Tampa – Carolina 4:3 (po pr.) | Chicago – Pittsburgh 4:1 (kon.)
1:6 (1:0, 0:3, 0:3) Stav série: 0:3
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 02.03.2017, 18:00 • Hala Polárka • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Čtvrtfinále mezi Frýdkem-Místkem a Duklou se dnes přesouvá do Frýdecko-místecké haly Polárky. Stav série je zatím jednoznačný pro Jihlavu, která vyhrála oba domácí zápasy a vede tak už 2:0. Podaří se Frýdecko-místeckým ještě odvrátit konec sezóny?

1. ČF: 26. 2. 2016 HC Dukla Jihlava – HC Frýdek-Místek 4:3pp.

První utkání v Jihlavě bylo nesmírně vyrovnané. Rysům se podařilo dohnat dvougólové manko a dostat zápas do prodloužení. V něm byli šťastnější nakonec Jihlavští, protože dokázali zvítězit po gólu z 65. minuty.

Branky a nahrávky: 15. Zeman (F. Seman, Čachotský), 17. Šidlík (Hubáček), 34. Čachotský (Kaláb, Zeman), 65. Diviš (Šidlík, J. Skořepa) – 31. Chmielewski (Adámek, Klimša), 35. Cienciala (O. Kovařčík, Michal Roman), 52. Klimša (Miloš Roman, Adámek)

2. ČF: 27. 2. 2017 HC Dukla Jihlava – HC Frýdek-Místek 2:0

Ve druhém zápase ukázali jihlavští hokejisté, proč skončili po základní části na druhé příčce. Zápas měli pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 2:0.

Branky a nahrávky:
    8. Danišovský (Hubáček, Důras), 52. Hubáček (Kajínek, Důras)

HC Frýdek-Místek: Šimboch (L. Daneček) – Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, D. Stránský, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Klimša (C) – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jaroš, Franek – Christov, Samiec, Sonnek.

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Kaláb, Půža – Jiránek, J. Skořepa, Diviš – Důras, Hubáček, F. Seman – Čachotský (C), Zeman, Jergl – Březina, Anděl, Danišovský.

Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Wesley.
    Jihlava vede sérii 2:0 díky dvěma domácím zápasům.

00:01

00:09
    Domácím pokus o první útok nevyšel, hned po devíti sekundách se píská zakázané uvolnění a buly po levici Šimbocha.

00:21
    Krátce po vhazování napřáhl od modré čáry Kajínek a trefil Šimbocha někam do oblasti hrudníku.

01:05
    Michal Kovařčík si najel na přihrávku z pravého mantinelu, jenomže nastavenou hokejkou kotouč za jistého Škarka nedostal.

01:45
    Dukla se usadila v útočném pásmu, ovšem vyprodukovala pouze zablokovanou ránu od modré čáry.

02:20
    Útočný výlet Jakuba Kanii Škarka příliš neohrozil, hosté tak rozehrávají zpoza vlastní klece.

02:56
    Opět v akci Kania, který byl u modré zcela sám, jenže nikterak prudkou střelou Škarka nezaskočil.

03:15
    Ofsajd Frýdku-Místku po delší době přerušuje hru.

03:50
    Domácí se sami vyhnali z útočné třetiny a vrátili se k vlastní obranné modré čáře.

04:28
    Michal Důras sice zpracoval dlouhatánskou přihrávku, jenomže při čekání na kotouč se dostal do postavení mimo hru.

05:21
    Jaškova utažená střela z vrcholku pravého kruhu byla sražená vysoko do ochranné sítě.

05:49
    Stránskému utekl puk a z dobré pozice v mezikruží nakonec vůbec nezakončil.

06:09
    Per Šidlík inkasoval nějaký úder od Sonnka, zůstává ležet u krátkého mantinelu a na střídačku mu budou muset pomoct spoluhráči. Doufejme, že se nejedná o žádný vážnější zdravotní problém.

06:42
    Čtvrtý útok Frýdku-Místku se rychle vrhl do útočné třetiny a Škarek měl plné ruce práce s Christovovou dělovkou z levého kruhu.

07:15
    Klimša nemohl hrát kvůli signalizovanému ofsajdu. Kotouč se tak stěhuje na hole hostujících obránců.

07:43
    Rozehrávka se Dukle zcela nepovedla, čehož mohl využít Ondřej Kovařčík, jenomže i jeho pokus Škarek s přehledem zlikvidoval.

08:29
    Michal Kovařčík pouze odevzdal kotouč, který posléze hostující hráči s přispění teče vyhodili mimo hrací plochu.

09:07
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Kaláb – 2 min., podražení).

09:29
    Úvod přesilovky domácím vůbec nevyšel, byl to Šimboch, který musel zlikvidovat Skořepův rychlý protiútok.

