Třinec – Sparta 1:0 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Litvínov – Jihlava 1:3 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 1:0 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 5:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Úterý 23.01.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků) • Tipsport extraliga • 49. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. Na shledanou! (19:23:52)

Hráči s drakem na hrudi dokázali v poslední třetině zásluhou trefy kapitána Lukáše Krajíček jít do vedení, jednobrankový náskok nakonec udrželi až do závěrečného hvizdu. Sparta měla v posledních minutách utkání několik slibných šancí, ani jednu ale nevyužila. Tři body si tak připisují Oceláři.

Utkání končí, z hubeného jednobrankového vítězství se radují domácí Oceláři! Sparta v poslední minutě držela kotouč v útočném pásmu, Hrubec ale díky obětavému výkonu svých spoluhráčů nemusel vůbec zasahovat. Třinecký brankář si připisuje třetí čisté konto letošní sezóny.

59:47
    Marcinko zablokoval Buchteleho, přihrávku na Pecha pak srazil Doudera.

59:26
    Kotouč se drží v rohu třineckého pásma, Sparta se zatím nemůže dostat ke střelbě.

58:57
    Aittokallio je na střídačce, hosté to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!

58:33
    Krajíček zachytil Pavelkovu rozehrávku, Oceláři mohou poslat hru do soupeřovy třetiny.

58:01
    Polanského formace zavezla puk do útočného pásma, kde ušetřila několik cenných vteřin. Dvě minuty do konce třetí třetiny.

57:30
    Oceláři se nikam neženou a na svého soupeře čekají u vlastní modré čáry. Hosté se zatím do útočného pásma nepodívali.

57:05
    Petružálek získal kotouč ve středním pásmu a žabičkou jej poslal do útočné třetiny. Spartě se krátí čas.

56:34
    Krajíček je na ledě. Se závěrem přesilovky ještě brankáře Hrubce ohrožoval Buchtele, jeho střela ale letěla nad branku.

56:13
    Martin Růžička ukradl kotouč Vránovi, poté jej poslal ke svým obráncům. Oceláři toto oslabení ustojí.

55:35
    Dravecký zastavil průnik Ďalogy, Linhart poté odpálil puk za hostující branku.

55:03
    O chvíli později od modré pálil sám Michálek, ani on ale nedokázal obstřelit prvního bránícího hráče. Kotouč se od Adamského odrazil do středního pásma.

54:44
    Michálek si několikrát vyměnil kotouč s Vránou, poté namazal Pechovi. Ten ale trefil jen bránícího Musila.

54:18
    Sparta má k dipozici přesilovou hru a tudíž výhodnou pozici ke srovnání. Lukáš Krajíček si za vlastní brankou pomohl nedovoleným zákrokem, svému týmu tak v následujících dvou minutách nepomůže.

53:57
    Hosté drželi kotouč v útočném pásmu, Kudrnovou střelu ale k Hrubcovi nepustil Doudera. Oceláři posunuli kotouč do středního pásma.