St. Louis – Nashville 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Washington 2:3 (kon.)
Minnesota – Colorado 5:2 (kon.) | Tampa – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:3 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 4:3 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:2 (kon.)
Vancouver Canucks
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
San Jose Sharks
Pondělí 03.04.2017, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Hostující celek vyhrává tento zápas 3:1 a získává další body do tabulky, výborně hrál Tomáš Hertl, který dvakrát vystřelil a oba jeho pokusy skončily v brance. (03:30:22)

San Jose právě vstřelilo branku!
    Tlak domácích je ukončen. Přes celé kluziště se trefuje zkušený PATRICK MARLEAU. Bez asistence.

59:20
    Elitní formace domácích je před brankou, Martin Jones výborně zastavil pokus soupeře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:26
    V šesti jsou domácí před brankou soupeře, hrají velmi dobře, ale nemohou se prosadit.

58:00
    Domácí se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, hrají v šesti. Ryan Miller je na střídačce.

57:00
    Nyní jsou domácí aktivnější, snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim nedaří stabilně se usadit před brankou soupeře.
    56:07 Sven BÄRTSCHI - 1:2

56:07
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí se prosazují a je zaděláno na drama. SVEN BÄRTSCHI se po vyhraném buly dostal do šance, jeho střela vůbec nebyla povedená, ale brankář Sharks kotouč propustil za svá záda. Po 133 minutách a 33 sekundách dává Vancouver gól. Asistence: Bo Horvat.

55:00
    Pět minut hry zbývá do konce třetí třetiny.

54:53
    Další povedená akce hostujícího celku končí zákrokem brankáře.

54:32
    Chris Tierney dostal kotouč před odkrytou branku, výborně dokázal holí zasáhnout domácí Luca Sbisa.

54:00
    Tomáš Hertl je zatím rozdílovým hráčem, vstřelil dva góly, díky jeho brankám vedou hosté.

53:40
    Z pohledu Vancouveru čas běží velmi rychle, naopak z pohledu Shark zatraceně pomalu.

53:17
    Patrick Marleau výborně protečoval, zakázané uvolnění se nepíská.

53:00
    Hostující celek se probojoval do útočného pásma, o kotouč ale přišel.

52:33
    Více než 130 minut se nepodařilo domácím hokejistům v zápase NHL dát gól.

52:04
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

51:49
    Domácí hráči se dostali do další zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázali.

50:31
    Sharks hrají takticky velmi dobře, snaží se držet hru co nejdál od své vlastní branky. Hostující defenziva si zvládá pokrývat elitní domácí formaci.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stále platí dvoubrankové vedení hostujícího celku.

49:19
    Jayson Megna se zkoušel dostat do útočného pásma, ale dostal se jen do postavení mimo hru.

48:17
    Znovu dostává na ledě prostor první formace Canucks. Ta však přichází o útočné pásmo.

47:52
    Domácí hokejisté se snaží s výsledkem něco udělat, zatím ale marně hledají cestu, kterou vést útočné akce.

47:26
    Alexander Edler se dvakrát dostal ke střele od modré čáry. Nejprve kotouč minul, a pak trefil jen obránce Sharks.

46:25
    Po delší době je hra přerušená. Následovat bude vhazování, ještě předtím ale komerční přestávka.

44:47
    Henrik Sedin zůstal zcela osamocený před brankou, od spoluhráče dostal kotouč a vystřelil z první. Minul volný kout branky, pozorný byl brankář San Jose.

44:04
    Sharks se dostali do útočného pásma, kde kombinují. Snaží se kotouč poslat po pěkné kombinaci do odkryté branky, zatím ale marně. Ryan Miller si poradil s pokusem Brauna.

43:23
    Sven Bärtschi tečoval kotouč před branku, ale i tak si Martin Jones dokázal poradit. Hostující brankář podává velmi dobrý výkon.

42:56
    Patrick Marleau vedl další akci svého celku, ale do výraznější šance se probojovat nedokázal. Dobře si počínala defenziva Vancouveru.

41:18
    Elitní formace Canucks se dostala do zajímavé střelecké pozice, nejprve Henrik Sedin minul branku, a pak byl připravený gólman San Jose.

40:43
    Zápas, ve kterém se dvakrát prosadil Tomáš Hertl pokračuje třetí třetinou, sledujeme rychlý hokej. Domácí na výraznější šanci stále čekají.

40:01

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, sledovali jsme rychlý hokej, který ovšem přinesl minimum šancí. Po čtyřiceti minutách vedou hosté 2:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Hosté se dostali do útočného pásma, kde kombinují. Chtějí třetinu dohrát daleko od své branky.

39:06
    Stále platí dvougólové vedení hostujícího celku, Tomáš Hertl se dvakrát prosadil.

39:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině.

38:24
    V poklidném tempu se třetina dohrává.

38:03
    Jannik Hansen hledal zadovkou spoluhráče, ale přihrávka se nepovedla podle představ, a tak hrají domácí.

37:20
    Joonas Donskoi prokázal velmi dobré čtení hry, když zastavil vypíchnutím kotouče šanci domácích.

36:50
    Justin Braun dostal puk do útočného pásma, kde o něj za brankou tvrdě bojoval. Nedokázal si poradit s obráncem Huttonem.

35:55
    A zase je v hale ticho a klid. Pokud by na zápasech NHL byla "evropská atmosféra", byl by hokejový zážitek ještě vyšší.

35:33
    Domácí fanoušci se snad poprvé v zápase hlasitěji ozývají a ženou Canucks za první branku v utkání.

35:00
    Christopher Tanev musel vracet hru do svého obranného pásma, čehož využili hosté a zkouší v útočné třetině co nejdéle udržet hru.

34:48

34:30
    Bo Horvat se probojoval do střelecké pozice, ale nepodařilo se mu zakončit.

34:00
    Šest minut zbývá do konce druhé části hry, domácí se sice tlačí do střeleckých pozic, ale vyloženou gólovou pozici si stále nedokáží vytvořit.

33:15
    Komerční přestávka.

33:01
    Hraje se ve středním pásmu, optickou převahu mají domácí.

32:30
    Joe Pavelski otáčí směr hry, ale jeho pas na najetého spoluhráče nebyl přesný. Myšlenka dobrá, provedení horší.

32:05
    Joe Pavelski velmi dobře napadal v útočném pásmu, ale k puku se nedostal. Výborně hrají domácí před svou klecí.

31:40
    Joel Ward nevybojoval puk za brankou soupeře, a tak hraje domácí defenziva.

31:04
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit, dlouho se nepřerušovalo.

30:36
    Alex Biega vedl akci Vancouveru, ale přes modrou čáru se nedostal, a tak jen nahodil kotouč do útočné třetiny a šel střídat.

30:12
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápasu, domácí hokejisté na výraznější šanci stále čekají.

29:16
    Ryan Miller kryje puk po střele od modré čáry, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

28:53
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se San Jose probojovat nedokázalo.

28:15
    Justin Braun se zkoušel dostat přes útočnou modrou, ale na domácího obránce si nepřišel.

27:50
    10:12, střelecky jsou aktivnější hostující hokejisté, kteří se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně. Tomáš Hertl vstřelil dvě branky, které stanovily skóre na aktuální podobu.

27:08
    Bo Horvat obkroužil část útočného pásma, ale vystřelit se mu nepodařilo. Velmi dobře zapracovala obrana Sharks.

26:22
    Canucks se propracovali do útočného pásma, snaží se něco vymyslet, zatím ale marně.

26:11

25:56
    Daniel Sedin dostal výbornou přihrávku, jeho zakončení však minulo branku.

25:30
    Početní výhoda se domácím hokejistům příliš nedaří, nemohou se probojovat do střelecké pozice.

24:11
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joel Ward – 2 min., sekání).

23:08
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, do další šance se dostal Paul Martin. Jeho rána výborně zablokoval domácí hráč, gólman tak zasahovat nemusel.

22:50
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:15
    Tomáš Hertl se probojoval do útočného pásma, zkoušel překonat i posledního obránce, což se mu nepodařilo.

20:41
    Zápas pokračuje druhou třetinou, ani jeden celek se nikam nežene. K vidění je klidný hokej, který se hraje spíše ve středním pásmu.

20:01

Po první třetině jsou spokojenější hokejisté San Jose. Dvakrát se prosadil Tomáš Hertl, díky kterému San Jose vede po dvaceti minutách 2:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:35
    V poklidném tempu se třetina dohrává, kotouč mají domácí pod kontrolou.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, Brent Burns se dostal ke střele od modré, trefil jen prostor, kde byl pozorný brankář.

18:11
    David Schlemko bude u kotouče dřív, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canucks.

17:44
    Patrick Marleau zavezl puk do útočného pásma, od modré to zkoušel Brenden Dillon, ale minul bližší tyč.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:50
    Brent Burns výborně udržel útočné pásmo, z čehož těžil jeho spoluhráč. Ten ovšem nezakončil.

16:16
    Český hráč elegantně obkroužil branku, ale zakončit se mu nepodařilo podle představ.

15:30
    Mikkel Bødker vedl rychlou akci hostujícího celku, před brankou znovu číhá Tomáš Hertl.

15:02
    Domácí hokejisté se nyní usadili v útočném pásmu, ale nikdo z hráčů Vancouveru se nedokázal probojovat do střelecké pozice.

