NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 4:8 (kon.)
Nashville – Winnipeg 5:4 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 4:3 (1:0 po s.n.) | Vancouver – Boston 3:6 (kon.)
Arizona – Colorado 1:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:3 (kon.)
Nashville Predators
5:4 (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)
Winnipeg Jets
Úterý 14.03.2017, 01:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci nočního programu NHL se utkají také týmy Nashvillu Predators a Winnipegu Jets. Zatímco Predátoři by nemuseli ve vyřazovacích bojích chybět, tak Winnipegu účast v play off stále více uniká.

Winnipeg Jets:
    Hokejisté Winnipegu nasbírali 66 bodů a z desátého místa tabulky Západní konference ztrácejí na postup do play off už 9 bodů. Tryskáči navíc prohráli poslední tři zápasy, takže to zatím na žádný zázračný finiš nevypadá. Jets sráží především děravá defenziva, 219 obdržených gólů je třetí nejvyšší číslo v konferenci.

Nashville Predators:
    Predátoři mají na kontě 77 bodů a v tabulce Západní konference jim patří sedmá pozice. Na deváté LA Kings mají aktuálně pětibodový náskok. Preds v uplynulých deseti dnech trochu slevili, když si ze čtyř zápasů připsali jen dva body za remízy po normální hrací době, ale naposledy zabrali, když zvítězili 3:1 na ledě San Jose.

Ondřej Pavelec (WPG) – zraněný
    Marko Daňo (WPG) – 33 zápasů, 11 bodů (4+7)
    Bridgestone Arena je ještě opuštěná. Hlediště se však brzy naplní hokejovými fanoušky.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (A), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Bitetto – Arvidsson, Johansen, Forsberg – Neal (A), Järnkrok, C. Wilson – C. Smith, Fisher (C), Parenteau – Watson, Sissons, McLeod.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien (A), Chiarot, Melchiori, Morrissey, Postma, Stuart – Wheeler (C), Scheifele (A), Ehlers – Laine, Little, Perreault – Armia, Lowry, Daňo – Thorburn, Copp, Matthias.

Rozhodčí: Peel, Nicholson – Alphonso, Wheler.

Dozněly národní hymny Kanady a USA. Utkání začne za malou chvilku.

00:01

00:17
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma. Puk je nyní za brankou Jets.

00:28
    Střela Viktora Arvidssona na Hellebuycka neprošla. Kotouč byl sražen do rohu.

00:48
    Další akci Predators zastavilo postavení mimo hru.

01:45
    Craig Smith vjel s kotoučem do útočného pásma a hned příklepem vystřelil. Hellebuyck si pro puk sáhl lapačkou.

02:19
    Marko Daňo byl nepříjemně přišpendlen na hrazení Codym McLeodem. Hostující útočník se jen těžce zvedá z ledu.

02:19
    Zákrok Codyho McLeoda byl klasifikován jako hrubost. Hosté si tak zahrají přesilovku. Daňo se mezitím odebral na ošetřovnu, kde bude muset projít nezbytnými vyšetřeními na otřes mozku.

03:01
    Hosté rozjeli přesilovku velmi dobře! Nikdo z dotírajících hráčů však nedostal puk za ležícího Rinneho!

03:40
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tohle byla opravdu výborná přesilovka! Jets soupeře ani jednou nenechali vyhodit a nakonec se i ujímají vedení! Od modré čáry vypálil BLAKE WHEELER a puk zapadl až za Rinneho, který toho asi mnoho neviděl. Asistence: Mark Scheifele a Adam Lowry.
    03:40 Blake WHEELER - 0:1

04:43
    Pro domácí je tohle samozřejmě nepříjemný začátek. Tryskáče vstřelený gól povzbudil a začaly aktivněji forčekovat.

05:06
    Joel Armia se natlačil až před Rinneho, který měl trochu štěstí, že na jím vyražený kotouč nedosáhl číhající protihráč před odkrytou brankou!

05:34
    Dobrá zpráva pro hosty, Marko Daňo je v pořádku. Slovenský forvard nyní pálil vedle domácí svatyně.

06:40
    Hra se teď přelévala ze strany na stranu! Nejprve pálil dvakrát mimo P. K. Subban. Vzápětí zaútočili zase hosté a druhý gól měl na holi Mathieu Perreault, jenž zblízka nedotlačil puk za záda Rinneho!

06:54
    Puk byl sražen mezi střídačky. Následuje reklamní přestávka.

07:01
    Dobrou šanci měl Viktor Arvidsson. Connor Hellebuyck byl na místě.

