Sparta – Třinec 2:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:5 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:4 (kon.)
Kladno – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Č. Budějovice – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Pardubice – Liberec 0:3 (kon.)
HC Plzeň – K. Vary 7:3 (kon.) | Slavia – Jihlava 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 02.03.2017, 15:00 • Tipsport Aréna • DHL Extraliga juniorů • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Přeji hezký den, je tady poslední kolo základní části DHL Extraligy juniorů a my se společně podíváme na závěrečný zápas mezi domácí Spartou a favoritem soutěže – Oceláři Třinec. Po včerejším ačkoli vítězném utkání s Vítkovicemi nezbývá sparťanům příliš mnoho času na regeneraci a odpočinek. Uvidíme, jak se s tím družina Pavla Gefferta popere.

První vzájemný zápas

12. kolo, sobota 8. 10. 2016
    4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Radzienciak (Mach), 48. Flok (Janiczek, Lacka), 53. Kofroň (Hladoník), 59. Hrehorčák (Imrich) – 16. M. Jandus (Svoboda), 44. Jaššo (Mrkvička). Rozhodčí: Fiedler – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Střely na branku: 40:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Svěřenci trenéra Václava Varadi do utkání vlétli, když v deváté minutě otevřel skóre Radzienciak. Sparťané však srovnali a ve třetí třetině dokonce šli zásluhou Jašša do vedení. Domácí borci ale zabrali a zápas třemi brankami otočili ve svůj prospěch. Tím si vysloužili další tři body do tabulky a ovládli reprízu uplynulého finále.

Dosavadní úspěšnost v základní části
    Sparta – 6. místo, 43 zápasů (23-1-3-16) 74 b.
    Třinec – 1. místo, 43 zápasů (26-4-3-19) 89 b.

Přesilovky/oslabení
    Oceláři vedou v obou těchto kategoriích z prvního místa! Využití přesilových her vyšroubovali na 27,96 % a ubráněná oslabení na 89,64 %. Sparta je v případě her v početní výhodě na místě třetím – 21,79 %. Procento ubráněných oslabení je pak podstatně nižší v porovnání s dnešním soupeřem a to 79,70 %.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – Jandus M., Janda, Mrkvička, Jeřábek, Duben, Sedliský – Kern, Jandus, Svoboda, Seniov, Procházka, Komárek, Maršoun, Safin, Kulda, Chlouba, Dubský, Wojnar.

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Hrachovský, Janiczek, Radzienciak, Doudera, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Plitko, Mach, Flok, Hrehorčák, Przybyla, Kvasnica, Hladoník, Kalus.

Rozhodčí: Horinek – Špringl ml., Tasch.

Hráči Třince jsou již na ledové ploše a řadí se k úvodnímu pozdravu. Sparťané pomalu přichází.

00:01

00:12
    Oceláři začínají utkání zakázaným uvolněním. Vhazování po levé Loubalově ruce.

00:32
    Sparta se z vhazování před vlastním brankářem osvobozuje a okamžitě vyhazuje kotouč z vlastní třetiny.

01:24
    Hladoník byl nyní před Wolfem velmi aktivní. Pokoušel se zakončit mezi beton a boční tyčky, ale sparťanský brankář byl připraven. Po krátkém tlaku odjíždí Ocelář střídat.

02:49
    Svoboda prověřil Loubalovy reakce střelou z úhlu.

03:21
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se před Wolfem cítí jako ryby ve vodě a jejich permanentní tlak na bránu Sparty se jim nakonec vyplácí! MICHAL KVASNICA je díky své dorážce střelcem úvodní branky tohoto utkání. Asistence: David Janiczek.

05:20
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hladoník – 2 min., sekání).

05:28
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané se drží včerejší formy z utkání proti Vítkovicím a přichází s rychlou odpovědí. MARTIN SVOBODA vyrovnává účty v momentě, kdy překonává Loubala za jeho záda. Asistence: Jan Kern

06:44
    Po inkasovaném gólu hrají Oceláři opět s pěti hráči.

07:44
    Doudera se pokusil vyhodit, ale jeho dlouhé nahrávky se namísto spoluhráče zmocnil jeden ze sparťanů.

07:45
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jandus M. – 2 min., krosček).

08:04
    Oceláři se okamžitě usazují v pásmu Sparty a kombinují.

08:33
    Domácí se nyní osvobozují a maří třineckou přesilovku, ze které zbývá necelá minuta.

09:30
    Haman nabil Hrehorčákovi, ten ale přestřelil a kotouč se vymrštil až vysoko do ochranné sítě.

09:44
    Sparťané jsou v plném počtu.

10:33
    Domácí se pokouší zahrozit, v třinecké třetině se ale dlouho neohřáli.

11:05
    Safinova střela z otočky skončila na betonech třineckého gólmana.

11:58
    Procházka pálil od hranice levého kruhu na vhazování a to přímo mezi nastavené Loubalovy betony.

