Columbus – New Jersey 1:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (kon.) | Detroit – Winnipeg 5:1 (kon.)
Tampa – NY Islanders 6:2 (kon.) | Montreal – St. Louis 3:4 (kon.) | Dallas – Nashville 2:5 (kon.)
Colorado – Buffalo 2:4 (kon.) | Vancouver – Carolina 3:0 (kon.) | Vegas – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.)
Los Angeles – Minnesota 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
New York Rangers
Středa 06.12.2017, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Česká stopa v utkání

Ondřej Pavelec (NYR) 41 zák., 3 góly, 93,2% (05:13:33)

Hvězdy utkání

1. Mats Zuccarello (NYR) 1+1
    2. Patric Hörnqvist (PIT) 1+1
    3. Pavel Bučněvič (NYR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 44-29; Zablokované střely: 17-17; Vhazování: 56%-44%; Hity: 20-16; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Phil Kessel vrátil v polovině utkání Penguins ztracené vedení poté, co na branku Conora Shearyho ze závěru úvodní části odpověděl po necelých dvou minutách svým prvním gólem v NHL Cristoval Nieves. Jesper Fast ovšem dokázal vyrovnat a krátce před druhou přestávkou navíc otočil skóre Mats Zuccarello. Třetí třetina nabídla další dva góly, když nejprve vyrovnal v přesilové hře Patric Hönrqvist a po šťastném odrazu puku necelých osm minut před koncem rozhodl o výhře Rangers útočník Pavel Bučněvič. Konečný výsledek zápasu v PPG Paints Areně. Pittsburgh Penguins 3 New York Rangers 4.

59:50
    Sidney Crosby vyhrál v pravém kruhu vhazování a na vzdálenější levé tyči se Penguins ocitli v obrovské šanci, jenže Ondřej Pavelec puk hrudí dokázal vyrazit!

59:45
    Patric Hörnqvist se snažil v mezikruží zpracovat nahozený puk, jenže byl příliš prudký a Ondřej Pavelec puk zmrazil pod lapačkou. Příliš času už domácím nezbývá.

59:11
    Tristan Jarry naskočil na střídačku a Rangers vyhodili puk vzápětí na zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:56
    Útok Penguins zastavilo postavení mimo hru a lavička Pittsburghu si vyžádala oddechový čas.

58:26
    Tristan Jarry naskočil na střídačku a Penguins to zkouší při hře bez brankáře.

57:43
    Olli Määttä vypálil od modré čáry a po zákroku Ondřeje Pavelce se dostal k dorážce Jevgenij Malkin, jeho pokus z mezikruží ale orazítkoval levou tyč! Neuvěřitelné!

56:27
    Conor Sheary se ocitl v levém kruhu v šanci, jenže jeho střela zápěstím minula vzdálenější pravý horní roh brány.

55:45
    Penguins vypálili z levého kruhu, jejich střela z úhlu ale byla na přední tyči zablokována.

54:51
    Jake Guentzel se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže nahození z pravého křídla nedokázal po ztrátě stability usměrnit do z poloviny prázdné brány!

54:34
    Rangers se ocitli pod velkým tlakem, a tak raději puk vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

53:50
    Patric Hörnqvist po přihrávce Sidneyho Crosbyho zpoza brány vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Ondřej Pavelec puk ukryl ve své lapačce.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 16. Sheary (Hörnqvist, Letang), 28. Kessel (Guentzel, Määttä), 44. Hörnqvist (Malkin, Cole) – 17. Nieves (Zuccarello, Shattenkirk), 33. Fast (Skjei, Carey), 38. Zuccarello (J. T. Miller, Br. Smith), 52. Bučněvič (Desharnais, Kreider)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Hunwick, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Guentzel, Malkin (A), Kessel – Hagelin, Sheahan, Rust – Kühnhackl, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    New York Rangers: Pavelec (Georgijev) – McDonagh (C), Holden, Skjei, Shattenkirk (A), M. Staal, Br. Smith – Kreider, Desharnais, Bučněvič – Vesey, K. Hayes (A), Rick Nash – Grabner, J. T. Miller, Zuccarello – Carey, Nieves, Fast. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Steve Kozari, Jon McIsaac. Čároví: Scott Driscoll, Tim Nowak

Diváci: 18414