HC Litvínov – HC Plzeň 1:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 2:4 (kon.) | Kladno – Chomutov 0:6 (kon.)
Vsetín – Třinec 6:5 (kon.) | Letňany – Liberec 4:5 (kon.) | Havířov – Zlín 2:1 (1:0 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Warriors Brno – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Žďár n/S – Pardubice 6:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
HC Sparta Praha
Pátek 22.09.2017, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

V pátek odpoledne se v malé hale střetnou starší dorostenci Mladé Boleslavi a Sparty Praha.

Pražané doposud ze tří odehraných utkání vyhráli jen jednou, a to nad Letňany. Se Slavií i Libercem prohráli. Sparta se s Mladou Boleslaví střetne poprvé v této sezóně.

Boleslavští zatím porazili Slavii i Liberec, na druhou stranu však nestačili zatím na nejslabší tým skupiny Letňany, s nimiž prohráli 1:2 po samostatných nájezdech. Jak ale vyplývá, Bruslaři prozatím bodovali ve všech zápasech.

BK Mladá Boleslav: Rylich (Dusil) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Simon, Šípek, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Švec, Moravčík, Zajíček, Jelínek

HC Sparta Praha: Mičán (Černý) – Bureš, Tůma, Vorobjev, Pika, Lis, Klapka, Gajdoš – Najman, Kropáček, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Arnošt, Čech, Vitouch

Rozhodčí: Pilný – Kis, Holeček.

Zatímco Mladou Boleslav skrápí pořádný "slejvák", nastupují hokejisté k extraligovému utkání. Za několik minut začne.

Utkání začne asi o dvě minuty později. Rozhodčí nastoupili k zápasu na poslední chvíli a začátek zdržují i samotní hráči.

00:01

00:07
    Sparťané se hned vrhli směrem dopředu do útočného pásma.

00:40
    Zakázané uvolnění na straně pražského celku.

00:56
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané se brzy ujímají vedení. Po zakázaném uvolnění založili rychlý útok, z něhož se prosadili zásluhou DAVIDA VITOUCHA. Asistence: Štěpán Čech, Patrik Prymula.

01:27
    Bruslaři jeli dva na jednoho. Klikorka vyzval k zakončení Nováka, jenže ten nedokázal trefit prostor u levé tyče.

01:56
    Sparťany zastavil v cestě do útočného pásma odpískaný ofsajd.

02:34
    U mantinelu zůstal ležet František Gajdoš, který odjel na střídačku za asistence zdravotnice po jedné noze. Rozhodčí ale nikoho nevyloučil.

03:26
    Matouš Najman se nejprve ze své střely neradoval. Po další střele od modré čáry a přesné teči pod víko se Sparta dostala zásluhou DOMINIKA ARNOŠTA do dvoubrankového vedení. Asistence: Patrik Tůma, Ondřej Pšenička.

04:55
    Andrej Moravčík byl před bránou u kotouče, jenže se na něj z neznámých důvodů jen koukal místo toho, aby pohotově zakončil.

05:35
    První vyloučení utkání na straně Sparty. Útočného faulu sekání se dopustil Dominik Arnošt (SPA).

05:49
    Zatím to vůbec nevypadá, že Mladá Boleslav hraje přesilovku. Sparta byla několik desítek sekund v útočném pásmu.

06:01
    Zakázané uvolnění Bruslařského klubu při přesilové hře.

06:24
    Václav Imlauf vystřelil od modré čáry nepřesně.

06:31
    Odpískané postavení mimo hru umožnilo Spartě vydechnout a vystřídat. Navíc se vhazuje ve středním pásmu.

07:35

07:56
    Současné vyloučení. Menší trest za nedovolené bránění obdržel Štěpán Čech (SPA) a za hákování Peter Novák (MBL). Sparťané proti tomuto vyloučení protestovali, nakonec však hráč odjel. Bude se hrát čtyři na čtyři.

08:39
    Obrovská šance Jakuba Šípka zůstala nevyužita. Šípek se napřáhl ke střele v levém kruhu, jenže trochu chybělo tomu, aby puk skončil v brance Sparty.

08:52
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavští hráli poměrně dlouho v signalizované výhodě, Sparta se dlouho nemohla dostat k puku, až se podruhé v levém kruhu napřáhl kapitán JAKUB ŠÍPEK a zamířil do rohu Mičánovy branky. Asistence: Jan Červenka, Václav Imlauf.

