Nitra – Trenčín 5:1 (kon.) | Žilina – Košice 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 8:1 (kon.)
Poprad – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | Lipt. Mikuláš – Detva 0:1 (kon.)
MsHK Žilina
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
HC Košice
sk Sobota 30.12.2017, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 32. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi celkami MsHK Žilina a HC Košice, možno trochu prekvapivým výsledkom 3:2. Pre Žilinu ide o prvé tohtosezónne víťazstvo proti Košiciam. Naopak, mizéria východniarov pokračuje. (19:25:11)

59:41
    Žilinčania v pätici pred prázdnou bránkou, gól ale nepadol.

59:18
    ŽIlina chcela rozhodnúť, puk ale zapadol len do rohu ľadovej plochy. Píska sa tak zakázané uvoľnenie v neprospech domácich vlkov.

59:02
    Joakim Lundström ostáva na striedačke, Košice so šiestimi korčuliarmi na ľadovej ploche.

59:02
    Oddychový čas hostí.

59:02
    Plynie posledná minúta, Tomek puk prikrýva. Budeme zvedaví, či teraz Košičania siahnu po oddychovom čase a hre bez brankára.

58:34
    Hovorka sa chcel oprieť do voľného puku, defenzíva mu tam ale vložila svoje hokejky, a tak nebolo z tejto šance nič.

57:20
    Košičania pokračujú s piatimi korčuliarmi.

57:01
    Opäť sa hra presunula pred bránku domáceho celku. Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty riadnej hracej doby.

56:05
    Puk je pri Tomekovi, oba celky striedajú.

55:56
    Šedivý s Kesselom puk nevytlačili, Handlovský ho stále drží v útočnej tretine. Takéto momenty budú Žilinčanom len vyhovovať.

55:12
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Michalčin – 2 min., držanie).

55:03
    Prebieha posledných päť minút riadnej hracej doby.

54:25
    Šoltés sa dostal k puku, bol však výborne vytlačený do rohu klziska. Tam ho Konečný obral o hrací predmet a odpálil až za bránku Joakima Lundströma.

53:03
    Jurík mohol postupovať sám proti Lundströmovi, puk mu ale v rozhodujúcej chvíli podkĺzol pod čepeľ jeho hokejky, a tak nebolo zo samostatného úniku nič.

51:36
    Hričina vybojoval puk v pásme pre Košice, pred Tomášom Tomekom bol ale sám. Nepochopiteľné vypustenie akcie z pohľadu košického tímu, práve ten by mal byť v týchto minútach aktívnejší.

50:51
    Košičania s piatimi korčuliarmi, sily na ľadovej ploche sa po dvoch minútach vyrovnali.

50:20
    Hovorka dostáva puk do stredného pásma a získava tak cenné sekundy pre Košice. Oba celky budú striedať počas hry.

49:38
    Lundströmovi na malý moment odletela vyrážačka, hra sa tak musela prerušiť.

49:20
    Žilina sa teraz usadila v pásme svojho súpera, ktorý sa nedokázal ani na dvakrát oslobodiť. Všetko napokon vyriešil Lundström, ktorý letiaci puk zachytil vo svojej lapačke.

48:45
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Pacan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

48:01
    Stupkovi teraz absolútne nesadol puk na čepeľ, čo bolo jediné šťastie Košíc. Ak by to Václav Stupka trafil lepšie, Žilina by zrejme vyhrávala o dva góly.

47:17
    Joakim Lundström skúsene vykorčuľoval zo svojej bránky a pomohol svojim spoluhráčom s rozohrávkou. Košičania ale následne potrebovali prestriedať.

46:47
    Pospíšil korčuľoval za pukom, zastavil ho ale Koch. Košičania sa teraz potrebujú presunúť pred Tomeka, čo sa im príliš nedarí.

46:05
    Napriek veľkej nevôli domácich fanúšikov sa teraz pískalo postavenie mimo hry v neprospech žilinských hokejistov. Buly v strednom pásme.

44:29
    Žilina dala gól!
    Žilina opäť vedie. Po vhadzovaní sa dostal k puku RADIM HRUŠKA, ktorý si ešte vylepšil streleckú pozíciu a prekonal Joakima Lundströma. Asistencia: Juraj Jurík.

44:20
    Handlovský sa teraz pošmykol v rohu klziska, Žilina napriek tomu pri puku ostala. Popred Lundströma teraz smerovala zaujímavá prihrávka, avšak gólman puk pokryl.

43:27
    Koch sa cez Pospíšila nepretlačil, k puku sa tak dostal Juraško. Ani tento skúsený hokejista ale nič zaujímavé smerom dopredu vymyslieť nedokázal.

