Mexiko – KLDR 5:1 (kon.) | Izrael – Čína 2:5 (kon.) | Turecko – Nový Zéland 1:4 (kon.)
Mexiko
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
KLDR
Úterý 04.04.2017, 03:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • Mistrovství světa - II. B Divize • 1. kolo

Nejlepší hráči zápasu
    Mexiko: Santiago Sierra
    KLDR: Čchun Rim Hong (05:18:22)

Před turnajem si Mexiko stanovilo jasný cíl, udělat maximum pro postup do vyšší výkonnostní kategorie, k čemuž dnes hokejisté z Jižní Ameriky nakročili. Úvodní zápas na turnaji vyhráli 5:1 a velkou zásluhu na tom má povedená druhá třetina a rychlé góly. Naopak Lidově demokratická republika do šampionátu nevstoupila dobře.

59:50
    Už se nic nestane.

59:20
    KLDR vytlačila hru do středního pásma, kde se zápas dohrává, třetí třetina kromě jedné branky nenabídla mnoho šancí, střelecky byla nejslabší.

58:50
    Arunas Bermejo hledal svého spoluhráče najetého před branku, ale přihrávka postrádala přesnost.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Mexiko kontroluje hru, snaží se hrát aktivně, zejména nechce inkasovat.

57:50
    Hraje se ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není.

56:10
    Atmosféra není příliš dramatická, aréně dominuje ticho a je slyšet komunikace hráčů na hrací ploše i střídačkách.

55:00
    Pět minut nás dělí od konce zápasu, Mexiko zejména ve druhé třetině zlepšilo svou hru, hraje aktivně, snaží střílet z každé pozice.

54:25
    Střelecky je v této třetině aktivnější KLDR, v tomto ohledu vede 5:4, na skóre to však znát není.

53:46
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    V pohodě hrající Mexiko přidává další branku, prosazuje se po pohledné kombinaci OSCAR RUBIO. Asistence: Cristofer Kelo a Santiago Sierra.

52:00
    Arunas Bermejo se probojoval do střelecké pozice, ale brankáře nepřekonal. Vhazovat se bude v útočném pásmu Mexika.

51:32
    Vyloučený hráč se vrací do hry, ozývají se fanoušci Mexika, kteří podporují své oblíbence.

51:20
    Čchun Rim Hong se probojoval do zakončení, ale branku trefit nedokázal.

50:50
    Mexiko se brání útočným akcím soupeře. KLDR hraje přesilovku velmi dobře.

49:32
    KLDR si vyžádala oddechový čas.

49:32
    Vyloučení v týmu Mexiko (Luis David Gonzalez – 2 min., nesportovní chování).

48:49
    Mexiko hraje v plném počtu.

47:50
    Polovina přesilové hry je pryč a brankář Richard Albrecht nemusel řešit mnoho nepříjemných momentů.

V Mexiku je sedmnáct hokejových klubů, detailnější informace však k dohledání nejsou.

Mexiko se v této třetině probojovalo k jedné jediné střele na branku.

46:49
    Korea má k dispozici přesilovou hru, může se pokusit zdramatizovat utkání.

46:49
    Vyloučení v týmu Mexiko (Jorge Pérez – 2 min., podražení).

46:15

45:50
    Tým vedený jako hostující se probojoval do střelecké pozice, ale kotouč se nepodařilo dostat za brankovou čáru.

44:15
    Vyloučení v týmu Mexiko (Gustavo Martínez – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Jako na lopatu nabral Gustavo Martínez kotouč na půl a vyhodil jej z hrací plochy.

Největší stadion v Korejské lidově demokratické republice: V Pchjongjangu, název neznámý, slouží nejen ledovým sportům. Otevřen 1982, kapacita 6000 diváků. V roce 2007 se zde konalo MS žen II. divize.

43:50
    Nyní se KLDR dostala do zajímavé střelecké pozice. Čchun Rim Hong se rozhodl pro zakončení, se kterým si brankář Mexika dokázal poradit.

42:35
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže probojovat do střelecké pozice.

40:59
    Jako první se do střelecké pozice ve třetí třetině dostali hokejisté Mexika. Oscar Rubio se probojoval do zakončení, ale brankář Kuk Čchol Pak si dokázal poradit.

40:01
    Za stavu 4:1 pro Mexiko se vhazuje úvodní buly třetí třetiny.

40:01

Ve druhé třetině se ukázal rozdíl mezi oběma týmy, v pohodě hrající Mexiko přidalo tři branky a dostalo se do pohodlného vedení. V čase 35:51 se prosadila Korejská lidově demokratická republika, která tak snížila.