09:37
    Stále se hraje čtyři na čtyři. Bruslaři jsou už o trochu aktivnější a hra je vyrovnaná.

09:56
    Oba týmy hrají v plném počtu.

10:18
    Po delší době má tlak znovu pražský tým. Od modré čáry vystřelil Jevgenij Pika, puk šel však kousek mimo domácí branku.

12:14
    Utkání sleduje 64 diváků.

12:39
    Hosté jsou i s pukem před Dusilovou brankou, ale mockrát nevystřelili.

13:36
    Kdyby střílel Jakub Šípek přesně a měl štěstí, mohl mít už hattrick. Jen centimetry chyběly tomu, aby puk znovu skončil v rohu sparťanské brány.

14:36
    Po skrumáži u domácí branky přerušil rozhodčí hru.

14:57
    Pražané jsou i v těchto chvílích aktivnější a krouží s kotoučem kolem Dusilovy branky.

16:17
    Andrej Moravčík to zkusil a vystřelil z pravého kruhu, ale Jan Mičán byl pozorný a zasáhl lapačkou.

16:27
    Po nahození z dálky přerušil Adam Dusil hru.

17:05
    Pražané znovu okupují útočné pásmo, zatím si však spíš přihrávají a méně střílejí.

19:16
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale sparťané je s pukem nepustili jinam než do rohu.

19:24
    Vhazuje se ve středním pásmu.

19:28
    Tým z Holešovic vyhrál buly a může ještě zkusit vystřelit na domácího gólmana.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:52.

Po 35 minutách je první třetina dohrána. Lépe jsou na tom zatím sparťané, již vedou o jednu branku. Opticky byli lepší a Mladá Boleslav, až na občasné šance Jakuba Šípka a Andreje Moravčíka soupeře moc nepotrápila.

20:01

21:04
    Nechybělo mnoho a Sparta mohla vést opět o dvě branky. Jedna ze střel však zamířila těsně mimo.

21:32
    Šimon Jindra byl v ofsajdu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

22:16
    Aktivnější hráči v červených dresech se drží pořád v útočném pásmu a domácí se zejména brání.

22:42
    Znovu ofsajd. Tentokrát v něm byl Miroslav Vasilev.

23:20
    Sparťané jeli znovu dva na jednoho, domácí obránce Mikuláš Hovorka si sice ještě na poslední chvíli lehl mezi kruhy, jenže DOMINIKA ARNOŠTA to nezaskočilo, puk zvedl a zavěsil do levého horního rohu. Bez asistence.

23:44
    Hosté znovu udeřili, domácí obrana selhala a nechala Prymulu, aby několikrát zakličkoval s pukem a vystřelil. Na první střelu domácí brankář sice jen stačil, ale na dorážku DAVIDA VITOUCHA u pravé tyče nikoliv. Asistence: Patrik Prymula.

23:44
    Střídání brankářů. Adama Dusila nahradil po čtvrtém inkasovaném gólu Matěj Rylich.

24:24
    Domácí se snaží a jsou před hostujícím brankářem. Jenže prozatím nevystřelili.

24:38
    Současné vyloučení. Hlavní rozhodčí Luděk Pilný vyloučil na dvě minuty za hrubost Alexandra Vorobjeva (SPA) a Matěje Jelínka (MBL).

25:42
    Při hře čtyři na čtyři se zatím hraje poměrně bojovně a tvrdě u mantinelu bez větších šancí.

26:16
    Bruslaři jeli dva na jednoho, přičemž přečíslení zakončil úspěšně MICHAL ČERMÁK. Asistence: David Sýkora, Michal Simon.

26:38

27:05
    Znovu se vylučuje. Na dvě minuty byl vykázán Jan Červenka (MBL) za držení protihráče.

27:18
    Pražané hrají přesilovku zatím velice dobře. Často střílejí od modré a intenzivně stíní brankáři domácího celku.

27:50
    Mezi kruhy se napřáhl Štěpán Čech, kterého však vychytal Matěj Rylich v boleslavské bráně.

28:17
    Domácímu Samuelu Dotterovi se podařilo dostat puk z obranného pásma.

29:05

30:21
    Čárový rozhodčí odpískal ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu. Sparta nyní poněkud polevila, častěji jsou na puku boleslavští hráči.