42:43
    Vrábeľovi prepadol puk cez čepeľ jeho hokejky a odletel až do pásma Žiliny. Tá sa ale smerom dopredu nehrnie, jej hokejisti totiž potrebujú prestriedať.

41:34
    V úvode poslednej časti riadnej hracej doby sa hra pomerne často prerušuje. Oba celky sa totiž snažia dostať do pásma súpera, aj keď za cenu množstva nepresností.

40:40
    Pospíšil zaviezol puk pred bránku súpera, proti Lundströmovi ale nestrieľal a po ľade mu hrací predmet odovzdal do lapačky. Vhadzovať sa bude v pásme Košíc.

40:25
    Tretia tretina sa začala. Budeme zvedaví, či sa niektorému z celkov podarí počas nasledujúcih dvadsiatich minút rozhodnúť o svojom víťazstve, alebo sa bude v Žiline predlžovať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme videli jediný gól, a to v podaní hosťujúceho Boltuna. Ten vyrovnal na 2:2, čo znamená, že nás čaká nepochybne zaujímavá tretia tretina.

Tretia tretina sa začne približne o 18:48.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Suja hľadal Kafku – neúspešne.

38:49
    Hra sa teraz presúvala zo strany na stranu, ani jeden z celkov zakončiť nedokázal. Zdá sa, že druhá tretina sa bude už len dohrávať.

37:45
    Zakázané uvoľnenie Žiliny, buly pred Tomekom.

37:37
    Košičania v závere prostrednej časti riadnej hracej doby mierne aktívnejším tímom, budeme preto zvedaví, či sa ešte pred prestávkou dočkáme nejakého gólu.

37:05
    Juraško teraz videl, že jeho spoluhráči potreujú striedať, a tak takticky vyčká za žilinskou bránkou a do riskantnej akcie sa púšťať nebude.

36:20
    Zakázané uvoľnenie hostí. Tí už medzičasom pokračujú s piatimi korčuliarmi na ľadovej ploche.

35:40
    Košičania sa opäť oslobodili, táto presilovka domácim príliš nevychádza.

34:55
    Obrovské šťastie Žiliny! Jenčík sa po chybe súpera dostal do šance a mohol pridať gól v oslabení, trafil však len do žrde bránky Tomáša Tomeka!

34:46
    Košičania teraz vyhadzujú k Tomekovi.

34:22
    Handlovského dobrý pokus od modrej čiary, Húževka chcel ten puk ešte tečovať. Napokon ho ale zrazil do ochrannej siete, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.

33:57
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Petráš – 2 min., hákovanie).

33:30
    Na malý moment ešte Košice kombinovali v pásme, nič zaujímavé z toho ale nebolo. Na druhej strane zaujímavá snaha aj Žiliny, Pospíšil však presne neprihral.

32:20
    Suja našiel na modrej Šedivého, ktorý využil cloniaceho Pacana a vystrelil. Tomáš Tomek sa predvídavo presúval k vzdialenejšej žrdi a spravil dobre. Puk trafil priamo do jeho hrude.

31:42
    Suja puk nepretlačil pred bránku, Žilina sa tak dokázala oslobodiť.

31:20
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Stupka – 2 min., hákovanie).

30:40
    Švédsky gólman v službách Košíc poriadne zaváhal a puk pustil na ľad pred Konečného. Hostia mali teraz poriadne šťastie, že skúsený útočník ponúknutú šancu nevyužil.

30:05
    Prečíslenie aj na druhej strane, v šanci sa ocitla dvojica Hruška – Rogoň. Prvý menovaný ešte hľadal svojho spoluhráča, všetko ale vyriešil pohotový Joakim Lundström.

29:33
    Zakázané uvoľnenie Košíc, vhadzovať sa bude pred Lundströmom.

28:50
    Prečíslenie Košíc dvoch proti jednému sa gólom nekončí. Jenčík našiel prihrávkou Hričinu, ktorý vzal zodpovednosť na seba, vystrelil ale len do pripraveného Tomeka.

27:11
    Stupka teraz skúšal zakončiť, strela ale smerovala len k bližšej žrdi, ktorú si Joakim Lundström skúsene pokryl. Následne puk vyviezol Hovorka.

26:28
    Petráš najskôr odzbrojil Juríka, následne ale presnejšie neprihrával. K puku sa tak dostane Žilina, Košice však majú priestor na prestriedanie.

25:40
    Po piatich minútach hry v druhej tretine je tak stav opäť vyrovnaný.

24:43
    Košice dali gól!
    Tak napokon predsa len áno. Spoza bránky prišla zaujímavá prihrávka k bránkovisku, kde bol úplne voľný PETER BOLTUN a ten sa už pomýliť nemohol. Asistencie: Richard Jenčík, Jakub Suja.

24:30
    Košičania si sami komplikujú život zbytočným zakázaným uvoľnením. Zdá sa, že nevyužijú ani dlhú 4-minútovú presilovú hru o jedného muža.

