Skalica – Žilina 3:2 (kon.) | Lipt. Hrádok – Michalovce 0:3 (kon.) | Slovan Bratislava – Trenčín 3:1 (kon.)
MFK Skalica
3:2 (2:1)
MŠK Žilina
sk Středa 08.03.2017, 14:30 • MFK Skalica • Slovenský pohár - Slovnaft cup

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok stredy. (16:26:49)

Aj druhé štvrťfinále Slovnaft Cupu prináša prekvapenie na úkor favorita. Po prehre Dunajskej Stredy prichádza aj prehra Žiliny. Prvý tím Fortuna ligy nestačil na bojovný výkon najlepšieho tímu z druhej ligy skupiny Západ. Skalica dnes dala o gól viac, a aj vďaka tomu vyhrala. Zverenci Adriána Guľu toho dnes veľa nepredviedli. Za domácich sa presadili Človečko, Ulrich a Šebesta, za MŠK skóroval dvakrát hlavou Mráz. Na Záhorí prepukli bujaré oslavy, avšak pre futbalistov Žiliny bude cesta domov určite nie najpríjemnejšia. Skalica porazila Žilinu v štvrťfinále Slovnaft Cupu 3:2.

90+4

90+4
    Ešte sme videli faul na domáceho hráča pri skalickej rohovej zástavke, ale to už bolo pravdepodobne všetko, čo sa dnes v Skalici udialo.
    90+3. MRÁZ - 3:2

90+3
    Žilina dala gól!
    Rohový kop hostí v poslednej nadstavenej minúte sa končí gólom! SAMUEL MRÁZ skóruje aj v druhom polčase.

90+2
    So Žilinčanmi to už vyzerá zle-nedobre. Ani tento center do pokutového územia neslávil úspech, druhá nadstavená minúta sa pomaly končí.
    90+1. Zákrok Volešáka v úvode nadstaveného času.

90+1
    V prvej nadstavenej minúte prišla strela doprostred brány! Prekvapujúco to bolo na domácej strane, Volešák mal čo robiť, aby zakončenie domáceho hráča aspoň vyrazil! Následné dorážky už obrana hostí zlikvidovala.

90
    A je to presne tak, ako som očakával. Nadstavujú sa presne tri minúty.

90
    Štandardku zahrali hostia nakrátko a vôbec sa im nepodarila. Začala sa nám posledná minúta riadneho hracieho času, môžeme ale očakávať aspoň tri nadstavené minúty.

89
    Hlohovského center jeden z domácich zadákov poslal radšej iba za bránkovú čiaru, rohový kop pre Šošonov.

88
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Ulrich, prichádza Jakubek.

87
    Rohový kop Žiliny sa skončil fiaskom, domáci navyše vyrazili do protiútoku. Volešák musel z brány von, loptu zasiahol, ale až vďaka obrancom sa Žilina definitívne ubránila.

86
    Žilina sa usadila pred šestnástkou Skalice a snaží sa niečo vymyslieť.

85
    Útočný faul v pokutovom území Skalice, domáci fanúšikovia povzbudzujú svoji hráčov a dodávajú im sily do posledných minút.

84
    Dokonca sme tu mohli vidieť štvrtý gól Skalice, hlavička domáceho futbalistu skončila iba v náručí Volešáka.

83
    Žilina bude vsádzať zväčša už iba na nakopávané lopty, domáci s týmito nákopmi problém nemajú.

82
    Skalica to má výborne rozohrané, už len vydržať posledné minúty a postup do semifinále bude realitou.

80
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Pankaričan, prichádza Lipták.
    80. ŠEBESTA - 3:1

79
    Skalica dala gól!
    Žilina dostáva tretí gól v čase, keď do konca zápasu ostáva niečo vyše desať minút! Nepresná prihrávka na Hlohovského, Hruška vyviezol loptu na polovicu súpera. DANIEL ŠEBESTA sa po presnej prihrávke presadil zvnútra šestnástky a prekonáva Volešáka, ktorý vie, že jeho spoluhráči to budú mať v útoku veľmi, ale veľmi ťažké.