13:00
    Komárek s Dubským teď byli před Loubalem velmi nebezpeční, další dorážka do na chvíli zcela volného brankoviště jim ale nebyla souzena.

13:25
    Nyní byla v ohrožení pro změnu pravá boční tyč Loubalovy svatyně.

13:54
    Na malou chvíli se hrálo před Wolfem, hosté se snaží vrátit do útoku.

15:23
    Radzienciak pálil z vrcholu mezikruží, kotouč se odrazil od Wolfovy výstroje a ležel před nechráněným prostorem brankoviště dokud jej jeden ze sparťanů nevyhodil.

15:31
    Kernova sóloakce z bezprostřední blízkosti skončila jen nastřeleným zadním mantinelem.

16:46
    Janda a Radzienciak se hnali za pukem, jako první u něj byl sparťan, ale protihráč mu černou pryž vypíchl hokejkou.

16:54
    GRZEGORZ RADZIENCIAK úspěšně překonává Wolfa střelou do horní poloviny branky a posílá svůj tým podruhé v tomto utkání do vedení. Asistence: Matěj Mach.

18:31
    Loubal je pod velkým tlakem a situaci zvládá jen s obtížemi, v jednu chvíli má za vlastními zády i jednoho z útočících sparťanů.

19:22
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Janiczek – 2 min., vysoká hůl).

20:00

První třetina uplynula a oproti té ze včerejšího utkání Sparty s Vítkovicemi byla podstatně živější. K vidění byly hned tři branky, přičemž většina z nich spadla do sparťanské klece. Čtyři minuty po úvodní siréně poslal Oceláře do vedení Michal Kvasnica, téměř záhy ale přišla odpověď z hole Martina Svobody. Následovala série dalších šancí po obou stranách, ale úspěšnější byli opět hosté, kteří se v sedmnácté minutě dostali podruhé v tomto utkání do vedení zásluhou Grzegorze Radzienciaka.

Hosté rozehrají prostřední dějství ve vlastním oslabení. Zbývá minuta a půl sparťanské přesilovky.

20:01

20:20
    Martin Jandus rozehrává zpoza vlastní branky a Sparta se ihned žene před Loubala.

21:01
    Jandus nyní pálil od modré, ale kotouč neprošel.

21:21
    Oceláři hrají v plném počtu.

21:43
    Stále se jim ale nedaří osvobodit se.

22:27
    Hosté se vrací do hry a domácí mají problém vůbec překročit útočnou modrou.

23:51
    Sedliský poslal ze své hokejky střelu z vysokého úhlu, která skončila kdesi v klíně třineckého brankáře.

24:08
    Hra je přerušena. Loubal loví ze své výstroje další střelu s rudým podpisem.

24:21
    Duben se snažil vložit hokejku do dráhy jednoho z rozjetých Ocelářů, ale pásmo neudržel.

25:26
    Radzienciak zaváží puk do rohu kluziště ve třetině domácích, aby jeho tým mohl vystřídat.

25:33
    Hosté hrozili z kruhů, Wolf ale jejich úmysl vyrazil ramenem.

25:53
    Kalus se pokusil Wolfa překvapit a vypálil hned z vhazování, které proběhlo po brankářově levé ruce. Ten byl ale připravený i na tuhle možnost.

26:35
    Sparťané přešli do rychlého protiútoku, kotouč skončil zřejmě v lapačce třineckého brankáře.

26:49
    Procházka projel ve vysoké rychlosti okolo číhajícího Loubala, který jeho projektil vyrazil. Puk se ale nedostal daleko, ihned se jej zmocnil JAN KERN, který využil uvolněného brankoviště a zakončil přímo do prázdné klece. Asistence: Ondřej Procházka.

27:49
    Oceláři se po inkasovaném gólu okamžitě tlačí před Wolfa. Rozhodně to nevypadá, že by chtěli házet flintu do žita.

29:54
    Je pískáno zakázané uvolnění Sparty.

29:55
    Procházka skončil po ostrém bodyčeku sražen na plexisklo.

29:59
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Svoboda – 2 min., sekání).

30:15
    Je tu další početní výhoda Ocelářů. Předvedou druhou využitou přesilovku?

30:40
    Po jejich úmorné snaze končí kotouč až za bočním hrazením kdesi na prvních řadách sedaček.

31:15
    Kotouč je opět mimo ledovou plochu, nyní zahučel až do zadních řad.

31:30
    Tomáš Jandus ujel sám na Loubala a pokusil se zakončit za jeho záda k bližší tyči, ale přestřelil.

32:00
    Sparta je opět v plném počtu.

32:14
    Wojnar se dostal přímo před hostujícího brankáře, puk se na jeho hokejce ale neohřál a ztečoval se do rohu kluziště.

32:59
    Sparťané jsou před Loubalem a třetinu drží zuby nehty.