07:39
    Z pravé strany vypálil na Rinneho Patrik Laine. Domácí gólman vyráží.

07:57
    Ránu Colina Wilsona vyrazil Hellebuyck ke Callemu Järnkrokovi, který zblízka minul hostující klec!

08:36
    Sledujeme zatím hodně zajímavé utkání. Hra se neustále přelévá nahoru – dolů.

09:45
    Dva hráči Jets najížděli na jediného obránce, ale ten finální přihrávku Marka Daňa zblokoval!

10:33
    Velká šance hostí! Blake Wheeler obkroužil branku a předložil puk Patrikovi Lainemu. Mladý finský kanonýr minul!

11:18
    A zase domácí. Ránu Craiga Smithe z ostrého úhlu vyrazil Hellebuyck ramenem.

11:49
    Z dobré pozice zakončoval Blake Wheeler, ale Rinne byl na svém místě. Následuje reklamní přestávka. Hokej je to tedy výborný!

12:11
    Hra nahoru – dolů zatím více vyhovuje hostům! Nikolaj Ehlers našel zpoza branky DUSTINA BYFUGLIENA, který procedil kotouč někde mezi tělem a lapačkou Pekky Rinneho až za brankovou čáru – 0:2. Asistence: Nikolaj Ehlers a Bryan Little.
    12:11 Dustin BYFUGLIEN - 0:2

12:34
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí ale bleskově reagují! Přečíslení 3 na 2 vyřešil AUSTIN WATSON sám, když se rozhodl vypálit z pravého kruhu a jeho pokus zapadl k zadní tyčce Hellebuyckovy branky. Kouč Jets Paul Maurice ještě reklamoval ofsajd, ale tato challenge mu nevyšla. Asistence: Anthony Bitetto.
    12:34 Austin WATSON - 1:2

13:38
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Predátoři se po snížení nadechli k náporu.

14:00
    Domácí si zahrají přesilovku! Julian Melchiori vyhodil kotouč do hlediště a je potrestán za zdržování hry.

14:18
    Roman Josi nabil na levý kruh Filipovi Forsbergovi, který z první nepropálil Hellebuycka.

14:57
    Hosté se pro tuto chvíli osvobodili.

15:24
    Kanadskému týmu se opět povedlo vyhodit.

15:47
    Bombu Ryana Ellise vyrazil Hellebuyck, který následně stačil přikrýt puk před dotárajícím Wilsonem.

15:52
    Hned po vhazování pálil Subban. Hellebuyck jeho projektil vyráží.

16:01

16:46
    Ekholmovo nahození sice neprošlo až na branku, ale rozpoutalo před brankovištěm Jets velký závar. Kotouč se snažili protlačit za Hellebuycka Forsberg s Arvidssonem, ale hostující gólman situaci vyřešil. Je tu reklamní přestávka.

16:57
    Nahození Ryana Ellise se odrazilo od nohy bránícího hráče zpět do hřiště. Hellebuyck si může oddechnout, moc toho asi neviděl.

17:38
    Hráči Nashvillu se v posledních minutách nadechli k velkému náporu. Dělají vše proto, aby do přestávky alespoň srovnali.

18:40
    Hosté se po delší době vymanili ze svého obranného pásma a dokonce zahrozili. Mark Scheifele z pravého kruhu minul branku soupeře.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:20
    Blake Wheeler zlomil při střele hůl a domácí tak mohli vyrazit do rychlého protiútoku. Ten ale nesehráli dobře a puk už mají zase Tryskáči.

19:49
    Domácí srovnávají pouhých 11 sekund před koncem první třetiny! Celou akci založil Roman Josi, jenž svým pasem našel rozjetého Craiga Smithe. Ten puk zavezl do útočného pásma, kde uvolnil MIKEA FISHERA, jenž bekhendovou kličkou překonal brankáře Hellebuycka – 2:2. Asistence: Craig Smith a Roman Josi.
    19:49 Mike FISHER - 2:2

20:00
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Cody McLeod – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Shawn Matthias – 5 min., bitka).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

A aby první třetině opravdu nic nescházelo, tak se do sebe po závěrečné siréně pustili Cody McLeod a Shawn Matthias! Bitka to byla dlouhá a výživná. Diváci ve stoje aplaudují.

Oba týmy nám v první dvacetiminutovce naservírovaly skvělou podívanou! Od začátku se hrál hokej nahoru – dolů se spoustou šancí na obou stranách. Lépe do utkání vstoupily hostující Tryskáči, kteří ve 13. minutě vedli po zásazích Blakea Wheelera a Dustina Byfugliena už 2:0. Predátoři však hned o 23 sekund později snížili zásluhou Austina Watsona a pouhých 11 sekund před přestávkou vyrovnal Mike Fisher.

