Ústí n/L ''B'' – Lev Litvínov 2:1 (kon.) | Nordics Most – Kadaň 3:4 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem ''B''
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HBC Lev Litvínov
Neděle 05.03.2017, 14:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • 2. Liga - Čechy Sever

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Elba DDM Ústí nad Labem ''B'': Kostovič – Vojta, Tuček, Poláček, Kerl, Wágner – Patzelt, Tauš, Netušil, Bandry, Rop, Vacek, Červinka, Čelleňuk

HBC Lev Litvínov: Soukup – Král, Rus, Linhart, Kopýtko, Skala, Klíma, Hora, Baumrak, Šimeček, Schnaubelt, Kapoun, Božek, Švadleňák, Němeček, Pokorný

Rozhodčí: Joudal, Hájek.

Hráči nám pomalu přichází na hřiště a za malou chvíli začínáme.

00:01

00:03
    Litvínov vyhrál vhazování a kapitán Král rozehrává první útočnou akci.

00:43
    Patzelt byl volný před Soukupem, ale na nahrávku nedosáhl.

01:07
    Čelleňuk se snažil vysunout Červinku, jeho přihrávka končí na zakázaném uvolnění.

01:41
    Litvínov má zatím aktivnější projev, Kostovič musel poprvé zasahovat, poté Červinka lobem chytře vyhodil z pásma.

02:11
    Skala se snažil rychle rozehrát, ale akce končí na zakázaném uvolnění.

02:47
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Vacek – 2 min., nedovolené bránění).

02:49
    Litvínov rozehrává první přesilovou hru zápasu, o míček se bojuje v rohu.

03:04
    Červinka skvělým způsobem podržel míček a poté vyhazuje.

03:36
    Hora zkusil vypálit od modré čáry, jeho střela ale končí nad brankou.

04:05
    Nyní dokonce netušil vybojoval útočné pásmo, brankář musel díky jeho napadání přikrýt míček a přerušit hru.

04:32
    Signalizovaná výhoda, Elba si také zahraje přesilovou hru.

05:06
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Rus – 2 min., krosček).

05:09
    Elba to zkouší se svojí elitní formací, Poláček ale na buly neuspěl.

05:24
    Vojta vypálil od modré čáry, Soukup měl ale dobrý výhled a vyráží střelu mimo hřiště.

05:44
    Linhart přečetl nahrávku skrz pásmo a vyhazuje.

06:22
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Wágner – 2 min., podražení).

06:22
    Poprvé v zápase uvidíme hru 4 na 4, následně bude pokračovat zkrácená přesilová hra pro Litvínov.

06:42
    Král z otočky nahazoval před branku, jeho pokus nakonec končí na boční konstrukci branky.

07:06

07:19
    Hora zavezl do pásma, jeho nahrávku před branku nikdo ze spoluhráčů nezachytil a Červinka mohl vyhodit.

08:10
    Čelleňuk se v oslabení dostal až ke koncovce, která ale postrádala přesnost.

08:22

09:10
    Poláček nahazoval míček před branku, Soukup toho moc neviděl, sel do pokleku a míček ho trefil do ramene.

09:12
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Linhart – 2 min., nedovolené bránění).

09:38
    Elba Ústí n/L ''B'' právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. JAROSLAV NETUŠIL zůstal sám před brankou a trefil se přesně nad rameno Soukupa. Asistence: Patzelt, Tauš

09:38
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Němeček – 2 min., hákování).

10:30
    Elba stále pokračuje v přesilové hře, na rozdíl od té předchozí se zatím prakticky nedostala do pásma.

11:32
    Taušova dělovka končí mimo branku.

11:38

11:45
    Patzelt se dostal k dorážce z levé strany, ale trefil jen horní oblouk branky.

12:09
    Vacek si vyměnil míček s Ropem a vystřelil, míček měl ale na dlouhou hůl a střela postrádala razanci.

12:53
    Vacek teď skvěle vystoupil na červené čáře a zabránil hrozícímu přečíslení.