23:53
    Teraz sa puk zaujímavo odrazil od zadného mantinelu k Tomekovi. ešte tam trafil žrď žilinskej bránky, následne ho ale domáci gólman dobre pokryl.

23:40
    Šedivého zrazený pokus, Suja následne presne netrafil. Žilina ostáva naďalej zatlačená vo vlastnom obrannom pásme.

22:58
    Košičania sa teraz držia v pásme svojho súpera, Žilina im ale nedovoľuje lepšie zakončiť.

22:20
    Rogoňovo vyhodenie, korčuľuje za ním Kessel.

21:58
    Obrovský tlak prvej presilovkovej formácie Košíc. V šanci boli Suja, Pacan, Šedivý i Hovorka, ani jeden puk ale za Tomekov chrbát neprepadol. Žilina sa následne oslobodila.

20:45
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Poulin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:17
    Košičania sa po úvodnom buly dostali do útočného pásma, kde zakončoval Kafka. Ten prinútil Tomeka zakončiť, puk napokon skončil na ochrannej sieti.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina priniesla v Žiline hneď tri góly, o dva z nich sa postarali domáci hokejisti. Žilina tak po 20 minútach hry vedie pomerom 2:1.

Druhá tretina sa začne približne o 17:54.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:31
    Koch našiel Suju, ten už Hovorku v útočnom pásme nie. Zdá sa, že sa už počas úvodného dejstva neudeje nič podstatné.

18:33
    Prebiehajú posledné dve minúty prvej tretiny.

17:45
    Handlovský to skúšal z veľkého uhla, tentokrát bol ale Lundström nalepený na svojej ľavej žrdi a puk prepadnúť nenechal. Žilina je v ostatných minútach výrazne aktívnejšia.

16:50
    Píska sa zakázané uvoľnenie domácich hokejistov.

16:20
    Obrovskké šťastie Košíc! Puk sa teraz odrazil k Húževkovi, ktorý mal pred sebou v podstate prázdnu bránku, avšak trafiť ju nedokázal.

16:04
    Príliš veľa priestoru teraz dostal Václav Stupka, ktorý sa s pukom prepracoval pred Lundströma a aj keď nebezpečnejšie nezakončil, získal aspoň buly pre Žilinu.

15:37
    Zakázané uvoľnenie žilinských vlkov.

14:55
    Klíma teraz nemal v pásme s kým kombinovať, Košičania odišli krátko pred jeho útočnou snahou na hráčsku lavicu.

13:44
    Domáci vlci otáčajú stav zápasu a razom tak vyhrávajú. Žilinčania zatlačili súpera a po peknej akcii, na konci ktorej stál MICHAL JURAŠKO, pridávajú svoj druhý gól. Asistencia: Michal Švihálek.

13:30
    Puk je teraz v strednom pásme, aktívnejším tímom je ten žilinský.

11:53
    A je vyrovnané. Lundström teraz puk vyrazil priamo na hokejku Pospíšila a to sa už minúť nedalo. Za strelca gólu je tak označený TOMÁŠ POSPÍŠIL. Asistencie: Tomáš Klimenta, Peter Húževka.

11:30
    Lundström vychytal Kozáka ešte raz, navyše zastavil aj strelu Petra Húževku. Košičania teraz v obrane príliš neohúruli a môžu svojmu brankárovi veru ďakovať.

10:46
    Kozákova dobrá rana od modrej bola ešte tečovaná. Joakim Lundström toho veľa nevidel, napriek tomu puk zrazil do rohu ľadovej plochy.

10:34
    Žilina bude mať k dispozícii presilovú hru o dvoch mužov, to je veľká šanca na vyrovnanie.

10:30
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Boltun – 2 min., napadnutie).

09:53
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Vrábeľ – 2 min., hákovanie).

09:21
    Medzičasom pokračujú domáci s piatimi hráčmi.

08:38
    Zaujímavá šanca Košíc. Medzi kruhy prihrával Pullimu Šoltés. Fínsky bek strieľal z otočky, pričom pred Tomekom stál aj pripravený Hričina, ale žilinský gólman bol v tejto stuácii najúspešnejší.

08:20
    Košičania sa snažili po žilinskom vyhodení dostať do pásma, nevyhli sa ale postaveniu mimo hry.

07:48
    Hovorka pálil od modrej, puk letel tesne nad ľadovou plochou. Tomek mal ale teraz výhľad odkrytý, a tak strelu zrazil do rohu klziska.

07:17
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Roman – 2 min., hákovanie).

07:07
    Žilina zaspala vo svojej obannej tretine a puk poslala priamo na hokejky Košíc. Tie ešte v pásme dobre zakombinovali, prihrali na modrú čiaru a odtiaľ sa už VÁCLAV ČÍŽEK nemýlil. Asistencie: Tomáš Hričina, Richard Jenčík.

