KHL
Novosibirsk – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 5:3 (kon.) | Barys – Ufa 0:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Soči 2:0 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 0:4 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 2:0 (kon.)
Toljatti – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:3 (0:2 po s.n.)
Lada Toljatti
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pondělí 25.12.2017, 16:30 • Lada Arena • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (19:02:20)

Československá stopa v utkání
    Jiří Novotný (TOG)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 19:02
    Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:45.

Střely na branku: 16 – 34 (6:5,7:14, 3:15).

Je dobojováno! Lada proti favorizované Jaroslavli rozhodně nebyla lepším týmem, nicméně díky dvěma slepeným gólům z konce druhé třetiny slaví zisk třech cenných bodů za 3:1. Lokomotiv po druhé přestávce na ledě dominoval, ale nepovedlo se mu ani snížit.

59:47
    Nakládalova další dělovka byla sražená a puk odletěl mimo útočné pásmo Lokomotivu. Ten s tímto zápasem už nic neudělá.

59:22
    Hosté jsou pouze ve středu hřiště a střídají. Fanoušci Lady mezitím začínají oslavovat cennou výhru!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:41
    Jaroslavl má problémy s usazením v útočném pásmu a s jejími nadějemi na bodový zisk už to vypadá hodně bledě.

58:15
    Domácí gólman se roztáhl přes celé brankoviště a pokryl celou spodní část branky. Puk si sebral jeden z hráčů v šedém a vyhodil ho do bezpečí.

57:52
    Jakub Nakládal se ze všech sil opřel do kotouče, ale ani to ke gólu nevedlo, protože netečovaný projektil proletěl až do míst, které pokryl Krasotkin.

57:47
    Lokomotiv si vyžádal oddechový čas a po poradě nechal Murygina na střídačce. Hosté tak budou hrát v šesti proti čtyřem!

57:47
    Vyloučení v týmu Lada Toljatti (Kirill Ďjakov – 2 min., nedovolené bránění).

57:33
    Puk vyletěl mimo hrací plochu a domácí hokejisté tak mají další čas na nabrání čerstvých sil.

57:11
    Rozjetý Denis Mosaljov se kousek před koncovou čarou prudce zastavil a zprava zakončoval do výstroje Krasotkina.

56:56
    Genoway nechal puk Soinovi a ten ho znovu jednoduše poslal alespoň do středního pásma, což domácím momentálně stačí.

56:17
    Až teď Krasotkin zasáhl a přerušením uklidnil situaci. Lokomotiv nemá už ani čtyři minuty na vstřelení potřebných dvou branek.

56:00
    Apalkov měl před sebou poloprázdnou brankou, jenže po křižném pasu do levého kruhu branku minul!

55:25
    Ta si znovu vystačila s vyhozením na útočnou polovinu, kde si puk dojeli hráči v červenobílých dresech Jaroslavle.

54:55
    Kontiola si pohlídal Něstěrova a jeho spoluhráči mohou vymýšlet nový recept na defenzivu Toljatti.

55:18
    Hráči Lady rezignovali na ofenzivu a už jenom vyhazují puky tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

53:56
    Jegor Averin byl u nahozeného puku jako první a Lokomotiv se nanovo usazuje v útočném pásmu.

53:05
    Kadějkin zprava posunul puk na Fatějeva, který to měl na bekhend a nenašel skulinku mezi betony Krasotkina.

52:47
    Charles Genoway si v poklidu počkal na dostřídání a vzápětí vrátil puk hostům, kterým pomalu začíná docházet čas na vyrovnání.

51:45
    Další brejk dvou na jednoho tentokrát promarnil Mastrjukov, který z plné rychlosti minut hostující branku.

50:49
    Novotný byl zahnán k zadnímu mantinelu, odkud dal puk do pravého kruhu, ale Harper si na Murygina nepřišel.

50:14
    Zčistajasna se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho, ovšem Murygin ho zastavil poměrně rutinním zákrokem.

49:59

49:45
    Puk je znovu u Krasotkina a z této početní výhody stoprocentně nic nebude.

48:59
    Jaroslavl se stále brání bez větších problémů a drží kotouč hodně daleko od brankáře Murygina.

48:28
    Lokomotiv rozehrál oslabení vyhozením. Následně jeho hráči dvakrát zablokovali střely od modré a znovu dostali puk do bezpečí.

47:59
    Alexandr Polunin zahákoval jednoho ze soupeřů a vyfasoval menší trest. Následuje domácí přesilovka pět na čtyři.

47:40
    Apalkov se mimo hlavní dění dostal do konfliktu s domácím kapitánem Soinem. Krátká bitka skončila vítězně pro Soina, který tak sklidil aplaus od slušně zaplněných tribun. Oba hráči dostávají 2+2 minuty za hrubost.

