5:0 (2:0)
Arménie
Středa 08.11.2017, 17:00Kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického mezinárodního fotbalu. V tomto zápase kvalifikace ME do 19 let proti sobě nastoupí Česko a Arménie.

Jedná se o souboj ve skupině 3. Ta obsahuje čtyři týmy. Hrát se bude každý s každým jednou doma, jednou venku. První dva týmy ze skupiny postoupí dál, horší dvojice se do druhé fáze kvalifikace nedostane.

Český tým se postupně utká s Arménií, Lucemburskem a Skotskem.

Jednou jedinkrát se tyto dva týmy spolu utkaly. Byl to zápas na ME a Česko vyhrálo 8. října 2015 4:0. Gólově se prosadili dvakrát Mihálik, jednou Kuchta a Pulkrab.

Česko odehrálo jeden přípravný zápas. Na půdě Irska prohrálo 1:2. Domácí Scully v nastavení prvního poločasu poslal Irsko do vedení. V 60. minutě pak Sadílek vyrovnat. Rozhodující gól vstřelil pět minut před koncem Doherty.

Arménie vyhrála oba přípravné zápasy. Sehrála dvojzápas s Kypem a narodily se výsledky 2:1 a 1:0.

1

2
    Ani jeden celek se nemůže probojovat do střelecké pozice, sledujeme poklidný úvod zápasu.

4
    Česká obrana si dokázala se zajímavou akcí poradit jen za cenu rohového kopu. Rozehrávat tak bude Arménie.

4
    Harutyunyan centroval před branku, obrana českého týmu si dokázala poradit.

6
    Růsek si v osobním souboji počínal nedovoleně, fauloval Geghamyho. Rozehrávat tak bude Arménie.

7
    Na polovině rozehrává Bichakhchyan.

8
    Hostující Hovhannisyan nachytaný v postavení mimo hru, akce Arménie tak končí.

9
    Český tým se jako první propracoval do střelecké pozice, Sadílek vypálil a jeho pokus zablokoval soupeř.

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme aktivní hru českého týmu, hosté se musí bránit tlaku soupeře.

11
    Harutyunyan faulovel Neuera, rozehrávat tak bude Česko.

11
    Obrana si poradila jen za cenu rohového kopu, ten mají k dispozici hráči České republiky.

12
    Sedláček centroval před branku, jeho pokus ale dokázala obrana zablokovat.

14
    Akce českého týmu pokračovala dál. Další rohový kop pro Česko. Sadílek centroval před bránu, obrana si snadno dokázala poradit.

16
    Gharibyan fauloval soupeře v pokutovém území, penalta pro Česko!

16
    Žlutou kartu dostává Gharibyan (Arménie).

16
    Česko právě vstřelilo branku!
    Česko se dostává do vedení, pokutový kop proměňuje MARTIN GRAICIAR.

19
    Sedláček byl faulovaný Nalbandyanem, rozehrávat tak bude Česko.

20
    Dvacet minut hry je pryč, České vede o gól, aktivně hrající Graciar proměnil pokutový kop.

21
    Více ze hry má český tým, navíc byl autor první branky faulovaný soupeřem. Rozehrávat tak bude Česko.

22
    Příliš aktivně si počínal Kadar na polovině hrací plochy, rozehrávat tak budou hráči Arménie.

23
    Aktivně hrající Česko vybojovalo rohový kop. Rozehrával jej Sadílek.

24
    Obrana si dokázala poradit s jeho centrem před branku. Akce českého týmu tak bez zakončení končí.

25
    Více ze hry má Česko, nyní hraje Dudl.

26
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

27
    Arméne rozehrává od své branky, Khachumyan vracel balon svému brankáři.

28
    Žlutou kartu dostává Nalbandyan (Arménie). Arménský hráč fauloval Sadílka, za což vidí kartu.

29
    Volný kop tak rozehrává Sadílek.

30
    Český Růsek se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval jeden z obránců.

31
    Arménie bude rozehrávat po faulu soupeře, provinul se Kadar.

32
    Sledujeme klidnější pasáž hry, aktivnější je Česko, ale nemůže své vedení navýšit.

33
    Fortelný se propracoval po výborně akci spoluhráče do zakončení, jeho rána končí mimo branku. Rozehrávat bude gólman Arménie.