40:00

Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelily na branku soupeře dvaadvacet pokusů.

39:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve třetí třetině. Děje se tak v době, kdy má KLDR tlak v útočném pásmu a Alfonso de Alba má plné ruce práce.

38:14
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

V první třetině rozhodčí rozdali celkem 10 trestných minut, ve druhé třetině se zatím vylučovat nemuselo.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:45
    Arunas Bermejo se probojoval do dobré střelecké pozice, ale Kuk Čchol Paka překonal nedokázal, neujala se ani dorážka.

Mexiko je nesmírně produktivně, z dvaceti střel proměnilo čtyři, naopak jeho soupeř z osmnácti jen jednu.

35:51
    KLDR právě vstřelila branku!
    Brankář Mexika neudrží čisté konto, protože na sedmnáctou střelu soupeře byl už krátký. Po rychlé akci se prosazuje nikým nehlídaný ČCHOL MIN RI. KLDR právě vstřelila svou první branku na tomto turnaji. Asistence: Pong Il Ri.

34:50
    Mexiko pokračuje v aktivní hře, snaží se navýšit své vedení, nyní ale dobře zafungovala obrana KLDR, která si dokázala poradit se střelou od modré čáry.

Jorge Pérez dává druhou branku na tomto turnaji a navyšuje tak vedení svého týmu. Na minulém turnaji se gólově prosadit nedokázal, ale nyní si napravil náladu.

32:06
    Krátce po polovině zápas přidává jihoamerický tým další branku. Po pohledné kombinaci zůstal před branko volný JORGE PÉREZ, který v kariéře vstřelil mnoho podstatně složitějších branek, ale nabídnutou šancí nepohrdl, a tak jeho celek vede o čtyři góly. Asistence: Antonio Najera a Arunas Bermejo.

31:20
    Obrovská šance Mexika, tentokrát si ještě brankář Kuk Čchol Pak dokázal poradit.

30:00
    Dostáváme se do poloviny zápasu, prvních třicet minut vyšlo Mexiku na výbornou. KLDR dokázala držet se soupeřem krok v první třetině, nyní se ukazuje rozdíl mezi oběma týmy.

Výsledky Mexika se rok od roku zlepšují, od roku 2000, kdy se poprvé objevila na mezinárodní scéně, udělalo obrovský pokrok a vůbec bych se nedivil, kdyby se jim v horizontu několika let podařilo postoupit do skupiny A.

28:10
    Korejská lidově demokratická republika se nyní dostala snadno do útočného pásma, kde začala kombinovat. Výsledkem jsou dvě střely do branku a jedna dorážka. Alfonso de Alba podává velmi dobrý výkon.

Nejvíce kanadských bodů má v tomto zápase Hector Majul, který sice není dobrý zakončovatel, ale hokejový mozek týmu. Připravil všechny tři góly svého týmu.

26:50
    Před zápasem jsem psal o tom, že Mexiko se letos pokusí o historický postup do skupiny A. Za svým cílem po rozpačité první třetině nyní výrazně vykročilo. Druhou branku v tomto zápase dává zkušený LUIS ALBERTO DE LA VEGA. Asistence: Carlos Gomez a Hector Majul.

26:45
    Tým Mexika je jednoznačně aktivnější, střelecky v této třetině vede 6:2, celkově pak 16:11. Druhou branku Mexika vstřelil Jorge Pérez. Tento útočník hrál i na loňském šampionátu, ale prosadit se nedokázal. Letos dává gól hned v prvním zápase.

Hector Majul právě zaznamenal druhý bod na tomto turnaji, přihrál na oba góly svého týmu.

25:47
    Tým vedený jako domácí se dostává do dvoubrankového vedení. Po nenápadné akci se prosazuje JORGE PÉREZ. Asistence: Hector Majul.

Dostat se do hokejového národního týmu KLDR dospělých by nemuselo být tak obtížné, jak by se mohlo zdát. Tamní hokejový svaz registruje 170 mužů.

25:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, střelecky aktivnější jsou hokejisté Mexika, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

24:25
    První střelecký pokus na branku Mexika vyslali hokejisté KLDR. Tento tým nemá ambice na postup, ale chce se udržet v této divizi.

22:30
    Zaměstnanější ale je Kuk Čchol Pak. Tento brankář narozený v roce 1991, hraje za národní tým stabilně od dvaceti let, je jedničkou a podává dobrý výkon. Nyní zastavil další dvě střely soupeře.

