Česko – Rusko 5:4 (kon.) | Bělorusko – Švédsko 1:6 (kon.) | Kanada – Finsko 4:2 (kon.)
Bělorusko
1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Švédsko
Úterý 26.12.2017, 20:00 • HarborCenter, Buffalo (kapacita 1800 míst) • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:40:19)

Linus Lindström (SWE) – 0+0, 0 střel, +/- 0, čas na ledě 12:00

Švédové se sice s Běloruskem dlouho trápili, nakonec si ale připsali hladkou výhru 6:1. Vítězný gól ovšem přišel až v 31. minutě. První polovinu utkání se outsiderům z Běloruska dařilo držet švédské hvězdy na uzdě.

Skóre zápasu otevřel v 9. minutě v přesilové hře přesně mířenou střelou Elias Pettersson. Skóre se měnilo i v další početní výhodě Švédska, jenže na druhé straně. Jegor Šarangovič přečetl švédskou kombinaci a z úniku v oslabení srovnal.

Klíčový moment utkání přišel od 31. do 35. minuty, kdy se v rozmezí tří minut a 21 vteřin Švédové prosadili hned třikrát. Postupně se trefili Erik Brännström, Glenn Gustafsson a Jesper Boqvist.

Ve třetí třetině Švédové přidali ještě další dvě branky. Pod obě se gólově podepsal kapitán Lias Andersson. Nejprve byl na konci parádní kombinace v přesilové hře, poté se prosadil přesnou ranou.

Švédsko tak vstoupilo do turnaje výhrou nad Běloruskem 6:1 a připsalo si už 41. výhru v základních skupinách v řadě. Poslední švédská prohra ve skupině se datuje na 31. prosince 2006 proti USA!

59:38
    Po závaru před švédskou brankou přerušili rozhodčí hru kvůli přihrávce rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:16
    Axel Jonsson Fjällby se dostal k další střele, jeho pokus skončil mimo branku.

58:44
    Neujala se ani střela Oskara Steena, Bělorusům se podařilo vyhodit, švédská přesilovka pomalu končí.
    58:12 Nylanderovu střelu zastavila branková konstrukce

58:12
    Obrovská šance Alexandera Nylandera! Zcela osamocený před brankou orazítkoval jen břevno, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě!

57:56
    Další pokus z hole Rasmuse Dahlina skončila ztečovaný mimo tři tyče.

57:25
    Po Nylanderově přihrávce se do puku opřel Elias Pettersson, jeho rána skončila nad brankou.

56:54
    V závěru třetí třetiny si Švédové ještě zahrají další přesilovou hru, za krosček je vyloučen běloruský kapitán Maxim Suško.

56:10
    Švédové se znovu drželi s kotoučem v útočném pásmu, ke střele se dostal Tim Söderlund, jehož pokus zastavil Andrej Griščenko.

55:33
    Glenn Gustafsson se proti běloruské obraně neprobil, dopředu tak po delší době mohou právě Bělorusové.

54:50
    Igor Martynov skáče z trestné lavice na led, Bělorusové tentokrát oslabení přežili bez úhony na skóre.

54:12
    Bělorusům se opět podařilo vyhodit, Oskar Steen už je ovšem znovu s kotoučem v útočném pásmu.

53:37
    Švédové se sami nepřesnou kombinací vyhnali z útočného pásma. Při další akci předvedl parádu Lias Andersson, Elias Pettersson ovšem následně přišel znovu o kotouč.

53:12
    Po Petterssonově přihrávce střílel Alexander Nylander, jemuž se při pokusu o zakončení zlomila hokejka.

52:50
    Za hákování míří na trestnou lavici běloruský útočník Igor Martynov. Švédové si zahrají už sedmou přesilovou hru.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 15. Šarangovič – 9. Pettersson (Dahlin), 31. Brännström (A. Nylander, Steen), 33. G. Gustafsson (G. Lindström, Sellgren), 35. J. Boqvist (Brännström, Karlström), 43. Andersson (A. Nylander, Pettersson), 52. Andersson (Dahlin, Karlström)

Bělorusko: Griščenko (Rodik) – Sokolovskij, Burovcev, Derjabin, Jerjomenko, Gostev, Martyňuk, Gabrus – Bovbel, Litvinov, Martynov (A) – Šarangovič, Drozdov (C), Suško (A) – Rjadčenko, Pisčuk, Grinkevič – Lukaševič, Astaševič, Michalčuk – Anisimov.
    Švédsko: Gustavsson (F. Larsson) – Liljegren, Moverare (A), Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Karlström, J. Boqvist, Andersson (C) – Pettersson, L. Lindström, A. Nylander (A) – Söderlund, Lundeström, Steen – Davidsson, G. Gustafsson, Jonsson Fjällby – Zetterlund.

Rozhodčí: Grumsen, Kaukokari – Hancock, Jensen