HC Litvínov – HC Plzeň 1:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 2:4 (kon.) | Kladno – Chomutov 0:6 (kon.)
Vsetín – Třinec 6:5 (kon.) | Letňany – Liberec 4:5 (kon.) | Havířov – Zlín 2:1 (1:0 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Warriors Brno – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Žďár n/S – Pardubice 6:4 (kon.)
HCM Warriors Brno
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 22.09.2017, 18:15 • Hokejová hala Úvoz, Brno • Extraliga staršího dorostu • Skupina D

Konec zápasu. (20:14:28)

59:25
    Domácí se ještě naposledy usadili v útoku, ale ke střele se opět nedostali.

58:57
    Úmyslný ofsajd Komety.

58:36
    Utkání se již pouze dohrává, i přesto oba celky hrají stále aktivně a snaží se rychle kombinovat.

57:50
    V ojedinělé šanci Warrioru mohl dorážet odražený kotouč od mantinelu Hubáček, bekhendem ale poslal puk jen do oblouku branky.

57:18
    Věžník nahazoval kotouč na branku, ten svatyni Warrioru neohrozil. Následně mohl dorážet Kunc, ale soupeři mu v mezikruží zablokovali hokejku.

56:27
    Kometa ani za rozhodnutého stavu nepolevuje a je stále aktivnější.

55:09
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovku využívají a směřují za jasnou výhrou. Na modré čáře se dostal kotouč k ADAMU STUDENÉMU, jenž svou střelu schoval za chumel těl a jeho pokus propadl Kašparovi do sítě – 1:4! Asistence: Jan Mlčák, Erik Meluzín.

54:30
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Borot – 2 min., vražení na hrazení).

54:16
    Studený pálil příklepem hodně ostře od modré čáry, jeho rána nakonec zaduněla jen o zadní mantinel.

53:11
    A Kašpar dokázal udržet kotouč ve své rukavici i po dalším nahození. Domácí brankář se ve své svatyni rozhodně nenudí.

52:45
    Domácí se nakonec z dlouhého tlaku soupeře ve vlastní třetině vymanili jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se stěhuje opět před Kašpara.

50:00
    Hosté jsou stále aktivnější a nechtějí si připustit žádné drama. Kotouč kontrolují a drží jej na svých hokejkách.

49:27
    Hosté chtěli okamžitě projít do pásma, ale to se jim nakonec povedlo, neboť bylo pískáno zakázané uvolnění.

49:01
    A po něm také Meluzín. Warrior přesilovku o dvou hráčích doslova zazdil.

48:20
    Hosté jsou ve čtyřech, vyloučený Minárik je zpět na ledě.

48:00
    A znovu. Kotouč je opět za brankou Kašpara.

47:38
    Ale ta se Warrioru zatím vůbec nedaří, obrana Komety zvládá celou situaci skvěle a již podruhé dokázala vyhodit.

47:01
    Domácí mají nyní skvělou šanci snížit, čeká je totiž dlouhá přesilovka 5 na 3!

47:01
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzín – 2 min., hrubost).

46:20
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., hákování).

45:40
    Opět sledujeme množství nepřesností, ani jeden z celků se nemůže usadit v pásmu na kotouči.

44:15
    Zajíček to zkoušel z pravé strany, odkud pálil nebezpečně na zadní tyč, jeho pokus si ale nakonec cestu do sítě nenašel.

43:38
    Na druhé straně se musel mít na pozoru i Kašpar, ale také on byl připraven na svůj zákrok.

43:10
    Nakonec se puku z domácích zmocnil Hubáček, z pravé strany si ale na Holatu nepřišel.

42:39
    Kometa znovu usazena v pásmu a svého soupeře zatím ve třetí části příliš na kotouč nepouští.

42:00
    Robin Caha se zranil v brankovišti po nezaviněním souboji, a nyní odjíždí z ledu jen za pomoci spoluhráčů. Doufejme, že se nebude jednat o nic vážného.

41:50

41:23
    Hostům se nadále nedaří najít recept na obranu soupeře, Kašpar si nemusel připsat těžší zákrok.

40:41
    Kadlic pálil z levého křídla, ale nakonec jeho spoluhráči před brankou byl odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

40:12
    Hosté si ihned po vyhraném buly vydali do útočného pásma a pokračují ve svém obléhání pásma soupeře.

40:01

Druhá třetina je minulostí a aktivnější byla rozhodně Kometa. Ta nejprve spálila své šance, ale půl minuty před druhou sirénou se dočkala třetí trefy, když se z tlaku na brankovišti prosadil Dominick Vašíček. Hosté si tak odnášejí do kabin komfortní dvougólový náskok. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina. Buďte u ní s námi.

