Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | NY Rangers – Arizona 5:2 (kon.) | Boston – San Jose 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.) | Florida – Anaheim 8:3 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.)
Edmonton – Dallas 5:4 (kon.) | Vancouver – Washington 6:2 (kon.)
Vancouver Canucks
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Washington Capitals
Pátek 27.10.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Washington Capitals.

Washington Capitals odehrál devět zápasů s bilancí 2-2-1-4. Z posledních pěti zápasů ale vyhrál jen dva. Poradil si s New Jersey Devils 5:2 a v prodloužení s Detroitem Red Wings 4:3. Nestačil na Philadelphii Flyers 2:8, Toronto Maple Leafs 0:2 a Floridu Panthers 1:4.

Vancouver Canucks odehrál devět zápasů a má bilanci 5-0-1-3. Z posledních pěti zápasů čtyři vyhrál. Poradil si s Ottawou Senators 3:0, Buffalem Sabres 4:2, Detroitem Red Wings 4:1 a Minnesotou Wild 1:0. Nestačil na Boston Bruins 3:6. V tabulce Západní konference je tak na páté pozici.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Vanek, Burmistrov, Gagner – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Chorney, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Kuzněcov, Chiasson – T. Wilson, Stephenson, Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Walker, Beagle, Smith-Pelly..

00:01

00:50
    Domácí Brock Boeser se jako první hráč propracoval do střelecké pozice, jeho pokus ale nebyl přesný.

01:14
    Hostující celek se také propracoval do zakončení, Jay Beagle vystřelil od modré čáry, jeho pokus kryje Anders Nilsson.

01:27
    Devante Smith-Pelly to zkoušel z horní hranice pravého kruhu, puk ale končí v rohu kluziště.

02:00
    Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

02:33
    Lars Eller zakončoval rychlou akci spoluhráčů, jeho pokus kryje brankář. Následně se do zakončení dostal Vrána, ale branku minul.

02:53
    Canucks se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:16
    Od modré to zkoušel Christopher Tanev. Tento obránce ale bránu netrefil.

03:29
    Podobně nepřesný ale z výrazně lepší pozice byl Brandon Sutter.

04:26
    Chandler Stephenson mohl přihrávat, ale rozhodl se z mezikruží vypálit. Jeho pokus nebyl přesný. Mimochodem, tento hráč dnes debutuje.

05:13
    Hra je přerušena, Capitals se dostali do postavení mimo hru.

05:44
    Alexandr Burmistrov se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus snadno zastavil hostující brankář Braden Holtby.

05:59
    Domácí celek se dostal pod tlak, a tak vyhodil kotouč přes všechny čáry. Icing.

06:46
    Po pěkné individuální akci se do zakončení dostal Dmitrij Orlov. Jeho rána ale končí nad brankou.

07:04
    Braden Holtby musel zasahovat po střele od modré čáry, jeho pozornost vyzkoušel Markus Granlund.

07:39
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Christian Djoos – 2 min., hákování).

08:10
    Domácí celek se nemůže probojovat do útočného pásma, obrana Capitals hraje velmi dobře.

08:41
    Sam Gagner pěkně vypálil z první, jeho pokus ale zneškodnil brankář.

09:06
    Henrik Sedin vypálil, jeho ránu obětavě zablokoval Brooks Orpik.

09:39

09:45
    Přesilovka se domácímu týmu vůbec nepodařila. Vancouver se do výraznější šance neprobojoval.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, stále platí bezbrankový stav.

10:14
    Alex Chiasson vybojoval kotouč ve vlastní třetině, a pak se pokoušel rychle vytvořit útočnou akci.

10:47
    Brandon Sutter se pokoušel natlačit kotouč ze strany do branky, ale nepodařilo se mu to.

11:13
    Christian Djoos se propracoval do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný obráncem.

11:15
    Následně vypálil Derrick Pouliot, a tak musel Braden Holtby zasahovat. Jeho tvrdou ránu kryje. Komerční přestávka.

11:20
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál. Domácí celek se usadil v útočném pásmu.

11:46
    Derek Dorsett dobře zakončoval z mezikruží, jeho pokus ale kryje gólman Capitals.

12:14
    Tom Wilson dobře vypálil, jeho ránu zblokoval do ochranné sítě Bo Horvat. Vhazovat se tak bude před brankou Vancouveru. Hostující Dmitrij Orlov vybojoval puk. Následně vypálil Taylor Chorney od modré a jeho pokus byl nepřesný.

12:38
    Zajímavě to myslel Lars Eller, jenže jeho rána bez výraznější přípravy postrádala přesnost.

