Lipt. Mikuláš – Nitra 1:2 (kon.) | Košice – Trenčín 5:1 (kon.) | Detva – Poprad 7:3 (kon.)
Nové Zámky – Žilina 0:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 3:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
MsHK Žilina
sk Pátek 27.10.2017, 18:30 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá HC Mikron Nové Zámky a MsHK Žilina. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:30!

Naša najvyššia hokejová súťaž Tipsport Liga pokračuje ďalšími zápasmi. V tomto prenose zavítame do Nových Zámkov, kde domáce mužstvo bude hostiť Žilinu. Pre oba tímy to bude ich 17. zápas v tejto sezóne.

HC Mikron Nové Zámky:
    Domáci hokejisti nezačali sezónu najlepšie, ale postupne sa začínajú zlepšovať a stúpať tak aj v tabuľke vyššie. Momentálne majú na svojom konte 22 bodov, ktoré im boli udelené za 6 výhier a 2 výhry po predĺžení, v 8 zápasoch vyšili domáci naprázdno. Nové Zámky donedávna ťahali sériu 4 víťazstiev v rade, ale v poslednom zápase ich zastavila Banská Bystrica, ktorá ich zdolala na svojom štadióne pomerom 8:3.

MsHK Žilina:
    Aj hostia nezačali sezónu úspešne, ale stále sa výsledkovo trápia. Nádej na zlepšenie priniesli výhry nad Nitrou a Banskou Bystricou, avšak potom prišla vysoká prehra v Trenčíne a aj domáce prehra o jeden gól s Košicami. Ešte pred týmto zápasom odohrala vo štvrtok Žilina zápas s Orange 20 a na domácom ľade napokon zvíťazila 4:1! Uvidíme, ako hostia zvládnu za dva dni odohrať dva zápasy. Hostia sa momentálne nachádzajú na 8. mieste s 20 bodmi.

Posledný vzájomný zápas:
    Ten zvládla lepšie Žilina, keď porazila Nové Zámky na svojom štadióne výsledkom 3:1!

Favorit:
    Tabuľkové postavenie do tejto úlohe stavia domáce mužstvo, pre oba tímy je to však vzhľadom na boj o play-off dôležité stretnutie. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Z pozície komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Kováč (Romančík) – Plášil, Jass M., Saija, Prapavessis, Hruška, Novák, Jass K., Šimek – Raenko, Špirko, Škoda – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, Monya – Fábry, Dubinin, Varga

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Juraško, Hatala, Chaloupka, Harant, Roman, Mendrej, Dolinajec – Handlovský, Klimenta, Kuchkin – Švihálek, Martindale, Jurík – Konečný, Švec, Stupka – Váňa, Ondruš, Rogoň

Rozhodca: Vladimír Baluška, Daniel Konc st. – Michal Orolin, Šimon Synek – Milan Vrančík

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Príjemné piatočný večer prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku stretnutia Tipsport Ligy medzi mužstvami HC Mikron Nové Zámky a MsHK Žilina už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Na štadióne v Nových Zámkoch je už všetko na toto zaujímave stretnutie pripravené, čaká sa len na príchod oboch mužstiev a rozhodcov tohto stretnutia, ktorými budú páni Vladimír Baluška, Daniel Konc st. – Michal Orolin, Šimon Synek – Milan Vrančík. Pri sledovaní tohto online textového prenosu Vám prajem príjemný športový zážitok, z pozície komentátora ho sprostredkuje Miroslav Revaj.

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, zápas sa tak už čoskoro začne!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:05
    Prvá tretina tohto zápasu sa naplno rozbehla, buly vyhrala Žilina.

00:30
    Domáci hokejisti prenikli do útočného pásma, z ľavej strany nahodili puk na bránku hostí, ale Tomek ho vyrazil do rohu klziska.

01:15
    Prapavessis nahadzoval ďalší puk pred bránku hostí, Tomek v tomto prípade hru prerušuje.

