Pardubice – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 1:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 4:3 (kon.)
Jihlava – Chomutov 4:3 (3:1 po s.n.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 27.10.2017, 17:20 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 17. kolo

Čtyřicet minut před šestou odstartuje v Pardubicích před čočkami televizních kamer zápas v rámci sedmnáctého kola Tipsport extraligy mezi Dynamem Pardubice a Mladou Boleslaví.

Středočechům se proti Dynamu dlouhodobě daří a určitě patří mezi jejich oblíbené soupeře. Nejen, že je to do Pardubic kousek, ale ještě k tomu už jsou to skoro dva roky, co Dynamo naposledy Mladou Boleslav dokázalo porazit. Bylo tomu tak 26.1.2016, od té doby úřaduje bruslařský klub.

V tabulce oba týmy dělí pět příček. Boleslavští sídlí na sedmém místě a na kontě mají 23 bodů, Dynamo je dvanácté a bodů má 17. Na desáté místo svěřenci Miloše Holaně ztrácí pět bodů.

Oba soupeři ve svých posledních utkáních stáli na straně poražených. Dynamo sahalo na body v Chomutově, když o naději přišlo až minutu a jednapadesát vteřin před koncem díky druhému gólu z hole Michala Vondrky a prohrálo 2:3. Mladá Boleslav zase doma hostila Kometu Brno, které podlehla 0:2.

Miloš Holaň před utkáním

„Od úterka se věnujeme přípravě na utkání s Mladou Boleslaví, trénujeme herní systém a přesilové hry, které nám nejdou tak, jak bychom si představovali. Mladá Boleslav má bruslivé mužstvo, ve svých řadách má řadu brejkových hráčů. To je její největší síla a dále, že v předbrankovém prostoru má vysoké hráče jako například Tomáš Urban. Oni dokáží být velmi nebezpeční, spoustu branek vstřelili právě z tohoto prostoru. Musíme jej čistit a dávat si pozor na rychlé protiútoky.“

Kuk! ???? #CCMgoalie #CCMPremier #MadeOfHockey #CCMhockey . (???? Jan Pavlíček)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – J. Říha, Knot, Eminger, Stříteský, Kotvan, Hanzlík, Němeček – Lenc, P. Kousal, Klepiš – Urban, Orsava, Pacovský – Pabiška, P. Holík, Žejdl – T. Knotek, Martin Procházka, P. Musil.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Flegl, Polonyi.

00:01

00:23
    Ján Sýkora se hned v úvodu dostal před Maxwella, ale ten jeho pokus vyrazil betonem.

01:27
    V útočném pásmu teď sídlí Mladá Boleslav.

01:42
    Domácí ale dostali kotouč ven ze třetiny a Středočeši začínají od vlastní branky.

02:27
    Patrik Poulíček zavezl kotouč do útočné třetiny a šikovně si vyměnil pozici s Rhettem Hollandem. Ten z úhlu zkusil překvapit Maxwella, ale boleslavský gólman kotouč vytěsnil.

03:20
    Vladislav Bojko se v útočném pásmu krásnou kličkou zbavil obránce a nebezpečně mířil mezi brankářovy betony, ale neúspěšně!

03:45
    Rolinek nabil Jánu Sýkorovi, ten z první netrefil branku.

04:55
    Boleslavi se zatím nedaří dostat se do souvislejšího tlaku, ale na druhou stranu nijak zvlášť nehrozí ani Dynamo.

05:25
    Zakázané uvolnění domácích.

05:42
    David Němeček posílal kotouč na branku od modré čáry a před Kloučkem se jej ještě snažil tečovat Radan Lenc, ale branku neohrozil.

07:10
    David Tomášek se sice proháčkoval až do útočného pásma, ale o kotouč přišel prakticky hned za modrou čarou.

07:55
    Veliká šance Mladé Boleslavi! Od modré pálil Ronald Knot a před Kloučkem nadvakrát dorážel kotouč Pavel Musil. Chybělo málo, aby puk zvedl přes beton domácího brankáře!