33:28
    Tohle osvobození stálo hosty hodně. Jeden z Ocelářů leží bezbranně u mantinelu.

33:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Jandus – 2 min., faul loktem).

33:28
    Nic vážného se nestalo, třinecký hokejista se vrací na střídačku a naštěstí po svých.

34:28
    Doudera mířil pod břevno, ale vypálil příliš ostře. Kotouč zamířil do sítě.

35:38
    Domácí jsou opět v plném počtu.

36:09
    Hosté se vrátili rychle do třetiny, zahráli do rohu kluziště, odkud už jeden z Ocelářů nabíjel PATRIKU HREHORČÁKOVI do předbrankového prostoru. Hostující Třinec jde opět do vedení. Asistence: Michal Kvasnica, Lukáš Doudera.

37:01
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Kaukič – 2 min., nedovolené bránění).

37:27
    Svoboda pálil přímo do Loubalovy nastavené lapačky.

37:47
    Téměř polovina sparťanské přesilovky je pryč. Domácím se v ní zatím příliš nedaří.

38:41
    Martin Jandus pálil od modré, ale opět jen vystřelil do mantinelu.

39:12
    Oceláři jsou v plném počtu.

39:24
    Po jedné z dalších třineckých střel zazvonila tyčka brankové konstrukce Sparty!

39:47
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:54
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Stuchlík – 2 min., sekání).

40:00

Prostřední třetina přinesla další dvě branky, oproti té první tentokrát spravedlivě rozdělené na obě strany. Domácí dokázali prostřednictvím Jana Kerna vyrovnat, který dvakrát neváhal, když se mu otevřela prázdná branka Ocelářů. Ti sice hodnou chvíli gólově mlčeli, ale po rychlém protiútoku se dokázali znovu prosadit. Díky Patriku Hrehorčákovi tak vstoupí do posledního dějství s vedením o jednu branku.

40:01

40:07
    Do vypršení trestu na straně Ocelářů zbývá ještě minuta a půl. Fanoušci žádají vyrovnání.

41:27
    Jandova střela končí pod Loubalovou lapačkou. Hra je přerušena.

41:54
    A nyní znovu.

41:54
    Trest vypršel. Oceláři hrají opět s plným počtem hráčů.

43:04
    Na ledové ploše toho nyní není příliš mnoho k vidění. Ke střelám se ani jeden z týmů nedostává, oba mají problémy usadit se alespoň na chvíli ve třetině toho druhého.

44:04
    Domácí bojují na vlastní modré o kotouč, Třinec jej vytrvale tlačí zpátky před Wolfa.

44:59
    Další přechod Ocelářů do útočné třetiny maří ofsajd.

45:16
    Po krátkém tlaku domácích puk končí na betonech Loubala.

46:12
    Kvasnica se hnal za ujíždějícím pukem, Wolf byl ale rychlejší a rozehrál na hokejky svých spoluhráčů.

47:06
    Ze souboje u mantinelu se jako první s pukem na holi osvobozuje Chlouba.

48:00
    Do Dubenovy střely si jeden z bránících hráčů pro jistotu lehl. Třinec se po dalším tlaku ze strany domácích osvobozuje.

48:46
    Safin ujížděl sám na Loubala, puk se ale odrazil od jeho betonu a brankář jej okamžitě pokryl lapačkou.

50:13
    Komárek ubruslil podél bočního mantinelu a namířil do horního růžku, svoji střelu ale nevypálil ideálně a brankář pouze pro vlastní jistotu zasáhl ramenem.

51:43
    Martin Jandus chtěl zakončit do brankářova protipohybu, ale ten si i nadále počíná bez velkých komplikací.

51:54
    Safin vypálil z vrcholu kruhů pořádnou pumelici, kterou Loubal zachytil do své lapačky na vteřinu přesně.

51:54
    Třinečtí se musí vracet. Je pískáno zakázané uvolnění.

52:35
    Janda chtěl překvapit Loubala z těžko viditelného úhlu, ale branku netrefil.

53:48
    Safin odebírá hostím puk a sparťané rozehrávají z vlastní třetiny. Nakonec přichází i střela z mezikruží, která končí v Loubalově náruči.

54:28
    Další závar před hostujícím brankářem, který nekončí gólem. Spartě se teď lepí smůla na paty.

55:24
    Je pískán ofsajd, další přerušení oba týmy využívají pro střídání.

55:54
    Kalus zůstal před Wolfem a ihned pálil přímo z mezikruží, jeho střela ale vytoužený cíl minula.

56:45
    Hosté neponechávají nic náhodě a do branky Sparty se tlačí dál.

56:52
    Svoboda při dojezdu zavadil o betony třineckého brankáře a bránící Oceláři se hrnou do akce. Potyčka je ale včas uhašena.

57:17
    Oceláři se znovu vrací před Loubala. Je pískán další jejich icing.

57:39
    Domácím se čas na vyrovnání pomalu, ale jistě krátí.