78
    Stále prebieha ošetrovanie domáceho hráča. Ostatní aktéri na ihrisku využili túto pauzu na občerstvenie.

77
    Na zemi sa ocitol jeden z domácich hráčov a zo zeme sa mu veru nechce. Hlavný rozhodca preto privoláva tímového lekára a hra je dočasne pozastavená.

76
    Filip Hlohovský bol voľný v pokutovom území. Skvelý center z pravej strany, Hlohovský hlavičkuje iba do náručia Čikoša-Pavlička.

75
    Štandardka sa skončila neúspechom z pohľadu Žiliny, Adrián Guľa už nepokojne chodí pozdĺž postrannej čiary.

74
    Tlak Žiliny pokračuje, na pravom krídle sa hosťujúci útočník nepresadil iba kvôli faulu ľavého obrancu Skalice.
    73. Zmätok v šestnástke Skalice.

73
    Zmätok v šestnástke Skalice! Hostia mohli vyrovnať po chybách domácich futbalistov, z hľadiska sa ozvalo aj: "Ruka!", penalta odpískaná nebola.

73
    Strelec prvého gólu v dnešnom zápase sa za svoj výkon hanbiť nemusí, čerstvý Hruška nastupuje na posledných dvadsať minút.

72
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Človečko, prichádza Hruška.

71
    Roh na zadnú tyč gól nepriniesol, čoskoro príde k prvej zmene aj na domácej strane.

70
    Domáci zabojovali a Človečko sa k lopte dostal opäť. Tentokrát sa predribloval až do pokutového územia, kde bola jeho cesta zastavená. Lopta sa však odrazila k inému domácemu hráčovi, ktorého zakončenie bolo zrazené na roh.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 1 520 divákov.

69
    Skalici sa naskytla možnosť rýchlo zaútočiť, Radoslav Človečko ale nepresne prihráva a diváci ho vypískali.

68
    68. minúta nebola ničím zaujímavá, lopta sa nachádzala v zadných radách MŠK.

67
    Možno vynútené striedanie na strane hostí. Faktom však je, že zatiaľ čo domáci majú k dispozícií ešte tri striedania, Adrián Guľa ich už všetky využil.

66
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Králik, prichádza Hancko.

66
    Faul v strede ihriska, po ktorom budú hostia zahrávať voľný kop.

65
    Domáci fanúšikovia sa rozhodne nemôžu sťažovať, hoci teraz sa ich miláčikovia musia brániť.

65
    Na prelome minút došlo v pokutovom území Žiliny k pádu, penalta sa ale nepíska.

64
    Šebesta mal možnosť ísť do otvorenej obrany, zasekol sa na pravom krídle a je po šanci.

63
    Hlohovského center Čikoš-Pavličko kryl, na dobrú loptu si nabiehal Mráz.

62
    Medzitým nám skončila hodina hry a načala sa záverečná polhodina. Skaličania chcú útočiť a streliť tretí gól, obrana Žiliny sa už poučila z vlastných chýb a dáva si väčší pozor.

61
    Sledujeme akciu za akciou, do brejku vyrazili aj Skaličania, center do pokutového územia od Človečka ale hruďou sklepol pre Volešáka Mabouka.

60
    Človečko na pravej strane ihriska neprešiel cez Holúbeka, do útoku mieria hostia.

59
    Nervozita na trávniku sa stupňuje, fauly pribúdajú. Filip Hlohovský nerozvinul útočné snaženie, po jeho dotyku s loptou sa Žilina musí brániť.

58
    Nepresná hra s loptou jedného z obrancov Žiliny pripravila Šošonov o možnosť držať Skalicu na vlastnej polovici.

57
    Hostia sa usadili na súperovej polovici a snažia sa o gól na 2:2.

56
    Jedno z mnohých dlhých vhadzovaní Skaličanov bolo teraz veľmi slabé, o chvíľu sa domáci futbalista previnil voči pravidlám faulom.