31:22
    Jan Mičán přerušil po další ze střel hru, Matěj Rylich zatím při přerušeních jezdí kolečka kolem své brány a snaží se zahřát. Do utkání totiž neplánovaně naskočil až ve 24. minutě, kdy nahradil střídajícího Adama Dusila.

31:40
    Po nahození z dálky si sjížděl k puku David Vitouch, jenže domácí gólman přikryl kotouč a přerušil hru.

32:33
    Stále platí, že 64 diváků sleduje v malé hale zejména útočný a rychlý hokej se mnoha šancemi.

33:09
    Obrovská příležitost Jiřího Beneše. Boleslavský obránce si sjížděl k zakončení, jenže u levé tyče nedokázal nacpat rychle jedoucí puk do brány.

34:22
    K Michaelu Simonovi se dostal puk a boleslavský útočník bez dlouhého rozmýšlení z levého kruhu hned vystřelil. Kotouč však trefil připraveného Jana Mičána.

35:39
    Série gólových šancí pro změnu na straně Sparty. Hostující hráči stříleli opakovaně na Matěje Rylicha v boleslavské brance, jenže ten puk za svá záda prozatím nepustil.

37:27
    Jakub Lis vystřelil, ale domácí hráč ho poměrně dobře hlídal, takže puk zamířil do rohu kluziště.

37:54
    Na ledě se svíjí Michal Čermák, který má očividně bolesti a nemůže vstát. Je u něj zdravotnice a kustod domácího týmu.

37:54
    Předkloněného Michala Čermáka odtáhli spoluhráči s kustodem na střídačku. Domácí trenér Ladislav Kolner se dožaduje vyloučení, rozhodčí jsou však proti.

38:25
    I závěr druhého dějství nabízí atraktivní podívanou a rychlý hokej přelévající se z jedné strany hřiště na druhou.

39:31
    Zakázané uvolnění na straně Sparty Praha.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:41.

Ve druhé třetině padly znovu tři branky. Další dvě vstřelila Sparta, která donutila vystřídat boleslavského brankáře, domácí následně sice snížili, jenže i po druhé dvacetiminutovce ztrácejí na Pražany dva góly.

40:01

40:36
    Hned na startu třetí třetiny viděli diváci celkem velkou skrumáž před brankářem Matějem Rylichem. Po přerušení se bude vhazovat poblíž jeho branky.

41:03
    Po další střele měl Matej Rylich problém udržet kotouč, což se mu ale nakonec podařilo.

41:15
    Puk skončil na střídačce domácího týmu, znovu se přerušila hra.

41:42
    Opět skončil puk pod nohama domácích hráčů na lavičce. Hra se značně kouskuje.

42:04
    Andrej Moravčík má v tomto utkání skutečně smůlu. V mezikruží nedokázal ideálně zpracovat puk a zakončit do branky pražské Sparty.

43:53
    Tým z Holešovic je aktivní zejména za brankou Mladé Boleslavi, domácí se snaží protihráče nepouštět do blízkosti Matěje Rylicha.

44:53
    Z mezikruží vystřelil Michael Schulz, ale Jan Mičán s obtížemi puk chytil do lapačky.

45:19
    Jiří Obadal si najížděl k bráně a neměl daleko ke gólovému zakončení. I nadále však platí skóre 2:4.

45:53
    První vyloučení ve třetí třetině. Menší trest za podražení dostal Vojtěch Kropáček (SPA).

46:00
    Na Michala Simona zívala prázdná branka, ale než stačil zakončit, brankář Sparty se přesunul.

46:42
    Jiří Obadal ujížděl na brankáře Mladé Boleslavi, stíhali ho dva domácí hráči. I proto neměl k zakončení moc prostoru a nakonec trefil Matěje Rylicha.

47:46
    Domácí budou hrát sedm sekund pět na tři. Michala Čermáka znovu sparťané srazili k zemi a ztěžka se zvedal u mantinelu a s obtížemi odjel na střídačku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal František Gajdoš (SPA)

47:53
    Sparta hraje ve čtyřech. Domácím přesilová hra vůbec nejde. Na puku jsou i nadále Pražané.

49:12
    Boleslavští se při této početní výhodě trápí. Zatím ještě na brankáře Jana Mičána nevystřelili.

49:46

50:35
    Mezi kruhy si najel Ondřej Pšenička, který se napřáhl k pořádné střele. Trefil však připraveného Matěje Rylicha v boleslavské bráně.