Další třetina začne přibližně v 19:43.

40:00

39:50
    Vyloučení v týmu HCM Warrior Brno (Coufal – 2 min., podražení).

39:22
    Hosté dávají gól do šatny! Opět vznikl na brankovišti Kašpara obrovský závar, brankář domácích signalizoval postavení hráče v brankovišti, neboť nemohl zasahovat a nakonec se k puku nejaktivněji dostal DOMINICK VAŠÍČEK, jenž dostrkal kotouč ve změti těl za brankovou čáru – 1:3! Asistence: Vojtěch Kadlic, Radek Kučeřík.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:16
    Další zajímavá šance Komety! Kašparovi opět vypadl puk a znovu se kutálel na brankoviště, ale domácí jej znovu dokázali odpravit do bezpečí!

36:49
    Urputný boj o každý metr ledu pokračuje, městští soupeři si nedarují nic zadarmo a utkání je i nadále plné ostrých soubojů.

35:37
    Kašpar je ve druhé části zatím bezchybný, což potvrdil i nyní, kdy dokázal pokrýt další skrytou ránu soupeře.

35:00
    Další tutovka hostů! Caha se skvěle vymotal zpoza branky až na brankoviště, kde Kašpar jeho ránu vyrazil jen pod sebe, kotouč se kutálel znovu po čáře, ale brankář domácích jej skvělým skokem skryl pod vyrážečkou!

34:19
    Meluzín zajímavě ze středního pásma nahazoval puk na branku, Kašparovi kotouč dokonce vypadl, ale dokázal jej zkrotit.

33:44
    Kometa ve druhé části tlačí, ale zatím se třetí branky nedočkala. Nyní opět sevřela soupeře, ale nakonec po nepřesné přihrávce o útočné pásmo přišla.

32:16
    Jan Sedláček napřáhl k tvrdé ráně od modré, ta sice proletěla chumlem těl, ale cestu mezi tři tyče si nenašla.

31:36
    Warrior se následně na pár chvil usadil v útoku, ale přesto málem inkasoval. Zajíček jel z levé strany sám na branku, ovšem svou střelu na přední tyč nedokázal propasírovat přes vyrážečku Kašpara!

30:52
    Jeden z hostů zpoza branky vyslal puk naslepo do brankoviště, ten se dostal až na modrou čáru, kde pálil v pokleku Mlčák, ale zařízení netrefil.

30:19
    Chvíli nato opět v permanenci Kašpar, další skryté nahození ale dokázal opět pohotově schovat ve svém náručí.

29:50
    Kučeřík skvěle nabral rychlosti u pravého hrazení, odstavil si dva soupeře a protáhl se na brankoviště, ovšem tam mu při snaze o střelu soupeři zablokovali hokejku.

28:58
    Kometa svého soupeře svírala dále a Kašpar se musel znovu ohánět, tvrdou střelu z levého kruhu ale schoval v rukavici.

28:27
    Akce ale pokračovala a do odraženého kotouče se opřel Mlčák, ale prostor pod vyrážečkou Kašpara nenašel.

27:59
    Minárik se prohnal po pravé straně, ale v obležení nedokázal přesně přihrát spoluhráči na brankoviště.

27:16
    Mlčák dobře podpořil ofenzívu a sjel si pro přihrávku na střed, ovšem v rozhodující chvíli mu kotouč přeskočil hokejku.

26:21
    Na opačné straně nedosáhl na prudkou přihrávku Kunc, a chvíli poté hosté odehráli puk jen na icing.

25:41
    Warrior se mohl vydat opět dopředu, ale jeho akci znovu zhatilo zakázané uvolnění.

25:00
    Po buly dopředu vyrazili domácí hokejisté, Holata byl však připraven a ránu z levého kruhu schoval ve své náruči.

24:37
    První tutovka druhé třetiny! Kunc luxusní žabičkou vyslal dopředu D. Vašíčka, ten však v plné rychlosti na brankovišti zvedl puk příliš vysoko a svatyni soupeře přestřelil!

23:57
    Krátce nato už střela přišla, a to z pravé strany, ale Filip Kašpar byl se svou rukavicí připraven.

23:27
    Kometa opět v pásmu, ale opět se k vážnějšímu zakončení nedostala, hráči Warrioru jednoduše vyhodili kotouč do středního pásma.

22:58
    Na druhé straně se poprvé v prostřední části blýskl zákrokem také Kašpar, ale oba brankáři zatím nemuseli řešit vážnější situace.