14:37
    Sven Bärtschi se probojoval do dobré střelecké pozice, ale brankáře San Jose prostřelit nedokázal.

13:55
    Hostující celek vstoupil do zápasu aktivněji, díky brankám Tomáše Hertla vede o dva góly. Naopak domácí se nemohou dostat do tempa. Zatím se nedaří ani elitní formaci Canucks.
    12:51 Tomáš HERTL - 0:2

12:51
    Necelé dvě minuty po první brance v zápase přidává TOMÁŠ HERTL druhou branku. Někdejší hráč prvoligového Ústí nad Labem dokázal dorazit kotouč, který brankář Ryan Miller vyrazil po střele Vlasice. Asistence: Marc-Édouard Vlasic.

11:30
    Michael Chaput se na druhé straně dostal do zajímavé střelecké pozice. Mohl ještě pokračovat v cestě k brance, ale rozhodl se pro zakončení, se kterým si Martin Jones poradil.
    11:00 Tomáš HERTL - 0:1

11:00
    Hostující celek se dostává do vedení. Akci začal Jannik Hansen. Následně se ke střele dostal Mikkel Bødker. S jeho pokusem si ještě brankář poradil, ale na dorážkuTOMÁŠE HERTLA už Miller nedosáhl, San Jose vede. Asistence: Mikkel Bødker a Jannik Hansen.

10:08
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, zkušený Brent Burns se probojoval do zakončení. Vystřelit přes blok obránce Canucks nedokázal.

09:51
    Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:47
    Hra je přerušena, kotouč končí mimo hrací plochu. Domácí tým ubránil své oslabení celkem v pohodě. Mnoho šancí Sharks neměli.

08:42

08:10
    David Schlemko od modré čáry zkoušel kotouč poslat na branku. V předbrankovém prostoru nikdo netečoval, a tak v pohodě zasáhl brankář Canucks.

07:46
    Vancouver se znovu osvobozuje, akci vedl Bo Horvat, který se snažil prodrat k zakončení, ale neúspěšně.

07:20
    Přesilovou hru hrají hostující hokejisté, ale nemohou se probojovat do útočného pásma. Domácí obrana hraje velmi dobře.

06:42
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikita Trjamkin – 2 min., hákování).

06:37
    Jannik Hansen se výborně dostal do střelecké pozice, byl faulovaný.

06:03
    Martin Jones kryje střelecký pokus Alexe Biegy, který vypálil od modré čáry. Maskovaný muž puk vyrazil před sebe, a pak už hrál obránce.

05:18
    Hostující celek vstoupil do zápasu lépe, hraje aktivně, snaží se něco vymyslet. Naopak Vancouver se nemůže dostat do tempa.

04:34
    Nyní se do zakončení dostal domácí Christopher Tanev, který nepřekonal brankáře soupeře.

03:47
    Oba týmy střídají, kotouč má Brock Boeser ve svém obranném pásmu.

03:22
    Chris Tierney se dostal do střelecké pozice, ale brankáře Ryana Millera prostřelit nedokázal.

02:37
    Elitní domácí formace se propracovala do útočného pásma, výborně zapracoval obránce San Jose, který jeden pokus o střelu zablokoval.

01:31
    Hned tři hostující hokejisté se v obranném pásmu zapomněli, ani jeden z nich nechtěl odehrát puk, ke kterému se málem dostal Henrik Sedin.

00:20
    Tomáš Hertl se zkoušel probojovat do střelecké pozice, český hráč se k puku nedostal, akce tak končí bez zakončení.

00:01

Vancouver Canucks: R. Miller (Bachman) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Chaput – Bärtschi, Horvat, Boeser – Boucher, B. Sutter, Goldobin – Molino, Shore.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, J. Thornton, Pavelski – Tierney, Marleau, J. Ward – Hansen, Hertl, Bødker – Haley, Meier, Donskoi..

Zápas začne o něco později.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Z posledních pěti zápasů vyhrálo San Jose všech pět.

Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Porazil Minnesotu Wild 4:2. Nestačil na St. Louis Blues 1:4, Winnipeg Jets 1:2, Anaheim Ducks 1:4 a Los Angeles Kings 0:2.

San Jose Sharks z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. V prodloužení porazilo New York Rangers 5:4. Nestačilo na Dallas Stars 1:6, Nashville Predators 2:7, Edmonton Oilers 2:3 Calgary Flames 2:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 57. Bärtschi (Horvat) – 11. Hertl (Bødker, Hansen), 13. Hertl (Vlasic), 60. Marleau

Vancouver Canucks: R. Miller (Bachman) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Chaput – Bärtschi, Horvat, Boeser – Boucher, B. Sutter, Molino – Shore, Megna.

Rozhodčí: Walsh, Kowal – Knorr, Rod

Diváci: 18 295