Košice – Lipt. Mikuláš 2:1 (po pr.) | Zvolen – Nitra 3:2 (po pr.) | Trenčín – Poprad 2:1 (kon.)
Žilina – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Nové Zámky – Detva 1:4 (kon.)
MsHK Žilina
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Úterý 30.01.2018, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 47. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu predohrávaného 47. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC 05 Banská Bystrica. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti oba tímy predstavíme.

Žilinčanom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné siedme miesto so ziskom 53 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci prehrali v Košiciach 6:3, hoci v tretej tretine vyrovnávali na 3:3 (góly MsHK Holovič, Tvrdoň, Hruška). Trénerom tímu je Čech Petr Rosol, najproduktívnejším hráčom je Lukáš Handlovský, ktorý získal 28 kanadských bodov (15+13). Handlovský však dnes nemôže hrať, nakoľko si odpykáva trest 12 zápasov za zranenie Mareka Urama. Brankárskou jednotkou tímu je Tomáš Tomek, ktorý má aktuálne úspešnosť zákrokov 92,69%.

Hráčom HC 05 Banská Bystrica patrí v priebežnej tabuľke našej najvyššej súťaže prvé miesto so ziskom 85 bodov. V poslednom doterajšom zápase však Barani prekvapujúco prehrali v Nových Zámkoch 3:1 (gól HC 05 Mihálik). Trénerom tímu je Vladimír Országh, najproduktívnejším hráčom je Tomáš Surový, ktorý získal 38 kanadských bodov (11+27). Najnovšou posilou tímu je kanadský obranca Nick Trecapelli,ktorý nahradil odchádzajúceho Mislava Rosandića.

Zápas sa začína o 18.00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil, Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta – Jurík, Ondruš, Švihálek – Rogoň, Stupka, Dolinajec

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihalik, Sedlák, Košecký, Tamáši – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Bortňák – Kabáč, Češík, Gabor

Rozhodca: Kalina, Stano – Korba, Jobbágy.

Pred zápasom tu máme ešte novinku z domácich radov, pôsobenie v Žiline ukončil český obranca Petr Chaloupka.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na ľade už máme rozhodcov dnešného stretnutia, čakáme na príchod oboch tímov.

Oba tímy máme na ľade, zaznie štátna hymna Slovenska a začne samotný zápas.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov hostí.

00:17
    Hneď v úvode obrovská šanca domácich, obrana hostí chybovala, jeden z útočníkov hostí zostal sám pred Janom Lukášom, no brankár hostí predviedol výborný zákrok a podržal svoj tím!

00:44
    Žilina dala gól!
    Lenže ďalšia šanca už domácim hokejistom vyšla na výbornú! Domáca dvojička Holovič – Konečný osvedčila svoju starú dobrú spoluprácu, Marcel Holovič našiel prihrávkou RASTISLAVA KONEČNÉHO a ten bez váhania otvoril skóre dnešného súboja! Asistencia: Marcel Holovič.

01:35
    Nuž, úvod tretiny je teda skutočne zaujímavý, domáci mohli vyhrávať už 2:0 a tréner hostí rázne dohovára svojim hráčom na striedačke.

02:38
    Maroš Mikoláš podržal v lapačke nahodený puk, vhadzovať sa teda bude po pravej ruke mladého brankára Žiliny.

02:42
    Ihneď po buly si Mikoláš pripisuje dôležitý zákrok!

03:25
    Holovič získal za bránkou hostí puk, posunul ho Konečnému, ktorý mu však už nestihol vrátiť prihrávku do výbornej streleckej pozície, pretože bol dobre bránený.

04:00
    Hra sa znovu sťahuje pred Jana Lukáša. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke českého brankára hostí.

04:15
    Rýchle prečíslenie hostí 2 na 1, skvelý defenzívny zákrok však predviedol obranca Hatala, ktorý zblokoval prihrávku.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

05:10
    Vladimír Mihalik sa z pravej strany výborne natlačil pred bránku Žiliny, Mikoláš však výborne reagoval a podržal svoj tím.