08:40
    Marek Trončinský naprosto zbytečně oslabuje svůj tým a Boleslav si zahraje první přesilovku. Domácí obránce inkasuje dvě minuty za zdržování hry – sevření puku.

09:43
    Dynamu se oslabení zatím daří. Již několikrát se mu podařilo vyhodit kotouč a Boleslav se těžko dostává do třetiny.

10:29
    Říhova střela od modré minula branku.

10:40

11:03
    Radan Lenc to zkoušel z poměrně velikého úhlu, ale Klouček kryje a přerušuje hru.

11:39
    Rostislav Marosz se rozhodl střílet z mezikruží, ale jeho pokus vůbec netrefil branku.

12:29
    Perret přiťukl kotouč rozjetému Treillovi, Maxwell jeho pokus z první vyrazil.

13:21
    V další útočné akci domácí hráče zastavuje ofsajd.

14:34
    Pavel Musil byl úplně sám před Kloučkem, ale byl faulován a nezakončil ideálně!

14:34
    Ján Sýkora dostává dvě minuty za hákování.

14:59
    Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

15:22
    Oldřich Kotvan nahazoval Kloučkovým směrem kotouč od modré čáry, ale rozvlnil pouze ochrannou síť.

15:44
    Domácí znovu dostávají kotouč ven ze třetiny.

16:34

18:42
    Jan Starý už měl ve středním pásmu našlápnuto do útoku, ale těsně před startem přišel o kotouč.

19:22
    V závěru třetiny Boleslav dobře brání střední pásmo a Dynamo to má směrem dopředu hodně těžké.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina končí, stav je stejný jako na začátku utkání, tedy 0:0. V úvodu se krásnou kličkou v útočném pásmu hezky uvolnil Vladislav Bojko a nebezpečně pálil na Maxwella. Na druhé straně mohl zase skórovat Pavel Musil, jenž nadvakrát nedokázal zvednout kotouč přes Kloučkův beton. Druhá třetina začne zhruba v 18:10.

20:01

20:15
    Wishart pálil od modré, ale pouze rozezvučel mantinel za Maxwellem.

21:28
    Tomášek se prokličkoval až do útočného pásma a ještě zkoušel najít lépe postaveného Jána Sýkoru, jeho střela ale Maxwellovi moc starostí nepřidělala.

22:35
    Rozhodčí píská ofsajd Mladé Boleslavi.

23:29
    Vondráček napálil volný kotouč na modré čáře, ale trefil pouze před sebou ležícího obránce Středočechů, který se ještě nestačil zvednout po blokování předchozího pokusu Dynama.

24:20
    Tomáš Rolinek s Rostislavem Maroszem se z ničeho nic objevili v přečíslení dva na jednoho! Pardubický kapitán se snažil přihrávat do druhé vlny, ale Marosz se k zakončení nedostal.

25:00
    Na druhé straně Klouček vůbec netušil, jak zastavil útočnou akci Mladé Boleslavi! Lukáš Žejdl přímo před ním nebezpečně tečoval přihrávku od mantinelu a už se chtěl radovat, ale kotouč skončil někde ve výstroji pardubického brankáře.

26:50
    Ronald Knot napřáhl na modré čáře, ale Klouček měl dobrý výhled a bez problémů chytil kotouč.

28:03
    Cardwell vybojoval kotouč na hranici útočného pásma domácích a zkusil střílet přes obránce, netrefil ale branku.

28:27
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Vše ale o pár chvil později napravil JORDANN PERRET, když se po Tomáškově přihrávce dostal před Maxwella a trochu se štěstím jej překonal bekhendovým pokusem! Boleslavskému brankáři kotouč propadl mezi tělem a rukou. Asistence: David Tomášek.
    28:27 Jordann PERRET - 1:0

29:46
    Boleslav by ráda odpověděla co nejrychleji a okamžitě po vhazování se nastěhovala do útočného pásma.

