Nitra – Žilina 3:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Skalica 2:0 (kon.) | Detva – Trenčín 3:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
HK Skalica
sk Úterý 04.04.2017, 18:00 • SE aréna • Tipsport Liga (SR) play-off • Baráž

Z dnešného stretnutia si zaslúžene tri body odnáša Liptovský Mikuláš, ktorý bol počas celého zápasu aktívnejším tímom. Brankár Durný viacero krát vychytal nebezpečné šance svojho súpera a udržal si tak čisté konto. Skalica bola v tretej tretine nebezpečná najmä vďaka rýchlym protiútokom, no nedokázala Liptovskému Mikulášu streliť gól. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (20:15:18)

59:28
    Skalica je s pukom vo svojom obrannom pásme a dopredu sa už moc neponáhľa.

59:04
    Hostia v plnom počte.

58:00
    Nádašdi dostal peknú prihrávku od Urama medzi kruhy, no puk nedokázal spracovať a domáci prichádzajú o útočné pásmo.

57:28
    Stehlík sa opäť dostal k strele z dobrej pozície. Tento puk ale brankár chytá do lapačky.

57:15
    Stehlíkova strela od modrej čiary tesne minula bránu.

57:03
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kučera – 2 min., krosček).

56:12
    Kučera sa dostal pred bránkou do nebezpečnej streleckej pozície. Durný si ale nechce pokaziť čisté konto a strelu vyráža.

55:46
    Stehlíkov nahodený puk Košút zakrýva a hra sa prerušuje. Bude sa vhadzovať po jeho pravici. Skalica buly vyhrala a spoza brány sa snaží rozohrávať.

53:41
    Langhammer v strednom pásme zachytil prihrávku hostí a vnikol do útočného pásma, kde spoza obrancu vystrelil, no Košút bol úspešný a strelu vyráža.

53:11
    Janáč sa pekne uvoľnil po pravej strane, ale rozhodca jeho útočné snaženie prerušil kvôli ofsajdu.

51:22
    Jakub Sukeľ sa natlačil medzi kruhy, ale jeho strelu dokázali hostia zachytiť a dostávajú sa k puku.

50:28
    Domáci vybojovali puk v útočnom pásme. K strele sa dostal Piatka, ale od modrej čiary puk problémy Košútovi neurobil.

49:50
    Liptáci už hrajú v plnom počte, ale Skalica zostáva v útočnom pásme.

48:55
    Drahoradova strela od modrej čiary bola veľmi nebezpečná. Durný situáciu zvládol a puk vyrazil betónmi do rohu klziska.

47:50
    Skalica sa nevie udržať v útočnom pásme a po nepresných prihrávkach neustále puk stráca.

47:10
    DOmáci puk vyhadzujú cez všetky čiary okamžite po buly.

47:04
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Vybíral – 2 min., podrazenie).

46:52
    Vybíral teraz pekne našiel pred bránou Kabáča, ale ten pod tlakom nedokázal trafiť bránku.

46:02
    Uram sa dostal k strele z pravého kruhu, ale puk brankár dokázal vyraziť.

45:20
    Domáci sú v útočnom pásme, no k strele sa ešte nedostali. Langhammer teraz vystrelil len dok korčúl protihráča a ten puk vyhadzuje cez všetky čiary.

44:39
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kukliš – 2 min., sekanie).

44:20
    Matúš Sukeľ po skvelej prihrávke išiel sám proti brankárovi, ale bol faulovaný a nezakončil ideálne.

42:50
    Róbert Huna vnikol do útočného pásma a spoza obrancu vystrelil. Košút puk vyráža pred seba a pod kontrolu ho dostáva Skalica.

42:00
    Romančík sa snažil spoza brány prekvapiť Durného, ale ten bol pozorný a puk vyrazil.

41:25
    Luža v dobrej streleckej príležitosti láme už druhú hokejku v dnešnom stretnutí. O puk sa teraz bojuje v rohu klziska.