V brance Mexika je dnes Alfonso de Alba. Mexická reprezentace nemá jasnou jedničku, avšak tento brankář pravidelně chytá těžší a významnější zápasy. V národním týmu působí nepřetržitě od svých 19 let, v mexickém mistrovství začínal již v 16 letech. Klubové statistiky v sezóně 16/17 nejsou k dispozici.

20:59
    Sledujeme poklidný start do prostřední třetiny, ani jeden tým se nemůže probojovat do střelecké pozice.

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou, do které si Mexiko přináší jednobrankové vedení.

20:01

Střely po první třetině 10:9

Po první třetině vede Mexiko o jednu branku, v samotném závěru se prosadil Luis Alberto de la Vega. Tento devětadvacetiletý obránce hraje za národní tým Mexika stabilně od roku 2004.

20:00

Luis Alberto de la Vega je hráč, kterého chcete mít v týmu, ale nechcete hrát proti němu. Hraje důrazně v osobních soubojích, jeho herní styl se pohybuje na hraně pravidel, někdy možná i za ní. Je dobrý střelec, na loňském turnaji odehrál 5 zápasů. Z osmi střel dal tři góly a stejný počet pro své spoluhráče připravil. Úspěšnost střelby měl 37,5 %.

18:52
    Mexiko se dostává do vedení. V době, kdy to asi už nikdo nečekal, přichází první branka tohoto šampionátu. Po pěkné kombinaci se prosadil jiným nehlídaný LUIS ALBERTO DE LA VEGA. Asistence: Hector Majul a Carlos Gomez.

18:04
    Skvěle to nyní sehrálo Mexiko! Hned do dvou velkých šancí se dostalo, ale KLDR výborně zachránil brankář. Jen díky Kuk Čchol Pakovi je stav zápasu stále nerozhodný.

16:12
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, více ze hry mají hokejisté KLDR, kteří stále ještě těží z přesilové hry, během níž nechali na ledě hráči Mexika hodně sil.

15:30
    Další zákrok brankáře KLDR. Se střelou mexického hokejisty si Kuk Čchol Pak dokázal poradit celkem snadno.

15:05
    Mexiko hraje v plném počtu, dokázalo se ubránit přesilovce soupeře. Obránce Daniel Pineyro odchází z hrací plochy evidentně hodně unavený.

V roce 2010 vznikla poloprofesionální Mexická hokejová Liga Mexicana Élite a vydržela několik sezón, avšak v současnosti pravděpodobně neexistuje, soudě dle klubového složení reprezentace.

13:50
    Tým vedený jako domácí se musí bránit tlaku soupeře, na úvodní branku stále čekáme.

13:11
    Mexiko hraje ve čtyřech, to nejhorší přečkalo bez pohromy. Nechybělo mnoho a prosadil se Kuk Čchol Kim, ale jeho střelu skvěle zastavil brankář.

13:05
    Vyloučení v týmu Mexiko (Santiago Sierra – 2 min., faul kolenem). Příliš důrazně šel tento hráč do souboje, za což získává dvouminutový trest.

12:54
    Končí také další trest, pokračuje přesilovka KLDR.

12:43
    Vyloučený mexický hráč se vrací do hry.

12:01
    Sledujeme přesilovou hru čtyři na tři z pohledu Mexika. Oba týmy se nyní dostali do střelecké pozice, ale brankáři si dokázali poradit.

11:11
    Vyloučení v týmu Mexiko (Arunas Bermejo – 2 min., hákování).

10:54
    Poměr sil na ledě se velmi rychle vyrovná, Pong Il Ri hodně zbytečně fauloval.

10:54
    Vyloučení v týmu KLDR (Pong Il Ri – 2 min., sekání).

10:43
    Přesilovku si vyzkouší také hokejisté KLDR.

10:43
    Vyloučení v týmu Mexiko (Daniel Pineyro – 2 min., faul kolenem).

Hokejová liga v KLDR existuje od roku 1956, ale to je asi tak jediná dostupná informace. Vzhledem k tomu, že v zemi je hodně omezený přístup k internetu, tak dohledat více informací je prakticky nemožné. S počtem klubů je to velmi podobné, ty jsou při nejmenším čtyři.

09:10
    3:5, tak vypadá aktuální statistika střel na branku, tým vedený jako hostující je v tomto ohledu aktivnější.

08:14
    Alfonso de Alba musel čelit hned ráně od modré čáry, kterou dokázal vyrazit pouze před sebe, kde byl Čchol Min Ri, který z dorážky trefil jen rukavici gólmana.

07:30
    Korejská lidově demokratická republika zvládla hru v početní nevýhodě, a tak nyní může připravovat útočné akce.