12:53
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Alexandr Burmistrov vypálil, jeho pokus vyrazil brankář před sebe, a pak baseballovým způsobem poslal puk do brány THOMAS VANEK. Asistence: Sam Gagner a Alexandr Burmistrov.
    12:53 Thomas VANEK - 1:0

13:18
    Ben Hutton výborně vystřelil, jeho rána byla zablokovaná.

13:38
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jevgenij Kuzněcov – 2 min., podražení).

14:21
    Domácí celek sice hraje přesilovku, ale do výraznější šance se Vancouver nemůže dostat.

14:26
    Ben Hutton od modré čáry zkoušel pozornost brankáře soupeře.

15:03
    Gól v přesilové hře a domácí celek vede o dva góly. Sven Bärtschi výbornou zadovkou našel zcela volného BO HORVATA, který zametl kotouč do odkryté brány. Krásná přihrávka. Asistence: Sven Bärtschi a Brock Boeser.
    15:03 Bo HORVAT - 2:0

15:50
    Washington se pokouší co nejrychleji odpovědět na dva domácí přesné zásahy, ale zatím marně.

16:08
    Domácí celek nyní špatně rozehrál, a tak je z toho zakázané uvolnění.

16:18
    Od modré čáry zkoušel třetí domácí trefu přidat Daniel Sedin, ale jeho pokus neměl gólové parametry.

16:48
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, více ze hry mají domácí.

17:08
    Lars Eller dobře vypálil, jeho pokus bek odrazil mimo hrací plochu. Následovat bude komerční přestávka, a pak buly před domácí bránou.

17:36
    Hostující brankář musel zasahovat po střele Brocka Boesera.

17:54
    Znovu došlo k souboji těchto hráčů a opět se radoval maskovaný muž.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, Vancouver hraje aktivněji.

18:32
    Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušena. Následuje potyčka před střídačkami.

18:43
    Domácí celek dává třetí branku. Z předbrankového prostoru kotouč za brankovou čáru dostal po nepřehledné situaci MARKUS GRANLUND. Asistence: Derek Dorsett.
    18:43 Markus GRANLUND - 3:0

19:13
    Anders Nilsson musel zasahovat po střele hostujícího hráče.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vede domácí celek díky aktivní hře 3:0. Hostující celek se nemůže do výraznější šance dostat, defenziva Canucks hraje výborně. Vancouver má střeleckou převahu 15:4.

20:01

20:25
    Zápas pokračuje druhou třetinou, do které vstupuje domácí celek s vedením 3:0.

20:59
    John Carlson jako obránce výborně vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář.

21:33
    Washington vstoupil do druhé části výborně, další střela na branku. Tom Wilson vedl rychlou akci svého týmu a vypálil. Anders Nilsson byl pozorný.

21:39
    Od modré čáry to zkoušel Christian Djoos. Jeho projektil postrádal přesnost a důraz.

22:26
    Hostující celek špatně prošel do útočného pásma, píská se postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

22:59
    Lars Eller se probojoval do střelecké pozice, s jeho pokusem neměl gólman mnoho práce.

23:13
    Lars Eller byl před brankou zcela volný, ale kotouč se k němu nedostal.

23:25
    Elitní domácí formace se rychle dostala do útočného pásma a střelu Henrika Sedina kryje Braden Holtby.

23:44
    Hosté se nemohou přes výborně hrající domácí obranu probojovat do šancí.

24:18
    Erik Gudbranson měl hned dvě šance. Z předbrankového prostoru ale netrefil ani jednou puk ideálně.

24:38
    John Carlson od modré minul bránu, mířidla neseřídil přesně.

25:10
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho vyložených šancí k vidění není.

25:55
    Od modré čáry to zkoušel Madison Bowey. Tento obránce ale minul bránu.

26:00
    Thomas Vanek se z ničeho nic dostal do vyložené šance. Mířil sám na branku, jenže nedokázal překonat brankáře soupeře.

26:52
    Hostující celek diktuje tempo hry, nyní vypálil T. J. Oshie, jehož střelecký pokus se odrazil od tyče zpět do hry.

27:09
    Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

27:45
    Po zakázaném uvolnění Capitals se vhazuje v útočném pásmu domácího týmu. Hosté ale vyhráli buly, a tak se směr hry otáčí.

28:16
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Taylor Chorney – 2 min., podražení).

28:30
    Michael Del Zotto dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář Braden Holtby. Následně neuspěl ani Daniel Sedin.

28:57
    Henrik Sedin znovu vypálil, jeho pokus obránce tečoval mimo hrací plochu.

