Košice – Lipt. Mikuláš 2:1 (po pr.) | Zvolen – Nitra 3:2 (po pr.) | Trenčín – Poprad 2:1 (kon.)
Žilina – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Nové Zámky – Detva 1:4 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 30.01.2018, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 47. kolo

Žilina dnes prehrala na domácom ľade s Banskou Bystricou 1:2, ale napriek tomu si Vlci vyslúžili potlesk od svojich fanúšikov. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:24:43)

Máme tu síce koniec, ale ešte sa bude telefonovať. Pokus Petra Mikuša totiž končí v sieti Jana Lukáša, ale zrejme po skončení zápasu. Hráči oboch tímov už si podávajú ruky, zrejme je teda koniec.

59:41
    Rastislav Konečný skúšal sťahovačku na obrancu hostí, neuspel však. Vhadzovať sa napokon bude po ľavej ruke Jana Lukáša.

59:20
    Žilinčania majú síce puk vo svojej moci, ale len vo vlastnom pásme.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:35
    Žilina vo veľkom tlaku, Jan Lukáš odolal viacerým pokusom Vlkov.

58:07
    Bránka Žiliny je prázdna, domáci hrajú power-play!

58:07
    Oddychový čas domácich.

58:07
    Obrovský závar pred bránkou hostí, všetko však rieši Jan Lukáš!

58:01
    Posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:50
    Ďalšia chyba obrany Vlkov pred Mikolášom, brankár MsHK dnes podáva skutočne výborný výkon.

57:21
    Vhadzovanie po ľavej ruke Maroša Mikoláša.

56:59
    Tlak hostí v útočnom pásme.

56:25
    Ďalší výborný zákrok si pripisuje žilinský brankár Maroš Mikoláš.

55:51
    Čas letí a hrá sa v obrannom pásme domácich Vlkov.

55:10
    Obrovská šanca Žiliny, domáci v prečíslení 2 na 1, no Václav Stupka pred Lukášom tesne minul pravú tyč bránky hostí!

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:36
    Hostia stiahli puk za vlastnú bránku a chystajú postupný útok.

54:03
    Máme tu reklamnú prestávku, na žilinskej striedačke prebieha dôrazná bojová porada.

53:10
    Domáci už musia všetko vsadiť na jednu kartu, a to na ofenzívu. Záver zápasu sa totiž neúprosne blíži.

52:02
    Puk je v útočnom pásme Žiliny, na hokejkách ho však majú hráči Banskej Bystrice.

51:34
    Hra je rozháraná, často prerušovaná, zápas v týchto momentoch stratil tempo.

50:57
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále prehráva s Banskou Bystricou 1:2.

49:25
    Nuž, niektoré dnešné verdikty rozhodcov sa dajú označiť prinajmenšom ako diskutabilné. Hráme 4 na 4, domáci sú v útočnom pásme.

48:57
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mazanec – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

48:57
    Máme tu bitku medzi Martinom Mazancom a Michalom Kabáčom. Ale.. Dá sa to vôbec nazvať bitkou?

48:49
    Michal Kabáč krásne preletel okolo obrancu Žiliny, natlačil sa pred Mikoláša, no brankár Žiliny znovu skvele podržal svoj tím!

48:25
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bránke Jana Lukáša.

48:10
    Čas sa domácim hokejistom pomaly, ale isto míňa. Po nahodení puku na bránku Jana Lukáša vzniká ďalšia roztržka.

47:11
    Tomáš Pospíšil si príliš dlho chystal pozíciu na strelu pred Janom Lukášom, obranca hostí mu napokon stihol v jeho pokuse zabrániť.

46:22
    Patrik Rogoň založil útočnú akciu svojho tímu, vzápätí stihol aj brániť. Nuž, mladý odchovanec žilinského hokeja má pomerne dobrú sezónu.

45:58
    Hostia v plnom počte.

45:40
    Vlci sa snažia, ale obrana hostí hrá v tomto oslabení zatiaľ veľmi spoľahlivo.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav je stále 1:2.

44:35
    Žilina znovu v obrovskom tlaku pred bránkou hostí.