30:11
    Východočechům se daří dostat kotouč až za Maxwella.

31:15
    Klouček schovává do lapačky nahození ze středního pásma.

32:20
    Lukáš Pabiška zkoušel střílet z otočky, ale Klouček jeho pokus vyrazil.

33:20
    Lenc chtěl střílet od mantinelu, ale na poslední chvíli mu cestu svou holí zkřížil Ty Wishart.

34:01
    Po přihrávce od Bojka se v zajímavé příležitosti objevil Antonín Dušek. Jeho tvrdou střelu z mezikruží Maxwell vyrazil.

35:46
    Dynamo vytvořilo slušný závar v útočném pásmu! Maxwell jen tak tak zpacifikoval z výšky padající kotouč a několik dorážek!

35:57
    V závěru druhé třetiny si domácí vyzkouší přesilovou hru. Oldřich Kotvan usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

36:33
    Boleslav dokázala vytlačit kotouč ven ze třetiny a Dynamo začíná od vlastní branky.

37:00
    Hned několik hráčů Dynama se znovu pokoušelo překonat dezorientovaného Maxwella po závaru před brankou, ale boleslavský gólman nakonec našel kotouč ve výstroji a hra je přerušena.

37:19
    Družina Miloše Holaně trénovala v týdnu přesilovky, a to se vyplatilo! JÁN SÝKORA se prosadil krásným příklepem k pravé tyči po Maroszově přihrávce od mantinelu! Asistence: Rostislav Marosz a Jacob Cardwell.
    37:19 Ján SÝKORA - 2:0

38:19
    Matěj Beran obětavým skokem do střely zablokoval mladoboleslavský pokus od modré čáry.

39:17
    Středočeši zkoušeli založit útok dlouhou přihrávkou přes půl hřiště, ale kotouč dostihli obránci Dynama a nic z toho nebylo.

39:49
    Na samém konci třetiny tu máme ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za podražení inkasuje Tomáš Vondráček a Mladá Boleslav bude hrát přesilovku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ke svému konci došla i druhá třetina. Skóre už se trochu zahýbalo a aktuálně v Pardubicích platí stav 2:0 pro domácí. Gólový účet zápasu otevřel ve 29. minutě Jordann Perret, jenž bekhendovou střelou překvapil Maxwella, kterému kotouč propadl pod rukou. Druhý gól vstřelil v přesilovce z první po Maroszově přesné přihrávce mezi dvěma obránci Ján Sýkora. Třetí třetinu zahájí Mladá Boleslav přesilovkou zhruba v 19:02.

40:01

40:19
    V oslabení tvrdě od mantinelu vypálil Jacob Cardwell, ale Maxwell jeho pokus vyrazil.

40:42
    Mladá Boleslav se při pokusu o založení útoku dostala do zakázaného uvolnění.

41:17
    Pavel Musil to zkoušel z levého kruhu pro vhazování, ale Klouček na jeho pokus zareagoval včas a přerušil hru.

41:49

41:59
    Tomáš Vondráček vystartoval z trestné lavice směrem na Maxwella a hledal ve druhé vlně najíždějícího Jana Starého, ten se ale po puku natahoval marně!

43:11
    Domácí kapitán Tomáš Rolinek se prodral až před Maxwella a i přesto, že byl tísněn obráncem dokázal zakončit. Hostující brankář si ale situaci pohlídal.

44:08
    Dva proti jednomu vyrazili i hosté! Pavel Musil ale taktéž nedokázal zpracovat přihrávku do druhé vlny!

44:08
    Dynamo navíc při této příležitosti hostů faulovalo a dvě minuty za vysokou hůl dostává Petr Čáslava.

44:40
    Poulíček se v oslabení prokousal až do útočného pásma, jeho střela z mezikruží ale netrefila branku.

45:24
    Čáslavův trest je za polovinou a Boleslav se zatím vůbec k ničemu nedostala, Dynamo brání skvěle.