20:19
    Vynikající vstup Nashvillu do druhé části hry! Do přečíslení 2 na 1 se dostali Ryan Johansen a FILIP FORSBERG. Prvně jmenovaný situaci vyřešil nahrávkou na Forsberga, který bezpečně trefil odkrytou část Hellebuyckovy svatyně. Domácí tak otáčejí skóre a vedou 3:2. Asistence: Ryan Johansen a Viktor Arvidsson.
    20:19 Filip FORSBERG - 3:2

20:55
    Calle Järnkrok pohotově tečoval nahození svého spoluhráče a zasahovat tak musel Hellebuyck.

21:04
    Patrik Laine se dostával za záda domácí defenzivy, ale před Rinnem mu puk na poslední chvíli vypíchl Roman Josi!

22:20
    Hosté se snaží odpovědět aktivní hrou. Z dlouhého pobytu v útočné třetině však zatím nevytěžili žádnou střelu, která by mířila mezi tyče.

22:58
    Teď už Rinne zasahovat musel. Vyrazil střelu Postmy od modré.

23:38
    Reklama na hokej pokračuje! Své kanonýrské schopnosti ukázal PATRIK LAINE, jenž vyslal z pravého kruhu naprosto dokonalou střelu zápěstím, která se odrazila od vzdálenější tyčky do sítě – 3:3. Asistence: Nikolaj Ehlers a Brian Little.
    23:38 Patrik LAINE - 3:3

23:59
    A Patrik Laine se dostal k další nebezpečné střele. Tu tentokrát pokryl jeho krajan Rinne v brance Nashvillu.

24:43
    Po ráně Byfugliena se dostal k několika dorážkám Adam Lowry. Puk končí pod sedícím Rinnem!

25:22
    Tyhle minuty patří Winnipegu. Mathieu Perreault neprostřelil Rinneho z pravého kruhu.

25:56
    Zakázané uvolnění Predátorů. Hra se vrací před Rinneho.

26:21
    Domácí vyrazili do rychlého protiútoku. Obránce Jets Arvidssonovi zavřel prostor pro přihrávku a švédský útočník tak vypálil z levého kruhu. Hellebuyck však jeho pokus vyrazil.

27:07
    Domácí nyní zahráli na další icing.

27:31
    Perreault se natlačil zpoza branky až před Rinneho. Ten jeho snaze odolal.

27:55
    Nahozený kotouč přikryl lapačkou Connor Hellebuyck. Následuje reklamní přestávka.

28:25
    Od modré vypálil hostující obránce Postma. Puk skončil na brusli obránce Bitetta.

28:39
    A jsou to hosté, kteří otáčejí skóre z 3:2 na 3:4! JOEL ARMIA měl na levém kruhu spoustu prostoru a vměstnal kotouč mezi lapačku a tělo brankáře Rinneho. Asistence: Josh Morrissey a Paul Postma.
    28:39 Joel ARMIA - 3:4

29:36
    Nyní vyzkoušel Rinneho Patrik Laine. Hosté mají ve druhé třetině mnohem lepší pohyb než Predátoři.

30:08
    Rána Dustina Byfugliena skončila ve výstroji brankáře Rinneho. Následuje komerční přestávka.

30:55
    O dominanci Winnipegu ve druhé třetině svědčí i poměr střel na branku v této části hry – 12:4 pro Tryskáče.

31:29
    Craig Smith zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Hellebuyck svým zákrokem přerušil hru.

32:30
    Lehké nahození Paula Postmy podržel Rinne ve své lapačce. Hosté tak získali buly v útočné třetině.

33:01
    Domácí vůbec nestíhají! Nahození Paula Postmy vyrazil Pekka Rinne přímo k Mathieuovi Perreaultovi, který už neměl problém dopravit puk za záda finského gólmana Predátorů. Domácí ještě zkoušejí coach's challenge. Reklamují postavení mimo hru!

33:01
    A je to úspěšná challenge! Paul Postma totiž zachytil puk těsně za modrou čarou. Gól neplatí, domácí tak stále prohrávají jen o jediný gól!

33:25
    Zakázané uvolnění hostí.

33:57
    Domácím úspěšné přezkoumání gólové situace pomohlo. Po delší době si vytvořili tlak v útočném pásmu. V jeho závěru uvolnil Johansen Mattiase Ekholma, pro jehož bekhendovou střelu si sáhl Hellebuyck.

