Nitra – Poprad 3:4 (1:2 po s.n.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.) | Žilina – Detva 5:2 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:1 (kon.) | Košice – Nové Zámky 4:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
HK Nitra
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
HK Poprad
sk Neděle 01.10.2017, 16:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

V 8. kole hokejovej Tipsport ligy sa v Nitre predstaví Poprad. Bude to súboj tabuľkových susedov kedy Popradu patrí aktuálne tretia priečka a Nitre štvrtá.
    Obe mužstvá delí iba jeden bod. V stretnutí sa preruší jedna séria. Buď tá domáca, kedy Nitra doposiaľ vyhrala všetky svoje domáce stretnutia a v Nitra aréne nestratila ani bod. Alebo skončí tá hosťujúca, kedy Poprad ťahá štvorzápasovú sériu víťazstiev v rade. Naposledy Kamzíci bodovali v derby stretnutí v Liptovskom Mikuláši pri výhre po predĺžení 1:2. Prvý zásah Popradu strelil prvýkrát v tejto sezóne hrajúci Arne Kroták. O dvoch bodoch pre Poprad rozhodol v predĺžení Vandas.
    Nitra naopak v piatok nebodovala, kedy prehrala na ľade Košíc 4:1. O čestný zásah Corgoňov sa postaral Paulovič. Strelecky bohatšie vyznel pre Nitru štvrtkový zápas proti Dvadsiatke. V tomto stretnutí sa Nitra pričinila o druhú tohtosezónnu 10tku a vyhrala nad mladíkmi 10:0.
    Kto bude úspešnejší po nedeľnom stretnutí sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás srdečne pozývam.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Hartzell (Foltán) – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Pupák, Kováčik, Korím, Rzavský – Cope, Krištof, Paulovič, Blackwater, Friedmann, Luciani, Kutálek, Mikúš, Ručkay, Šiška, Šille, Štumpf

HK Poprad: Corbeil (Ivanov) – Brejčák, König, Fabian, Jáchym, McDowell, Davydov, Zadražil, Ignatov – Štrauch, Mlynarovič, Svitana, Ježek, Heizer, Vandas, Bogoslovslkij, Lichanec, Abdul, Kroták, Paločko ml. Paločko

Rozhodca: Jonák, Friedrich – Orolin, Tvrdoň.

Aktéri zápasu sú už za účasti domáceho maskota Corgiho, aj hosťujúceho Kamka na ľadovej ploche.

Doznela hymna a stretnutie nám o malý moment začne.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:24
    Prvú strelu v zápase si pripisuje Paulovič. Corbeil vyráža iba pred seba.

01:53
    Mikúš predviedol peknú individuálnu akciu. Corbeil si s jeho pokusom na dvakrát poradil a puk zaľahol.

02:20
    Ďalšia domáca strela. Brankár hostí opäť puk vyráža iba pred seba a obrana hostí ho odpálila do stredného pásma.

03:01
    Nitra aréna je doposiaľ skromnejšie zaplnená. Atmosfére to však neublížilo a diváci pokrikmi povzbudzujú svoje mužstvo už od úvodu. V hľadisku vidíme aj priaznivcov hosťujúceho mužstva.

03:08
    Brankár hostí si pripisuje ďalší úspešný zákrok. Nitra má dobrý nástup do zápasu. Hostia pôsobia zakríknuto.

03:36
    Friedmann si nakorčuloval spoza bránky a bekendovým pokusom skúsil prekvapiť brankára hostí. Ten zatiaľ odoláva.

04:38
    Štvrtý útok hostí sa dostal prvýkrát na dlhšie do útočného pásma ale obrana hostí dobre zasiahla zmocnila sa puku.

05:31
    Mezei nedovolene bránil Krotáka a Poprad si zahrá presilovku.

05:38
    Poprad dal gól!
    Poprad bleskurýchle využíva presilovku jednoduchým spôsobom. Po vyhratom buly tvrdá strela od modrej, ktorú Hartzell vyrazil iba pred seba. Puk sa dostal k MICHALOVI VANDASOVI a ten nemal problém trafiť odkrytú bránku. Asistencie: Radomír Heizer.