13:56
    Po delším tlaku hostů se do útoku dostali Patzelt s Netušilem, druhý jmenovaný byl ale moc rychlý a přeběhl do ofsajdu.

14:14
    Kapoun se dostal ke koncovce, ale Kostovič si poradil.

14:43
    Soukup raději přerušil před dobíhajícím Poláčkem, Elba má ještě jednu možnost k ohrožení branky.

14:55
    Míček mají pod kontrolou hosté a v této třetině se už nic nestane.

15:00

První třetina je u konce a domácí jí ovládli v poměru 1:0. Ze začátku třetiny byli aktivnější hosté, ale přibrzdili je vyloučení. Jendo z nich potrestal domácí sniper Netušil. Střely na branku v 1. třetině 10:8. Další třetina začne přibližně ve 14:30.

15:01

15:01
    Úvodní buly opět pro Litvínov a další akce začíná u Krále.

15:10
    Hosté se při snaze o přechod do útoku dostali do ofsajdu.

15:35
    Baumark se dostal ke střele z mezikruží, ale trefil přímo prostředek branky.

15:54
    Hosté jsou po začátku třetiny aktivnější, nyní Božek prověřil Kostoviče, který vytrčil proti jeho střele beton.

16:14
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Wágner – 2 min., držení protihráče).

16:21
    Vojta se po vyhrané buly snažil vyhodit, ale míček končí mimo hřiště.

16:53
    Hora se snažil vysunout Šimečka, tomu ale míček přeskočil hokejku a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

16:56
    Hra je nyní delší dobu přerušená, hosté si vyžadují výměnu balonku.

17:22
    Nahození hory do pásma zastavila síť za brankou a Vacek vyhazuje.

17:54
    Patzelt se dostal k míčku, obešel protihráče a ušetřil cenné vteřinky.

18:41
    Klíma má míček za brankou a rozjíždí útočnou akci hostů.

19:05
    Bandry se dostal do ofsajdu.

19:05
    Hra je zatím ve druhé třetině dost nepřesná, nejvíce pozornosti na sebe upoutal míček, který byl již po několikáté vyměněn.

19:30
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Schnaubelt – 2 min., napadení).

19:56
    Král získal míček a vyhazuje ven z obranného pásma.

20:33
    Elba drží míček na hokejce,zatím ale bez výsledku.

21:03
    Hora se dostal do brejku, Kostovič ho podrazil a přesilovka Elby končí.

21:23
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Kostovič – 2 min., podražení). Trest odpyká Vacek.

21:40
    Kostovič vyhazuje až mimo pásmo.

22:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Litvínov využívá přesilovou hru a srovnává skóre. Tibor Kapoun se dostal před Kostoviče a překonal ho kličkou do backhandu. Asistence: Božek.

22:54
    Hra je teď z obou stran nervózní, rozhodčí Joudal si volá oba kapitány, aby uklidnil situaci.

23:49
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Tauš – 2 min., napadení).

24:12
    Hora zaváží do pásma a předává Královi na modrou čáru.

24:38
    Obrovská chyba hostující obrany. DOMINIK ČELLEŇUK se dostal sám do úniku a prostřelil Soukupa.

24:56
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Božek – 2 min., držení protihráče).

25:41
    Netušil s Vackem se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný zkoušel blafák, ale Soukup ho vychytal.

26:38
    Elba je usazená v pásmu, ale její přesilovka se blíží ke konci.

26:56

27:04
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Linhart – 2 min., krosček).

27:09
    Další možnost pro domácí odskočit, Červinka drží balonek a snaží se něco vymyslet.

27:44
    Král zachytil přihrávku Elby a vyhazuje z pásma.

28:30
    Několik skvělých zákroků pro Soukupa, když nejprve vychytal střelu Ropa a poté i dorážku Poláčka.

29:04

29:53
    Velký závar před Kostovičem, rozhodčí nakonec přerušili hru.