10:09
    Kaniovo nahození od modré čáry bylo tečované a Škarek měl co dělat, aby pravým betonem zastavil Klimšovy dorážky!

10:30
    Na Adámkovu střelu z delší vzdálenosti jihlavský brankář dobře viděl a přerušil hru.

10:38
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Domácí v jedenácté minutě využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Lukáš Jašek si výborně pokryl puk proti několika hráčům a nabil do pravého kruhu MICHALU KOVAŘČÍKOVI, proti jehož dělovce se Škarek neměl šanci stihnout přesunout. Asistence: Lukáš Jašek, Ondřej Kovařčík.

11:23
    Jergl zřejmě dostal hokejkou do obličeje a s bolestivou grimasou odjel na střídačku. Vylučovat se ale nebude.

12:29
    Skořepovu finální přihrávku jeden z obránců u brankoviště zastavil a usnadnil život Šimbochovi, který by jinak čelil hodně nebezpečné situaci.

12:54
    Aron Chmielewski to vzal na sebe a po přejetí půlky hřiště se tlačil do brankoviště, kde si ale Škarek tentokrát poradil.

13:18
    Michal Kovařčík ani Michal Roman branku netrefili, domácí se přesto ještě drží v útočné třetině.

13:45
    A to se pochopitelně líbí divákům, kteří skandovaným potleskem ženou domácí hráče za druhým gólem.

13:55
    Dukla se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění, pětice hráčů ve žlutých dresech tak musí zůstat na ledové ploše.

14:35
    Tomáš Franek zpoza pravého kruhu mířil mezi betony, které bohužel pro něj Jakub Škarek sklapl k sobě včas.

15:23
    Po velkém boji za Škarkem se něco snažili vymyslet hosté, kteří ale po nahození o kotouč rychle přišli.

-21:55
    Jiránek měl na levé straně docela dost prostoru, obránci Frýdku-Místku se ale stihli na poslední chvíli vrátit.

16:18
    Šimboch jenom vyrazil tvrdou střelu od modré a poté s námahou zneškodnil hostující pokusy o dorážky.

17:24
    Důras pálil z pravého kruhu nepřesně, Dukla je přesto v těchto chvílích aktivnější.

17:51
    Jihlavští po prostřídání nedokázali kloudně rozehrát a zbytečně se provinili icingem.

18:09
    Samiecův útok dobře napadal obránce Jihlavy a dobrou půlminutu je nepustil ani do blízkosti červené čáry.

18:39
    Čachotský hledal před brankou Skořepu, jenže toho dvojice obránců Slezanů rychle odzbrojila.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:04
    Michal Roman napřáhl okamžitě po vhazování, kotouč byl v letu ještě nebezpečně tečovaný, avšak poté vletěl přímo do nastavené Škarkovy lapačky.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka třetího čtvrtfinálového duelu je minulostí. Frýdecko-místečtí v ní byli o něco nebezpečnějším týmem a v jedenácté minutě se také dostali do aktuálního vedení 1:0, když nabídnutou přesilovku využil Michal Kovařčík.

20:01

20:51
    Filip Dundáček využil volného prostoru ke střele golfákem. Na tu ale Šimboch viděl a ztlumil ji ve výstroji.

21:07
    Zakázané uvolnění Dukly stěhuje hru do útočného pásma Frýdku-Místku. V něm jeden z domácích rychle vypálil od modré, jenže Škarek byl na místě.

22:02
    Václav Půža nabral dobrou rychlost, což už se ale nedalo říct o jeho střele, se kterou neměl Šimboch starosti.

23:11
    Jihlava se dobrou minutu pohybovala před Šimbochem, kterého ale za celou dobu ani jednou neotestovali. Možná se tak stane po dalším icingu Frýdku-Místku.

23:26
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava vytěžila z tlaku vyrovnání na 1:1! Filip Dundáček ihned po vhazování vypálil od modré a mírně trefil TOMÁŠE JIRÁNKA, který lehce tečoval puk a nasměroval jej za Šimbochova záda. Asistence: Filip Dundáček.

24:37
    Chmielewski v rychlém protiútoku hledal před brankou Klimšu, který se však do pořádného zakončení nedostal.

24:49
    Ještě jednou spolupráce mezi těmito dvěma hráči. Klimša přihrával zpoza branky, načež Chmielewski vypálil bez přípravy a pořádně vystrašil Škarka, který neměl moc času na reakci.

25:15
    Richard Diviš vyjel z levého mantinelu až do mezikruží, odkud ale úplně minul prostor mezi třemi tyčemi.

25:47
    David Březina si to šteloval na střelu z pravého kruhu, do cesty se mu ale postavil Stránský a zpomalil kotouč, jenž se sotva došoural pod rukavici Šimbocha.