46:52
    Koledov při střele zlomil hokejku. I tak nadělal menší zmatky před domácí brankou, kolem které volný puk nebezpečně proletěl.

46:20
    Rychlý výpad Lokomotivu znovu zneškodnil Krasotkin a před reklamní pauzou vyrazil puk nad mantinely.

45:51
    Kronwall přihrávkou podél modré čáry poslal puk Nakládalovi, který dlouho otálel a nakonec trefil jen prvního clonícího soupeře.

44:59
    Domácí gólman znovu pokryl nahozený a puk a rozhodl se přerušit hru i za cenu vhazování po jeho levici.

44:08
    Kraskovskij vyhrál buly a hosté díky tomu ihned vystřelili. Krasotkin ale prokázal dobrý postřeh a schoval puk do lapačky.

43:32
    A znovu zakázané uvolnění, kterým se tentokrát provinil tým z Toljatti.

43:10
    Jeden z domácích hráčů napřáhl okamžitě po vhazování, ale tvrdou ranou nasměroval puk nad břevno Muryginovy klece.

42:46
    Zakázané uvolnění Jaroslavle, jejíž hráči tak nemohou střídat.

42:10
    Talbot se už poněkolikáté dostal do potyčky. Tentokrát se po tvrdém nárazu na mantinel hokejkou ohnal po soupeřích, kteří si to nenechali líbit. Ani teď se ale vylučovat nebude.

41:19
    Alexandr Polunin se dostal k další střele, jenomže z mezikruží netrefil přesně. Krasotkin vzápětí ustál další tlak v blízkosti jeho brankoviště.

40:45
    Korškov dojel až do brankoviště, kde Krasotkin vyrazil puk na Polunina. Ten zblízka mohutně napřáhl, ale domácího brankáře nepropálil.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 13 – 19 (6:5, 7, 14).

Lokomotiv byl v prostředním dějství výrazně aktivnějším týmem a ve třicáté minutě zaslouženě vyrovnal trefou Kadějkina. Další nepříjemné momenty už brankář Krasotkin zneškodnil a domácí nečekaně odskočili do vedení 3:1, když se v rozmezí minuty a půl prosadili Něstěrov a Zernov.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Domácí nepustili Jaroslavl zpět před Krasotkina a druhá třetina tak v poklidu končí.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Lokomotiv odpověděl zajímavým tlakem v útočném pásmu. Zakončila ho střela Jelasina, po které puk vyletěl mezi modré čáry.
    37:49 Denis ZERNOV - 3:1

37:49
    Lada právě vstřelila branku!
    Zničehonic vede domácí tým už o dva góly! Skorochodov měl na svých zádech dotěrného obránce, a tak se rozhodl přenechat puk Bělousovovi. Ten nabil do levého kruhu, kde už byl připravený DENIS ZERNOV a přesným golfákem upravil stav na 3:1. Asistence: Georgij Bělousov, Igor Skorochodov.

37:26
    Talbot šel hodně důrazně do Krasotkina, který vyrážel Kronwallův pokus z delší vzdálenosti. Byla z toho malá roztržka, ovšem vylučovat se nebude.
    36:07 Alexandr NĚSTĚROV - 2:1

36:07
    Toljatti se podruhé v zápase dostává do vedení! Alexej Mastrjukov vrátil puk z rohu útočného pásma na modrou čáru, ze které nahazoval Vorobjov a letící puk šikovně protečoval za Muryginova záda ALEXANDR NESTĚROV. Asistence: Dmitrij Vorobjov, Alexej Mastrjukov.

35:47
    Nestěrov přejel útočnou modrou a z osy hřiště ihned střílel. Murygin vytasil ruku a poslal puk do ochranné sítě.

35:11
    Jakub Nakládal nahazoval puk zpoza pravého kruhu. Krasotkin ho vyrazil do poměrně nebezpečného prostoru, avšak hosté se k dorážce neprobili.

34:38
    Alexandr Jelesin pozdržel rozehrávku, kterou nechal na Nakládalovi. O pár sekund později pálil mimo tři tyče Kontiola.

34:02
    Tentýž prohřešek také na druhé straně.

33:34
    Rychlou akci Lady ukončil ofsajd.

32:32
    Denis Zernov si s velkou lehkostí nabruslil až do útočného pásma a zaměstnal Murygina, který jeho střelu z levé strany vyrazil.

31:50
    Krasotkin skočil po střele z nulového úhlu. Zároveň přes něj přepadl Mosaljov a to se nelíbilo obráncům Toljatti, kteří vyvolali menší strkanici.

31:32
    Jelesin se zbavil kotouče prostým nahozením z červené čáry. Totéž ale předvedla také Lada a rozhodčí odpískali icing.