05:54
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

06:01
    Po buly nepríjemná situácia pre domácich. Puk poskakoval po bránkovej čiare.

07:02

07:19
    Ručkay dostal puk na os klziska, vystrelil ale Corbeil puk vyrazil vyrážačkou do rohu klziska.

07:29
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred domácim brankárom.

07:48
    Po góle sa obraz hry vymenil. Aktívnejší sú hostia a puk je častejšie pred Hartzellom. Ten si tentokrát pripísal úspešný zákrok po Paločkovom zakončení.

08:28
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

08:43
    Štrauch sa zbavil obrancu, vystrelil a trafil brankára domácich rovno do hrude.

08:54
    Podobná situácia ako pri prvom góle hostí. Tentokrát sa na pravej strane ocitol s pukom Mlynarovič. Domáci brankára síce už ležal, ale vykryl priestor a hráča hostí vytlačil za bránku.

10:34
    Na trestnú lavicu si sadol za sekanie Mikúš a Poprad si zahrá presilovku.

11:15
    Puk v obrannom pásme hostí a obe mužstvá striedajú.

12:25
    Luciani poslal puk až k brankárovi hostí a Nitra sa zatiaľ dobre bráni.

12:40
    Domáci v plnom počte.

12:47
    Zakázané uvoľnenie Poprad.

12:52
    Štumpfova ľahká strela končí v moci brankára hostí.

13:25
    Hra sa prelína zo strany na stranu. Najskôr Nitra v útoku, následne hostia vyrazili do rýchleho brejku a stratili puk a zase zaútočila Nitra a strelou Šilleho ohrozila brankára Corbeila.

14:51

15:21
    Lucianiho strela z ľavého kruhu končí v lapačke hosťujúceho brankára.

15:42

16:27
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrá aj Nitra pri vylúčení Štraucha za faul lakťom.

16:57
    Nitra dala gól!
    Nitra taktiež využíva presilovku. MATEJ PAULOVIČ prihral puk spoza bránky na ľavú stranu Krištofovi, ten ho posunul na modrú Mezeiovi, ktorý vystrelil z prvej a prvý menovaný hráč tečoval na radosť domácich divákov puk za brankára hostí. Asistencie: Branislav Mezei, Michal Krištof.

17:27
    Ofsajd Poprad.

18:01

18:25
    Štrauchovu strelu Hartzell vyráža do rohu klziska.

19:07
    Paulovič odviedol skvelú robotu, kedy zozadu vypichol puk vyvážajúcemu Königovi, nakorčuloval si pred bránku, kde bol pokrytý ďalším obrancom hostí a aj napriek tomu strelou po ľade opečiatkoval ľavú tyčku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme boli svedkami dvoch presilovkových gólov. Najskôr v 6. minúte poslal Poprad do vedenia Vandas. Za domácich vyrovnal v 17. minúte Paulovič.

Pomer striel po prvej tretine 20:10.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:54
    Dobre hrajúci Paulovič si prevzal puk na modrej, trúfol si na obrancu hostí, obhodil si ho pukom a vystrelil tesne vedľa pravej tyčky.

21:00
    Vhadzuje sa pred domácim brankárom.

21:35

22:21
    V súboji o puk v rohu klziska boli úspešnejší domáci hráči a začínajú útočnú akciu.

22:41

23:19
    Domáci prvý útok sa dostal viackrát v krátkom časovom slede do zakončenia. Brankár hostí je pozorný a podržal svoje mužstvo.

23:25
    Corbeil si pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušil.

23:44
    Nitra je dlhšie usadená v útočnom pásme. Puk šiel podobnom dráhou ako pri prvom domácom góle. Tentokrát strela letela z hokejky Milama a skončila v moci brankára hostí.

24:06
    Vhadzuje sa pred Hartzellom.

24:50
    Nitra v úniku 2 na 1. Šille sa ulakomil na strelu, ktorú brankár hostí pohotovo zneškodnil.

25:27
    Poprad odolal ďalšej akcii domácich. Paulovič zakončoval z medzikružia, dorážajúci Cope sa k puku už nedostal.

25:48
    Ofsajd Nitra.