50:58
    Boleslavští už zvedali ruce nad hlavy, chybělo jen velice málo k tomu, aby padl gól. Ale zejména Mikuláše Hovorku může mrzet to, že jeho střela mezi třemi tyčemi neskončila.

50:58
    Současně dostali po dvou minutách za hrubost Štěpán Čech (SPA) a Andrej Moravčík (MBL). Hraje se čtyři na čtyři.

51:57
    Znovu se vylučuje. Dvouminutový trest za sekání obdržel Matěj Jelínek (MBL). Bude se hrát čtyři na tři.

51:59
    Hosté byli úspěšnější na vhazování a drží Bruslaře pod tlakem v jejich pásmu.

52:13
    Boleslavští se dostali ke kotouči, který poslali až na druhou stranu ledové plochy.

52:58

53:16
    Sparta dohrává početní výhodu pět na čtyři.

53:25
    Po střele od mantinelu přerušil Matěj Rylich hru.

53:57

54:07
    Čas se začíná poměrně výrazně krátit, Mladá Boleslav potřebuje vstřelit minimálně ještě dvě branky. Podaří se jí to?

54:58
    V levém kruhu se opřel do kotouče Jakub Šípek, jenže ten se odrazil jen od betonu připraveného Jana Mičána.

55:31
    Matěj Jelínek byl v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

55:44
    Mladá Boleslav se zatím marně pokouší dostat do útočného pásma.

56:06
    Šimona Jindru sice hosté nejprve od kotouče odstavili, následně střílel z pravého kruhu ještě Matěj Jelínek, jenže ze slibné pozice přestřelil.

57:35
    Zdá se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Mladá Boleslav se v závěru utkání jen brání, domácí gólman tedy ani nemůže odjet na střídačku, protože se hostující hráči drží před ním.

57:42
    Bruslaři byli v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:48
    Icing Sparty Praha.

57:48
    Domácí brankář zatím zůstává na své pozici.

58:11
    Středočechům se nedaří usadit se před Janem Mičánem.

58:24
    Sparťané dostali kotouč do útočného pásma, kde úspěšně zdržují cenné sekundy v rohu kluziště.

58:46
    Domácí hráč půjde ještě na trestnou lavici. Menší trest za podražení obdržel Matěj Houška (MBL).

58:46
    Oddechový čas pro hosty.

58:53
    Domácí vyhodili puk do středního pásma.

59:34
    Po menší skrumáži u boleslavské brány byla přerušena hra.

Se závěrečnou sirénou se strhla obrovská bitka mezi Františkem Gajdošem a Šimonem Jindrou. Rozhodčí je nechali a neodtrhli od sebe, a tak jsme byli svědky bitky, která se čas od času v této soutěži stane. Úspěšnější byl Gajdoš ze Sparty, jenž Jindru povalil k zemi za vlastní brankou.

František Gajdoš (SPA) a Šimon Jindra (MBL) dostali oba pětiminutové tresty plus do konce utkání za hrubost.

Sparta Praha nakročila k vítězství na ledě Mladé Boleslavi zejména povedenými vstupy do první a druhé třetiny. Bruslaři se marně během zápasu snažili manko na svého soupeře stáhnout. Domácí tedy poprvé v této sezóně nebodovali, zatímco hosté potvrdili svou zlepšující se formu.

Hokejisté Sparty si užili vítěznou děkovačku se svými několika rodiči a odcházejí do kabin.

Malá hala se nyní vyprazdňuje, pozornost se bude v Mladé Boleslavi soustředit na sousední ŠKOENERGO Arénu, kde se od 17:30 střetnou hokejisté Mladé Boleslavi a Plzně v rámci Tipsport extraligy.

Těším se opět zítra odsud ze ŠKOENERGO Arény na počtenou. Dobrý večer. (17:20:37)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 9. Šípek (Červenka, Imlauf), 27. Čermák (Sýkora, Simon) – 1. Vitouch (Čech, Prymula), 4. Arnošt (Tůma, Pšenička), 24. Arnošt, 24. Vitouch (Prymula)

BK Mladá Boleslav: Dusil (24. Rylich) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka (A), Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Simon, Šípek (C), Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Švec, Moravčík, Zajíček, Jelínek
    HC Sparta Praha: Mičán (Černý) – Bureš, Tůma (C), Vorobjev, Pika, Lis, Klapka, Gajdoš – Najman, Kropáček, Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Flídr, Arnošt (A), Čech (A), Vitouch

Rozhodčí: Pilný – Kis, Holeček