46:08

47:09
    Přesilovku si tentokrát zahraje domácí Dynamo. Dvě minuty za podražení dostává Dominik Pacovský.

47:39
    Domácí dnes hrají přesilovky opravdu aktivně. V krátkém časovém sledu letěly na Maxwella hned čtyři střely od modré, mladoboleslavský gólman ale všechny pokryl.

48:12
    Až po minutě se hostům podařilo vyhodit puk za Kloučkovu branku.

49:01
    Beran se natahoval po přihrávce, ale kotouč prošel až k Maxwellovi, který bez váhání vyhodil kotouč až na druhou stranu hřiště.

49:09

49:37
    Lukáš Žejdl zkusil překvapit Kloučka svižnou střelou z mezikruží, ale domácí brankář byl pozorný.

49:48
    Přihrávku mezi dva hráče dostal Ján Sýkora a už startoval k samostatnému úniku, ale o puk ho stihl připravit bránící hráč!

50:34
    Beran s Perretem předvedli v útočném pásmu hezkou kombinaci, ale druhý jmenovaný Maxwella střelou z úhlu nepřekonal.
    51:28 Matěj BERAN - 3:0

51:28
    O chvíli později se ale MATĚJ BERAN už radovat může! Patrik Poulíček dostal kotouč do útočného pásma a posílal přihrávku do druhé vlnu Janovi Starému, ten ale na kotouč nedosáhl tak, aby mohl zakončit. Přesto ale dokázal zpracovat a zadovkou vybídl právě Berana, který puk nakonec procpal do sítě! Asistence: Jan Starý a Patrik Poulíček.

53:01
    Domácí vystřídali a zahajují další útok od vlastní branky.

54:13
    Patrik Poulíček znovu u kotouče pálil přes obránce, Maxwell ale na jeho pokus zareagoval včas.

55:02
    František Hrdinka se v boleslavském útočném pásmu dostal k odraženému kotouči a napálil jej z první. Vůbec ale netrefil branku.

55:57
    Marek Trončinský zablokoval další střelu hostů od modré a pomohl dostat kotouč ven z obranného pásma Dynama.

56:56
    Dynamo začíná velmi urputně bránit svůj výsledek.

57:32
    Patrik Poulíček se natlačil před Maxwella a ihned jej začal umravňovat obránce David Němeček. Poněkud to ale přehnal a po zásluze dostává dvě minuty za hrubost.

58:00
    Boleslavští ale zatím Dynamo do útoku nepouští.

58:45
    Dynamo už krouží v útočném pásmu, Tomášek tečoval nepřesně.

59:19
    Přesilovka domácím příliš nevychází, ale Pardubice se už nikam příliš neženou.

59:32

59:42
    Osmnáct vteřin před koncem utkání tu máme ještě jeden trest pro Mladou Boleslav. Lukáš Pabiška dostává dvě minuty za vysokou hůl.

Už se ale nic nestalo a Dynamo si dokráčelo pro vítězství 3:0. Do poslední třetiny Mladá Boleslav vstupovala přesilovou hrou, ale nedokázala ji využít. Dynamo naopak přistoupilo ke své hře velmi zodpovědně a na 3:0 zvýšil ve dvaapadesáté minutě po hezké souhře čtvrté formace Matěj Beran. Druhou extraligovou nulu si po zodpovědném výkonu vysloužil Milan Klouček. Z Pardubic Vám pěkný víkend přeje Marek Votke.

Nejlepší hráči: Milan Klouček – Brandon Maxwell. (19:42:09)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 29. Perret (Tomášek), 38. J. Sýkora (Marosz, Cardwell), 52. Beran (Starý, Poulíček)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut.
    BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Němeček, Knot, Kotvan, Eminger, Hrdinka, J. Říha – Klepiš, P. Holík, Martin Procházka – Urban, Žejdl, Orsava – Pabiška, P. Musil, Pacovský – P. Kousal, T. Knotek, Lenc.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Flegl, Polonyi

Diváci: 6 394