26:33
    Hostia s pukom pri vlastnom brankárovi. Obe mužstvá striedajú počas hry.

27:42
    Hostia opäť nedôslední v obrannom pásme. Do zakončenia sa dostal Cope ale Corbeil svoje mužstvo podržal dobrým zákrokom.

28:05

28:10
    Scenár z prvej tretiny sa opakuje. Nitra mala optickú prevahu a hostia strelili z nenápadnej akcie gól po tom, čo sa puk po vyhranom buly dostal na modrú čiaru, odkiaľ letela strela na domáceho brankára a puk pred ním tečoval RADOMÍR HEIZER. Asistencie: Aleš Ježek, Ilia Davydov.

28:50
    Za brankárom hostí opäť zvoní tyčka.

29:25
    Pred Hartzellom Lichnanec tečuje puk. Domáci brankár tentokrát so šťastím puk zneškodnil.

30:01
    Hostia pri chuti s pukom v útočnom pásme.

30:15
    Obrane hostí unikol Anthony Luciani. V samostanom úniku zvolil strelu pomedzi betóny, ktorú Corbeil zneškodnil a podržal svoje mužsvo.

31:20
    Mezei s pukom za vlastnou bránkou a Nitra rozohráva útočnú akciu.

31:33
    Krištof unikol po ľavej strane, prihral na slabo pokrytého Copea. Jeho pokus preletel tesne ponad bránku.

32:18
    Domáci prvý útok teraz zovrel Poprad pred Corbeilom. Nebezpečne ale neúspešne zakončovali Paulovič a Krištof.

33:24
    Nitra bude hrať 2 minúty presilovku 5 na 3 pri vylúčení Bogoslovsklija a Abdula.

33:50
    Hostia puk odpalujú až k Hartzellovi.

34:11
    Mezeiov pukus končí v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

34:41
    Nitra hrá presilovku veľmi zle a hostia zase odstrelujú puk ďaleko od svojej bránky.

35:05
    Hra je prerušená a puk v moci brankára hostí.

35:23
    Poprad to už ustojí bez inkasovaného gólu. Puk v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

35:25
    Hostia v plnom počte.

35:34
    Cope minul odkrytú bránku hostí.

36:28
    Pupákov pokus od modrej vyráža brankár hostí na ochrannú sieť.

36:41
    Puk v hľadisku a vhadzuje sa v strednom pásme.

37:12
    Mlynaroviča zasiahol spoluhráč tvrdou strelou a ten s bolestivou grimasou odkorčuloval na striedačku.

38:01
    Poprad má šancu pri vylúčení Blackwatera streliť tretí gól.

38:45
    Nitra sa dobre bráni a posiela puk až k brankárovi hostí.

39:34
    Nitra opäť posiela puk von zo svojho obranného pásma.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:02

41:16
    Pomer striel v druhej tretine bol 20:5, celkovo 40:15.

41:56

42:05

42:29
    Puk na striedačke hostí a vhadzuje sa v strednom pásme.

42:42
    Nitra má šancu vyrovnať pri vylúčení Ježeka.

43:06
    Domáci strieľajú aj svoj druhý gól počas presilovky. Tentokrát si to pomedzi kruhy s pukom namieril Krištof, prihral ho na pravú stranu a MATT COPE strelou z prvej prekonal brankára hostí. Asistencie: Michal Krištof, Branislav Mezei.

43:40

44:01
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Na buly úspešnejšia Nitra.

45:03
    Popradský prvý útok sa dostal do zakončenia. Šancu hostí zastavil dobrý zákrok domáceho brankára.

45:34
    Davydovova tvrdá príklepová strela tesne minula domácu bránku.

46:43
    Ručkay stál v bránkovisku a rozhodca hru prerušil a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

47:03
    Ordzovenský poslal k ľadu zakončujúceho Ježeka a rozhodca ho poslal na trestnú lavicu.

47:50
    Krištof poslal puk až k brankárovi hostí.

48:14
    MICHAL VANDAS predviedol perfektnú individuálnu akciu, kedy sa zmocnil puku v obranom pásme a prešiel pomedzi hráčov hostí ako nôž maslom a vychutnal si aj brankára Hartzella a poslal Poprad do vedenia. Asistencie:Radomír Heizer.

