NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 4:8 (kon.)
Nashville – Winnipeg 5:4 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 4:3 (1:0 po s.n.) | Vancouver – Boston 3:6 (kon.)
Arizona – Colorado 1:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Oceláři Třinec
Úterý 14.03.2017, 17:30 • DRFG Arena, Brno • Play-off extraligy st. dorostu • Semifinále

Z Brna ode mě vše, hezký večer. (19:36:28)

Erupce radosti v brněnských řadách. Modrobílí i přes závěrečný tlak Třince udrželi jednobrankový náskok a získávají první veledůležitý bod v sérii hrané na dva vítězné zápasy. Velký podíl na výhře Komety má brankář Holík, který předvedl výborný výkon.

59:51
    Rufer obdržel dvouminutový trest za sekání a je rozhodnuto! Kometa si tento zápas již pohlídá. Rozhodčí udělil ještě desetiminutový osobní trest Margušovi za nesportovní chování.

59:51
    Hra je přerušena po ostrém střetu Střondaly s Ruferem.

59:23
    Tak tohle byl možná klíčový okamžik. Peterek nabil zpoza brány před svatyni Komety volnému Raškovi, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Holíka!

59:00
    Modrobílí zatím výborně blokují střelecké pokusy Třince.

58:43
    Při přerušení hry si střídačka Třince vzala oddechový čas.

58:35
    Peterek nahodil puk na Holíka, který vyrazil puk a poté se jej ještě pokusil odpravit na vlastní pěst z pásma. Puk by z jeho hole klidně mohl zamířit do odkryté svatyně, ale na modré čáře jej zachytil jeden z obránců.

58:12
    Ochman upaluje na střídačku, Třinec to zkouší v šesti!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak tento duel ještě bude pořádně dramatický! Peterek nabil za kruhy RENÉMU NAJSAROVI, který přesnou střelou do pravého horního růžku odčaroval kouzlo brněnského brankáře Holíka. Radost na střídačce Ocelářů byla enormní. Asistence: Jonáš Peterek, Adam Raška.

56:53
    A další střelecký projektil kapitána modrobílého celku, tentokrát byl puk i tečovaný, ale Ochman si poradil.

56:54
    Kučera od modré čáry minul bránu.

56:20
    Z následného protiútoku zakončoval Škvrně. Ochman na jeho projektil viděl a zakročil.

56:09
    Rozhodčí přerušil hru poté, co na ledě zůstal ležet Mlčák. Po hodné chvíli se dokázal zvednout z ledu a se sklopenou hlavou odjet na střídačku.

54:30
    Domácím se povedlo v posledních minutách otupit tlak soupeře a v tuto chvíli drží kotouč daleko od Holíka.

53:42
    Nahození ze středního pásma Ochman raději skryl v náruči, a přerušil tak hru. Vhazování v útočném pásmu Komety, což domácímu celku náramně svědčí.

53:19
    Po delší době o sobě modrobílí dali vědět v útoku. Süss si vybruslil od mantinelu do levého kruhu, odkud zakončil bekhendem mimo bránu .

51:50
    Oceláři jsou v těchto chvílích patřičně nebezpeční, stále ovšem nedokážou odčarovat kouzlo výborného Holíka.

50:34
    Ne, Třinec dnes prostě nedá gól ze žádné pozice. Holík se teď v různých polohách kroutil v brankovišti a pokaždé dokázal eliminovat puk. Na konci stál Havránek, který již měl položeného brněnského brankáře, ale přes něj ani přes obětavou obranu, která se vrhla na pomoc svému strážci svatyni, se neprosadil.

49:53
    A znovu domácí dostali puk až na protější stranu kluziště.

49:34
    Modrobílým se povedlo poměrně záhy odpravit puk přes všechny čáry a bránící čtveřice ihned odjela střídat.

49:08
    Nyní se ale budou domácí bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Petr Krejčí.

48:52
    Domácí neponechávají nic náhodě a i po vstřelení uklidňující brance se ženou dopředu.

47:57
    Novák vjel do útočného pásma a přes obránce vypálil, jeho projektil byl sražen nad bránu.

47:15
    Na druhé straně opět čaruje Holík, který znovu eliminoval dobrou šanci soupeře zblízka.

46:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    A tak jsou to domácí, kteří dělají v podobě druhé branky důležitý krok za vítězstvím! PETR KREJČÍ mazaně ukradl u střídačky Třince kotouč jednomu z hostujících hráčů, dostal se do brejku a i když byl tísněn vracejícím se hráčem Třince, předvedl bekhendový blafák, kterým překonal Ochmana. Působivá akce. Bez asistence.

45:50
    Hosté srdnatě bojují za vyrovnávací gól, ovšem přes dobře organizovanou defenzívu Komety se prokousávají těžce.

44:20
    Následně se prosmýkl po levém křídle Papaj a zakončil z kruhu. Holík zakročil.

43:35
    Těsně před koncem přesilovky si hosté vytvořili největší šanci. Przybyla ovšem ve výborné pozici zblízka nezvedl bekhendem puk nad Holíkův beton.

42:34
    Střondala se proháčkoval do pravého kruhu a odtud vypálil bekhendem, Ochman jeho nepříliš nebezpečný projektil vytěsnil mimo bránu.

42:04
    Následně Raška volil ze stejné pozice střelu zápěstím, Holík byl opět nachystán a tentokrát zakročil lapačkou.

41:55
    Raška prudce vypálil z levého kruhu, Holík nastavil beton.

41:36
    Nicméně přesilovku si zahraje Třinec. Petr Krejčí obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

41:23
    Frydrych elegantně obehrál dva hráče jednou kličkou, následně ale ke kotouč nepřistoupil ideálně, a podklouzl.

40:48
    Raška nabil Najsarovi, jenž zblízka minul bránu.

40:01

V prostřední části byli patrně aktivnějším mužstvem hosté, ale na výborného Holíka si nepřišli. Ve druhé polovině třetiny dostali modrobílí možnost dvou přesilových her, z nichž ani jednu nevyužili. Domácí tak nadále drží nejtěsnější možný náskok ze sedmé minuty. Třetí třetina začne v 19:04.

40:00

39:00
    Začala se poslední minuta prostřední části.

38:25
    Při přečíslení Matula nabil do levého kruhu Süssovi, jenž se snažil poslat puk mezi betony Ochmana, brankář Třince si tento prostor pohlídal.

37:56
    Hosté hrají v plném počtu.

37:45
    Novák to zkusil individuálně, proháčkoval se před Ochmana, jehož zblízka v pádu nepřekonal.

37:19
    Znovu se povedlo hostům poslat puk přes všechny čáry.

36:32
    Jeden z obránců Komety trefil ranou od modré pouze Rašku, od něhož se puk odrazil do středního pásma, a hosté se tak osvobodili.

35:56
    Druhá přesilová hra pro Kometu v krátkém časovém úseku. 2+10 minuty za zásah do hlavy a krku obdržel David Homola.

35:37
    Kapitán hostujícího celku Kozel dostal dobrou příležitosti v mezikruží, ovšem puk poslal těsně vedle tyče.

34:53
    Krejčí vypálil od mantinelu, Ochman eliminoval jeho projektil.

34:29
    Hosté zvládli své první oslabení v této periodě a hrají v plném počtu.

34:02
    Ocelářům se povedlo dostat puk přes všechny čáry.

33:25
    A další střela, tentokrát pálil Jeřábek z levého kruhu, Ochman se stačil přemístit.

32:53
    Kučera zakončoval přesilovkovou kombinaci střelou od modré čáry, Ochman vytáhl beton.

32:29
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Raška – 2 min., sekání).

32:29
    Hosté se sice radovali z branky ale marně. Místo toho totiž budou hrát oslabení. Oceláři se totiž prosadili díky sekání Holíka. Adam Raška dostal dvě minuty za sekání.

32:06
    Peterek zakončoval z levého kruhu do protipohybu Holíka, přičemž puk poslal mimo bránu.

30:51
    Kotouč na střídačce. Vhazování ve středním pásmu.

29:12
    Przybyla nejen vyvezl puk, ale dokonce vyzkoušel Holíkovu pozornost střelou z pravého kruhu.

28:45
    Třinečtí dokonce ve vlastním oslabení operovali v útočném pásmu. I když Holíka přímo neohrozili, pošetřili cenné vteřiny.

28:28
    Modrobílým se zatím nedaří rozvinout přesilovkový tlak.

27:34
    První početní převaha pro Kometu ve druhé části. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jakub Michálek.