40:37
    Hostia sú s pukom za vlastnou bránou a snažia sa založiť protiútok. V útočnom pásme o puk rýchlo prichádzajú a Liptáci idú dopredu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Liptáci pokračovali vo svojej aktivite aj v druhej tretine, za čo si vyslúžili gól na 2:0, ktorého autorom bol Róbert Huna. Skalica síce zvýšila svoju aktivitu a bola omnoho viac nebezpečnejšia ako v prvej tretine, no gól sa jej streliť nepodarilo.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Vybíral vybojoval puk v útočnom pásme, ale nemal komu prihrať a tak oň rýchlo prichádza.

38:30

37:26
    Domáci pekne kombinujú v útočnom pásme, ale Skalica sa úspešne bráni ich tlaku.

36:30
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Drahorad – 2 min., držanie).

36:30
    Matúš Sukeľ sa dostal po Kriškovej prihrávke do úniku, ale sám proti brankárovi pod tlakom nedokázal zakončiť ideálne a bol faulovaný.

35:37
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Domáci boli v rýchlom protiútoku. Richard Huna perfektne našiel svoju dvojičku RÓBERTA HUNU, ktorý presnou strelou zvyšuje na 2:0. Asistencia: Richard Huna.

34:30
    Kabáč bol v prečíslení 2 na 1. Snažil sa poslať svoju prihrávku na Vybírala, ale obranca sa do nej obetavo hodil a zabránil tak domácim dostať sa do gólovej príležitosti.

33:28
    Domáci v plnom počte.

32:29
    Piatka vybojoval puk v rohu klziska a vyhadzuje ho cez všetky čiary.

31:50
    Skalica sa drží v útočnom pásme. Mikéskovu strelu od modrej čiary Durný bez problémov chytá a vhadzovať sa bude po jeho pravici.

31:26
    Kukliš sa dostal do úniku sám proti brankárovi, ale bol bránený Cibákom po ktorého zákroku padá na ľad a rozhodca Cibáka posiela na trestnú lavicu.

31:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Cibák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

30:46

30:25
    Liptáci si zatiaľ väčšiu príležitosť v tejto presilovej hre nevytvorili a Skalica puk často vyhadzuje.

29:25
    Róbert Huna pred bránou hľadal Piatku, no obrancovia puk zachytili a vyhodili cez všetky čiary.

28:50
    Skalica puk po vhadzovaní vyváža do útočného pásma, ale Liptáci sa rýchlo k puku dostávajú a už sa usadili v útočnom pásme.

28:45
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Vereš – 2 min., podrazenie).

27:49
    Matúš Sukeľ z pravého kruhu prudko vypálil. Košútovi zostal puk niekde vo výstroji a rozhodca hru prerušil.

27:11
    Rozhodca odpískal zakázané uvoľnenie Skalice a bude sa vhadzovať v jej obrannom pásme. Buly Skalica vyhrala a vyviezla puk do útočného pásma.

26:32
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Romančík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro. Huna – 2 min., sekanie).

25:00
    Liptáci sú v útočnom pásme a neustále obstreľujú súperovu bránku. Kabáč bol teraz s pukom medzi kruhmi a z otočky vystrelil. Košút opäť strelu vyráža.

23:45
    Po ofsajdovom postavení Liptovského Mikuláša sa bude vhadzovať v strednom pásme. Buly domáci vyhrali. Uram vnikol do útočného pásma a prihral na modrú čiaru Lužovi. Jeho strela trafila iba brankára a hra sa prerušuje.

23:00
    Skalica sa snaží útočiť, ale nevie sa udržať v útočnom pásme pri väčšom počte nepresným prihrávok.

22:08
    Stehlíkovu strelu od modrej čiary brankár betónom vyráža mimo obranné pásmo.

21:00
    Uram s Matúšom Sukeľom boli v prečíslení 2 na 1. Uram žabkou posunul puk Sukeľovi, ktorý z prvej vystrelil. Košút puk vyráža.