21:42
    Jako první nakonec musel zasahovat hostující Holata, ale s ránou po ledě si dokázal poradit.

21:10
    Úvod druhé části sebou nese další nepřesnosti, ani jednomu z celků se nedaří pořádně kombinovat.

20:39
    O chvíli později už jsou v pásmu usazeni opět hosté, ale střeleckou pozici se jim nedaří vypracovat.

20:05
    Domácí sice vyhráli úvodní buly druhé třetiny, nicméně již po pěti sekundách poslali kotouč na zakázané uvolnění.

20:01

První třetina je za námi a zatím sledujeme více než zajímavý hokej. Kometa se dostal v polovině první části do vedení po přesné ráně Robina Cahy a její náskok navíc navýšil v oslabení prudkou ranou k tyči Michal Kunc. Domácí se dočkali snížení vteřinu před koncem periody, když prudké nahození tečoval přesně David Karpíšek. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.

Další třetina začne přibližně v 19:00.

20:00

19:59
    Warrior Brno právě vstřelili branku!
    Domácí vteřinu před koncem periody snižují! Mudrych nakonec puk vybojoval pro Daňka, ten téměř se sirénou nahodil na branku a jeho pobídku na poslední chvíli tečoval mimo dosah Holoty přesně DAVID KARPÍŠEK – 1:2! Asistence: Vojtěch Daněk, Alex Mudrych.

19:50
    Tutovky Warrioru! Mudrych nejprve neprostřelil Holotu z pravé strany, poté se dostal k dorážce před prázdnou brankou, ale gólman hostů jeho šanci zlikvidoval skvělý tygřím skokem!

19:33
    Kometa i druhé oslabení zatím zvládá, již podruhé dokázala vyhodit.

18:57
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Mlčák – 2 min., podražení).

18:30
    Hraje se převážně ve střední třetině, v závěru třetiny sledujeme množství nepřesností.

17:51
    Hokejisté Komety si v další akci směrem vpřed nerozuměli, nepřesná přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

17:21
    Po vyhraném buly ve střední třetině se Kometa vydala dopředu. Nejprve od modré pálil nepřesně P. Vašíček, a posléze také Kunc, jehož ránu brankář Kašpar pokryl.

16:52
    Když už o dalších třicet sekund do pásma pronikli, tak je akci za brankou zastavila další technický přestupek – přihrávka rukou.

16:11
    A hosté do rozhozené obrany podnikli další útok, už to vypadalo, že se dostanou do přečíslení, ale nakonec je zastavil ofsajd.

15:31
    Domácí přesilovku nevyužili, Meluzín naskočil zpět na led a hosté jsou kompletní.

14:59
    Snížit domácí ale mohli opět velmi rychle, v akci 3 na 2 vzal Brůžek zakončení na sebe, ale trefil jen clonícího beka.

14:27
    A hosté v oslabení zdvojnásobují svůj náskok! Domácí obránce coby poslední hráč vzadu ztratil kotouč, MICHAL KUNC se po šikovném vypíchnutí vydal sám na branku a tvrdou střelou pod vyrážečku Kašpara rozvlnil síť – 0:2! Bez asistence.

13:57
    Hosté zatím oslabení zvládají, již dvakrát se jim podařilo vyhodit kotouč až za branku Kašpara.

13:31
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Meluzín – 2 min., hákování).

12:57
    D. Vašíček na druhé straně diagonální přihrávku našel před prázdnou brankou skvěle Kunce, ten ale před poloodkrytou brankou minul skákavý kotouč.

12:02
    Záhy mohlo být vyrovnáno! Mudrych ujel se spoluhráčem do akce 2 na 1, tu vzal na sebe, ale prudkou ranou švihem trefil jen rameno připraveného Holaty!

11:27
    Kometa se ujímá vedení! Hosté opět zamkli svého soupeře v útočné třetiny, Popelka na sebe natáhl dva hráče a přesnou přihrávkou našel u levé tyče volného ROBINA CAHU, jenž nachytal Kašpara v nedbalkách a prudkou střelou na zadní tyč otevřel skóre duelu – 0:1! Asistence: Adam Popelka, Jan Sedláček.

11:12
    Série nepřesností pokračuje i nadále, Warrior odehrál puk na další zakázané uvolnění.

10:48
    A když už to hostům vyšlo, tak přejeli do pásma příliš rychle, a byl jim odpískán ofsajd.

10:15
    Kometa se nemůže probít do třetiny, Warrior skvěle brání modrou čáru a svého soupeře nepouští dopředu.