01:45
    Napokon sa v obrannom pásme Žiliny vhadzovala dvakrát, Tomek si pripísal ďalší úspešný zákrok a pri puku sú už hostia, ktorí sa snažia preniknúť na útočného pásma.

02:05
    Domáci sa dostali do rýchleho brejku, ale po nepresnej prihrávke končí puk za bránkou ŽIliny a tak oba tímy odchádzajú striedať.

02:48
    K puku sa dostal domáci Fábry, prihrával pred bránku hostí, ale Dubinin už nedokázal Tomeka prekonať. Nové Zámky sú tak v úvode veľmi aktívne.

02:54
    Ďalšie vhadzovanie v obrannom pásme Žiliny. Hostia sa teraz previnili zakázaným uvoľnením. Domáci sú tak naďalej aktívny, ale zatiaľ len nahadzujú puky na Tomeka.

03:15
    Teraz už Tomek vyťahoval ťažší zákrok, ale so strelou Zbořila z ľavej strany si poradil a brankár Žiliny hru prerušuje.

03:45
    A opäť sú domáci v útočnom pásme, Tomek musel prikryť ďalší puk. Nuž, zatiaľ sa Žilina poriadne do pásma nedostala a v úvode prvej tretiny čelí tlaku svojho súpera.

04:20
    Na malú chvíľu sa hostia dostali do útočného pásma, ale Handlovský puk stráca a dopredu sa už opäť dostávajú domáci hokejisti.

05:23
    Tomek si pripisuje ďalší úspešný zákrok, so strelou domáceho Vargu však problémy mať nemohol. Domáci sú stále aktívny, ale zatiaľ si nevypracovali žiadnu vyloženú šancu.

06:20
    Škoda teraz z uhla vyskúšal pozornosť Tomeka, bude sa opäť vhadzovať v obrannom pásme Žiliny. Tlak domácich tak pokračuje naďalej, Tomek však všetko rieši s istotou.

06:45
    Žilina sa postupne dostávala do útočného pásma, ale zbytočne po chybej prihrávke hostia puk stratili a musia oň bojovať v strednom pásme.

07:12
    Ofsajd domácich hokejistov, nasleduje reklamná prestávka.

08:15
    Nové Zámky stále stupňujú svoj tlak, ale ešte si nedokázali vypracovať gólovú situáciu. Také menšie pološance Tomek vyriešil bez problémov.

08:50
    Fábry nahadzoval puk pred bránku Žiliny, niekto z domácich puk dokázal tečovať, ale Tomek puk vyrazil do bezpečia.

09:30
    Žilina sa stále bráni vo svojom pásme, domáci sa snažia ohroziť ich bránu nebezpečnou strelou, ale obrana hostí teraz pracuje úspešne.

09:34
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Juraško – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

09:45
    Domáci hrajú teraz navyše preislovku, ale Žiline sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary do bezpečia.

10:00
    Plašil zakončoval nebezpečne z bekhendu, ale strela skončila na obrancovi Žiliny a ten puk vyhodil cez všetky čiary do bezpečia.

10:34
    Hostia sa zatiaľ bránia úspešne a domácich do zakončenia nepúšťajú. Nové Zámky sú znova nasťahované v útočnom pásme.

11:15
    Domácim sa stále v presilovke nedarí, hostia sa bránia úspešne a posúvajú puk do stredného pásma.

11:25
    Saija sa ešte dostal do zakončenia, ale Tomek podržal svoje mužstvo.

11:34
    Hostia v plnom počte.

12:03
    Tlak domácich hokejistov pokračuje aj naďalej, ale stále čakáme na prvú váženejšiu gólovú šancu. Nové Zámky sa snažia tento ich tlak využiť, ale defenzíva Žiliny pracuje úspešne.