55
    Králik je späť v hre a hneď sa zapojil do obrannej činnosti, keď loptu odkopol pred rýchlym krídelníkom Skalice.

54
    Šebesta si teraz nerozumel so spoluhráčom a prihrával nepresne. Hostia založili rýchlu kontru, domáci sa ale ubránili odkopom lopty do autu.

53
    Králikova rana musí byť pravdepodobne aj zašitá, obranca Žiliny sa stále zdržuje za postrannou čiarou.

52
    Hostia hrajú na niekoľko okamihov iba s desiatimi hráčmi, využiť to môže Človečko. Jeho výpad bol ukončený ešte pri postrannej čiare.
    50. Žltá karta

50
    Škaredý zákrok od Vaščaka na Králika bol ocenený žltou kartou. Králikovi tečie z tváre krv, jeho návrat do diania je otázny.

50
    Nepresná kolmica za obranné rady Skalice, domáci brankár sa s rozohrávkou neponáhľa.

49
    Ofenzívna snaha Žiliny vyšla nazmar, úvod v druhom polčase nie je taký hektický ako bol v tom prvom.

48
    Čikoš-Pavličko to vo vzdušnom súboji nemal ľahké, ale výhoda chytania lopty rukami mu zaručila víťazstvo.

47
    Nepresná prihrávka domácich sa dostala až k Volešákovi, kapitán hostí založil akciu, ktorá sa skončila až v šestnástke Skalice, kde sa obranným zákrokom prezentoval jeden zo stopérov.

46
    Adrián Guľa nechce na nič čakať a na začiatku druhého polčasu posiela do hry aj druhého žolíka.

46
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Cociuc, prichádza Sheidaev.

46
    Začal sa druhý polčas.

Prvá polovica duelu medzi Skalicou a Žilinou priniesla až tri góly. Už v druhej minúte potrestal zaváhanie obrany Žiliny Človečko, na ktorého naviazal v 16. minúte gólom do poloprázdnej brány Ulrich. Samuel Mráz o šesť minút neskôr strelil kontaktný gól na 1:2. Hostia využili aj jedno striedanie, Herreru vymenil Mabouka.

Druhý polčas sa začne približne o 15:31.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Domáci sa ubránili pravdepodobne aj poslednej akcii Žilinčanov v prvom polčase, 45. minúta sa naplnila.

44
    Nikolas Špalek dostal prihrávku na kraj pokutového územia, kde si počkal na spoluhráča z druhej vlny. Strela Cociuca zrazená aj v 44. minúte, roh pre Žilinu.

43
    Faulom pri postrannej čiare sa previnil futbalista Žiliny, domáci už chcú ukočírovať tento výsledok do konca polčasu.

42
    Skaličania nezabudli brániť a po dobrej práci loptu odkopávajú až na polovicu Žiliny.

41
    Prvý polčas sa blíži ku svojmu koncu, roh majú k dispozícii aj Žilinčania po zrazenej strele Cociuca.

40
    Ján Mizerák ťažil z práce neúnavného Ulricha a centroval do pokutového územia. Tam to už bola robota jedného z obrancov Žiliny.

39
    Roh sa Skalici nepodaril, aj napriek tomu ale domáci futbalisti ostávajú v útoku.

38
    Pekná akcia domácich. Po centri z ľavej strany sa lopta dostala až na druhý kraj šestnástky, kde centrom hľadal Ulricha pravý obranca Skalice. Urastený Mabouka posiela loptu za bránkovú čiaru – rohový kop.

37
    Fauly sa nám hromadia, jeden pribudol opäť na strane Žiliny.

36
    Center Ulricha sa gólom neskončil, hostia sa ubránili. O niekoľko sekúnd neskôr sa rovnaký hráč ocitol podľa postranného rozhodcu v ofsajde.

35
    Faul v poslednej možnej chvíli. Filip Kaša zastavil prenikajúceho útočníka Skalice približne tri metre pred hranicou veľkého vápna.