05:24
    Vladimír Mihalik je pri streleckej chuti, tentoraz skúsil strelu od modrej čiary. Brankár Žiliny pravým betónom vyrazil puk na ochrannú sieť za svojou bránkou.

06:05
    Michal Švihálek skvele získal puk za bránkou hostí, našiel v ideálnej pozícii na vrchu kruhov nestráženého spoluhráča, no ten nenamieril presne!

06:27
    Martin Mazanec nahodil puk na bránku hostí, vzápätí ešte trošku postrašil gólmana hostí. Nuž a obrancom Baranov sa to vôbec nepáčilo. Drobná šarvátka je však rýchlo zažehnaná.

07:09
    Lukáš Kozák posunul puk na modrej čiare skúsenému Petrovi Mikušovi. Ten sa oprel do puku, no Lukáš predviedol kvalitný zákrok.

07:10
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – , držanie).

07:29
    Hostia v presilovej hre okamžite pred Mikolášom.

07:42
    Brankár Žiliny si dnes postavil dobre bránku, pravá tyč ho práve zachránila od pohromy!

08:10
    Žilinčania vyhodili puk až za bránku hostí, oba tímy rýchlo striedajú svoje formácie na ľade.

08:50
    Domáci znovu získali puk a poslali ho aspoň do stredného pásma.

09:05
    Michal Švihálek sa dostal do útoku, dlho si však chystal pozíciu a napokon mu obranca hostí vypichol puk.

09:10
    Domáci v plnom počte.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny a Žilina stále vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

10:12
    Po strele domácich takmer od modrej čiary ešte číhal na dorážku pred Lukášom Rastislav Konečný, no brankár hostí bol pozorný a skryl puk do svojej lapačky.

10:40
    Obrovská šanca Žiliny! Konečný si obhodil obrancu hostí a doslova na troch metroch mu zmizol z dohľadu. V prečíslení 2 na 1 ideálne naservíroval puk Tomášovi Klimentovi, ktorý ho však následne napálil len do pripraveného Jana Lukáša!

11:05
    Po veľkej šanci Žiliny sa naskytla príležitosť aj hráčom hostí, výborný zákrok však znovu predviedol Maroš Mikoláš.

11:35
    Žilina vo veľkom tlaku! Juraj Jurík dostal ideálny puk pred bránku hostí, no príliš ho nadvihol a namieril nad hornú tyč Lukášovej bránky!

12:15
    Tak Žilina je na prekvapenie do týchto chvíľ Banskej Bystrici minimálne vyrovnaným súperom. Vlci hrajú veľmi dobre a poctivo bojujú o každý puk.

12:45
    Zdá sa však, že domáci tréner Petr Rosol prehádzal formácie, pretože v treťom útoku s Jurajom Juríkom sa už viackrát objavil Václav Stupka. Nuž, niektoré ťahy trénera Rosola sú zahalené rúškom tajomstva. Isté však je, že Stupka patrí k miláčikom žilinských tribún a jeho pozícia v štvrtej formácii Vlkov je dosť prekvapujúca.

13:39
    Hrá sa naďalej v solídnom tempe, domáci sa snažia udržať puk v útočnom pásme.

14:01
    Tomáš Klimenta napriahol spoza modrej čiary, minul však bránku hostí.

14:47
    Informácia aj pre fanúšikov slalomu, Petra Vlhová v paralelnom slalome v Štokholme postúpila z osemfinále ďalej.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Žilina zásluhou Konečného vedie nad Banskou Bystricou 1:0.

15:30
    Hostia sa v týchto chvíľach nadýchli k mohutnej ofenzíve, zatiaľ im však ich plány kazí brankár Žiliny Maroš Mikoláš.

15:54
    Michal Roman skúsil strelu od modrej čiary, Lukáš však nemusel zasahovať.

16:25
    Rýchly útok Žiliny, Patrik Rogoň si pripravil pozíciu na strelu v pravom kruhu, no švihom nenašiel voľný priestor medzi betónmi brankára hostí!

