Chabarovsk – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 2:3 (kon.) | Kunlun – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
Admiral Vladivostok
2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Severstal Čerepovec
Neděle 24.12.2017, 08:00 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Štědrý den je tu, ale Kontinentální hokejová liga neúprosně pokračuje dál. Už v 8:00 našeho času změří síly Admiral Vladivostok se Severstalem Čerepovec, tak si náš textový přenos nenechte ujít.

ADMIRAL VLADIVOSTOK

Admiral v minulém ročníku postoupil do play-off, v němž sehrál vyrovnanou sérii s favorizovaným Magnitogorskem, letos se ale celku z Dálného východu vůbec nedaří. Vladivostok ztrácí na postupové příčky už 18 bodů a klub se navíc zmítá ve finančních potížích. Někteří hráči nedostávají zaplaceno a pětice hráčů (Ivan Nalimov, Oskars Bartulis, Vladimír Tkačov, Dmitrij Sajustov a Pavel Makarenko) už navíc s Admiralem rozvázala smlouvu. Dnes se Vladivostočtí pokusí zabránit třetí prohře v řadě.

SEVERSTAL ČEREPOVEC

To Severstal je na tom o poznání lépe. Svěřenci Alexandra Guljavceva se pohybují na hraně postupu, momentálně jsou v Západní konferenci devátí se ziskem 61 bodů. Čerepovečtí se před odjezdem na trip rozloučili se svými fanoušky výhrami nad Slovanem a Podolskem, náročnou šňůru venkovních zápasů ale odstartovali porážkou po prodloužení na ledě čínského Kunlunu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Bobkov) – Blum, Mamašev, N. Gluchov, Miščenko, Mnacjan, Kurašov, S. Iljin – Alexandrov, Sabolič, St. Pierre – Kazakov, Glazačev, Fiščenko – Machanovskij, K. Voronin, V. Butuzov – Kicyn, Manukjan, Gičibekov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Magarilov) – Stasenko, Kudako, Masuhr, V. Vasiljev, Višněvskij, Kalašnikov, Verjovkin, Jevsejenkov – Bumagin, Kagarlickij, P. Černov – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Jašin, Ugarov, Rybin – Karlin, Stránský, Monachov.

Rozhodčí: Vasiljev, Sidorenko – Kučava, Novikov.

00:01

00:14
    Ofsajd a v něm Nikolaj Stasenko, už po čtrnácti sekundách tak byla hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:09
    Svěřenci Fredrika Stillmana se usadili v útočném pásmu, nakonec z toho ale pramenil jen zblokovaný pokus Maxima Kazakova, který si Hudáček snadno pohlídal.

02:27
    Nepovedená rozehrávka z hokejky Mamaševa vystavila St. Pierrea do ofsajdu, který byl rozhodčími navíc posouzen jako úmyslný.

03:05
    Vasiljevova rozehrávka doletěla až na zakázané uvolnění, hra se tak přestěhuje před Júlia Hudáčka.

04:52
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Admiral se poměrně rychle dostává do vedení. Puk se dostal na vrchol levého kruhu k RENATU MAMAŠEVOVI, jehož nenápadná střela Hudáčkovi propadla až do sítě! Asistence: Pavel Machanovskij.
    04:52 Renat MAMAŠEV - 1:0

05:55
    Pavel Černov (CER) nepěkně přišpendlil na mantinel nicnetušícího Nikolaje Gluchova, za což vyfasoval trest na 5 minut + do konce zápasu! Menší trest půjde odpykat Igor Geraskin.

06:43
    Robert Sabolič dostal nabito na pravý kruh, se střelou exsparťanského útočníka si ale Július Hudáček snadno poradil.

07:39
    St. Pierre se k dorážce Mamaševova nahození od modré nedostal, Július Hudáček tentokrát bez potíží přerušil hru.

08:45
    Hokejisté Severstalu vyhodili kotouč přes všechny čáry, ještě je ale čekají více než dvě minuty v oslabení.

09:58
    Hosté se i nadále brání zcela bez problémů, hokejistům Vladivostoku dlouhá pětiminutová přesilovka nevychází podle představ.

11:23
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Po návratu z trestné lavice se IGOR GERASKIN zapojil do hry a po střele Vejrovkina od modré z předbrankového prostoru protečoval kotouč za Serebrjakova záda! Asistence: Daniil Vovčenko a Maxim Verjovkin.
    11:23 Igor GERASKIN - 1:1

12:18
    Ke střele z ostrého úhlu se dostal Dmitrij Kagarlickij, Serebrjakov se ale přemístil včas a bez potíží zakročil.

14:14
    Valerij Vasiljev (CER) vyfasoval dvě minuty za podražení, Vladivostočtí si tak dnes podruhé zahrají v početní převaze.

15:02
    Domácím se ale ani v této přesilovce zatím ani trochu nedaří, hokejisté Čerepovce se nyní dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit.