29:41
    Domácí celek navyšuje své vedení. Střelu Derricka Pouliota jemně před brankou tečoval SVEN BÄRTSCHI a puk doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Derrick Pouliot a Brock Boeser.
    29:41 Sven BÄRTSCHI - 4:0

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek vede 4:0 a má více ze hry.

30:43
    Devante Smith-Pelly výborně vypálil, jeho pokus se štěstím dokázal vyrazit Anders Nilsson.

31:16
    Devante Smith-Pelly se probojoval do další vyložené střelecké pozice, jeho pokus se odrazil od tyče mimo, a pak hráč vyhodil bránu ze svého postavení.

31:16
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sam Gagner – 2 min., krosček).

31:51
    Alex Chiasson se propracoval ke střele, kterou brankář snadno zastavil. Následně domácí vyhazují přes všechny čáry.

32:25
    Hostující celek sice má kotouč v útočném pásmu, ale k zakončení se nemůže dostat.

33:02
    Při vlastním oslabení vypálil Bo Horvat. Domácí obránce branku ale netrefil.

33:30
    Hra je přerušena, vhazovat se bude po ofsajdu Canucks ve středním pásmu.

33:44
    Domácí hokejisté hrají velmi dobře, vedou 4:0 a podávají taktický výkon.

34:09
    Alex Biega se střetl s Jayem Beaglem. Oba pokračují ve hře, ale jsou poněkud otřesení.

34:40
    Mnoho vyložených šancí k vidění momentálně není.

35:00
    Domácí celek dává další gól. Krásně DEREK DORSETT obkroužil branku a překonal gólmana střelou mezi brusli a tyčku, nekoncentrovanost Holtbyho. Asistence: Brandon Sutter a Christopher Tanev.
    35:00 Derek DORSETT - 5:0

35:00
    Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Braden Holtby, přichází Philipp Grubauer.

35:17
    Washington právě vstřelil branku!
    Hostující celek se také prosazuje, je sníženo. Po nepřehledné situaci před domácí bránou poslal kotouč mezi tři tyče zcela volný JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.
    35:17 Jevgenij KUZNĚCOV - 5:1

36:00
    Sledujeme rychlý hokej, Capitals se pokouší bleskově přidat další gól, ale nyní je už domácí obrana hodně pozorná. Pokud od modré zablokoval Derek Dorsett.

36:48
    Po delší době vidíme střelu, vypálil z kruhu Chandler Stephenson. Prostor vymezený třemi tyčemi ale netrefil.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:01
    Od modré vypálil Christian Djoos, jehož pokus snadno kryje domácí maskovaný muž.

37:44
    Brandon Sutter vedl domácí útočný výpad, ale do zakončení se nedostal.

38:02
    Elegantně kotouč před bránou tečoval Bo Horvat, jeho ránu kryje Philipp Grubauer.

38:27
    Washington se probojoval do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. V poklidném tempu se třetina dohrává.

39:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry ve druhé třetině. Vhazovat se bude před brankou Vancouveru.

39:08
    Elitní formace domácích se pokoušela něco vymyslet před brankou soupeře, ale vypálit nedokázala.

39:27
    Nyní se do útoku dostali hosté, ale ani Capitals nedokázali vystřelit.

39:48
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Washingtonu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Domácí celek je výrazně střelecky aktivnější, na střely vede 23:12, na góly 5:1. Po páté inkasované brance se hosté rozhodli pro změnu brankáře, nyní chytá Philipp Grubauer.

40:01

40:36
    Do dobré střelecké pozice se dostal hostující John Carlson. Jeho ránu zastavila až branková konstrukce. Velká šance pro Washington.

41:00
    Domácí celek se také dostal do zakončení, Michael Del Zotto od modré čáry nepřekonal brankáře.

41:53
    Sam Gagner minul bránu z mezikruží, z rychlé protiakce vypálil Tom Wilson. Jeho ránu kryje Anders Nilsson.

42:10
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Jakub Vrána, ale beton brankáře nedokázal nadstřelit.

42:32
    Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže probojovat do výraznějších šancí.

43:00
    Domácí celek je střelecky aktivnější, vede 25:16.

43:17
    Ben Hutton nedokázal kotouč dostat do útočného pásma, hostující celek jej nepustil přes modrou čáru.

43:42
    Hra je přerušena, puk má Philipp Grubauer v rukavici, bude se vhazovat.

44:38
    Práce pro domácího brankáře. Aktivně hrající Jevgenij Kuzněcov vypálil a jeho bekhendový pokus kryje brankář Anders Nilsson.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:18
    Hosté diktují tempo hry, domácí se musí bránit. Dobře vypálil Tom Wilson a domácí brankář musel být pozorný.

