Jihlava – Karviná 3:4 (kon.)
SK Jihlava
3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
HbK Karviná
Neděle 05.03.2017, 14:00 • Hokejbalové hřiště pod autobusovým nádražím • 1. Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

V nedělní odpoledne bude sedmá Jihlava hostit třetí Karvinou. Oba celky od sebe dělí tři body, nicméně hosté mají dva zápasy k dobru.

Ještě loni extraligová Karviná bude pro vyhlášené fanoušky z Vysočiny jistě pořádným lákadlem, kor když jejich tým bojuje v jarní části o účast v elitní osmičce.

Hokejbalový víkend v Jihlavě odstartoval už včera, kdy se v rámci Jihomoravské Ronhill ligy uskutečnilo atraktivní městské derby mezi SK a Flyers. Fantastických 100 diváků nakonec sledovalo velmi vyrovnanou partii, ve které brali tři body po výhře 3:2 hráči SK.

Před dnešním zápasem 1. národní ligy navíc hrají ještě extraligoví mladší dorostenci proti Písku. Diváci si tak na hokejbalovém stadionu přijdou na své.

Týmy již po rozcvičce nastupují na hrací plochu. A-tým Jihlavy navíc odehraje vůbec první soutěžní zápas na novém plastovém povrchu. Pokřtí ho výhrou?

SK Jihlava: Koch (Štefl) – Blaško, Gregor, Habermann, Jiskra, Koch, Harasim – Brázda, Smutný "C", Jobák – Matějka, Javorka, Průcha – Vávrů, Fejt, Hlavatý – Bohatý.

HbK Karviná: Smolka – Pilch, Mikeš, Vašek, Pacal, Sladký – Rosůlek J., Rosůlek L., Kubica – Farský, Pietrasz, Řehůřek – Pála, Říha..

00:01

1:06
    Úvod zápasu začal náporem hostů. V něm mohl zakončovat přečíslení 3 na 2 Rosůlek Lumír, ale ten dostal od svého bratra přihrávku na paty.

2:25
    Domácí Jobák se nebál a prokličkoval se přes dvojici obránců až před branku Karviné. V dobré pozici však místo zakončení hledal naslepo někoho ze svého útoku a tato pobídka nikoho v jihlavském dresu nenašla.

3:31
    Hra se přelévá rychle ze strany na stranu, nicméně bez brankových příležitostí.

4:23
    Karviná se po závaru před vlastní brankou osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

4:48
    Hostující Pacal pronikl do útočného pásma, dostal se za záda obránců a poté pouze rozvlnil boční síť. To byla velká příležitost hostů.

6:09
    Blaškovu pumelici vyrazil ukázkovým rozštěpem Smolka. Na úvodní branku se tak stále čeká.

8:06
    Hluché minuty, při kterých se hra odvíjí především kolem mantinelů a k vidění je spousta osobních soubojů, namísto útočných akcí.

9:11
    Brankář Koch podržel 3x za sebou svůj tým, který je nyní pod enormním tlakem.

9:45
    Po Smutného přihrávce se dostal do samostatného úniku Jobák. Jeho střelu zastavil rychlým reflexem vyrážečkou Smolka.

10:10
    Za hrubost si jde zchladit hlavu obránce Habermann.

10:53
    Hbitý Fejt osvobozuje svůj tým a domácí čtveřice běží střídat. Karviná se zatím nemůže usadit v útočném pásmu.

12:10
    Hned z trestné lavice utekl do brejku Habermann, jenže jeho slabý přízemní pokus neměl šanci na úspěch.

13:29
    Dobrý pohyb domácích v útočném pásmu přinesl i brankové příležitosti. Hosty však podržel brankář Smolka.

14:26
    Dvakrát vyzkoušel Habermann od modré hostujícího brankáře. Ten v pohodě odolal. Na branku se tak na promrzlé tribuně stále čeká.

15:00

Je za námi první třetina, ve které jihlavští diváci branku neviděli. Více ze hry měla po většinu času Karviiná, ale ke konci třetiny Jihlava hru vyrovnala a také si vypracovala několik šancí. Prim však zatím hrají oba brankáři.

15:01

15:30
    Matějka vybojoval v útočném pásmu vhazování.

16:47
    Další střela domácích. Ti vlétli do druhé třetiny jako vyměnění. Karviná teď tahá za kratší konec.

17:23
    Blaško měl na hokejce gól, jenže svoji střelu nedokázal umístit mezi tři tyče.

17:40
    Habermann je dnes při chuti a před malou chvilkou orazítkoval břevno! Velká škoda pro domácí.