12:30
    Paradoxne sa teraz do veľkej šance dostali hostia! Handlovský získal pri mantinely puk, nakorčuloval si pred bránku domácich, ale jeho bekhend neskončil za Kováčovim chrbtom!

13:07
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Salija – 2 min., podrazenie).

13:25
    Presilovku tak teraz hrá aj ŽIlina, hostia sa zatiaľ držia v útočnom pásme, ale nedarí sa im presne zakončiť.

13:45
    Handlovský posielal puk pred bránku domácich, ale domáca obrana ho tečovala do bezpečia.

14:07
    Stále sa však hosťom nedarí presne zakončiť, domáci sa tak bránia úspešne a posielajú puk cez všetky čiary do bezpečia.

14:50
    Toto bola pekná kombinácia hostí, ale Konečný puk nedostal za Kováča. Žilina však ostáva v útočnom pásme.

15:07
    Domáci v plnom počte.

15:45
    Ani Žilina tak svoju početnú výhodu nevyužila, hostia však pomaličky ožívajú a hra sa tak vyrovnáva. Na prvý gól však stále čakáme.

16:02
    V útočnom pásme sú teraz domáci hokejisti, Novotného nahodenie pred bránku Žiliny však nič výnimočného neznamenalo.

16:45
    Vynikajúci Tomáš Tomek! Od modrej prišlo nahodenie na bránku hostí, po teči sa do zakončenia pri pravej tyčke dostal Lantoši, ale Tomek v páde vytiahol svoju lapačku a strelu domáceho hokejistu do nej schoval! To bol naozaj výborný zákrok brankára hostí.

17:25
    Domáci sa teraz ťažko dostávajú do pásma, pri puku je Žilina a skúša založiť útok spoza svojej bránky.

18:02
    Vlci prenikli pred bránku domácich, k puku sa dostal Handlovský, ale nemal dostatok priestoru na zakončenie či prihrávku.

18:57
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., podrazenie).

19:15
    V závere prvej tretiny tak Žilina čelí druhému oslabeniu.

19:30
    K strele sa teraz dostal Lantoši, Tomek však úspešným zákrokom hru prerušil.

19:52
    Vyzerá to, že v prvej tretine sa už nič nestane.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine boli aktívnejším domáci hokejisti, ale okrem jednej veľkej šance nijak výrazne Tomeka nepreverili. Nebyť však brankára hostí, mohla už Žilina prehrávať, pretože v 17. minúte vytiahol výborný zákrok lapačkou.

Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina.

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, druhá tretina sa tak čoskoro začne!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Druhá tretina sa naplno rozbehla, domáci ešte dohravajú presilovku. Žilina však hneď v úvode posiela puk do bezpečia.

20:45
    Teraz Plašil vypálil od modrej na bránu hostí, k dorážke sa dostal Šiprko, ale domáci hokejista nedokázal dostať puk do odkryte časti bránky! Žilina tak mala obrovské šťastie.

20:57

21:25
    Nové Zámky tak nevyužili ani túto presilovku, na svojom konte majú už aj dve gólové šance. Uvidíme, aký priebeh bude mať druhá tretina.

21:40
    Domáci aj do tejto tretiny vstupujú aktívne, ale nedarí sa im teraz presne zakončiť.

22:35
    Novotný pálil na bránku Žiliny, ale obrana vlkov puk tečovala do bezpečia a hostia sa tak oslobodili z tlaku domácich.

23:05
    Lantoši sa dostal pred bránku hostí, ale z bekhenda Tomeka prekonať nedokázal, brankár Žiliny včas spojil svoje betóny.

23:55
    Po veľmi dlhej dobe sa do útočného pásma dostávajú aj hostia, Kováč ukryl puk do svojej lapačky a Žilina tak získava buly pred bránkou domácich.

24:08
    Buly vyhrali ale domáci a okamžite prenikajú do útočného pásma. Žilinčanom sa však darí svojho súpera držať si ďaleko od svojej brány.