16:21
    Pár sekund po Vasiljevově návratu na led se domácí Konstantin Glazačev (VLD) provinil faulem vysokou holí, přesilovku si tak zahraje pro změnu Severstal.

17:15
    V podání hostů vypadá přesilová hra o poznání nebezpečněji, Jevsejenkova střela od modré ale byla nepřesná, a Nikita Serebrjakov tak zasahovat nemusel.

18:12
    Bumaginova rána z vrcholu pravého kruhu prosvištěla těsně vedle domácí svatyně, tlak Čerepovce ale ještě přetrvává.

18:46
    Dmitrij Kagarlickij našel v předbrankového prostoru volného Jašina, který ale nedokázal přizvednout kotouč nad beton ležícího domácího brankáře!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Zatím byl k vidění vyrovnaný zápas s pár šancemi na jedné i druhé straně. Domácí se po chybě hostujícího gólmana Hudáčka dostali do vedení a Admiral měl navíc o pár minut později dlouhou pětiminutovou přesilovku, tu ale nevyužil a za Severstal posléze vyrovnal svým prvním gólem v KHL Geraskin.

Další třetina začne přibližně v 8:54.

20:01

20:23
    Viktor Alexandrov (VLD) po akci Kagarlického posunul vlastní svatyni, načež mu rozhodčí vyměřili dvouminutový trest za zdržování hry.

21:33
    Trubačjov šikovně přenesl hru na úplně volného Vovčenka, jehož následnou prudkou střelu z levého kruhu si ale Nikita Serebrjakov pohlídal.

22:27
    Alexandrov už je zpět na ledě, tuto přesilovku Severstalu domácí bez sebemenších problémů přečkali.

23:23
    Jenže Admiral půjde opět do čtyř, hloupě se totiž nechal za držení vyloučit Nazir Gičibekov (VLD).

24:05
    Adam Masuhr to zkusil od modré, jeho střelu si ale Nikita Serebrjakov pohlídal a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

24:20
    Domácí brankář teď přerušil hru těsně před dotírajícím Daniilem Vovčenkem, následovat bude vhazování po levici gólmana Vladivostoku.

24:27
    Hosté ale přesilovku nakonec využívají a jdou do vedení. Alexandr Bumagin našel v předbrankového prostoru trestuhodně neobsazeného OLEGA JAŠINA, který se tváří v tvář Serebrjakovovi nemýlil! Asistence: Valerij Vasiljev a Alexandr Bumagin.
    24:27 Oleg JAŠIN - 1:2

25:16
    Matěj Stránský se prokousal ke střele z otočky, s tou si však Nikita Serebrjakov poradil a vyrazil kotouč do bezpečí.

26:29
    Kagarlickij našel povedenou přihrávkou v mezikruží důrazného Jašina, který se ale ke střele nakonec neprobil.

27:18
    Svěřenci Fredrika Stillmana se po delší době dostali do útočného pásma, zatím z toho ale pramenila jen nepřesná střela Miščenka od modré.

28:07
    Z o poznání nebezpečnější pozice teď vypálil Vladimir Butuzov, jehož projektil z pravého kruhu si ale Hudáček zkušeně pohlídal.

28:42
    Admiral si zahraje přesilovku, Maxim Rybin (CER) vyfasoval dvouminutový trest za zbytečné podražení v útočném pásmu.

29:55
    Martin St. Pierre se k dorážce Blumovy rány od modré nedostal, hráči v modrých dresech ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

30:43
    Po Saboličově zblokované střele se puk odrazil před odkrytou hostující svatyni na hůl Kazakova, ten ale nedokázal uklidit kotouč do sítě!

31:20
    Přesilovka domácího týmu už je u konce, Július Hudáček ale před dotírajícím Butuzovem pro jistotu přerušil hru a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

32:14
    Hra byla ve středním pásmu přerušena, načež hlasatel v Fetisov Areně ohlásil další komerční přestávku.

33:02
    Kagarlickij se zničehonic zjevil sám před Serebrjakovem, skákavý puk ale nedostal pod kontrolu, a tak nakonec vůbec nevystřelil.

33:58
    Oleg Jašin vypálil z vrcholu kruhů, jeho projektil ale orazítkoval jen betony vladivostockého brankáře.

34:53
    Hra je teď plná nepřesností na obou stranách, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

35:48
    Nepříliš povedená rozehrávka z hokejky Alexandrova byla přizvednuta mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

37:28
    Sergej Iljin (VLD) půjde pykat na dvě minuty za vražení na hrazení.

38:17
    Bumagin vyhnal sám sebe z útočného pásma, Severstal tak musí zakládat další akci až od brankáře Hudáčka.

39:06
    Vladivostočtí hokejisté se opět osvobozují, to už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.