20:37
    Cibák dostal medzi kruhy perfektnú prihrávku. Mal čas na zakončenie, no jeho prudká strela skončila iba na brankárovi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine dnešného stretnutia mali Liptáci prevahu a vytvorili si veľké množstvo gólových príležitosti. Otvoriť stav zápasu sa v dvanástej minúte podarilo Martinovi Cibákovi, ktorý pred bránou tečoval nahodený puk od Kadlubiaka. Skalica toho zatiaľ moc nepredviedla aj napriek viacerým nebezpečným strelám a črtajúcemu sa úniku, ktorému parádne zabránil Durný vykorčulovaním z brány.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:32
    Richard Huna obkorčuloval bránu hostí a prihral osamotenému Piatkovi, ktorý sa snažil krásnym blafákom prekonať Košúta, ale triafa pri tom iba tyčku.

17:25
    Nahodený puk od Mikesku zo stredného pásma Durný chytá a hra sa prerušuje. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici. Liptáci buly vyhrali a zakladajú spoza vlastnej brány útočnú akciu.

16:21

15:57
    Pavešičovu strelu od modrej čiary Durný betónom vyráža a domáci puk vyhadzujú.

15:12
    Janáč dostal prihrávku do rohu klziska a snažil sa natlačiť pred bránu. Obrancovia Liptovského Mikuláša mu ale puk vypichli.

14:24
    Domáci sa po buly dostali v rohu klziska k puku a okamžite ho vyhodili cez všetky čiary.

14:18
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Cibák – 2 min., nedovolené bránenie).

13:50
    Liptáci svojho súpera teraz zvierajú a nechcú mu dovoliť opustiť obranné pásmo.

13:44
    Piatka spoza brány prihral na modrú čiaru Kadlubiakovi. Jeho strela nebola ale dostatočne razantná a brankárovi problémy nerobila.

12:27
    Obrovská šanca Matúša Sukeľa, ktorý sa krásne uvoľnil až pred súperovu bránu, no jeho zakončenie brankár vyrazil. O pár sekúnd neskôr sa ocitol v dobrej príležitosti aj Vybíral, ale jeho strelu Košút skrýva do lapačky a hra sa prerušuje.

11:34
    Po vhadzovaní v útočnom pásme Liptovského Mikuláša sa na modrej čiare dostal k puku Kadlubiak, ktorý nahodil puk na bránu. Tam už stál pripravený MARTIN CIBÁK, ktorý puk tečoval a poslal za brankárov chrbát. Asistencie: Juraj Kadlubiak, Jakub Sukeľ.

11:17

10:36
    Luža pri strele od modrej čiary zlomil hokejku a hostia tak môžu puk opäť vyhodiť.

09:59
    Stehlík vyslal prudkú strelu od modrej čiary. Brankár bol pozorný a hru prerušuje.

09:41
    Hostia puk vyhadzujú. Liptáci sa zatiaľ v útočnom pásme nevedia usadiť.

09:17
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Dvonč – 2 min., vrazenie na mantinel).

07:59
    Nádašdi dlhou prihrávkou našiel na útočnej modrej čiare Langhammera, ktorý si obišiel protihráča a vystrelil. Puk triafa Košúta a ten hru prerušuje.

07:30
    Alexander Kotzman mohol ísť po chybe Liptákom sám na bránu. Durný však perfektne vystihol jeho úmysel, vykorčuloval z brány a puk mu vypichol.

06:25
    Richard Huna dostal výbornú prihrávku medzi kruhy od Vybírala, ktorý vybojoval puk v útočnom pásme. Strela však trafila len Košúta a ten okmažite rozohral.

05:40
    Po veľkom počiatočnom tlaku Liptákov sa nám hra trochu vyrovnala.

04:30
    Drahorad sa snažil prekvapiť Durného zo stredného pásma, ale jeho strela letela veľmi vysoko až na ochrannú sieť a hra sa prerušuje.