34:22
    Opět domácí. Hellebuyck přikryl kotouč po akci Colina Wilsona. Čas na další reklamní pauzu.

35:22
    Arvidsson od mantinelu bekhendem nahodil puk na Hellebuycka. Ten zakročil lapačkou.

35:29
    Hned po buly se kotouč odrazil ke Colinovi Wilsonovi, který zblízka bekhendem těsně přestřelil!

35:45
    Blake Wheeler zavezl kotouč o útočného pásma a z jeho práce mohl těžit Paul Postma. Z pravého kruhu ale nezamířil přesně.

36:48
    Forsberg to zkoušel z ostrého úhlu. Hellebuyck však nenechal u tyčky žádný prostor.

37:25
    Lowryho střelu vyrazil Rinne jen k Armiovi. Ten však puk za záda domácího gólmana nedostal!

38:27
    Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Nikolaj Ehlers. Rinne puk přidržel na své hrudi.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Arvidssonův pokus srazil do ochranné sítě obránce Winnipegu Byfuglien. Buly před Hellebuyckem.

39:30
    Od modré vypálil Josi a Hellebuyck puk vyrazil jen na hůl Viktora Arvidssona. Ten ale ve velké šanci minul!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině pokračoval zajímavý hokej. Domácí hned 19 sekund po jejím začátku dokonali obrat z 0:2 na 3:2, když se z přečíslení 2 na 1 prosadil Filip Forsberg. Jets však nesložili zbraně a začali svého soupeře výrazně přehrávat. Ze svého tlaku vytěžili dva góly, o které se postarali Patrik Laine a Joel Armia. Tryskáči pak mohli i navýšit svůj náskok, ovšem zásah Perreaulta byl po challenge trenéra Predátorů zase odvolán. To domácí nakoplo a od té doby se obraz hry vyrovnal.

40:23
    Perreault nahodil puk na Rinneho ze středního pásma. Domácí gólman raději podržel kotouč.

40:50
    Dustin Byfuglien to zkusil z levého kruhu. Jeho střela však zamířila vedle bližší tyčky domácí branky.

41:10
    Střela Patrika Laineho byla zpomalena obranou a o zbytek se postaral Pekka Rinne.

41:52
    Nahození Paula Postmy od modré čáry vyrazil do rohu Rinne.

42:28
    P. K. Subban se ocitl s pukem až před brankou, ale nedokázal přihrát jednomu z dvojice najíždějících spoluhráčů.

43:05
    Střela Blakea Wheelera skončila v lapačce brankáře Rinneho. Bude se vhazovat po jeho pravici.

44:08
    Až do střelecké pozice prošel domácí obránce Roman Josi. Netrefil však branku.

44:23
    Domácí vyrovnávají! Viktor Arvidsson obral v útočném pásmu o puk obránce Postmu a poté ho předložil mezi kruhy Filipu Forsbergovi. Ten ho ještě posunul na RYANA JOHANSENA, který už pálil do poloodkryté branky. Brankář Hellebuyck dělal co mohl, ale kotouči v cestě za brankovou čáru nezabránil. Asistence: Filip Forsberg a Viktor Arvidsson.
    44:23 Ryan JOHANSEN - 4:4

45:09
    Uvidíme, co se bude dít nyní, za nerozhodného stavu. Dosud se hrál hodně ofenzivní hokej.

46:20
    Z pravého kruhu střílel Patrik Laine, Rinne v rozkleku vyráží.

46:57
    Hosté nyní jen posunuli puk do obranného pásma soupeře a poslali na led čerstvé síly.

47:26
    Dobrý zákrok Connora Hellebuycka, jenž vytěsnil vyrážečkou projektil Craiga Smithe.

48:01
    Nyní byla v akci pro změnu lapačka hostujícího gólmana. Hellebuyck v ní ukryl střelu Johansena. Následuje reklamní přestávka.

48:13
    Od modré vypálil Parenteau a před Hellebuyckem navíc dobře clonil Smith. Hosté měli štěstí, že puk jejich branku minul.

48:41
    Střelu Laineho přizvedl do ochranné sítě Ellis. Vhazuje se před Rinnem.

48:47
    Nahození Wheelera od mantinelu vyrazil do rohu Pekka Rinne.

49:38
    Zakázané uvolnění Tryskáčů. Vhazuje se tedy v jejich obranném pásmu.

50:03
    Mattias Ekholm měl na ose hřiště spoustu prostoru. Branku soupeře ale těsně minul!