44:05
    Domáci hokejisti v tlaku pred Janom Lukášom, puk však vzápätí hostia vyhadzujú von z pásma.

43:58
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – , podrazenie).

43:44
    Rozhodne sa nedá povedať, že by Banská Bystrica bola lepšia než Žilina, hra je pomerne vyrovnaná, domáci Vlci bojujú o každý centimeter ľadu.

43:15
    Janis Andersons od modrej čiary preveril pozornosť gólmana Banskej Bystrice.

42:39
    Žilina momentálne kopí chyby v obrannom pásme, Vlci majú problém dostať sa von z vlastného pásma.

42:09
    Miloš Bubela sa dostal do dobrej pozície z pravej strany, príklepom však minul priestor Mikolášovej bránky.

41:49
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Maroša Mikoláša.

41:35
    Václav Stupka skúsil strelu z prvej strany spoza obrancu, Jan Lukáš bol však pozorný.

41:07

40:30
    Žilina ešte dohráva presilovú hru z druhej časti zápasu, zatiaľ sa Vlkom nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Petra Vlhová obsadila napokon v paralelnom slalome Svetového pohára v Štokholme napokon konečné tretie miesto.

Po druhej tretine vedie Banská Bystrica v Žiline 1:2. O jediný gól v tejto časti hry sa postaral Miloš Bubela. Tretia tretina začne približne o 19:49.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:10
    Nuž a v Žiline doslova emócie prýštia najmä na tribúnach.

39:07
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – , podrazenie).

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:16
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tvrdoň – 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

38:16
    Banská Bystrica dala gól!
    Juraj Jurík inkasoval v útočnom pásme nepríjemný zásah do tváre a musel striedať, Žilina teda mala na ľade len štyroch hráčov a Banská Bystrica to rýchlym protiútokom využila! Do vedenia hostí dostal po príhrávke Hohmanna MILOŠ BUBELA. Asistencie: Cason Hohmann, Marek Bartánus.

37:30
    Po strele od modrej čiary Lukáš vyrazil puk len pred seba, Michal Švihálek však v dorážke namieril vedľa pravej tyče bránky hostí!

37:03

36:39
    Žilina sa nedokáže na dlhší čas usadiť v pásme pred Janom Lukášom.

36:01
    Domáci sú však znovu v pásme, Lukáš si pripisuje dobrý zákrok a puk vzápätí smeruje von z pásma.

35:30
    Domáci hokejisti Žiliny v tlaku pred Lukášom, chybujú však a puk smeruje až za bránku Maroša Mikoláša.

35:03
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – , sekanie).

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

34:55
    Dve chyby žilinskej obrany pred Mikolášom, hostia však nedokázali pretlačiť puk za Maroša Mikoláša.

34:36
    Ďalšia útočná akcia hostí z Banskej Bystrice bola zastavená pre postavenie mimo hru.

34:05
    Hostia stiahli puk za svoju bránku a oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

33:35
    Petra Vlhová prvú jazdu o tretie miesto bez problémov vyhrala, keďže jej súpera spadla.

33:31
    Patrik Rogoň dostal dobrú prihrávku do medzikružia, jeho následnú strelu však obetavo zblokoval jeden z obrancov hostí.

33:14
    Vzápätí nám zahoreli vášne medzi hráčmi pred bránkou hostí, vylučovať sa však nebude.

33:01
    Radim Hruška získal puk v útočnom pásme, no následne ho strelou poslal nad bránku Jana Lukáša.

32:09
    Dva fantastické zákroky Maroša Mikoláša v krátkom slede! Éric Faille sa rútil sám na brankára Žiliny, trafil ho však do masky, no Mikoláš vzápätí kryl aj dorážku ďalšieho hráča Banskej Bystrice!

31:45
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Maroša Mikoláša.

31:32
    Hostia znovu dlho kombinujú v útočnom pásme, no hra je napokon prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

30:38
    Obranca hostí Delisle sa vo vlastnom pásme zahral na úplne iný americký šport než je ľadový hokej, striedačke Žiliny sa to vôbec nepáčilo.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina hrá s Banskou Bystricou zatiaľ nerozhodne 1:1.