24:49
    Teraz sa na pozore musel mať Tomek, ale nahodený puk pred jeho bránk ukryl do lapačky a Nové Zámky tak získavajú buly v útočnom pásme.

25:02
    Po vyhratom vhadzovaní sa hostia previnili ofsajdom. Uvidíme tak buly v strednom pásme. Tomuto zápasu však stále chýba výraznejšie tempo.

25:23
    Nové Zámky sa rýchlo presunuli pred Tomeka, ale domácim hokejistom sa zakončiť nepodarilo. Dopredu tak skúša už ísť aj Žilina.

25:57
    Špirko potiahol puk do útočného pásma, ale domáci rýchlo strácajú útočné pásmo. Následne ani Žilina nič prevratného nevymyslela.

26:14
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., podrazenie).

26:35
    Domáci hrajú svoju tretiu presilovku, zatiaľ sa však nedostali do útočného pásma. Žilina hru drží v strednom pásme.

27:14
    Polovička z tejto presilovky domácich je už preč, Nové Zámky sa ešte nedostali k strele na bránku svojho dnešného súpera.

27:58
    Žilina posiela všetky puky do bezpečia, domáci sa stále nedostali k poriadnej strele na Tomeka. Čas v presilovke sa im už kráti.

28:10
    Saija sa dostával k dorážke, ale ani on Tomeka výrazne nepreveril a tak aj toto oslabenie Žilina zvládla.

28:14

28:35
    Zatiaľ sa naozaj pri sledovaní tohto zápasu nudíme. Okrem troch poriadnych šancí sme nič zaujímavého nevideli, tempo hry je pomalé, sledujeme tak vlažný hokej.

29:53
    Hostia získavajú puk za svojou bránkou, snažia sa už preniknúť do útočného pásma. Domáci ich tam však nechcú pustiť a zrejme tak ani teraz žiadnu šancu neuvidíme.

30:10
    Nové Zámky sa dostali k strele od modrej, ale puk skončil v lapačke Tomeka. Nasleduje reklamná prestávka.

31:20
    Domáci hokejisti sa teraz dlhšie držali v útočnom pásme, ale nič zaujímavého nevymysleli a tak puk získava Žilina.

31:50
    Avšak, Špirko zaviezol puk do pásme, prihral ho na pravú stranu, následne sa aj sám dostal do zakončenia, ale jeho strela minula bránku Žiliny. Po dlhšej dobe sme však niečo videli.

32:27
    Hostia sa teraz držali v útočnom pásme, ale museli o puk bojovať po rohoch mantinelu a napokon sa ho už zmocnili domáci hokejisti.

33:36
    Nové Zámky opäť kombinovali v útočnom pásme, ale stále to je zo strany domácich iba také propagačné ohrozenie brány. Tomek sa však na nedostatok práce sťažovať nemôže.

33:54
    Žilina dala gól!

Ale pozor! Domáci hokejisti teraz spravili veľmi hrubú chybu, v útočnom pásme stratili puk Hruška, do samostatného nájazdu na domácu bránku sa dostal MICHAL ŠVIHÁLEK a krásnou strelou prekonal Kováča – 0:1!
    Asistencia: Andrej Hatala.
    33:54 ŠVIHÁLEK - 0:1

34:35
    Domáci sa snažia o rýchlu odpoveď a okamžite sa presúvajú do útočného pásma. Žilina však svojho súpera k strele nepúšťa.

35:04

Ďalšia chyba domácich hokejistov a hostia opäť trestajú! Nové Zámky opäť zaváhali a stratili puk, TOMÁŠ KLIMENTA išiel takisto do nájazdu na brankára Kováča a napokon z dorážky posiela puk za chrbát brankára Nových Zámkov – 0:2!
    35:04 KLIMENTA - 0:2

35:50
    Síce domáci nemali vyložené šance, ale boli určite lepším tímom. Hrá sa však na góly a Žilina si tak vypracovala nádejný náskok. Uvidíme, čo nám toto stretnutie ešte ponúkne.

