Detroit – Toronto 4:5 (kon.) | Tampa – Montreal 1:2 (po pr.) | Philadelphia – New Jersey 3:0 (kon.)
Carolina – Dallas 0:3 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 4:2 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:2 (po pr.)
Chicago – Boston 2:3 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 2:4 (kon.) | St. Louis – Nashville 4:1 (kon.)

2. Scott Wilson (PIT), 1+0, 2 střely, 11:07
    3. Elias Lindholm (CAR), 0+2, 3 střely, 18:55 (03:02:06)

V dnešním zápase vítězí těsně 3:2

V první třetině otevřel stav utkání přesilovkou trefou Jake Guentzel, ale vedení Pens nevydrželo dlouho a o chvíli později vyrovnal Jeff Skinner.

Druhá třetina patřila spíše domácím a to potvrdil i znovu získaným vedením Scott Wilson.

Třetí třetinu přidali Pens i třetí a konec konců rozhodující branku díky Conoru Shearymu. O čtyři minuty později hráli Hurricanes přesilovku, kterou využil Justin Faulk a hosté byli v kontaktu. Domácí nepolevili a stále se snažili vyrovnat. Murray byl ale proti a těsný náskok uhájil.

59:52
    Pravděpodobně poslední střelu si zapíše Sebastian Aho, ale bohužel jen mimo branku.

59:40
    Pens drží hru ve středním pásmu.

59:30
    Diváci ženou domácí za vítězstvím povzbudivým pokřikem.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pouhá minuta a Hurricanes posílají na led šestého hráče!

57:43
    U levé tyče zkusil štěstí Jeff Skinner, ale Murray u své tyče nenechal jediný kousek volného místa, kudy by Skinner procedil kotouč.

57:12
    V obraně si připisuje další zablokovanou střelu Nick Bobino a celku Hurricanes se pomalu a jistě krátí čas na zdramatizování zápasu.

56:11
    Osvědčený trik Crosbyho. Ten přihrál z pravého kruhu před branku, kde se snažil dostat kotouč za brankovou čáru Jake Guentzel. Eddie Läck ale drží naděje svému týmu na vyrovnání.

55:12
    Vyloučený Ian Cole je zpět na ledě a domácí toto oslabení zvládli.

54:28
    O první přesilovkou střelu se pokusil Justin Faulk od modré čáry. Murray si ale jeho střelu našel a spolehlivě vyráží kotouč mimo branku.

54:19
    Pens se snaží držet hru u mantinelu a příliš nedovolují Hurricanes zakončit.

53:12
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ian Cole – 2 min., vysoká hůl).

52:01
    Hosty kontaktní branka nakopla a z vrchu levého kruhu dal do rány všechny síly Wallmark.

51:34
    Hurricanes pokračují v přesilové hře a z ostrého úhlu se snažil Di Giuseppe překvapit Murraye.
    49:38 Justin FAULK - 3:2

49:38
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a jsou v kontaktu! Poměrně kuriózní gól teď obdržel Murray. Z pravého kruhu Sebastian Aho vyzval ke střele od modré JUSTINA FAULKA, jehož střela trefila nohu Rusta, od něhož se kotouč tečoval za branku a odrazem o mantinel se kotouč vymrštil do vzduchu přímo na záda brankáře Pens. Asistence: Sebastian Aho a Elias Lindholm.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 12. Guentzel (Ruhwedel, Bonino), 28. S. Wilson (Rowney), 46. Sheary (Hörnqvist, Kessel) – 14. Skinner (E. Lindholm, Wallmark), 50. Faulk (Aho, E. Lindholm)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, J. Schultz, Cole, Ruhwedel, Streit – Sheary, Crosby, Guentzel – Kessel, Bonino, Rust – Hörnqvist, Cullen, Kühnhackl – Archibald, Rowney, S. Wilson.
    Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Faulk, Hanifin, Pesce, Slavin, Tennyson, Dahlbeck – E. Lindholm, J. Staal, Aho – Teräväinen, V. Rask, Nordström – Stempniak, D. Ryan, Skinner – Di Giuseppe, Wallmark, B. McGinn.