39:34
    A v samotném závěru druhé třetiny hosté odskakují na dvougólový rozdíl! Igor Geraskin ujel po levém křídle, vystřelil a DANIIL VOVČENKO jeho pokus z bezprostřední blízkosti dorazil za Serebrjakovova záda. Asistence: Igor Geraskin.
    39:34 Daniil VOVČENKO - 1:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dvacet minut před koncem mají výrazně blíže k vítězství hosté. I ve druhé třetině byl k vidění velmi vyrovnaný hokej, Čerepovec se ale díky trefě Olega Jašina dostal do vedení a to ještě v samotném závěru druhé třetiny gólem Vovčenka zvýraznil.

Další třetina začne přibližně v 9:45.

40:01

41:36
    Jurij Trubačjov (CER) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl, domácí tak budou mít možnost vrátit se do zápasu v přesilovce.

42:24
    Ta ale Admiralu zatím vůbec nevychází, hosté se snadno brání a hráče v modrých dresech ještě ani nepustili ke střele.

43:06
    Pokus Maxima Kazakova byl zblokován a o chvilku později se sice ke střele dostal ještě Robert Sabolič, s jeho střelou z pravé strany si ale Július Hudáček snadno poradil.

43:38
    Domácí se dostávají zpět na dostřel, ještě tak není rozhodnuto. ROBERT SABOLIČ dostal nabito do mezikruží a přesnou ranou z voleje nedal Hudáčkovi šanci! Asistence: Viktor Alexandrov a Maxim Kicyn.
    43:38 Robert SABOLIČ - 2:3

44:11
    Severstal hrál v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Ugarov (CER).

45:13
    Čerepovečtí hokejisté vyhodili kotouč do bezpečí, v této přesilovce se Admiralu zatím ani trochu nedaří.

46:03
    Vovčenko se v závěru tohoto oslabení dokonce dostal ke střele, s tou si ovšem Nikita Serebrjakov bez potíží poradil.

47:10
    Daniil Kurašov byl u vyhozeného kotouče jako první, Severstalu tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Hudáčka.

47:42
    Rybin pronikl do útočného pásma a poté přenechal puk volnému Bumaginovi, jehož následnou střelu ale vladivostocký brankář snadno skryl ve své výstroji.

48:49
    Sabolič obkroužil hostující svatyni, ke střele už se ale nedostal a hráči v bílých dresech už zakládají protiútok.

50:04
    Deset minut před koncem sledujeme hlušší pasáž hry, oba týmy vyrábějí jednu chybu za druhou a nedaří se jim kloudně rozehrát.

50:52
    Pokus Bumagina z pravého kruhu byl zblokován, ani z následné protiakce Admiralu ale žádné nebezpečí nepramenilo.

52:05
    Nikita Serebrjakov pro jistotu přerušil hru po nahození ze středního pásma, vhazovat se tak bude po pravé ruce gólmana Admiralu.

52:38
    Po zaváhání Višněvského u pravého hrazení se kupředu vydal Nazir Gičibekov, jeho následná střela ale neměla gólové parametry a Hudáček si zkušeně poradil.

53:22
    V permanenci byl i Nikita Serebrjakov, jehož se teď nebezpečným nahozením z ostrého úhlu pokusil překvapit hostující kapitán Dmitrij Kagarlickij, ale neuspěl.

54:30
    Komplikace pro Admiral, po zbytečném faulu Alexandrova (VLD) si hosté zahrají další přesilovku.

55:14
    Pokus Dmitrije Kagarlického z pravého kruhu byl zblokován a domácí se poté dokázali osvobodit.

56:05
    Admiral se sice bez problémů brání, čas na vyrovnání se ale svěřencům Fredrika Stillmana začíná rychle krátit.

57:01
    Už v plném počtu hrající Vladivostočtí se usadili v útočném pásmu, načež se jim po střele Martina St. Pierrea podařilo vybojovat buly po Hudáčkově pravici.

57:57
    Nikita Serebrjakov opouští svou svatyni, domácí to v závěru zkoušejí se šesti hráči v poli!

58:38
    Domácí na chvilku přišli o puk ve středním pásmu, nakonec ale zabránili pohromě a Viktor Alexandrov už zaváží kotouč zpět do útočné třetiny.

59:26
    Maxim Rybin se pokusil poslat puk do prázdné branky Admiralu, kotouč ale o centimetry minul a skončil na zakázaném uvolnění.

Je dobojováno. Na začátku třetí třetiny se sice domácí dočkali snížení z hokejky Roberta Raboliče, Severstal si v závěru zápasu těsný náskok pohlídal, a po dvou zápasech na tripu po Dálném východě tak má na kontě velmi slušné čtyři body. Naopak krize Admiralu se prohlubuje, Vladivostok dnes prohrál potřetí v řadě.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    Július Hudáček (CER) 20 zák., 2 góly, úsp. 90,9%

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (10:24:36)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. Mamašev (Machanovskij), 44. Sabolič (Alexandrov, Kicyn) – 12. Geraskin (Vovčenko, Verjovkin), 25. Jašin (V. Vasiljev, Bumagin), 40. Vovčenko (Geraskin)

Rozhodčí: Vasiljev, Sidorenko – Kučava, Novikov