyb Pavla Bílka a poslal puk do břevna, od kterého se puk odrazil za záda brankáře Kobry. Asistence: Matěj Kos, Ondřej Krpata

16:51
    Z pravé strany si pohledně najel na střelu Čurilla, zamířil ale vedle a nad.

16:19
    Hegenbart nahrával od pravého mantinelu z vlastní třetiny, kotouč nikoho nenašel a sebrala ho obrana Kobry, poté však přijel Náprstek a obránce obral o puk a střílel do Pavla Bílka, který vytáhl puk vyrážečkou.

15:05
    Šteiner střílel od modré čáry, před brankou se ještě snažil kotouč tečovat Matějček, tomu se to ale nepovedlo, puk letěl příliš vysoko.

14:24
    Po vhazování sebral puk Babický a rozjel útok Řisut, ten skončil po zásahu Vlacha na obranné modré čáře Kobry.

13:45
    Havlůj se dostal ke střele z podobné pozice jako Jakeš, byl ale o poznání horší v provedení, střílel vedle.

12:31
    A Kobra jde do vedení! Jakub Jedlička našel skvěle mezi kruhy JIŘÍHO JAKEŠE, který si puk zpracoval a poslal ho do šibenice branky Chabra. Asistence: Jakub Jedlička

12:02
    Záleský se v posledních vteřinách přesilovky snažil něco vymyslet, to se mu ale nepodařilo a Kobra je v plném počtu.

11:32
    Od modré čáry poté střílel Verbík, ten trefil jen jednoho z obránců od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.

11:12
    Obrana Kobry znovu dobře ubránila útok domácích a znovu vyhodila puk za branku Chabra.

10:56
    Znovu byl v akci Krpata, tentokrát si navedl puk na pravou stranu kluziště kde se snažil zastavit a počkat na spoluhráče, to se mu ale po zásahu obránce nepodařilo.

10:08
    Borovanský našel z rohu kluziště na modré čáře Krpatu, který napřáhl na střelu, Pavel Bílek ale zasáhl betonem.

09:39
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Jakeš – 2 min., nedovolené bránění).

09:28
    Situaci ideálně nevyřešil Matula, který nepřihrál na svého spoluhráče. Poté se ale do protiútoku znovu dostaly Řisuty, konkrétně to byl Havlůj, ten ale o puk po hitu od protihráče přišel.

08:37
    Z vlastní třetiny bleskově vyvezl kotouč Babický, který najel na levou stranu a střílel, puk byl zblokován obráncem, poté napřáhl na odražený puk Matěj Kos, ten ale také trefil jen obránce.

08:02
    Čurilla vyvezl puk z obranné třetiny a rozehrál ho na levou stranu kde byl rozjetý Havlůj, ten přejel modrou čáru, poté byl ale zastaven hvizdem rozhodčího, byl to totiž ofsajd.

07:33
    Slanina sebral volný puk v rohu za brankou Pavla Bílka, poté ale špatně rozehrál a k puku se dostal na obranné modré čáře Filip Bílek z Řisut.

06:38
    Od modré se pokoušel vystřelit Kulich, jeho střelu ale zblokoval Jedlička. Poté puk sebral Borovanský a navedl si ho na střelu, obrana ale znovu zasáhla.

05:44
    Janeček skvěle našel z pravé strany u levé tyče Bílkovy branky Kolaříka, který střílel z prvního dotyku, obránce Kobry se ale perfektně přemístil a puk chytil do lapačky!

05:24
    Poté se dostal přes obránce Hegenbart a mezi kruhy si připravil puk, vystřelil, mířil ale mimo.

04:55
    Švaříček se dostal k puku ve středním pásmu a nahodil ho znovu k brance Ilašenka.

04:33
    Řisuty byly ve třetině Kobry a chtěly najít prostor ke střele, to se jim ale po špatném zpracování Krpaty nedostalo a obrana hostů vyhodila puk.

03:34
    Ke střele se mezi kruhy dostal Vlach, který střílel těsně vedle a následně podrazil obránce a dostal za to 2 minuty na trestné lavici.

03:20
    Pulkrab v opačném rohu také bojoval o puk s obráncem, nakonec ho o něj obral Kolařík, který vyslal do útoku Janečka, který přejel modrou čáru, za ní byl ale jeden z jeho spoluhráčů, byl z toho tedy ofsajd.

02:42
    Krpata se v rohu kluziště pral o kotouč, nakonec o něj ale přišel a do útoku šel Kysela, ten ale obdržel hit od obránce, který puk nahodil z třetiny.

01:42
    Vhazování vyhrál Kos, poté do puku uhodil Slanina a kotouč se odrazil od hokejky kapitána Řisut na tribunu.

01:39
    Vhazování u Chabra vyhráli hosté. Antončík chtěl prudkou přihrávkou najít na levé straně Jedličku, k tomu se ale puk nedostal. Poté Keller nahodil puk ze středního pásma na Pavla Bílka, který ho přikryl. Bude se vhazovat.

00:56
    Brém se dostal k puku ve středním pásmu a chtěl najít najíždějícího Fortelku, k tomu se ale puk nedostal. Je z toho zakázané uvolnění.

00:21
    Ti se hned dostali do pásma Kobry, hned ale o puk přišli. Na druhé straně ale také chyboval útok hostů.

00:03
    Kotouč byl vhozen do hry! První buly vyhráli hokejisté Řisut.

00:01

HC Řisuty: Chabr, (Ilašenko) – Filip Bílek, Matula – Babický (A), Sedláček – Kolařík, Kulich – Keller – Borovanský, Kos (C), Slavíček – Záleský, Čurilla, Hegenbart (A) – Janeček, Náprstek, Havlůj – Fortelka, Vyskočil, Brém, Krpata

HC Kobra Praha: Pavel Bílek, (Langer) – Šteiner, Jakub Verbík – Švaříček, Dominik Bílek – Roman Verbík, Vacek – Semrád – Vlach, Hlinka, Jakeš (C) – Jedlička, Antončík, Kysela – Tuma, Slanina (A), Kuchta, Pulkrab, Matějek

Rozhodčí: Škrobák – Marek, Kučera.

Oba celky již mají jistou účast v play-off. Kobra má dokonce i jisté první místo skupiny Západ. Řisuty jsou na poslední pozici, která zaručuje play-off a mají odstup dvou bodů na Děčín a Trutnov a z posledních dvou zápasů budou muset získat co nejvíce bodů. To ale nebude vůbec lehký úkol, čeká je totiž první Kobra Praha a druhý Jablonec.

Příjemný hokejový podvečer že Slaného, kde hrají své domácí zápasy hokejisté HC Řisuty, kteří se v 17:00 utkají s HC Kobra Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Klier

Branky a nahrávky: 18. Borovanský (Krpata, Krpata), 57. Janeček (Náprstek, Kolařík), 59. Vyskočil (Havlůj) – 13. Jakeš (Jedlička), 28. Pulkrab (Kuchta, Jakeš), 35. R.Verbík (Vlach, Antončík), 42. Jakeš (Jedlička, Antončík), 42. Hlinka (Verbík, Vlach), 45. Švaříček (Jedlička), 49. Švaříček (Jedlička, Jakeš), 50. Jedlička

Rozhodčí: Škrobák – Marek, Kučera