03:32
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Liptáci síce buly vyhrali, ale Stehlíkov nahodený puk Skalica zachytila a puk vyviezla mimo nebezpečenstva.

02:37
    Kučera dostal prihrávku medzi kruhy. Jeho delovku Liptáci zblokovali a vyrážajú do rýchleho protiútoku.

01:55
    Na opačnej strane sa Petráš pretlačil do útočného pásma. Jeho strelu spoza obrancu Durný vyráža do rohu klziska a dostávajú sa k nemu Liptáci.

01:15
    Ďalšia veľká príležitosť domácich. Kabáč zachytil rozohrávku hostí a prihral Lištiakovi, ktorý mi prihrávku vrátil a Kabáč sa ocitol sám pred bránkou. Puk tesne minul ľavú tyčku a Skalica puk vyviezla.

00:44
    Matúš Sukeľ prihrávkou spoza brány našiel perfektne osamoteného Krišku. Jeho strela tesne minula Košútovu bránku.

00:25
    Cibák sa dostal medzi kruhmi k odrazenému puku. Jeho strelu z veľmi dobrej pozície hostia vyrazili na ochrannú sieť.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Durný – Bagin, Stehlík, Luža, Nádašdi, Šiška, Moravčík, Kadlubiak, Mezovský – J. Sukeľ, Cibák, Langhammer – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Lištiak, Kabáč, Vybíral – Ro. Huna, Piatka, Ri. Huna

HK Skalica: Košút – Horváth, Vanek, Drahorad, Kukliš, Pavešic, Mikéska – Janáč, Vereš, Petráš – Dvonč, Kučera, Hluch – A. Kotzman, Romančík, P. Kotzman – Smetana, Ivičič, Krýdl

Rozhodca: Orolin, Snášel – Jobbágy, Korba.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní utorňajšieho hokejového zápasu PlayOut Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HK Skalica. Zápas sa začína o 18:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš

Vo svojom poslednom zápase odohrali tretí zápas proti Trenčínu v PlayOut. Už v piatej minúte stretnutia otvorila stav zápasu Dukla Trenčín, keď sa po Pardavého prihrávke presadil Bohunický. Domáci sa však dlho netešili a o necelé tri minúty strelil gól Uram a vyrovnal tak na 1:1. Oba tímy si vytvorili počas druhej a tretej tretiny viacero gólových príležitostí, no ani jeden tím nedokázal skórovať aj zásluhou perfektne chytajúceho Durného a Voldena. Stretnutie sa tak posunulo do predĺženia podobne ako v predošlých zápasoch a rovnako o osude zápasu opäť rozhodol Uram, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Liptovský Mikuláš.

HK Skalica
    Svoj posledný zápas odohrala na domácom ľade proti Detve. V prvej tretine padlo až sedem gólov, no ani jeden z tímov nedokázal odskočiť svojmu súperovi na viac ako dva góly. Po prvej tretine napokon viedla Detva 3:4. V druhej tretine sa diváci gólu nedočkali aj napriek veľkému množstvu striel na oboch stranách. O víťazovi stretnutia rozhodla tretia tretina. kde hostia zvýšili aktivitu a Skalici strelili dva góly zásluhou Srnku a Žilku a po výhre 3:6 si tak zo zápasu odnášajú plný bodový zisk. Skalica je v tabuľke na poslednom štvrtom mieste s piatimi bodmi a ich šanca na postup do Tipsport ligy už nie je veľká.

Posledný vzájomný zápas:
    HK Skalica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
    Góly: 23. Horváth (Škápik, Janáč), 26. Janáč (Kučera, Hluch) – 13. Mezovský (Piatka, Kadlubiak), 32. Ri. Huna (Nádašdi), 40. Langhammer (Uram, Bagin), 45. Ri. Huna ( Mezovský)
    Strely: 29:32
    Vylúčenia: 8:7