30:00

Druhá třetina je za námi a rozhodně bylo na co koukat, Na obou stranách padl jeden gól a do třetí třetiny je všechno otevřené. Spoustou hráčů začínají cloumat emoce, ale zdá se, že rozhodčí zatím mají zápas pod kontrolu.Střely na branku ve druhé třetině 11:11

30:01

30:27
    Litvínov se zkouší natlačit do pásma, zatím bez výsledku.

30:52
    Patzelt se snažil vyvést balonek, Hora ho ale zastavuje a tlak hostů pokračuje.

31:44
    Poláček se na druhé straně dostal ke střele z voleje, ale trefil jen blokujícího obránce.

32:27
    Červinka vybojoval míček v rohu,vyslal přihrávku přes půl hřiště na Dominika Čelleňuka, jeho zakončení bylo ale vysoko nad branku.

33:46
    Šimeček skvěle obešel dva protihráče, jeho nahrávka ale nebyla přesná.

34:05

34:05
    Hra opět velice nervózní, Litvínov má dobrou šanci pro vyrovnání zápasu.

34:26
    Božek dostal dobrou nahrávku do mezikruží, ale prováhal vhodný moment pro zakončení. Kostovič se stihl přesunout.

34:53
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Poláček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Kopýtko – 2 min., hrubost).

35:40
    Hra je opět velice nepřesná, domácí se nikam neženou a hostům se nedaří přehrát domácí obranu.

36:05

36:56
    Šimeček se snažil něco vymyslet v rohu, ale Vacek mu nedal prostor, poté se domácí proviňují zakázaným uvolněním.

37:17
    Netušil dokázal protečovat míček do středního pásma a šetří čas, Elba hraje nyní opravdu velmi pasivně.

38:02
    Linhart rozehrává další Litvínova, který má optickou převahu, ale zatím bez větších šancí.

38:47
    Hra teď opět delší dobu přerušená, na hřišti je opět plno emocí, rozhodčí hájek aktuálně diskutuje s domácím trenérem.

39:18
    Čelleňuk vybojoval míček v rohu, natlačil se výborně před branku, ale celkový dojem z akce si pokazil nepřesným zakončením.

40:03
    Zakázané uvolnění domácího týmu

40:23
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Božek – 2 min., vysoká hůl).

40:31
    Elba má dobrou příležitost vytvořit si rozhodující náskok, zatím kombinuje a šetří čas.

41:23
    Minuta přesilovky je pryč, zatím bez větší šance.

41:40
    Naopak Hora se na druhé straně dostal ke koncovce.

42:32
    Bandry dostal trochu více prostoru na levé straně, ale trefil jen obránce.

42:52
    Skvělá práce domácího Červinky, ani nadvakrát nenechal Horu vystřelit a zablokoval obě jeho střely. Odchází sice s bolestivou grimasou, ale práci odvedl výbornou.

43:24
    Kostovič raději vyhodil až na zakázané uvolnění, zápas spěje k zajímavé koncovce.

44:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

44:19
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem ''B'' (Vojta – 2 min., sekání + 10 minut osobní trest, nesportovní chování).

44:19
    Oddechový čas pro hostující tým.

44:19
    Litvínov odvolává brankáře a zkusí to v šesti!

44:33
    Kostovič vyráží střelu Hory a následně Červinka vyhazuje.

44:53
    Posunutá domácí branka, poslední šance pro Litvínov.

44:57
    Litvínov se ještě dostal ke střele, ale Kostovič podržel svůj tým.

Zápas je u konce, domácí si připisují další tři body a prodlužují sérii neporazitelnosti. Zápas nakonec příliš krásy nenabídl, rozhodla nakonec velká chyba hostující obrany a branka Dominika Čelleňuka. Střely na branku ve třetí třetině 9:13, celkem 30:32.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám hezký zbytek nedělního dne a těším se u dalších přenosů z 2. Národní hokejbalové ligy. Na počtenou. (15:34:21)

Jan Melicher

Branky a nahrávky: 10. Netušil (Patzelt, Tauš), 25. Čelleňuk – 23. Kapoun (Božek)

Rozhodčí: Joudal, Hájek