30:15
    Podobný moment také na druhé straně, nicméně finální přihrávka od Nestěrova nenašla u brankoviště nikoho v šedém dresu.
    29:32 Alexandr KADĚJKIN - 1:1

29:32
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Čekání Lokomotivu na vstřelení branky je u konce! Alexandr Polunin dojel nahozený kotouč a zpoza koncové čáry ho přihrál ALEXANDRU KADĚJKINOVI, jehož střela z první se zastavila až v síti brankáře Krasotkina. Asistence: Alexandr Polunin.

29:02
    Spolupráce mezi Apalkovem a Korškovem nezafungovala a z přihrávky za obranu tak nevznikly pro Krasotkina žádné problémy.

28:08
    Neškodné nahození z poloviny hřiště přineslo Jaroslavli alespoň buly v útočném pásmu.

27:35
    Kotouč se podle všeho dotkl někoho na střídačce a sudí proto zastavil hru. Pokračovat se bude po krátké reklamní pauze.

26:32
    Korškov vystřelil zápěstím z poměrně velké dálky a Murygin vysoko letící puk ramenem vytěsnil pryč z prostoru branky.

25:51
    Čerepanov přitlačil soupeře na mantinel a rozjel protiútok Lokomotivu, který zakončoval Jelesin, ale branku netrefil.

25:11
    Stanislav Bočarov dostal na levé straně přihrávku do jízdy, ovšem Murygin byl proti střele mezi betony na zemi včas.

24:15
    A znovu hostující postavení mimo hru. Jaroslavl má přesto ze startu druhé třetiny mnohem více ze hry.

23:21
    Loktionov si vybruslil ze zadního mantinelu, ale střelou z levé strany nepropálil připraveného Krasotkina.

22:57
    Ofsajd Jaroslavle.

22:25
    Nakládal dostal prostor před pravým kruhem, jenže tvrdou střelou golfákem recept na Krasotkina nevymyslel.

21:32
    Lada se usadila v útočném pásmu, ale přes pozornou obranu Lokomotivu se nepropracovala k žádnému zakončení.

20:30
    Po půlminutě je hra přerušena. Bude se opakovat vhazování ve středovém kruhu.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 5.

První třetina souboje mezi Ladou a Lokomotivem moc hokejových fanoušků asi nenadchla. Úvodních deset minut se vůbec nic nedělo až v další pasáži začala Jaroslavl trochu tlačit. Murygin pár střel ale pochytal a v čase 18:57 se naopak se spoluhráči radoval z vedoucího gólu, o který se postaral Skorochodov.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.
    18:57 Igor SKOROCHODOV - 1:0

18:57
    Domácí se na konci devatenácté minuty radují z vedoucí trefy! Toljatti se po nevzhledné šavlovačce u obranné modré čáry utrhlo do přečíslení tři na dva. Bělousov si nejprve narazil se Zernovem a pak zprava přihrál na osu hřiště, odkud se přesně umístěnou střelou zápěstím prosadil IGOR SKOROCHODOV. Asistence: Georgij Bělousov, Denis Zernov.

18:04
    Ze souboje dvou hráčů u krátkého mantinelu vyletěl kotouč před branku, kde si ho raději přivlastnil v posledních minutách poměrně hodně zaměstnaný brankář Krasotkin.

17:26
    Chvíli po buly to hosté třikrát zkoušeli z pravé strany, ovšem Murygin byl u bližší tyče ve všech případech pozorný.

17:06
    Chybnou rozehrávku Lady nepotrestal Nikita Čerepanov, který zkusil střelu z blízkosti pravého mantinelu. Krasotkin si připsal poměrně rutinní zákrok.

16:15
    Po přihrávce rukou v podání Lokomotivu se vhazuje ve středním pásmu.

15:47
    Denis Zernov se odvážně pustil do individuální akce po ose hřiště. Obranný pár Lokomotivu jeho akci zastavil až v prostoru mezi kruhy.

15:20
    Další nevynucené zakázané uvolnění týmu z Jaroslavle.

14:25
    Pavel Koledov si sjel s kotoučem na osu hřiště, ovšem střelecký pokus byl padajícím protihráčem sražen do ochranné sítě.

13:56
    Loktionova formace se usadila před Krasotkinem, před jehož brankou dvakrát vznikl menší závar, ale gólem přesto neskončil.

13:05
    Návrat Jaroslavle do útočné fáze ztroskotal na icingu. Vhazuje se po levé ruce brankáře Murygina.

12:54
    Talbotovu prudkou přihrávku do pravého kruhu jeho spoluhráč nezpracoval a hosté se museli rychle vracet s přečíslením Lady 3 na 2.

12:17
    Teď už Fatějev trochu protáhl Krasotkina, jenže nástřel ze středního pásma domácího brankáře nemohl překvapit.

11:17
    Neškodné nahození Lady skončilo u Jelesina, který po vystřídání taktéž nahazoval a odevzdal puk Toljatti.