49:11
    Poprad mohol streliť ďalší gól kedy unikla dvojica Svitana Mlynarovič a druhý menovaný netrafil strelou z prvej odkrytú bránku.

49:39
    Vhadzuje sa pred brankárom Hartzellom.

50:13
    Štumpfova strela švihom skončila v lapačke brankára hostí.

50:18
    Nitre sa necelých 10 minút pred koncom podarilo vyrovnať. Opäť jednoduchá akcia, ktorá začala vyhratým buly a následnom prihrávkou na modrú čiaru. Odtial poslal puk na brankára hostí Mezei. Corbeil puk iba vyrazil rovno na hokejku MATTA COPEA a ten nemal problém streliť svoj druhý gól v stretnutí.Asistencie: Branislav Mezei, Michal Krištof.

51:37
    Nitra pri chuti. Corbeil musel opäť zasahovať. Po prerušení menšia výmena názoru medzi Ježekom a Ručkayom, ktorý poslal Popradčana k ľadu. Pomer síl na ľade sa nemení.

53:13
    Milam s pukom za vlastnou bránkou. Obe mužstvá striedajú počas hry.

54:00

54:14
    Strela od modrej a Hartzell vyrazil puk iba k Paločkovi, s ktorého nedôraznom dorážkou si domáci brankár poradil a hru prerušil.

55:06
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí. Obe mužstvá majú už iba necelých 5 minút na strelenie víťazného gólu, inak sa bude v Nitre prvýkrát v tejto sezóne predlžovať.

56:23
    Hrá sa zo strany na stranu, avšak ani jedno mužstvo sa nedostáva do zakončenia a ohrozenia brankára.

56:48
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

57:49
    Nitra sa usadila v útočnom pásme. Dokázala si vypracovať iba jeden strelecký pokus z Kováčikovej hokejky. Brankár hostí si s jeho pokusom bez problémov poradil a hru prerušil.

57:56

58:42
    Nitra stále s pukom v útočnom pásme. Na strelenie rozhodujúceho gólu však majú domáci už málo času.

59:31
    Domáci boli nedôslední na obrannej modrej. Puk sa dostal na pravú stranu k osamotenému Lichnanecovi, ktorého strelu domáca obrana zblokovala na ochrannú sieť.

59:55
    Vhadzuje sa v strednom pásme a v Nnitre budeme zrejme svedkami predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po šesťdesiatich minútach sme v Nitre nespoznali víťaza a tak sa v Nitre bude predlžovať. V tretej tretine sme videli 3 góly. Najskôr v 44. minúte vyrovnal Cope. Hostí poslal v 49. minúte po peknej individuálnej akcii do vedenia Vandas. Radosť na domáce tribúny prišla v 51. minúte kedy vyrovnal Cope.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:28
    Akcia domácich 2 na 1. Paulovičova strela. Corbeil vyrazil do rohu. Puk tesne minul Krištofovu hokejku.

62:15
    Pri puku v útočnom pásme Poprad.

62:15
    Hostia stále s pukom v útočnom pásme. Už viackrát striedali. Domáci zatiaľ bez striedania.

63:03
    Pri puku stále hostia. Domáci už nemajú sily a iba sa bránia.

63:35
    Krištof sa zmocnil puku a umožnil svojim spoluhráčom prestriedať.

63:52
    Rais sa dostal do zakončenia po úniku z pravej strany a hra je po zákroku Corbeila prerušená.

64:30
    Pri puku a v nápore Nitra.

64:57
    Hostia unikli 2 na 1. V pozícii obrancu sa ocitol Kutálek a s pomocou Hartzella to ubránili a hra je prerušená.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení sme videli vyše trojminútový nápor Popradu, kedy domáca trojica Paulovič, Mezei a Krištof bola na ľade od úvodu predĺženia. Hostia zovierali Nitru v obrannom pásme a viackrát prestriedali. K streleckému ohrozeniu sa však Kamzíci nedostali. Na opačnej strane pohrozili Nitra pri zakončení Raisa.