27:07
    Po delší době se hrálo před Ochmanem. Ten ale zasahovat nemusel, protože Frydrychovo zakončení z levého kruhu srazil na ochrannou síť vracející se Molin.

26:08
    Další dobrá příležitost Ocelářů! Najsar z pravého kruhu poslal puk mimo odkrytou klec.

24:33
    Kowalczyk napřáhl a prudce vypálil od modré, přičemž jeho projektil zamířil mimo bránu.

24:17
    Molin dostal přihrávku do pravého kruhu a vzápětí zakončil. Holík přibrzdil puk betonem a následně přerušil hru.

23:14
    Na druhé straně ve velké šanci Przybyla, jehož zblízka vychytal výborně chytající Holík.

22:40
    Molin vypálil nebezpečně z mezikruží, ukázkový rozklek vytáhl Holík, jenž eliminoval puk.

22:30
    Domácí přečkali i další oslabení, Kučera skočil na led a modrobílí hrají v plném počtu.

22:27
    Střela jednoho z hostujících hráčů od modré čáry a zákrok Holíka.

21:42
    Domácím se povedlo odpravit puk do středního pásma.

21:33
    Michálkovu střelu z pravého kruhu eliminoval Holík efektním zákrokem lapačkou.

21:21
    Hosté si vytvořili slušný tlak, Havránek mohl střílet do odkryté klece, ale měl problém se zpracováním puku.

20:30
    Třinec si zahraje přesilovou hru. Po potyčce rozhodčí vyloučil hostujícího Rašku jen na dvě minuty za hrubost, kdežto Kučeru na 2+2 minuty.

20:05
    Najsar nahrál pod sebe na jednoho ze spoluhráčů, jehož střelu pokryl Holík.

20:01

Do první části vstoupili aktivněji domácí, kteří za tuto svou aktivitu brzy sklidili plody v podobě otevírací branky. O tu se v sedmé minutě postaral Süss. Hosté následně vyrovnali hru a při početní převaze si vytvořili několik velmi dobrých šancí, které kryl spolehlivý Holík v bráně Komety. Na závěr oba týmy spálily velké šance, a po první části tak platí stav ze sedmé minuty. Prostřední část začne v 18:17.

20:00

19:40
    Na druhé straně zase spálil obrovskou šanci autor dosud jediné trefy duelu Süss, který tváří v tvář Ochmana nepřekonal.

18:59
    Hosté si svou největší šanci nechali na závěr první části. V přečíslení dva na jednoho nabil Raška Peterkovi, který zblízka přestřelil odkrytou klec.

18:41
    Střondalovo nahození ze středního pásmu srazil jeden z hráčů Třince na ochrannou síť. Modrobílí tak získali vhazování v útočném pásmu.

17:40
    Domácí se dostali do přečíslení tři na dva. Kučera to vzal na sebe a zkusil se individuálně proháčkovat před Ochmana, posledního zadáka Třince ovšem brněnský bek neobehrál.

16:37
    Svoboda se dostal do zajímavé palebné pozice, zakončení mu vůbec nesedlo a Ochman nemusel zasahovat.

16:21
    Po nějaké chvíli se Novák zvedl a svépomocí odjel z ledu.

16:21
    Rozhodčí přerušil hru kvůli tomu, že na ledě zůstal po tvrdém zákroku ležet Matěj Novák.

15:50
    Následně se do zajímavé příležitosti dostal Havránek. Z levého kruhu zblízka ovšem trefil připraveného Holíka.

15:37
    Hosté se usadili v útočné třetině, ale znovu se nedostali na dostřel Holíka.

14:48
    Süss pálil z otočky, jeho projektil byl tečován obráncem Třince mimo bránu.

14:00
    Hostům se podařilo srovnat hru, v těchto chvílích se však těžko prokousávají přes obranu Komety do slibnějších příležitostí.

12:21
    A další icing modrobílého celku.

11:37
    Zakázané uvolnění Komety.

10:10
    Domácí hrají v plném počtu. V oslabení však měli spoustu práce.

10:03
    A další zákrok Holíka, který vytáhl lapačku proti střele Molina.

09:48
    A další složitý zákrok Holíka, který vytáhl semafor proti Najsarově střele z první od modré.

09:12
    Modrobílí poslali puk přes všechny čáry.

08:51
    Domácím se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry a bránící čtveřice mohla střídat.