26:08
    Kania hodně zachyboval v rozehrávce a daroval šanci Andělovi, který si nabruslil na osu hřiště, ale poté narazil na rychle reagujícího domácího gólmana.

26:47
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marian Adámek – 2 min., držení protihráče).

27:09
    Seman přihrával do brankoviště Kajínkovi, ten ale netrefil puk a ten projel až na druhou stranu kluziště.

27:49
    Frýdecko-místečtí vyhazují a v klidu mohou vystřídat. Za hostující branou mezitím čeká Říha.

28:12
    Tak to bylo výborné sólo Říhy, který projel celým hřištěm a přihrál svému kolegovi na ose hřiště, kterého přesunující se Šimboch parádně vychytal!

28:47

29:26
    Druhá třetina je zatím jednoznačnou záležitostí. Jihlava dává druhou branku a otáčí průběh zápasu! Hostující pětice si vypracovala velký tlak, střely Diviše a Hubáčka Šimboch ještě vyrazil, jenže na dorážku ALEŠE JEGLA z levé strany už neměl šanci dosáhnout. Asistence: Radek Hubáček, Richard Diviš.

29:59
    Lukáš Jašek v přečíslení dvou na jednoho přihrál Ondřeji Kovařčíkovi, který v klíčový moment ale promáchl a Škarek zasahovat nemusel. Škoda pro domácí.

30:29
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Anděl.

31:10
    Říha za hostující brankou uštědřil krosček Klimšovi a je z toho dvojnásobná přesilovka pro Frýdek-Místek!

31:47
    Domácí si přihrávali tak dlouho, až se ke střele odhodlal Jašek, ovšem ten branku hostů o kousíček netrefil a Chmielewski byl při dorážce v obtížném postavení.

32:10
    Hosté vyhazují a můžou poslat na led novou trojici hráčů.

32:39
    Další rána Jaška skončila na hrudníku Škarka. Dukla už je mezitím ve čtyřech!

33:01
    Seman podržel puk a posbíral cenné sekundy z končícího oslabení.

33:10

33:43
    Početní výhodu si zahraje i Jihlava, za krosček usedl na trestnou lavici Michal Kovařčík.

34:16
    Nepokrytý Filip Seman z úhlu nahazoval kotouč do brankoviště, kam se tlačili další hostující hráči, nicméně Šimboch nakonec schoval puk do výstroje.

34:45
    Frýdecko-místečtí se chopili kotouče a několik sekund jej drží na polovině hřiště.

34:59
    Trestné střílení pro Jihlavu po faulu na unikajícího Tomáše Jiránka!

34:59
    Jihlava nabídnutou šanci nevyužila! Jiránek totiž v souboji s Šimbochem vůbec netrefil branku!

35:11
    Neproměněné trestné střílení ale můžou hosté hodit za hlavu, protože hned z následné akce odskakují do dvougólového vedení! Filip Dundáček v poklidu posunul kotouč na modoru čáru, odkud napřáhl ALEŠ JERGL a propálil všechny překážky mezi ním a sítí za Jurajem Šimbochem. Asistence: Filip Dundáček.

36:22
    Radek Hubáček měl před sebou dálnici až k Šimbochovi, po stahovačce na střed ale kotouč do branky tentokrát nedostal.

36:46
    Další obrovská komplikace pro domácí. Miha Štebih je vyloučen na 5 minut a do konce zápasu za faul kolenem. Pět minut na trestné lavici si místo něj posedí Franek.

37:38
    Kania dostal puk na hokejku a odpálil jej přes celé hřiště tak, aby jej musel zastavit Škarek.

38:24
    Tomáš Kaláb si v mezikruží řekl o přihrávku z pravé strany a okamžitě vypálil. Puk byl ale tečovaný a rozvlnil jen ochrannou síť.

38:45
    Hosté kombinují v útočné třetině a do koncovky se příliš netlačí. To ale vůbec nevadí jihlavským fandům, kteří si tyto minuty užívají na plné doušky.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:14
    Domácí obrana úplně zapomněla u levé tyčky na Skořepu, proti kterému ale Šimboch vystoupil a znemožnil mu skórovat.

40:00

40:01

40:33
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Marian Adámek – 2 min., podražení).

40:46
    Jiří Říha se po faulu od Štebiha vrátil do hry a nyní napřáhl ke střele golfákem, kterou Šimboch nadvakrát pokryl.

41:10
    Čachotský si na úrovni brankové čáry vtipně narazil o beton Šimbocha, kterého ale víceméně vážněji neohrozil.

41:47
    Klimša po odpískání dohrál Hubáčka, což se hostujícímu útočníkovi pochopitelně nelíbilo. Žádná větší rozmíška před domácí brankou z toho ale nevznikla.

41:57
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., vysoká hůl).

42:19
    Diviš poslal puk do pravého kruhu, odkud to zkusil Kaláb. Šimboch ale neměl složitou práci a v pohodě přerušil hru.

