Belgie – Austrálie 0:3 (kon.) | Srbsko – Island 6:0 (kon.) | Rumunsko – Španělsko 6:0 (kon.)
Belgie
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Austrálie
Neděle 09.04.2017, 12:00 • Galati Arena, Galati • Mistrovství světa - II. A Divize • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase, který otevře poslední hrací den Mistrovství světa druhé divize skupiny A proti sobě nastoupí Belgie a Austrálie.

6. Španělsko 2 body

Pokud vyhraje Austrálie, mohla by postoupit do první divize, bude ale muset čekat na výsledek později hrajícího se zápasu Rumunska. Naopak Belgie v případě výhry bude mít stejný počet bodů jako Rumunsko. To ale vyhrálo vzájemný zápas 9:1.

Mitch Morgan je nejproduktivnějším hráčem šampionátu, ve čtyřech zápasech získal celkem devět kanadských bodů dva góly a sedm přihrávek.

Nyní se podívejme na týmové statistiky. Belgie má nejvyšší úspěšnost střelby, téměř patnáct a půl procenta. Austrálie má nejlepší přesilové hry – 31, 58 %.

Belgie: Legrand (Cornelius) – Distate, Paulus, Neven, van Laere, Vroemans, Ramet – V. Morgan, M. Morgan, Pellegrims – B. Kolodziejczyk, van den Bogaert, de Smet – Bremer, Milpas, Dewin – Klijsen, A. Kolodziejczyk.

Austrálie: Kimlin (Smart) – Malloy, L. Webster, Woodman, Baranzelli, Lindsay, Carpenter – B. Taylor, Darge, Rezek – Cliff, Todd, Powell – Wong, Tesarik, Humphries – Miettinen, Funes, K. Webster – Nadin.

Rozhodčí: Shrubok – Losneslokken, Mathe.

00:01

00:25
    Australané nastoupili do zápasu aktivněji, dostali se před branku soupeře, ale do zakončení se nemohou probojovat.

01:35
    Vincent Morgan výborně vybojoval kotouč ve svém pásmu, do střední části hrací plochy se puk nedostal.

02:06
    Tým vedený jako domácí se probojoval do útočného pásma, ke střele se ale nedostal.

02:20
    Australský brankář nyní musel zasahovat. Jeden z hráčů vystřelil od modré čáry.

03:00
    Beau Taylor a Wehebe Darge se dostali do útočného pásma. Jejich akci zastavil jeden z obránců Belgie. Směr hry se tak otáčí.

04:10
    Belgie je střelecky aktivnější, na branku soupeře vyslala již čtyři střely. Zatím se ale neujala ani jedna, a tak stále platí bezbrankový stav.

05:17
    Austrálie se probojovala do útočného pásma, ale nepodařilo se jí zakončit. Bram Klijsen neudržel puk v útočném pásmu.

05:54
    Belgie se propracovala před branku soupeře, ke střele se Thijs van Laere nedostal, velmi dobře zapracovala obrana Austrálie.

06:22
    Mnoho šancí tento zápas nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry.

07:13
    Mathew Lindsay výborně vedl akci hostujícího celku, ale do zakončení se nedostal.

08:05
    Alexandre Bremer se probojoval do obrovské střelecké pozice, ale jeho ránu skvěle zastavil brankář Austrálie. Anthony Kimlin podržel své spoluhráče.

09:47
    Hra se bez vážnější šance přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nehraje vyloženě aktivně. Optickou převahu mají hráči Belgie.

10:05
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, střelecky jsou aktivnější hokejisté Belgie, vedou 7:4.

11:21
    Axi Milpas zavezl kotouč za svou branku, kde čeká na dostřídání spoluhráčů. Nové síly na led posílá také jejích soupeř.

11:50
    Austrálie podává dobrý výkon, snaží se vymyslet něco překvapivého, zatím ale marně hledá cestu, kterou by mohla útočit.

12:30
    Nils Vroemans hraje za svou brankou a dlouhým pasem hledal spoluhráče.

12:40
    Vyloučení v týmu Belgie (Maxime Pellegrims – 2 min., držení hole).

13:30
    Početní výhoda se týmu Austrálie nedaří podle představ, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.

13:47
    Austrálie opět v útočném pásmu, snaží se co nejrychleji využít přesilovou hru.

14:40
    Belgie hraje v plném počtu.

15:23
    Belgie má kotouč za svou brankou, kde čeká na dostřádání spoluhráčů

15:42
    Austrálie má více ze hry, z kruhy střílel Mitch Humphries, který nedokázal přesněji zakončit.

15:51
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Austrálie se dostává do vedení. Střelu Powella od modré dokázal před brankou dorazit za záda brankáře WILLIAM CLIFF. Asistence: Thomas Powell.
    15:51 William CLIFF - 0:1

16:22
    Za brankou Austrálie se střetli dva hráči, kteří jsou hodně otřesení.

16:22
    Vyloučení v týmu Belgie (Maxime Pellegrims – 2 min., podražení).

17:30
    Austrálie se dostala do dobré střelecké pozice, Wehebe Darge vystřelil do protipohybu brankáře, který kryje jeho pokus.

18:22
    Tým vedený jako domácí hraje v plném počtu.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:30
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vyslaly na branku devět střel.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Po první třetině vede Austrálie 1:0, do druhé třetiny si tak přináší jednobrankové vedení.

20:01

20:22
    Zápas pokračuje druhou třetinou.

21:19
    Maxime Pellegrims se probojoval do střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.