09:48
    Domácí si krátce nato nerozuměli v rozehrávce a kotouč poslali jen na zakázané uvolnění.

09:15
    A to i po ráně Cahy, který zůstal chvíli sám mezi kruhy, z výhodné pozice ale branku Warrioru minul.

08:49
    Filip Kašpar se v úvodu rozhodně nenudí, nyní si musel připsat další dva zákroky, gólman domácích je zatím stoprocentní.

08:16
    Jeden z hostů protečoval skákavý puk jen do publika, poté se strhla na hřišti menší strkanice, ale vylučovat se nebude.

07:45
    Z téměř půlminutové nepřehledné situace vyšli vítězné hosté, po pravém křídle se vydal dopředu Studený, ale Kašpar jeho ránu ztlumil na svém plastronu.

06:54
    A znovu zasáhl ještě loni brankář Komety Filip Kašpar, tvrdou střelu vyrazil sice nejprve před sebe, ale poté ji dokázal ukrýt ve své rukavici.

06:20
    Kašpar přikryl i další nahození soupeř, vhazovat se bude opět v obranném pásmu hostů.

05:46
    Na druhé straně našel Karpíšek rozjetého Mudrycha, ten vypálil prudce z levého kruhu, ale branku vůbec netrefil.

05:20
    Tutovka Komety! Její kapitán Kadlic se protáhl až před branku, ovšem jeho ránu zastavila jen tyč! Kotouč se poté kutálel po čáře, ale nikdo v modrém se k dorážce nedostal!

04:44
    A Warrior se posléze sám vystavil v ofsajd, rozhodčí navíc celou situaci posoudil jako úmyslnou a hra se stěhuje přes Kašpara.

04:12
    Úvodní možnost měli také domácí, Vysloužil obral soupeře u pravého hrazení, ovšem na Holatu si ani napodruhé nepřišel.

03:34
    Zatím sledujeme oboustranně svižný hokej, Kometa je mírně aktivnější a opět se usazuje v útočné třetině.

03:00
    Kometa v tlaku pokračovala a na konci akce stál na modré čáře Mlčák, jeho pokus byl dvakrát tečován, ale mezi tyče se nevešel.

02:25
    Po pravém křídle o půlminuty později projel také Kadlic, jeho pokus ke vzdálenější tyči dokázal Kašpar zneškodnit vyrážečkou.

01:50
    První střelu si tak nakonec připsal Adam Popelka, ale jeho pokus z křídla gólman domácích vyrazil.

01:27
    Poprvé se do útočné třetiny vydal také domácí mančaft, jenže ani on se ke střele nedostal.

00:59
    Hubáček na modré čáře nezpracoval puk, přesto se ale vydal do pásma, nicméně jeho postup zastavil hvizd čárového – ofsajd.

00:34
    Z první akce se ale hosté ke střele nedostali, Warrior se vyhozením po mantinelu osvobodil a oba celky poprvé střídají.

00:10
    Kometa vyhrála úvodní buly a Kučeřík ihned nahodil kotouč za branku domácích.

00:01

HCM Warrior Brno: Kašpar (Atanasiadis) – Daněk (C), Miloš, Branžovský, Klimeš, Mekvica, Šutera, Vávra – Mudrych, Coufal, Hubáček, Brůžek, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů, Snášel.

HC Kometa Brno: Pleticha (Holata) – Věžník, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, P. Vašíček, Gloz, Studený, Buchal, Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, J. Novák, Kavický, D. Vašíček, Kunc, Kadlic (C).

Rozhodčí: Volf – Král, Vašíček.

Vítám všechny fanynky a fanoušky ledního hokeje! Dnes se v rámci dalšího kola Extraligy staršího dorostu utkají v městském derby dva brněnské celky! HCM Warrior Brno přivítá na svém ledě HC Kometu Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 20. Karpíšek (Daněk, Mudrych) – 12. Caha (Popelka, Sedláček), 15. Kunc, 40. D. Vašíček (Kadlic, Kučeřík), 56. Studený (Mlčák, Meluzín)

HCM Warriors Brno: Kašpar (Atanasiadis) – Daněk (C), Miloš, Branžovský, Klimeš, Mekvica, Šutera, Vávra – Mudrych, Coufal, Hubáček, Brůžek, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů, Snášel.
    HC Kometa Brno: Holata (Pleticha) – Věžník, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, P. Vašíček, Gloz, Studený, Buchal, Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, J. Novák, Kavický, D. Vašíček, Kunc, Kadlic (C).

Rozhodčí: Volf – Král, Vašíček