29:35
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, po strele od modrej čiary znovu zasahuje Maroš Mikoláš!

28:45
    Znovu sa hrá v dobrom tempe a pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.

28:00
    Niekoľko minimálne podivuhodných verdiktov arbitrov nazlostilo žilinské tribúny, ktoré dávajú jasne najavo svoju nespokojnosť.

27:39
    Petra Vlhová bude v dnešnom slalom napokon bojovať o konečnú tretiu pozíciu.

27:12
    Vzápätí rýchla akcia hostí a ďalší bravúrny zákrok Maroša Mikoláša!

26:50
    Žilinčanom sa črtala dobrá možnosť, lenže Michal Roman zlou prihrávkou v kombinácii vyhnal spoluhráčov z útočného pásma.

26:11
    V Žiline sledujeme rýchly hokej a šance sa striedajú na oboch stranách.

25:20
    Rýchly útok domácich 2 na 1, kombinácia pred Lukášom však Vlkom nevyšla podľa predstáv.

25:03
    Veľká šanca hostí, Matej Češík sa rútil sám na Mikoláša, no puk poslal tesne vedľa pravej tyče žilinskej bránky! Obetavo ešte bránil Tomáš Klimenta, ktorý následne narazil do konštrukcie bránky a zdá sa, že sa zranil.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav v Žiline je stále 1:1.

24:55

24:45
    Domáci však chybujú v kombinácii, puk je za bránkou Maroša Mikoláša.

24:29
    Holovič z ľavej strany Lukáša neprekabátil, tlak Žiliny pokračuje.

24:05
    Žilina znovu nasťahovaná v útočnom pásme.

23:45
    Hostia sa však výborne bránia a puk je až pred Marošom Mikolášom.

23:20
    Žilina v pásme pred Janom Lukášom.

22:55
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – , nebezpečná hra vysokou hokejkou).

22:55
    Štvrtý útok Žiliny sa dokázal dostať do útoku, domáci navyše budú hrať presilovú hru.

22:09
    Hrá sa hore – dole, druhá tretina má od úvodu celkom slušné tempo.

21:49
    Martin Mazanec na útočnej modrej čiare napálil puk len do hráča hostí, Banská Bystrica tak môže ísť dopredu.

21:34
    Domáci sa snažili niečo zaujímavé vymyslieť v útočnom pásme, napokon pálil z ľavej strany Holovič, no Lukáš bol pozorný.

20:59
    Delovka Ivana Ďatelinku od modrej čiary, Maroš Mikoláš predviedol nádherný semafór!

20:30
    Úvodnú jazdú semifinále paralelného slalomu Petra Vlhová prehrala o 37 stotín.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Banskej Bystrice.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Znovu informácia zo slalomu, Petra Vlhová postúpila už do semifinále!

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1 a treba povedať, že domáci majú mierne navrch. Do vedenia išli hneď v prvej minúte, kedy Lukáša prekonal Konečný. Hostia kontrovali v poslednej minúte, kedy na 1:1 vyrovnal Éric Faille. Druhá tretina sa začne približne o 18:56.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:39
    Hostia sú stále v útočnom pásme, domáci sa však v závere tretiny oslobodzujú.

19:04
    Chyba žilinskej obrany, pred Mikolášom sa dostal k puku ÉRIC FAILLE a vyrovnal na 1:1! Asistencia: Guillame Asselin.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:48

18:09
    Hostia z Banskej Bystrice držia puk v útočnom pásme, Mikoláš však zatiaľ nemusel zasahovať.

17:50
    Prvú jazdu štvrťfinále ženského paralelného slalomu Petra Vlhová vyhrala!

17:42
    Ďalšia rýchla akcia domácich, Juraško priklepol puk Klimentovi. Český útočník Žiliny volil namiesto prihrávky na Konečného strelu, a s tou si Lukáš bez problémov poradil.

17:15
    Rýchla akcia hostí, Josh Brittain naštartoval svoje nohy, no rovnako reagoval aj Lukáš Kozák a stihol puk pred útočníkom hostí odpáliť za modrú čiaru.