46:06
    Michael Del Zotto z kruhu trefil jen soupeřovu hůl, od které se puk odrazil mimo hrací plochu. Komerční přestávka.

46:43
    Devante Smith-Pelly mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, jeho pokus zablokoval dobře postavený Erik Gudbranson.

47:13
    Nyní se domácí celek dostal do útočného pásma, pokoušel se něco vymyslet, ale před brankou soupeře dlouho nebyl.

47:43
    Na ledě je elitní formace Washingtonu, což pro domácí obranu znamená velké nebezpečí.

48:22
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 5 min., bitka + 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování + 2 min., Vyprovokování bitky).

48:22
    Čtyřminutovou přesilovku hrají domácí.

48:53
    Sven Bärtschi dobře vypálil, jeho pokus kryje gólman Philipp Grubauer.

49:15
    Michael Del Zotto vypálil z první bez přípravy, jeho rána byla zablokovaná, brankář zasahovat nemusel.

49:31
    Daniel Sedin z předbrankového prostoru minul.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:29
    V přesilovce se dokázal domácí celek prosadit. Bo Horvat přenechal puk SVENU BÄRTSCHIMU, který celkem snadno položil brankáře, a pak zakončil mimo jeho dosah. Pěkná akce. Asistence: Bo Horvat a Brock Boeser.
    50:29 Sven BÄRTSCHI - 6:1

51:25
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sam Gagner – 2 min., podražení).

51:48
    V přesilovce se do zakončení dostal Alexandr Ovečkin. Jeho ránu kryje snadno brankář.

51:56
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., nedovolené bránění).

52:00
    Minutu a půl se bude hrát čtyři na čtyři, a pak uvidíme zkrácenou přesilovku domácích.

52:45
    Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do střeleckých pozic, mnoho šancí k vidění není.

53:15
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

53:25

53:40
    Anders Nilsson kryje kotouč, hra je přerušena.

53:50
    Vancouver míří za výhrou, hosté jen těžko rozdýchávají tak vysokou porážku.

54:20
    Daniel Sedin se pokoušel probojovat do zakončení, ale neuspěl. Následně vypálil Nathan Walker. Jeho pokus končí v ochranné síti.

54:38
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alex Biega – 2 min., držení protihráče).

54:56
    Z kruhu dobře vypálil Jevgenij Kuzněcov. Jeho rána ale končí mimo branku. Anders Nilsson ani zasahovat nemusel.

55:34
    Další střelecký pokus Capitals. Z druhé strany útočného pásma vypálil John Carlson, ale brankáře Vancouveru nepřekonal.

56:00
    Jevgenij Kuzněcov opět vypálil, ale ani tentokrát nedokázal prostřelit brankáře Canucks.

56:39
    Z mezikruží to zkoušel Lars Eller, minul.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Dmitrij Orlov vypálil a Michael Del Zotto blokuje jeho pokus.

57:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy mezi střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:52
    Premiérový gól v NHL dává CHANDLER STEPHENSON. Vybruslil si před branku a kotouč poslal k tyče. Puk propadl domácímu brankáři mezi tyčí a tělem. Šťastná branka. Asistence: Jay Beagle a Madison Bowey.
    57:52 Chandler STEPHENSON - 6:2

58:26
    Alex Biega se propracoval do zakončení, jeho ránu kryje Philipp Grubauer.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává, o výhře domácích je jasno.

Díky výborně zvládnuté první třetině vyhrává domácí Vancouver tento zápas 6:2. Hostující celek hrál špatně a domácí obránci soupeři hru pořádně znepříjemnili. Alexandr Ovečkin ve své kůži rozhodně nebyl a zejména ve třetí třetině byl hodně podrážděný.

1. Sven Bärtschi (VAN) 2+1
    2. Bo Horvat (VAN) 1+1
    3. Brock Boeser (VAN) 0+3

Československá stopa v utkání:
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:23 (06:49:22)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Vanek (Gagner, Burmistrov), 16. Horvat (Bärtschi, Boeser), 19. M. Granlund (Dorsett), 30. Bärtschi (D. Pouliot, Boeser), 35. Dorsett (B. Sutter, Ch. Tanev), 51. Bärtschi (Horvat, Boeser) – 36. Kuzněcov (Ovečkin, Carlson), 58. Stephenson (Beagle, Bowey)

Washington Capitals: Holtby (35. Grubauer) – Orlov, Chorney, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Kuzněcov, Chiasson – T. Wilson, Stephenson, Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Walker, Beagle, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Jackson, Hebert – Cameron, Murchison

Diváci: 18 293