10:32
    V polovině jedenácté minutě brankář Krasotkin nadále čeká na svůj první zákrok. Murygin jich na druhé straně taktéž moc nemá.

09:55
    Lada rozhodně drží častěji kotouč na svých hokejkách, ale do útočné třetiny se dostává jenom zřídka.

08:51

08:32
    Ani teď se domácí k ničemu nedostali a po opětovném vyhození už přesilovou hru asi nevyužijí.

07:58
    Jegor Averin získal puk u mantinelu a znovu ho bez problémů vyhodil ven z obranné třetiny Lokomotivu.

07:25
    Lada po těžkopádné kombinaci v útočném pásmu lacino přišla o útočné pásmo a teď čelí napadání hostů.

06:51
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:36
    Až teď si Murygin sáhl na puk, když u své levé tyče zakročil proti výpadu Sergeje Soina. Ten předtím protečoval do domácího gólmana přihrávku do volného prostoru u mezikruží.

05:55
    Konečně se hraje delší dobu bez přerušení, ovšem většinou se tak děje jen ve středním pásmu, ze kterého se Ladě nedaří posunout dál.

04:42
    Lada dvakrát neúspěšně nahazovala puk dopředu, nicméně od hráčů Jaroslavle dostala další šanci k založení útoku.

03:45
    Domácí sice vyhráli buly v obranném pásmu, avšak do něj se znovu vrací kvůli zakázanému uvolnění.

03:33
    Krasotkin zachytil nahození zpoza modré čáry a přerušil hru.

02:37
    První šanci měli hráči Lady, ovšem Murygin se po přihrávce Novotného a Kapustinově střele z mezikruží prezentoval vynikajícím zákrokem.

02:09
    Začátek zápasu se odehrává ve velkém poklidu. Znovu se přerušuje kvůli postavení mimo hru Toljatti.

01:09
    Ze špatné rozehrávky Lokomotivu resultuje laciný icing a buly před Krasotkinem.

00:30
    Po půlminutě hry se poprvé přerušuje kvůli ofsajdu Lady, která nastoupila do zápasu v šedých dresech.

00:01

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Aljajev, Ďjakov, D. Ježov (A), Kirillov, Morenec – Harper (A), Novotný, Kapustin – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Mastrjukov (C), Soin, Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, Žuravljov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Pajgin, Čerepanov, Koledov, Lekomcev – Kozun, Kontiola, Talbot – Averin (A), Loktionov, Mosaljov – Korškov, Kraskovskij, Apalkov (A) – Polunin, Kadějkin, Fatějev – Iljenko.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Judakov – Goljak, Viljugin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Výrazný favorit tohoto zápasu má dlouhodobě vynikající formu a sbírá body jako na běžícím páse. Ze třiačtyřiceti zápasů Lokomotiv jenom dvanáctkrát nebodoval a v Západní konferenci sídlí na čtvrtém místě, z něhož ztrácí na třetí Jokerit tři body, ovšem na vedoucí Petrohrad bodů třicet. Z předchozích devíti zápasu Jaroslavl prohrála jen v Ufě, od té doby se přesunula na domácí hřiště a před vlastním publikem v minulých dnech porazila o jednu branku Spartak Moskva i Dynamo Minsk.

Nejproduktivnější hráči:
    1. S. Kronwall – 27 bodů (7+20)
    2. B. Kozun – 26 bodů (11+15)
    3. D. Apalkov – 24 bodů (14+10).

Domácí tým je od začátku aktuální sezóny na chvostu Východní konference. Od srpna jen devětkrát vyhrál v základní hrací době a s devětatřiceti body mu ve Východní konferenci patří předposlední třinácté místo s propastnou čtyřiadvacetibodovou ztrátou na pozice zaručující účast ve vyřazovacích bojích. Před dvěma dny Lada prohrála na domácím ledě 1:2 s Dynamem Moskva a nenavázala tak na předchozí výhru z ledu Slovanu Bratislava.

1. G. Bělousov – 24 bodů (6+18)
    2. D. Zernov – 23 bodů (13+10)
    3. K. Kapustin – 22 bodů (11+11).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 19. Skorochodov (Bělousov, Zernov), 37. Něstěrov (D. Vorobjov, Mastrjukov), 38. Zernov (Bělousov, Skorochodov) – 30. Kadějkin (Polunin)

Lada Toljatti: Krasotkin (Ivannikov) – D. Vorobjov, Ch. Genoway, Aljajev, Ďjakov, D. Ježov (A), Kirillov, Morenec – Harper, Novotný (A), Kapustin – Bělousov, Zernov, Skorochodov – Mastrjukov, Soin (C), Něstěrov – Bočarov, V. Strelcov, Žuravljov.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Judakov – Goljak, Viljugin

Diváci: 4 397