42:33

42:50
    Kania nabil Adámkovi, jeho projektil ale skončil pouze v ochranné síti.

43:22
    Čachotský počkal na rozjetého Adama Zemana, který upaloval téměř sám na Šimbocha, nicméně ze své šance nic nevytěžil, Šimboch si připsal další zákrok.

43:57

44:16
    Stránského střela švihem byla tečovaná, Škarek reagoval na původní střelu, i tak ji ale vyrážečkou zneškodnil.

45:54
    Jan Sonnek měl čas na přípravu střely z pravé strany. Ta sice přišla, ovšem Škarek byl pozorný.

46:20
    Klimša tečoval nahození Adámka do ideálně položeného pravého betonu prakticky bezchybného mladíčka v brance Dukly.

46:59
    Říhova několikátá střela Šimbochovi vypadla z lapačky, kotouč ale naštěstí pro domácí nespadl za brankovou čáru.

47:21
    Jašek zkazil rychlý protiútok přihrávkou na Klimšu, který vjel do ofsajdu.

Dnešní utkání sleduje 1 964 diváků.

47:39
    Hosté přidávají čtvrtou branku a zřejmě potvrzují svůj dnešní triumf na ledě Frýdku-Místku. Celá akce vypadala hodně nenápadně, dokud Kaláb nepřihrál do mezikruží TOMÁŠI ČACHOTSKÉMU a ten nekompromisně propálil Šimbocha. Asistence: Tomáš Kaláb, Adam Zeman.

48:54
    Neúnavně střílející Říha vypálil z pravého konce modré čáry a málem překvapil Šimbocha, který si chvíli myslel, že má puk v moci, ale přitom jej vyrazil do strany.

49:32
    Další akce Jihlavy už končí pátým gólem. Skvělý střelec JIŘÍ ŘÍHA si převzal přihrávku od Skořepy a od modré čáry tentokrát poslal puk mimo dosah domácího strážce branky. Asistence: Josef Skořepa.

50:58
    Jašek s Michalem Kovařčíkem marně bojovali o kotouč a Jihlavští obránci si jej záhy přivlastnili za vlastní brankou.

51:35
    Hraje se v hodně ponuré atmosféře, hlasitější jsou nyní fandové Dukly, kterých dorazilo hned několik desítek.

52:10
    Skořepa při snaze vystřelit bez přípravy netrefil puk, ale ledovou plochu. Tempo hry je přitom stále nižší.

52:50
    Jerglova střela z levého kruhu v brance neskončila. To Jihlavě ale opravdu nemusí vadit.

53:26
    Christov byl po přihrávce od Samiece příliš blízko Škarkovi a tomu stačilo pokrýt všechny skulinky u levé tyče.

53:56
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tomáš Franek.

54:27
    Pechanec vyhazuje.

54:59
    Přesilová hra je využita a pomalu z toho začíná být debakl. Čachotský přihrál od pravého mantinelu ADAMU ZEMANOVI k levého kruhu a proti jeho přesné střele se Šimboch nestihl přesunout. Asistence: Tomáš Čachotský, Filip Seman.

56:05
    Franek s Milošem Romanem po delší době zatopili hostující obraně, která muže v červeném k žádné střele nepustila.

56:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Michal Důras – 2 min., podražení).

56:58
    Jaškova dobrá střele od modré čáry se zastavila o levý Škarkův beton.

57:12
    Richard Diviš se vydal zcela sám na útočnou zteč, kterou zakončil nepřesnou střelou.

57:39
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Michal Kovařčík – 2 min., držení protihráče + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

58:22

58:35
    Kajínek vypálil do Šimbochova hrudníku. Hra je přerušena a Polárku opouští další desítky fanoušků, kterých v hale na poslední minutu zápasu moc nezbylo.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:35
    Jaškův sprint vyšel vniveč, konec zápasu se dohrává už jen z povinnosti.

Je konec. Výkon Frýdku-Místku po velmi dobré první třetině spadl do hlubokého podprůměru, Dukla to tak měla v dalších čtyřiceti minutách výrazně usnadněné a k přesvědčivé výhře 6:1 ji stačilo hrát ani ne na půl plynu. Celek z Vysočiny tak ovládl i třetí čtvrtfinálový duel a již zítra si může zajistit postup mezi nejlepší čtveřici. (21:00:00)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 11. M. Kovařčík (Jašek, O. Kovařčík) – 24. Jiránek (Dundáček), 30. Jergl (Hubáček, Diviš), 36. Jergl (Dundáček), 48. Čachotský (Kaláb, Zeman), 50. J. Říha (J. Skořepa), 55. Zeman (Čachotský, F. Seman)

Rozhodčí: Kika, Obadal – Bryška, Wesley