34
    Po odraze sa k lopte dostal domáci stredopoliar, strela spoza šestnástky končí mimo brány.

33
    Prvé striedanie prišlo ešte pred prestávkou a nebolo vynútené. Skaličania zahrozili v útoku, potom sa ale prezentovali priestupkom a ich aktivita končí.

31
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Herrera, prichádza Mabouka.

31
    Polhodina duelu za nami, o čosi šťastnejší sú hráči Skalice. Domáci futbalisti sa ale musia činiť v defenzíve, Žilina je hladná a chce vyrovnať čo najskôr.

30
    Martin Králik si pomáhal rukami pri šprintérskom súboji na vlastnej polovici. Boris Marhefka píska faul, dnes sme ešte nevideli žltú kartu.

29
    Tlak hostí sa stupňuje, Špalek nastrelil iba brániaceho obrancu.

28
    Skaličania si vytvárajú štandardné situácie aj z autových vhadzovaní. Dlhý aut skončil na hlave domáceho hráča, Volešák jeho hlavičku bez problémov chytá.

27
    Pankaričan v súboji jeden na jedného neoklamal obrancu Žiliny. Ak by sa tak stalo, bol si sám v pokutovom území a mohol by zakončovať.

26
    Domáci ochranca svätyne našťastie môže pokračovať v zápase. Skalica získala loptu na vlastnej polovici, Ulrich ju vyviezol. Človečkov center cez celú šestnástku nenašiel nikoho.

25
    Čikoš-Pavličko inkasoval v súboji s útočníkom MŠK nepríjemný úder a zvíja sa na zemi.

24
    Dlhý aut schoval do náručia Volešák. Kapitán hostí okamžite rozohráva novú akciu.

23
    Razom je to iba o gól, kontaktný zásah potrebovali hostia ako soľ. Skaličania budú vhadzovať na súperovej polovici.
    22. MRÁZ - 2:1

22
    Do tretice to už vyšlo. Nikolas Špalek centrom z pravej strany šestnástky vyzval na skórovanie SAMUELA MRÁZA. Kanonier žilinského mužstva umiestnil oblúčikom loptu do siete, táto hlavička sa naozaj vydarila.

21
    Ani tentokrát sa hosťom akcia z pravej strany nevydarila. Jediný rozdiel je ten, že nasleduje výkop a nie vhadzovanie.

20
    Pravým krídlom prenikal Nikolas Špalek. Ofenzívny hráč Žiliny prehral súboj, vhadzovať budú domáci.

19
    A vidíme rovnaký obrázok ako pred gólom. Prehustený stred poľa, futbalisti Žiliny musia prihrávať viac dozadu ako dopredu.

18
    Neubehlo ani dvadsať minút od úvodného výkopu a Skaličania vyhrávajú už o dva góly. Šošoni sú rozčarovaní, Adrián Guľa pokrikuje po svojich zverencoch.
    16. ULRICH - 2:0

16
    Po neuveriteľnom prieniku z ľavého krídla ťažil z roboty svojho spoluhráča ĽUBOMÍR ULRICH, ktorý po zmätkoch v obrane hostí dorazil loptu do siete Volešáka!

15
    MŠK má výrazné problémy s pokrytím protiútokov svojho súpera. Na ľavom krídle sa faulom prezentoval hosťujúci hráč, štandardka pre Skalicu.

14
    Po dlhej dobe prišiel center do šestnástky Skalice, píska sa však ofsajd.

13
    Skaličania hrozia z rýchlych brejkov, keď sa im darí získavať lopty v strede poľa. Žilina má problémy s prechodom na útočnú polovicu.

12
    Exekúciu na seba vzal Ľubomír Ulrich. Obstrelenie múru mu vyšlo, lopta sa ale zakrútila až priveľmi a skončila mimo brány.

11
    Žilina však v útočnej fáze nie je dostatočne priamočiara a razom sa musí brániť ona. Blažej Vaščak sa zvíja na zemi po faule asi štyri metre pred šestnástkou. Priamy voľný kop pre Skalicu.