06:10
    Klímenta obral v pásme Žiliny o puk Kafku a následne vyslal svojich spoluhráčov do útoku. Z celej situácie ešte prišlo zakončenie z uhlu, ktoré si košický brankár pri žrdi postrážil.

05:20
    Rogoň teraz v pásme kombinoval so Švihálkom i Húževkom, ani jeden z hokejistov ale puk po nahodení lepšie netečoval, a tak nemusel Lundström zasahovať.

04:58
    Hrirična chcel rozohrať po pravom mantineli, našiel ale len hokejistov domáceho celku. Tí sa zbytočne unáhlili a súperovi puk vrátili.

03:40
    Gól ale nepadol, Tomáš Tomek predviedol parádny zákrok na bránkovej čiare a podržal tak žilinský celok.

03:40
    Kafka zakončoval z bezprostrednej blízkosti Tomeka, bude sa ešte telefonovať.

02:43
    Švihálek sa po pravej strane natlačil do útočnej tretiny, košického gólmana ale neprekvapil a pukom našiel len jeho telo.

01:30
    Prvá šanca patrila Košiciam. Pulli dostal prihrávku spoza bránky a skúsil to ranou príklepom, ktorú vyrazil Tomek len späť do hry. Pulli sa ešte tlačil do zakončenia, už mu ale puk ušiel.

00:48
    Po úvodnom buly sa k puku dostali žilinskí vlci, ktorí chceli z hĺbky defenzívy preniknúť až pred bránku Lundströma. Kozák si ale nespracoval prihrávku dobre a domáci tak o možnosť hrať v pásme prišli.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kozák, Juraško, Mazanec, Poulin, Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško – Klimenta, Handlovský, Pospíšil – Tvrdoň, Hruška, Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švihálek, Húževka, Rogoň

HC Košice: Lundström (Habal) – Šedivý, Kessel, Koch, Čížek, Michalčin, Pulli, Novotný – Suja, Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Spilar – Jenčík, Boltun, Hričina – Petráš, Vrábeľ, Klíma

Rozhodca: Baluška, Stano – Tvrdoň, Krajčík.

Vážení športoví priaznivci, vítam vás pri priamom prenose z posledného tipsportligového kola kalendárneho roku 2017. V jeho rámci si sily zmerajú pod Dubňom MsHK Žilina a HC Košice.

MsHK Žilina prežíva poriadne turbulentné obdobie. Hráči zo severu Slovenska totiž z posledných piatich zápasov prehrali hneď trikrát, aj napriek tomu si ale držia postupovú siedmu priečku tabuľky. Každopádne, vzostup smerom hore bude pre Žilinčanov mimoriadne náročný, na šiesty poprad totiž strácajú už pätnásť bodov. Tých má na svojom konte MsHK celkovo 42, to všetko pritom za nepriaznivého skóre 84:94. Zaujímavosťou je, že má Žilina v rámci postupovej osmičky druhý najnižší počet strelených gólov – horšie sú na tom už len ôsme Nové Zámky, ktoré skórovali 78-krát.

Posledné tri zápasy Žiliny:
    Dukla Trenčín – MsHK Žilina 3:2
    HK Nitra – MsHK Žilina 3:5
    MsHK Žilina – HC 05 Banská Bystrica 2:5

HC Košice sa svojou aktuálnou šnúrou chváliť rozhodne nemôže. Oceliari totiž prehrali posledné dva zápasy v rade, pričom za výkony ich nemožno pochváliť ani v ďalších z nedávno odohraných kôl. Celkovo Košičania prehrali tri z posledných piatich zápasov, pričom v jednom zaznamenali len dva body, a to nie je pre celok košických kvalít rozhodne dobrou vizitkou. Napokon, prejavilo sa to aj na tabuľkovom postavení, keď Košičania klesli až na štvrté miesto. Tam prebývajú so ziskom 63 bodov a priebežným skóre 109:78.

Posledné tri zápasy Košíc:
    HC Košice – HC 05 Banská Bystrica 2:4
    HK Poprad – HC Košice 4:2
    HC Košice – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 sn

Tohtosezónne vzájomné zápasy Košíc a Žiliny hovoria jednoznačne v prospech celku z východného Slovenska. Oceliari totiž zvíťazili vo všetkých troch odohraných stretnutiach, a to pomermi 6:3, 3:2 a 5:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 12. Pospíšil (Klimenta, Húževka), 14. Juraško (Švihálek), 45. Hruška (Jurík) – 8. Čížek (Hričina, Jenčík), 25. Boltun (Jenčík, Suja)

Rozhodčí: Baluška, Stano – Tvrdoň, Krajčík