08:34
    Havránek našel milimetrově přesným pasem u tyče číhajícího Papaje, jehož zakončení eliminoval pohotový Holík. Málo zákroků má brněnský brankář, ale o to těžší.

08:10
    Oceláři si ale zahrají početní převahu. Dvě minuty za napadení obdržel Vojtěch Kadlic.

08:09
    Hosté mohli velmi rychle vyrovnat. Jeden z hráčů Třince poslal puk do ohně a následně nebezpečně dorážel Najsar, ovšem Holík podržel své mužstvo.

06:24
    Domácí byli na úvod zápasu aktivnější a po zásluze otevírají skóre duelu. Kučera hledal před bránou Matulu, který zblízka přes Ochmana puk neprocedil, následně se ale puk odrazil na najíždějícího JANA SÜSSE, který i s trochou štěstí dostal puk za třineckého gólmana. Asistence: Jakub Matula, Štěpán Kučera.

05:16
    Střondala ovšem skočil na ledovou plochu a i modrobílí již jsou kompletní.

05:15
    Hosté mohli v kratičké početní převaze udeřit, Čmiel pálil z mezikruží do protipohybu Holíka, který ovšem stačil puk eliminovat betonem.

05:05
    Molin skáče na led a za malou chvíli budou v plném počtu i modrobílí.

04:31
    Až v tuto chvíli musel brněnský gólman poprvé zasahovat proti prudké střele z levého kruhu.

04:06
    Domácí se nepohodli při kombinaci, což vyústilo v zakázané uvolnění. Vhazování před Holíkem.

03:59
    Hosté se dopustili ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

03:16
    Přesilovka Komety měla jepičí život, poněvadž stejného prohřešku jako před chvílí Molin se dopustil i Vojtěch Střondala. Dvě minuty za podražení a poměr sil na ledě se vyrovná.

03:05
    Domácí si soustavným tlakem vytvořili první početní převahu. Dvě minuty za podražení obdržel Dominik Molin.

02:46
    A další zákrok Ochmana, tentokrát proti svižné střele po vhazování.

02:43
    Na druhé straně Ochman musel zasahovat proti střele Matuly zpoza kruhů. Třinecký gólman skryl puk v náruči.

02:06
    Hosté se poprvé ocitli v útoku a málem udeřili, Raška mohl jet sám na Holíka, ovšem puk měl na bekhend, a než jej stačil zpracovat, jeden z obránců Komety jej o kotouč i o šanci obral.

01:30
    Modrobílí jsou na úvod zápasu jasně aktivnější, zatím se však nedostávají do větších šancí.

00:45
    Po buly se odhodlal ke střele Kowalczyk, ale projektil mu nesedl a puk poslal mimo bránu.

00:42
    Nahození ze středního pásma chtěl Ochman rozehrát, ovšem nikdo ze spoluhráčů se mu adekvátně nenabízel, načež třinecký gólman přikryl puk a přerušil hru.

00:35
    Při jednom z prvních útoků modrobílého celku Kučera vjel do ofsajdu, vhazování ve středním pásmu.

00:01

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Krejčí, Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Novák, Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Škvrně, Frydrych, Kunc, Plášek, Kadlic.

HC Oceláři Třinec: Ochman (Štěpánek) – Radzienciak, Krzak, Rufer, Marguš, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Indrst, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Plandor, Papaj, Najsar, Molin.

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Kis, Urubčík.

Třinečtí Oceláři si nejprve v osmifinále poradili 3:1 na zápasy s Libercem, načež ve čtvrtfinále v nejkratším možném termínu zdolali Pardubice 2:0.

Starší dorostenci Komety si postup mezi čtyři nejlepší celky vybojovali po osmifinálové výhře nad Mladou Boleslaví v poměru 3:1 na zápasy a po čtvrtfinálovém vítězství 2:1 na série nad Hradcem Králové. Modrobílí v aktuální sezoně obhajují titul z předcházejícího ročníku.

Hezký úterní podvečer při sledování online přenosu z prvního utkání semifinále NOEN Extraligy, v němž poměří síly Kometa Brno proti Ocelářům Třinec.
    Play-off staršího dorostu je v plném proudu!

Play-off extraligy staršího dorostu ???????????????????? #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 7. Süss (Matula, Kučera), 47. Krejčí – 58. Najsar (Peterek, Raška)

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Kis, Urubčík