36:08
    Aj teraz hrajú Nové Zámky aktívnejšie, ale stále sa domáci nedostávajú do gólových príležitostí. Žiline tak dnes funguje defenzíva výborne a takisto aj využívanie šancí.

37:02
    Hostia sa chvíľu udržali v útočnom pásme, avšak útok domácich už zakladá Špirko.

37:43
    Postupne sa však hra presunula do stredného pásma, oba tímy tak musia o puk bojovať.

37:53
    Novák nahodil puk pred bránku hostí a po strele Škodu zazvonila tyčka na bránke Žiliny!

38:45
    Domáci sa držia v útočnom pásme, ale nemajú dostatok priestoru na zakončenie a Žilina posúva puk do stredného pásma.

39:20
    Cetkovský zachytil puk a z prvej vystrelil, Tomek vyráža puk do rohu klziska. Pomaličky sa už naplní aj druhá tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Ani v druhej tretine sme moc záživný hokej nesledovali, ale padli už konečne aj góly. Nové Zámky sú síce po celý zápas aktívnejšie, ale spravili dve hrubé chyby a Žilina z nich vyťažila dva góly a tak je stav po dvoch tretinách 0:2!

Uvidíme, čo nám ponúkne tretia tretina.

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na ľadovej ploche, tretia tretina sa tak čoskoro začne!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:05
    Naplno sa rozbehla tretia tretina, buly vyhrali domáci hokejisti.

40:30
    Domáci sa snažia usadiť v útočnom pásme, ale Žilina zatiaľ drží súpera ďaleko od svojej brány.

40:52
    Zbořil sa dostal k puku, ale len propagačným pokusom preveril Tomeka v bránke Žiliny. Nové Zámky však získavajú buly v útočnom pásme.

41:18
    Nové Zámky sa teraz usadili v útočnom pásme, ale stále sa domácim nedarí ohroziť Tomeka lepšou strelou. Domáci tak majú pred sebou v tejto tretine náročnú úlohu.

41:35
    Počet striel na Tomeka pribúda, ale brankár Žiliny si dnes zatiaľ ide za čistým kontom.

42:22
    Ani tento tlak domácim nič neprináša, teraz sme však videli nepríjemný teč pred bránkou Žiliny, ale Tomek len potvrdil moje predchádzajúce slová.

43:02
    Nové Zámky sa stále držia v útočnom pásme, Žilina je teraz pod obrovským tlakom.

43:35
    Špirko sa teraz dostal do zaujímavého zakončenia, ale Tomek úspešne vyrážačkou puk poslal do bezpečia a opäť tak podržal svoje mužstvo.

44:08
    Ďalšie zakončenie na strane domácich, Škoda bol však z uhla a tak mu strela nesadla ideálne. Tomek však radšej hru prerušil.

44:20
    Žilina sa teraz na chvíľu oslobodila, ale domáci sa už vracajú späť do útočného pásma.

44:31

44:40
    Nové Zámky hrajú štvrtú presilovku v tomto zápase, ideálna šanca ako skorigovať výsledok.

44:59
    K puku sa dostal Lantoši, ale jeho bekhendové zakončenie Tomek kryje a hru prerušuje. Domáci získavajú buly v útočnom pásme.

45:31
    Polovička presilovky domácich je už preč, zatiaľ sa im nedarí podľa predstáv a okrem jednej strely sa im nič nepodarilo.

46:05
    Žilina posiela puk do bezpečia, domácim sa už početná výhoda začína krátiť.

46:31

47:03
    Nové Zámky sa usadili v útočnom pásme, ale dnes to proste domácim v zakončení nefunguje. Uvidíme, či príde z ich strany ešte nejaká zaujímavá situácia.