17:52
    Jiskra prověřil připravenost hostujícího brankáře povedenou střelou. Hosté jsou pod velkým tlakem. Branka visí na jihlavském stadionu ve vzduchu.

18:41
    Po chybě v domácí obraně se dostala Karviná do velké příležitosti. Střela Pacala orazítkovala pouze tyčku.

20:33
    Karviná právě vstřelila branku!
    Vaškovo nahození tečoval šikovně na brankovišti DOMIINIK ŘÍHAL. Karviná tak jde do vedení a Jihlava může litovat zahozených šancí z úvodu druhé třetiny.

21:11
    Hostující Řehůlek se po špatném střídání domácích dostal do brejku, ale svůj pokus nasměroval jen vysoko nad.

22:36
    Hostující Sladký je vyloučen za sekání. Jihlava tak může ukázat sílu svých přesilových her.

24:30
    Smutný našel na zadní tyči Jobáka, jenže toho v koncovce důrazně zablokoval obránce hostí.

24:57
    Karviná jde do dvoubrankového vedení. Důraz před brankářem prokázal Kubica, který navíc své zakončení nasměroval nechytatelně do šibenice.

26:14
    Smutný našel na kruhách Jobáka, který v dobré příležitosti zamířil nad!

26:50
    Výborné střídání první formace domácích. To však brankou nekončí, což je pro ně velká smůla. Smutný měl k dispozici dvě dorážky z bezprostřední blízkosti, ale při brankáři Karviné stáli všichni svatí.

27:55
    Hostující Pala je vyloučen za sekání.

28:11
    Blaško se ocitl sám před brankářem, jenže si ve výborné příležitosti vylámal zuby na skvělém Smolkovi.

29:19
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Domácí svoji početní výhodu využívají poté, co Javorkovu křižnou přihrávku zužitkoval nekompromisní střelou kapitán ROMAN SMUTNÝ.

30:00

Ve druhé třetině byla Jihlava lepším týmem, jenže góly dávali hosté. V jejich dresu se trefili Říhal s Kubicou. Dvoubrankové vedení stáhl na konci třetiny využitou přesilovkou Smutný, a tak nás čeká v závěrečné třetině otevřený boj.

30:01

31:04
    Domácí vlétli do závěrečné části s velkým odhodláním, které přineslo i vyrovnávací branku. Po velkém tlaku se z mezikruží prosadil přesně umístěnou střelou zápěstím JAN BLAŠKO.

33:00
    Kubicův průnik končí pouze na tyčce jihlavské svatyně. Dnes musí obou brankářům zvonit v uších.

34:50
    Karviná si bere zpět vedení. Po vyhraném buly propálil vše, co mu ustálo v cestě LUMÍR ROSŮLEK.

37:50
    Hra se přelévá rychle ze strany na stranu a oba brankáři se rozhodně nenudí.

38:01
    Místní DJ Faty hraje dobře, a tak se baví i solidně zaplněné hlediště. Zajásá si ještě gól?

38:38
    ADAM PILCH napřáhl od modré a jeho tečovaný pokus zapadl až za Kochova záda.

40:00
    Karviná už hraje chytře a nikam se zbytečně netlačí. Domácí jsou teď ve velké křeči.

41:14
    Domácí byli blízko ke kontaktní brance, když Jobák hledal zpětnou přihrávkou Brázdu. Toho v zakončení zablokoval důrazný bek Karviné.

42:01
    Jihlava je v tlaku a tlačí se do zakončení. Čas jí však utíká velmi rychle.

43:12
    Jiskrovo nahození tečoval těsně vedle Jobák. V hledišti to jen zahučelo.

43:39
    Domácí vykřesávají naději. Jobákovu přihrávku zužitkovává střelou z otočky kapitán ROMAN SMUTNÝ.

44:02
    Javorka se dostal ke střele od modré, ale přesně zacílit nedokázal. Smůla jihlavského útočníka.

44:37
    Oddechový čas domácích. Ti odvolávají brankáře a v závěru to zkusí v šesti.

44:49
    Hostující Pála si jde sednout za podražení.

44:58
    Jihlava už to nestihne a těsně padne s Karvinou.

Je dobojováno. Karviná si odváží z Jihlavy všechny tři body po výhře 4:3. To je z dnešního promrzlého zápasu vše. Příjemný zbytek nedělního dne. (15:41:38)

Petr Král

Branky a nahrávky: 30. Smutný (Javorka), 32. Blaško (Průcha), 44. Smutný (Jobák) – 21. Říhal (Vašek), 25. Kubica (Sladký, Pietrasz), 35. L. (Pala), 39. Pilch (Pietrasz)