10
    Táto akcia vyzerala nádejne, Záhoráci si pripisujú na svoje konto ďalší útočný faul a musia sa brániť.

9
    Štandardku zahral Ulrich, jeho center sa skončil na hlave jedného z domácich hráčov. Zakončenie ale míňa bránu Volešáka.

8
    Na polovicu súpera prenikal Vaščak, jeho atak bol ukončený nedovoleným zákrokom. Štandardná situácia stvorená pre hlavičkárov.

7
    Po nepodarenom vhadzovaní Volešák berie loptu a nakrátko rozohráva od vlastnej brány.

6
    Vo vzdušnom súboji fauloval domáci hráč, faul sa uskutočnil na útočnej polovice Skalice, voľný kop pre Šošonov.

5
    Center do šestnástky Čikoš-Pavličko bez problémov boxuje za veľké vápno.

4
    Faul od domáceho hráča pri postrannej čiare. Nasleduje štandardka.

3
    Nečakaný štart v podaní hostí, zverenci Adriána Guľu musia doháňať nepriaznivý stav okamžite od úvodu zápasu.
    2. ČLOVEČKO - 1:0

2
    Obrovská chyba hosťujúcej obrany! Nepresná malá domov od jedného zo zadákov, RADOSLAV ČLOVEČKO bol v správnom čase na správnom mieste a otvára skóre stretnutia už v druhej minúte!

1
    Rozohrávku druhého štvrťfinálového zápasu Slovnaft Cupu mali pod palcom hráči Žiliny, hostia hrajú v zelených dresoch, Skalica v bielych.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Szőcs, Švrček, Vaščak, Ulrich, Šebesta, Hlavatovič, Mizerák, Majerník (C), Človečko, Pankaričan
    Náhradníci: Lipták, Jakubek, Neoveský, Mészáros, Vrablec, Hruška, Fišan

MŠK Žilina: Volešák (C) – Herrera, Kaša, Králik, Holúbek – Káčer, Diaz, Cociuc – Špalek, Mráz, Hlohovský Náhradníci: Mandous, Jánošík, Hancko, Škvarka, Jankauskas, Mabouka Massoussi, Sheidaev

Rozhodca: Boris Marhefka – Milan Štrbo, Matej Barenčík.

MFK Skalica

Tím zo Záhoria má za sebou iba prvé jarné kolo, keďže druhá liga sa rozbehla iba uplynulý víkend. V prvom súťažnom súboji nového roka si MFK poradil s Novým Mestom nad Váhom na ihrisku súpera tesne 1:0. Skalici patrí v druhej lige skupiny Západ prvé miesto, na druhú Sereď má súper Žiliny v štvrťfinále náskok piatich bodov. V ceste do osmičky najlepších Skaličania vyradili tieto tímy: Akadémiu Petržalka, Šamorín, Podbrezovú a Myjavu. Dvoch prvoligistov futbalisti pod vedením trénera Jozefa Kostelníka už porazili. Druholigista je v hre o futbalovú Európu, stačí "iba" poraziť aktuálne najlepší tím na Slovensku podľa priebežnej tabuľky Fortuna ligy. Podarí sa domácim hráčom ďalší malý zázrak?

MŠK Žilina

Šošoni nemôžu byť s jarnou fazónou spokojní, Žilina v prvých troch kolách Fortuna ligy získala iba štyri body. Prehru so Senicou mierne vyrovnala výhra nad Zlatými Moravcami, prišla ale aj remíza v Podbrezovej a náskok na druhý Slovan sa zmenšil na sedem bodov. V Slovnaft Cupe Žilina postupne vyradila Rožňavu, VSS Košice, Lipany a Sereď. Práve stretnutie so Sereďou bolo najvyrovnanejšie, Žilinčania porazili druholigistu až po strelách zo značky bieleho bodu. Ako sa bude dariť zverencom Adriána Guľu na horúcej skalickej pôde?

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo štvrťfinále slovenského pohára. V dnešnom dueli sa stretnú MFK Skalica a MŠK Žilina. Stretnutie sa začne o 14:30.