17:00
    Krásna kombinačná akcia Žiliny, pri všetkom bol Tomáš Pospíšil, ktorý má snáď oči aj na chrbáte. Škoda, že následne Peter Mikuš nemieril presne.

16:25
    Rýchly útok Žiliny, Patrik Rogoň si pripravil pozíciu na strelu v pravom kruhu, no švihom nenašiel voľný priestor medzi betónmi brankára hostí!

15:54
    Michal Roman skúsil strelu od modrej čiary, Lukáš však nemusel zasahovať.

15:30
    Hostia sa v týchto chvíľach nadýchli k mohutnej ofenzíve, zatiaľ im však ich plány kazí brankár Žiliny Maroš Mikoláš.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Žilina zásluhou Konečného vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

14:47
    Informácia aj pre fanúšikov slalomu, Petra Vlhová v paralelnom slalome v Štokholme postúpila z osemfinále ďalej.

14:01
    Tomáš Klimenta napriahol spoza modrej čiary, minul však bránku hostí.

13:39
    Hrá sa naďalej v solídnom tempe, domáci sa snažia udržať puk v útočnom pásme.

12:45
    Zdá sa však, že domáci tréner Petr Rosol prehádzal formácie, pretože v treťom útoku s Jurajom Juríkom sa už viackrát objavil Václav Stupka. Nuž, niektoré ťahy trénera Rosola sú zahalené rúškom tajomstva. Isté však je, že Stupka patrí k miláčikom žilinských tribún a jeho pozícia v štvrtej formácii Vlkov je dosť prekvapujúca.

12:15
    Tak Žilina je na prekvapenie do týchto chvíľ Banskej Bystrici minimálne vyrovnaným súperom. Vlci hrajú veľmi dobre a poctivo bojujú o každý puk.

11:35
    Žilina vo veľkom tlaku! Juraj Jurík dostal ideálny puk pred bránku hostí, no príliš ho nadvihol a namieril nad hornú tyč Lukášovej bránky!

11:05
    Po veľkej šanci Žiliny sa naskytla príležitosť aj hráčom hostí, výborný zákrok však znovu predviedol Maroš Mikoláš.

10:40
    Obrovská šanca Žiliny! Konečný si obhodil obrancu hostí a doslova na troch metroch mu zmizol z dohľadu. V prečíslení 2 na 1 ideálne naservíroval puk Tomášovi Klimentovi, ktorý ho však následne napálil len do pripraveného Jana Lukáša!

10:12
    Po strele domácich takmer od modrej čiary ešte číhal na dorážku pred Lukášom Rastislav Konečný, no brankár hostí bol pozorný a skryl puk do svojej lapačky.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny a Žilina stále vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

09:10
    Domáci v plnom počte.

09:05
    Michal Švihálek sa dostal do útoku, dlho si však chystal pozíciu a napokon mu obranca hostí vypichol puk.

08:50
    Domáci znovu získali puk a poslali ho aspoň do stredného pásma.

08:10
    Žilinčania vyhodili puk až za bránku hostí, oba tímy rýchlo striedajú svoje formácie na ľade.

07:42
    Brankár Žiliny si dnes postavil dobre bránku, pravá tyč ho práve zachránila od pohromy!

07:29
    Hostia v presilovej hre okamžite pred Mikolášom.

07:10
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – , držanie).

07:09
    Lukáš Kozák posunul puk na modrej čiare skúsenému Petrovi Mikušovi. Ten sa oprel do puku, no Lukáš predviedol kvalitný zákrok.

06:27
    Martin Mazanec nahodil puk na bránku hostí, vzápätí ešte trošku postrašil gólmana hostí. Nuž a obrancom Baranov sa to vôbec nepáčilo. Drobná šarvátka je však rýchlo zažehnaná.

06:05
    Michal Švihálek skvele získal puk za bránkou hostí, našiel v ideálnej pozícii na vrchu kruhov nestráženého spoluhráča, no ten nenamieril presne!

05:24
    Vladimír Mihalik je pri streleckej chuti, tentoraz skúsil strelu od modrej čiary. Brankár Žiliny pravým betónom vyrazil puk na ochrannú sieť za svojou bránkou.