22:27
    Austrálie se probojovala do dvoubrankového vedení. Z předbrankového prostoru se prosadil z dorážky CHRIS WONG. Asistence: Richard Tesarik.
    22:27 Chris WONG - 0:2

24:37
    Andy Kolodziejczyk se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale přes obránce Austrálie nedokázal zakončit.

25:27
    Sledujeme rychlý hokej, který se fanouškům musí líbit. Austrálie vede o dva góly.

25:38
    Vyloučení v týmu Austrálie (Lliam Webster – 2 min., hákování).

26:50
    Austrálie se snaží přidat další branku, nyní se ale musí bránit tlaku soupeře.

27:47
    Nils Vroemans se po chybě soupeře dostal do střelecké pozice, Anthony Kimlin kryje jeho pokus.

29:47
    Thijs van Laere se do stal ke střele od modré čáry, ale jeho pokus byl zablokovaný.

30:13
    Michael Distate se dostal po výborné přihrávce do brejku, ale brankář Anthony Kimlin jej vychytal.

31:10
    Kai Miettinen se probojoval do střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal. Jeho ráně vyběl důraz.

31:38
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat.

32:30
    Beau Taylor získal velmi dobrou přihrávku od spoluhráče, ale jeho koncovka nebude patřit mezi vybrané momenty zápasu.

33:45
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:20
    Střelecky jsou v této třetině aktivnější Australané, vedou 10:5 na střely.

35:00
    Mitch Morgan to vzal na sebe, jeho pokus však dokázal celkem snadno zastavit brankář. Anthony Kimlin drží stále čisté konto.

35:36
    Andy Kolodziejczyk nadvakrát neuspěl z předbrankového prostoru. Hostující brankář si dokázal poradit.

36:01
    Frank Neven se střetl ve středním pásmu s Beau Taylorem, oba jsou otřesení, ale pokračují ve hře.

36:30
    Výborně hrají Belgičané, kteří už střelecky dorovnali účet této třetiny, 10:10 na střely, celkově pak 20:18.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:19
    Anthony Kimlin se zapojil do rozehrávky, a tak pomáhá svým obráncům.

38:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

40:00

Austrálie ve druhé třetině přidala další branku, vede 2:0 a vybojovala si dobrou pozici pro třetí třetinu.

40:01

41:42
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do vyložené střelecké pozice.

42:13
    Austrálie se musela bránit tlaku soupeře, nyní poslala kotouč daleko od vlastní branky.

44:08
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Belgie.

44:26
    Ani jeden tým se nemůže stabilně dostat do útočného pásma.

44:51
    Anthony Kimlin kryje střelu soupeře, do šance se dostal aktivní útočník Mitch Morgan.

45:42
    Austrálie se po rychlé akci dostává do tříbrankového vedení. Výborně to udělal Webster, který vystřelil a jeho pokus dokázal z předbrankového prostoru poslat za záda brankáře CAMERON TODD. Asistence: Lliam Webster a William Cliff.
    45:42 Cameron TODD - 0:3

47:09
    Hra je přerušena po zakázaném uvolnění, bude se vhazovat před brankou Austrálie.

47:24
    Arthur Legrand se zapojil do rozehrávky a pomohl tak svým obráncům.

47:50
    Nils Vroemans hodně nepřesně vystřelil. Gólman Austrálie zasahovat nemusel.

49:05
    Zápas se v poklidném tempu dohrává, Belgie se nestačí vypracovat si vyložené střelecké pozice, tým vedený jako hostující hraje zodpovědně.

50:14
    Belgie se nyní propracovala do útočného pásma, kotouč kryje brankář Austrálie. Anthony Kimlin podává velmi dobrý zodpovědný výkon.

50:38
    Vyloučení v týmu Austrálie (Lliam Webster – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

51:52
    Belgie hraje přesilovou hru, ale vlastní chybou se připravila o útočné pásmo. Tým vedený jako hostující velmi dobře brání.

52:20
    Axi Milpas se probojoval do střelecké pozice, ale jeho rána postrádala přesnost.

52:39
    Josef Rezek dobře vystřelil zpoza obránce, jeho ránu však brankář celkem snadno dokázal zastavit.

53:02
    Bryan Kolodziejczyk vedl další akci svého celku, za pukem spěchal ještě Frank Neven. Ani on ale nedokázal něco vymyslet.

54:36
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek si nedokáže vytvořit vyloženou střeleckou pozici.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, více ze hry mají hokejisté Austrálie, kteří míří za výhrou v tomto zápase.

56:04
    Belgie se probojovala do střelecké pozice, ale Vincent Morgan nedokázal usměrnit kotouč za záda brankáře.

56:30
    Jordan Paulus minul z dobré střelecké pozice branku soupeře, nechybělo mnoho.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:08
    Yoren de Smet zkoušel přihrát najetému spoluhráči, ale jeho pas postrádal přesnost.

58:00
    Už se pravděpodobně nic nestane. V poklidném tempu se zápas dohrává.

59:00
    Hraje se poslední minuta zápasu, Belgie sice byla střelecky aktivnější, ale gól vstřelit nedokázala.

59:23
    Bryan Kolodziejczyk nahazuje kotouč do útočného pásma, ale neúspěšně bojoval o zakončení.

59:43
    Už se nic nestane.

Austrálie vyhrává 3:0 a to znamená, že pokus prohraje Rumunsko v později hraném zápase, tak právě tento tým postoupí do první divize.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Cliff (Powell), 23. Wong (Tesarik), 46. Todd (L. Webster, Cliff)

Rozhodčí: Shrubok – Losneslokken, Mathe