Jekatěrinburg – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 1:5 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 3:0 (kon.)
Riga – Petrohrad 1:3 (kon.) | Soči – Minsk 2:4 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 3:4 (kon.)
Severstal Čerepovec
1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Dynamo Moskva
Středa 06.09.2017, 18:00 • Ice Palace • KHL

Československá stopa v zápase
    Július Hudáček 59 minut, 4 inkasované branky
    Petr Holík, do zápasu nezasáhl (20:39:00)

Domácí hokejisté se sice v zápase dokázali jako první prosadit, ale více branek nevstřelili. Ještě v první třetině Dinamo Moskva dokázalo srovnat, ve druhé části hry otočilo výsledek a vedlo. Ve třetí třetině přidal hostující celek ještě tři branky a upravil konečný stav zápasu na 1:5.

59:25
    Vladislav Kodola dobře vypálil, ale jeho střelecký pokus kryje hostující brankář.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se už nikam nežene.
    58:00 Arťom PODŠENDJALOV - 1:5

58:00
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny se hostující celek znovu prosazuje. Tentokrát po pěkné kombinaci ve středním pásmu trefuje prázdnou bránu ARŤOM PODŠENDJALOV. Asistence: Jevgenij Arťuchin, Jegor Jakovlev.

56:35
    Další nepovedená domácí rozehrávka znamená, že Čerepovec přichází o útočné pásmo.

56:00
    Domácí hokejisté hrají v závěru zápasu přesilovou hru, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně. Moskva se zodpovědně brání.

55:57
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Jevgenij Arťuchin – 2 min., sekání).
    55:26 Andrej ALEXEJEV - 1:4

55:26
    Hostující tým vyhrál buly ve středním pásmu. Kotouč nahodil do útočné třetiny. Za pukem vyjel brankář Július Hudáček a také ANDREJ ALEXEJEV. Domácí gólman to měl blíž, kotouč rozehrál, ale trefil jen Alexejeva, který snadno zpracoval a trefil odkrytou branku.

55:00
    Pět minut hry nás dělí od konce třetí třetina. Dinamo vede o dvě branky a má namířeno za výhrou.

54:33
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

53:50
    Andrej Kutějkin se jako obránce vydal na útočný výlet, ale nedokázal sám zakončit, a nebo přesněji přihrát.

53:19
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:00
    Severstal už mnoho času na snížení náskoku hostujícího týmu nemá, navíc mají domácí hráči velké problémy s přechodem do útočného pásma.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 10. Bumagin (Kagarlickij, P. Černov) – 10. Dm. Kazionov (Hietanen, D. Višněvskij), 34. Brjukvin (Alexejev, Kutějkin), 51. Tarasov (Podšendjalov, J. Zajcev), 56. Alexejev, 58. Podšendjalov (Arťuchin, J. Jakovlev)

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Stasenko, Jevsejenkov, Kudako, Masuhr, Kalašnikov, Višněvskij, Chabarov – P. Černov, Kagarlickij, Bumagin – Mons, Kodola, Karlin – Rybin, Trubačjov, Vovčenko – Ščerbina, Kazakovcev, Monachov – P. Holík.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – D. Višněvskij, Hietanen, Solovjov, I. Nikulin, Korjagin, Kutějkin, J. Zajcev – Boyd, Karsums, Tarasov – Dm. Kazionov, Arťuchin, Zlobin – Alexejev, N. Komarov, Brjukvin – Podšendjalov, Petunin, Markovin – J. Jakovlev.