34
    Hráči v červeném, tedy reprezentatné Arménie, vhazují na obranné polovině.

36
    Nyní se český tým držel na útočné polovině, ale dlouhou dobu se k zakončení nemohl dostat. Až vypálil Žitný a jeho pokus skončil mimo branku.

37
    Sedláček se pokoušel probojovat do zakončení, jeho akci ale zastavil bránící hráč.

38
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Česko vede díky proměněnému pokutovému kopu.

38
    Autor zatím jediného gólu zápasu, Graciar, fauloval v osobním souboji soupeře. Rozehrávat tak bude Arménie.

39
    Český tým navyšuje své vedení, po krásné Graiciarově přihrávce překonal brankáře soupeře ANTONÍN RŮSEK.

40
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, Melikian bude rozehrávat od své branky, do postavení mimo hru se dostal Růsek.

42
    Arménie se nyní prokombinovala na útočnou polovinu, ale ke střele se dostat nemůže.

43
    Graiciar byl faulovaný soupeřem, a tak bude rozehrávat český tým.

44
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, mnoho šancí k vidění nyní. Česká obranná řada mnoho starostí zatím neměla.

44
    Neuer výborně vybojoval míč na útočné polovině, ale neměl komu přihrát, a tak jej vracel na obrannou polovinu. To už probíhá poslední minuta hry v prvním poločase.

45
    Česko se dostalo do útoku, střela Dudla byla zablokvaná na rohový kop.

45+1
    Centr se snesl před branku, hlavičkoval Graiciar a jeho pokus snadno zastavil brankář Melikian.

45+1
    Žlutou kartu dostává Mareš (Česko).

45+1

Po prvním poločase může být český tým spokojenější, po prvním poločase vede v kvalifikačním zápase nad Arménii o dva góly. Nejprve pokutový kop proměnil Graiciar, a pak po jeho přihrávce výborně vypálil Růsek.

46

47
    V poklidném tempu začíná druhý poločas, český tým do něj vstupuje s dvoubrankovým vedením.

48
    Česko hrající v bílém se pokouší vypracovat si střeleckou pozici, zatím ale marně.

49
    Až nyní se po sérii přihrávek dostal do střelecké pozice Růsek, jehož pokus vytěsnil mimo branku Melikian.

50
    Růsek se pokoušel najít spoluhráče v předbrankovém prostoru, ale jeho pas postrádal přesnost.

51
    Arménie získala míč před svou brankou, pokouší se rychle získat převahu na útočné polovině.

52
    Tým vedený jako hostující se nikam nežene. Česko vede o dva góly a hraje ve velké pohodě.

52
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Hovhannisyan, přichází Portugalyan.

53
    Sedláček se propracoval po sérii přihrávek do zakončení, jeho rána byla zablokovaná.

54
    Po tlaku na útočné polovině dává Česko další branku. Střelu Sadílka z bezprostřední blízkosti si do vlastní branky nešťastně odrazil HRACHYA GEGHAMY.

56
    Další zajímavá akce Arménie končí postavením mimo hru. Nově příchozí muž na trávník, Portugalyan, byl nachytaný v ofsajdu.

57
    Rohový kop pro Českou republiku. Sedláček centroval před branku, obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.

59
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme poklidnou hru. Ani jeden celek se nežene do zakončení. Harutyunyan hledal spoluhráče před brankou, jeho centr byl nepřesný.

60
    Půlhodina hry nás dělí od konce zápasu, Česko vede o tři góly a míří k poklidné první kvalifikační výhře.

61
    Fortelný byl faulovaný, rozehrávat tak bude tým ze srdce Evropy.

63
    Česko se stabilně drží na útočné polovině, Sedláček se propracoval do střelecké pozice. Jeho ránu snadno kryje gólman soupeře.

65
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Fortelný, přichází Vais.

66
    Dudl vedl další českou akci, ale jeho spoluhráči se do zakončení neprobojovali.

67
    Aktivně hrající Česko vybojovalo rohový kop. Sadílkův centr se snesl před branku, míč snadno získal brankář.

69
    Další akci Česka zakončoval Žitný. Jeho ránu zablokoval obránce Asilyan.

69
    Další rohový kop vybojovali hráči v bílém.

70
    Rohový kop rozehrával Sadílek. Na jeho centr si počkal ANTONÍN RŮSEK, který snadno zakončoval a proměnil šanci Česka.