47:50
    Žilina po zisku puku sa snaží čo najdlhšie udržať v útočnom pásme, ale domáci tvrdo bojujú o puk a snažia sa ešte niečo s týmto výsledkom spraviť.

48:15
    Hosťom sa darí vytláčať domácich preč zo svojho pásma, keď sa tam Nové Zámky aj dostanú, následne z ich strany nič zaujímavého nepríde.

48:25
    Opäť sa Žiline podarilo vyviesť puk do bezpečia, domácim sa nedarí preniknú do pásma. Ak to takto bude pokračovať ďalej, o osude zápasu je rozhodnuté.

49:35
    Pomaličky sa blížime k záverečnej časti tretej tretiny, zápasu chýba tempo a vyššie nasadenie. Domáci sa síce snažia, ale dnes sa im v útočnej fáze nedarí.

50:03
    Teraz sa podarilo zaútočiť aj hosťom, Martindale sa pred bránkou domácich tlačil do zakončenia, ale nepodarilo sa mu trafiť puk.

51:40
    A opäť sa nám predviedol Martindale, prihrávkou našiel Klimentu, ale jeho strela minula bránku domáceho mužstva.

52:37
    Na druhej strane sme sledovali zakončenie Zbořila, ale ani jemu sa nepodarilo trafiť bránku. Žeby sme sa v závere tretej tretiny dočkali poriadneho hokeja ?

53:06
    Ani takéto nahodenie pred bránkou hostí nemohlo Tomekovi narobiť problémy, Nové Zámky sa však dostávajú do pásma.

53:20
    Pred bránkou domácich teraz o puk bojoval Handlovský, ale nepodarilo sa mu ho už pretlačiť na svojich spoluhráčov. Tretia tretina sa už pomaličky napĺňa.

54:51
    Nové Zámky ešte pozbierali zvyšok síl a čoraz viac sa tlačia do útočného pásma, dnes im to však v útoku nejde a veľa času im už neostáva.

55:00
    Sledovali sme rýchly prechod domácich do útoku, k odrazenému puku sa dostal Škoda, ale jeho tvrdá strela skončila na vyrážačke Tomeka!

55:24
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Martindale – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novák – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).

57:24
    Oba tímy hrajú s 5 hráčmi, dostávame sa do samotného záveru tretej tretiny. Stav je 0:2!

58:25
    Pri puku sú hostia, domáci tak nemôžu pristúpiť k hre bez brankára.

58:55
    Kováč je na striedačke, bránka domácich tak je prázdna a Nové Zámky hrajú power-play.

59:10
    Žilina sa previnila zakázaným uvoľnením.

59:10
    Oddychový čas si vyžiadal tréner Žiliny!

59:40
    Nové Zámky sú v útočnom pásme, ale domáci už veľa času nemajú.

59:59

Sekundu pred koncom tretej tretiny posiela LUKÁŠ HANDLOVSKÝ puk do prázdnej domácej bránky a tak si Žilina pripisuje tri body do tabuľky!
    Bez asistencie.
    59:59 HANDLOVSKÝ - 0:3

Domáci už v tretej tretine nič nevymysleli a sekundu pred koncom Handlovský gólom do prázdnej bránky rozhodol o víťazstve Žiliny v Nových Zámkoch. Vlci tak za dva dni získali 6 bodov a posunú sa v tabuľku vyššie práve nad svojho dnešného súpera a zaujmú 7. pozíciu.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:56:20)

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 34. Švihálek (Hatala), 36. Klimenta, 60. Handlovský (bez asistencie)

HC MIKRON Nové Zámky: Kováč (Romančík) – Plášil, Jass M., Saija, Prapavessis, Hruška, Novák, Jass K., Šimek – Raenko, Špirko, Škoda – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Šimun, Monya – Fábry, Dubinin, Varga

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Daniel Konc st. – Michal Orolin, Šimon Synek – Milan Vrančík