Čepelová – Hogenkampová 2:0 (kon.) | Šramková – Bertensová 0:2 (kon.)
Vandewegheová – Vondroušová 2:0 (kon.) | Rogersová – Siniaková 0:2 (kon.)
1 3
Kiki Bertensová
2
6 6
sk Sobota 22.04.2017, 15:15 • AEGON aréna, Bratislava • Pohár Billie Jean Kingové (antuka) • Play-off

Rebecca Šramková nedokázala nadviazať na senzačné výhry z talianskeho Forli. Mladá slovenská tenistka prehrala s Kiki Bertensovou jasne 1:6, 3:6. Mrzieť ju môže najmä pokazený druhý set, v ktorom získala úvodné tri gemy a pri vlastnom podaní viedla 30:0. Zdalo sa, že zápas pôjde do tretieho setu, no opak bol pravdou. Nasadené jednotky oboch krajín tak dnes uspeli a my sa už teraz tešíme na ďalšie pokračovanie súboja medzi Slovenskom a Holandskom. S konštatovaním, že po úvodných dvojhrách je stav vyrovnaný 1:1 sa s vami lúčim a prajem pekný deň. (16:29:18)

Koniec zápasu

3:6
    Podobne ako Jana Čepelová aj Kiki Bertensová ukončuje zápas esom! Holandská tenistka potvrdzuje úlohu jasnej favoritky zápasu a vyrovnáva skóre celého stretnutia na 1:1 na zápasy.

15-40
    Rebecca Šramková nasmerovala loptičku niekoľko centimetrov za základnú čiaru. Po nevydarenom bekhendovom údere, tak bude čeliť hrozbe ukončenia zápasu.

15-30
    Kiki Bertensová je dve loptičky od cenného víťazstva. Tentokrát forhendovými údermi nedala našej tenistke šancu a pripisuje si na konto víťazný úder.

15-15
    To je škoda. Rebecca Šramková sa dostala do výmeny, no zakončila ju úderom ďaleko za základnú čiaru. Stav deviateho gemu je tak opäť vyrovnaný.

15-0
    Kiki Bertensová podáva na víťazstvo v dnešnom zápase, no podobne ako v predošlých gemoch začína dvojchybou. Snáď takáto chyba ešte nakopne našu Rebeccu Šramkovú.

3:5
    Bohužiaľ, Kiki Bertensová získava piatu hru v rade. Holandská tenistka si vytvorila prevahu, Rebecca Šramková síce sympaticky bojovala, no napokon nedokázala zachytiť forhendový úder súperky.

15-40
    Rebecca Šramková posiela loptičku len do siete, a tak čelí priam kritickej situácií. Kiki Bertensová má dve šance na zisk možno rozhodujúceho brejku dnešného duelu.

15-30
    Rebecca Šramková sa teraz vydala na sieť, no výmenu nedokázala ukončiť ziskom bodu. Kiki Bertensová dobehla jej kratší volej a donútila ju aj chybovať.

15-15
    Po dlhšom čase pomáha našej tenistke aj chyba holandskej súperky. Kiki Bertensová poslala z dobrej pozície loptičku len do polovice siete.

0-15
    Rebecca Šramková musela ísť na úvod ôsmeho gemu do výmeny len cez svoje druhé podanie. Snažila sa dostať do prevahy, no jej forhendový úder končí v aute.

3:4
    Kiki Bertensová bez najmenších problémov dokázala získať svoje podanie. Dokonale tak otáča priebeh druhého setu a mladú slovenská tenistku dostáva pod veľký tlak.

0-40
    Kiki Bertensová môže získať štvrtý gem za sebou. Tretím esom v zápase si získava loptičku na svoju stranu a gem môže ukončiť bez straty bodu.

0-30
    Rebecca Šramková sa ani teraz do výmeny nedostala. Loptička z jej rakety totiž skončila opäť len za základnou čiarou. Momentum zápasu sa otáča v prospech Holandska.

0-15
    Kiki Bertensová otáča priebeh druhého setu, teda aspoň zatiaľ. Po dobrom servise sa teší zo zisku loptičku, pretože úder našej tenistky zastavila páska.

3:3
    Tak toto je veľká škoda. Rebecca Šramková mala výmenu veľmi dobre rozohranú, agresívnymi údermi sa dostala do prevahy, ale forhendový úder posiela niekoľko decimetrov za základnú čiaru.

15-40
    Úder slovenskej tenistky skončil tesne v aute, čo potvrdila aj rozhodkyňa Alison Hughesová. To znamená, že holandská favoritka zápasu má dve šance na zisk brejku.