51:14
    Au! Marko Daňo schytal hit od Ryana Ellise a zůstává ležet na ledě. Slovenský útočník je hodně otřesen.

51:14

51:24
    Colin Wilson z úniku nepřekonal Hellebuycka! Vyražený kotouč dojel Järnkrok, jenž hledal před odkrytou brankou Neala, ale ten na puk nedosáhl!

52:14
    Vypadá to, že zápas bude gradovat! Forsberg netrefil před brankou nahrávku spoluhráče.

52:47
    Přesilovka pro domácí! Julian Melchiori dostává trest za hákování.

53:05
    Hosté v oslabení vyvezli puk až za branku soupeře.

53:27
    Copp vyhazuje až k Rinnemu.

53:46
    Domácím se první minuta přesilovky nepovedla, nemohou se dostat do pásma.

54:15
    Nyní se Preds vyhodili z útočné třetiny dokonce sami.

54:41
    Roman Josi pálil od modré čáry, jeho rána byla sražena vedle branky.

54:48
    Jets jsou kompletní. Hellebuyck nemusel v oslabení ani jednou zasahovat.

55:51
    Vypadá to, že domácí by chtěli rozhodnout v normální hrací době. Jejich nápor sílí.

56:05
    Po pravém křídle vlétl do útočného pásma Colin Wilson, jenž prověřil Hellebuycka prudkou střelou. Hostující gólman ji kryje a přerušuje hru. Reklamní pauza.

56:51
    James Neal jen protečoval kotouč dopředu. Domácí střídají.

57:17
    V předbrankovém prostoru si našel puk Viktor Arvidsson. Poslal ho ale vedle tyčky!

57:35
    Střelu Ellise si Hellebuyck našel, přestože před ním stáli dva hráči soupeře. Hostující gólman přerušil hru.

58:16
    Josi rozjel Jamese Neala, jehož střelu vyráží Hellebuyck do rohu kluziště.

58:59
    Ránu Viktora Arvidssona, který to zkoušel přes obránce, opět vyráží hostující brankář. Do konce třetí třetiny zbývá minuta.

59:19
    Domácí v závěru střílejí z každé pozice. Z levého kruhu pálil Forsberg a Hellebuyck zasáhl lapačkou.

59:38
    Colton Sissons pálí z pravé strany útočného pásma těsně mimo!

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině padl jediný gól. Vstřelil ho domácí Ryan Johansen, jenž tak vyrovnal na 4:4. Za tohoto stavu se tedy bude prodlužovat.

60:01

60:34
    U puku domácí, kteří se snaží hráči Winnipegu trochu vytáhnout.

61:25
    Patrik Laine jel sám na Pekku Rinneho, ale ten udržel Predátory vynikajícím zákrokem ve hře!

61:37
    Dustin Byfuglien zahákoval Ryana Johansena a domácí si tak zahrají přesilovku!

61:37
    Domácí kouč Peter Laviolette si vyžádal oddechový čas.

61:41
    Mike Fisher vyhrál buly tak, že své spoluhráče zahnal do středního pásma.

62:11
    JAMES NEAL rozhoduje! Domácí útočník dostal přihrávku na pravý kruh od Romana Josiho a krásnou střelou, která ještě brnkla o brankovou konstrukci, nedal Hellebuyckovi šanci na zákrok. Asistence: Roman Josi a P. K. Subban.
    62:11 James NEAL - 5:4

V prodloužení byli šťastnější hráči Nashvillu, kterým zajistil bonusový bod přesilovkovou trefou James Neal. Sledovali jsme krásné utkání plné zvratů. Domácí dokázali otočit skóre z 0:2 na 3:2, ale ještě ve druhé třetině zase prohrávali 3:4. Jets mohli i zvýšit, ale zásah Perreaulta byl po challenge odvolán pro předchozí ofsajd. Ve 45. minutě tak srovnal Ryan Johansen.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:34 (16:10, 10:17, 14:6 – 2:1)

Československá stopa

Marko Daňo (WPG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:07 (04:00:27)
    Hokejisté Nashvillu udolali Tryskáče z Winnipegu v prodloužení.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Watson (Bitetto), 20. Fisher (C. Smith, Josi), 21. Forsberg (Johansen, Arvidsson), 45. Johansen (Forsberg, Arvidsson), 63. Neal (Josi, P. K. Subban) – 4. Wheeler (Scheifele, Lowry), 13. Byfuglien (Ehlers, Little), 24. Laine (Ehlers, Little), 29. Armia (Morrissey, Postma)

Rozhodčí: Peel, Nicholson – Alphonso, Wheler

Diváci: 17355