71
    Tentokrát si ovšem v osobním souboji na polovině hrací plochy pomohl nedovoleně Sadílek.

72
    Nově příchozí hráč na hrací plochu, Vais, se propracoval do zajímavé pozice. Jeho rána ovšem končí mimo branku.

73
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Dudl, přichází Sláma.

74
    Akce, kterou vedl Sláma, končí. Český hráč se dostal do postavení mimo hru. Následně se stejným proviněním prezentoval Růsek.

76
    Arménie se po dlouhé době propracovala na útočnou polovinu, ale rychle přišla o míč. Obrana Česka podává dnes velmi dobrý výkon. Portugalyana vystavila do ofsajdu.

77
    Sláma v souboji jeden na jednoho fauloval soupeře. Rozehrávat tak bude Nahapetyan.

78
    Ten se následně dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zablokovaná.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu. Z velké dálky se ke střele dostal Gharibyan. Jeho ránu kryje Bačkovský.

81
    Arménie nyní dostala na útočné polovině více prostoru než česká obrana zamýšlela. Jeden z hráčů se dostal do zakončení. Jeho rána ale byla zablokovaná, a pak míč snadno zastavil český brankář.
    83. Patrik ŽITNÝ - 5:0

83
    V naprosté pohodě hrající český tým navyšuje své vedení, prosazuje se nikým neatakovaný PATRIK ŽITNÝ. Střelou do horní části branky nedal gólmanovi šanci. Krásná akce českého týmu znamená pátou branku, skvělou práci odvedl přihrávající Růsek.

83
    Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Harutyunyan, přichází Azizyan.

84
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Graiciar, přichází Krejčí.

85
    Portugalyan se propracoval do střelecké pozice, jeho ránu ale nedokázal nikdo přesněji tečovat a sama byla nepřesná. Arménský hráč branku minul.

86
    Kadar fauloval, rozehrávat tak bude Asilyan. Jeho centr se snesl do předbrankového prostoru, ale obrana Česka si dokázala snadno poradit.

87
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Jediné, o co se nyní hraje, je čisté konto brankáře Bačkovského.

89
    Arménie má sice míč na útočné polovině, ale nemůže se prosadit přes výborně hrající obranu českého týmu.

90
    Asilyan byl nachytaný v postavení mimo hru. Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Celkem tři minuty nastaví rozhodčí nad rámec poločasu.

90+2
    Vais vedl další akci svého týmu. Pokoušel se vybojovat rohový kop, ale je z toho jen odkop od branky.

90+3
    Probíhá poslední minuta nastaveného času, Česko drží hru na útočné polovině.

90+3

Český národní tým v tomto kvalifikačním zápase mistrovství Evropy do 19 let dokázal porazit svého soupeře poměrně jednoznačně. Arménie prohrává 0:5. České dva góly vstřelilo v prvním poločase, ve druhé části hry přidalo další tři. Dvě přesné trefy zaznamenal Růsek. (18:51:19)

Jan Prošek

Branky: 16. Graiciar (pen.), 39. Růsek, 54. Geghamy (vla.), 70. Růsek, 83. Žitný

Karty:   45+1. Mareš (CZE) – 16. Gharibyan (ARM), 28. Nalbandyan (ARM)

Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:8.
    Česko: Bačkovský – Kadar, Neuer, Mareš, Dudl – Žitný, Sedláček, Sadílek (C) – Graiciar, Růsek, Fortelný
    Náhradníci: Gröger – Krejčí, Král, Sláma, Schneider, Frýdek, Drchal, Zifčák, Vais

Arménie: Melikian – Sadoyan, Gharibyan, Khachumyan – Asilyan, Harutyunyan, Nalbandyan, Gegmany – Nahapetyan, Hovhannisyan, Bichakhchyan
    Náhradníci: Matevosian – Muradyan, Vardanyan, Melkonyan, Petrosyan, Portugalyan, Azizyan, Sargsyan, Gharibyan

Rozhodčí: Peljto – Becker, Ibrisimbegorivič