05:10
    Vladimír Mihalik sa z pravej strany výborne natlačil pred bránku Žiliny, Mikoláš však výborne reagoval a podržal svoj tím.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

04:15
    Rýchle prečíslenie hostí 2 na 1, skvelý defenzívny zákrok však predviedol obranca Hatala, ktorý zblokoval prihrávku.

04:00
    Hra sa znovu sťahuje pred Jana Lukáša. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke českého brankára hostí.

03:25
    Holovič získal za bránkou hostí puk, posunul ho Konečnému, ktorý mu však už nestihol vrátiť prihrávku do výbornej streleckej pozície, pretože bol dobre bránený.

02:42
    Ihneď po buly si Mikoláš pripisuje dôležitý zákrok!

02:38
    Maroš Mikoláš podržal v lapačke nahodený puk, vhadzovať sa teda bude po pravej ruke mladého brankára Žiliny.

01:35
    Nuž, úvod tretiny je teda skutočne zaujímavý, domáci mohli vyhrávať už 2:0 a tréner hostí rázne dohovára svojim hráčom na striedačke.

00:44
    Žilina dala gól!
    Lenže ďalšia šanca už domácim hokejistom vyšla na výbornú! Domáca dvojička Holovič – Konečný osvedčila svoju starú dobrú spoluprácu, Marcel Holovič našiel prihrávkou RASTISLAVA KONEČNÉHO a ten bez váhania otvoril skóre dnešného súboja! Asistencia: Marcel Holovič.

00:17
    Hneď v úvode obrovská šanca domácich, obrana hostí chybovala, jeden z útočníkov hostí zostal sám pred Janom Lukášom, no brankár hostí predviedol výborný zákrok a podržal svoj tím!

00:01
    Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov hostí.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba tímy máme na ľade, zaznie štátna hymna Slovenska a začne samotný zápas.

Na ľade už máme rozhodcov dnešného stretnutia, čakáme na príchod oboch tímov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pred zápasom tu máme ešte novinku z domácich radov, pôsobenie v Žiline ukončil český obranca Petr Chaloupka.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil, Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta – Jurík, Ondruš, Švihálek – Rogoň, Stupka, Dolinajec

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihalik, Sedlák, Košecký, Tamáši – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Bortňák – Kabáč, Češík, Gabor

Rozhodca: Kalina, Stano – Korba, Jobbágy.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu predohrávaného 47. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC 05 Banská Bystrica. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti oba tímy predstavíme.

Žilinčanom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 53 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci prehrali v Košiciach 6:3, hoci v tretej tretine vyrovnávali na 3:3 (góly MsHK Holovič, Tvrdoň, Hruška). Trénerom tímu je Čech Petr Rosol, najproduktívnejším hráčom je Lukáš Handlovský, ktorý získal 28 kanadských bodov (15+13). Handlovský však dnes nemôže hrať, nakoľko si odpykáva trest 12 zápasov za zranenie Mareka Urama. Brankárskou jednotkou tímu je Tomáš Tomek, ktorý má aktuálne úspešnosť zákrokov 92,69%.

Hráčom HC 05 Banská Bystrica patrí v priebežnej tabuľke našej najvyššej súťaže prvé miesto so ziskom 85 bodov. V poslednom doterajšom zápase však Barani prekvapujúco prehrali v Nových Zámkoch 3:1 (gól HC 05 Mihálik). Trénerom tímu je Vladimír Országh, najproduktívnejším hráčom je Tomáš Surový, ktorý získal 38 kanadských bodov (11+27). Najnovšou posilou tímu je kanadský obranca Nick Trecapelli,ktorý nahradil odchádzajúceho Mislava Rosandića.

Zápas sa začína o 18.00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 1. Konečný (Holovič) – 20. Faille (Asselin), 39. Bubela (Hohmann, Bartánus)

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil, Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta – Jurík, Ondruš, Švihálek – Dolinajec, Rogoň, Stupka
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihalik, Sedlák, Košecký, Tamáši – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Bortňák – Kabáč, Češík, Gabor

Rozhodčí: Kalina, Stano – Korba, Jobbágy