05:10
    Střelecky je zápas vyrovnaný, na obra brankáře šly dvě střely.

04:02
    KLDR hraje v plném počtu.

03:54
    KLDR při vlastním oslabení znovu zahrozila, i tentokrát byl Alfonso de Alba pozorný. Konec oslabení se blíží.

03:21
    Při vlastním oslabení se do zakončení probojoval Kwang Song Rju, který ale spíše nahodil kotouč na branku, než že by výrazněji ohrozil brankáře Mexika.

02:50
    Brankář Kuk Čchol Pak musel zasahovat hned proti dvěma střelám z nebezpečné pozice. Podržel své spoluhráče a neinkasoval.

02:15
    Man Gum Kang měl na loňském šampionátu během pěti zápasů dvě trestné minuty, letos si svůj limit vyčerpal poměrně rychle. Je to hráč, který působí nenápadným dojmem, ale dokáže se prosadit na malém prostoru.

02:02
    Vyloučení v týmu KLDR (Man Gum Kang – 2 min., hákování).

01:50
    Tým vedený jako domácí začal aktivněji, vynutil si faul, bude se vylučovat.

00:01

Ještě nás čeká zbytek zahajovacího slavnostního ceremoniálu.

Vše je připraveno, za malý moment zápas začne.

Hokejisté Mexika nastoupí v červených dresech a zástupci KLDR v bílých.

Úvodní buly bude vhozeno ve tři hodiny v noci českého času, což je jedna hodina odpoledne místního času. Počasí není příjemné na procházky a chození venku. Teplotně možná ano, je nějakých třiadvacet stupňů. Jenže prší a později odpoledne jsou hlášeny bouřky. Jsem moc zvědavý, kolik lidí bude tento zápas sledovat živě zde v Paradice Ice Skating Rink.

Krásný den přeji všem fanynkám a fanouškům mezinárodního hokeje. V Aucklandu startuje Mistrovství světa druhé divize skupiny B. V tomto zápase proti sobě nastoupí Mexiko a KLDR.

Mexiko: de Alba (Albrecht) – de la Vega, Ugarte, Colas, Pierce, Martínez, Padilla, Pineyro – Majul, Gomez, Gonzalez – Sierra, Kelo, Rubio – Bermejo, Najera, Pérez – Tommasi, Cuevas.

KLDR: I. Pak (K. Č. Pak) – S. G. Kim, P. I. Ri, N. H. Kim, An, Č. H. Kim, Rju – H. Č. Kim, Hong, Č. M. Ri – Č. G. Kim, I. H. Kang, Kw. H. Kim – M. Č. Kim, M. G. Kang, Ku. Č. Kim – I. Č. Ri, Č. R. Kim, Won.

Rozhodčí: Ferguson – Cornell, Monnaie.

KLDR
    Hokej přinesli do KLDR v 50. letech Sověti a Číňané. Hokejová asociace byla založena v roce 1955 a prakticky ihned se začala hrát pravidelná ligová soutěž. Do IIHF byla země přijata v roce 1963, avšak dalších 11 let trvalo, než Severokorejci vyrazili do světa. Na MS skupiny C (tehdy nejnižší úroveň) v roce 1974 ve Francii sice skončili poslední, avšak dokázali porazit Čínu, takže vyloženě s prázdnou neodjeli. Na minulém šampionátu se tým KLDR s přehledem zachránil, postupové ambice ale neměl, a podobné je to s vyhlídkami týmu i letos.

Mexiko
    Počátky ledního hokeje v Mexiku se datují do roku 1957, kdy bylo v Mexico City postaveno kluziště pro pořádání show Holiday on ice, na kterém poté začali trénovat první hokejisté. V 60. letech vznikala další kluziště a začaly se hrát první soutěže, avšak místo postupného rozvoje nastalo dlouhé období postupného střídání budování a zanikání kluzišť, klubů a soutěží. V novodobé historii se tento tým pohybuje ve druhé divizi ve skupině B. Rok od roku dosahuje lepšího umístění, loni mohl slavit historický postup, v klíčkovém zápase ale podlehl Austrálii v nájezdech. Podaří se do lepší výkonnostní skupiny druhé divize postoupit Mexiku již letos?

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Mexiko a KLDR.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. de la Vega (Majul, Gomez), 26. Pérez (Majul), 27. de la Vega (Gomez, Majul), 33. Pérez (Najera, Bermejo), 54. Rubio (Kelo, Sierra) – 36. Č. M. Ri (P. I. Ri)

Rozhodčí: Ferguson – Cornell, Monnaie