17:00
    Krásna kombinačná akcia Žiliny, pri všetkom bol Tomáš Pospíšil, ktorý má snáď oči aj na chrbáte. Škoda, že následne Peter Mikuš nemieril presne.

17:15
    Rýchla akcia hostí, Josh Brittain naštartoval svoje nohy, no rovnako reagoval aj Lukáš Kozák a stihol puk pred útočníkom hostí odpáliť za modrú čiaru.

17:42
    Ďalšia rýchla akcia domácich, Juraško priklepol puk Klimentovi. Český útočník Žiliny volil namiesto prihrávky na Konečného strelu, a s tou si Lukáš bez problémov poradil.

17:50
    Prvú jazdu štvrťfinále ženského paralelného slalomu Petra Vlhová vyhrala!

18:09
    Hostia z Banskej Bystrice držia puk v útočnom pásme, Mikoláš však zatiaľ nemusel zasahovať.

18:48
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie k bránke Jana Lukáša.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:04
    Banská Bystrica dala gól!
    Chyba žilinskej obrany, pred Mikolášom sa dostal k puku ÉRIC FAILLE a vyrovnal na 1:1! Asistencia: Guillame Asselin.

19:39
    Hostia sú stále v útočnom pásme, domáci sa však v závere tretiny oslobodzujú.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 1:1 a treba povedať, že domáci majú mierne navrch. Do vedenia išli hneď v prvej minúte, kedy Lukáša prekonal Konečný. Hostia kontrovali v poslednej minúte, kedy na 1:1 vyrovnal Éric Faille. Druhá tretina sa začne približne o 18:56.

Znovu informácia zo slalomu, Petra Vlhová postúpila už do semifinále!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Banskej Bystrice.

20:30
    Úvodnú jazdú semifinále paralelného slalomu Petra Vlhová prehrala o 37 stotín.

20:59
    Delovka Ivana Ďatelinku od modrej čiary, Maroš Mikoláš predviedol nádherný semafór!

21:34
    Domáci sa snažili niečo zaujímavé vymyslieť v útočnom pásme, napokon pálil z ľavej strany Holovič, no Lukáš bol pozorný.

21:49
    Martin Mazanec na útočnej modrej čiare napálil puk len do hráča hostí, Banská Bystrica tak môže ísť dopredu.

22:09
    Hrá sa hore – dole, druhá tretina má od úvodu celkom slušné tempo.

22:55
    Štvrtý útok Žiliny sa dokázal dostať do útoku, domáci navyše budú hrať presilovú hru.

22:55
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – , nebezpečná hra vysokou hokejkou).

23:20
    Žilina v pásme pred Janom Lukášom.

23:45
    Hostia sa však výborne bránia a puk je až pred Marošom Mikolášom.

24:05
    Žilina znovu nasťahovaná v útočnom pásme.

24:29
    Holovič z ľavej strany Lukáša neprekabátil, tlak Žiliny pokračuje.

24:45
    Domáci však chybujú v kombinácii, puk je za bránkou Maroša Mikoláša.

24:55
    Hostia v plnom počte.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav v Žiline je stále 1:1.

25:03
    Veľká šanca hostí, Matej Češík sa rútil sám na Mikoláša, no puk poslal tesne vedľa pravej tyče žilinskej bránky! Obetavo ešte bránil Tomáš Klimenta, ktorý následne narazil do konštrukcie bránky a zdá sa, že sa zranil.

25:20
    Rýchly útok domácich 2 na 1, kombinácia pred Lukášom však Vlkom nevyšla podľa predstáv.

26:11
    V Žiline sledujeme rýchly hokej a šance sa striedajú na oboch stranách.

26:50
    Žilinčanom sa črtala dobrá možnosť, lenže Michal Roman zlou prihrávkou v kombinácii vyhnal spoluhráčov z útočného pásma.

27:12
    Vzápätí rýchla akcia hostí a ďalší bravúrny zákrok Maroša Mikoláša!

27:39
    Petra Vlhová bude v dnešnom slalom napokon bojovať o konečnú tretiu pozíciu.

28:00
    Niekoľko minimálne podivuhodných verdiktov arbitrov nazlostilo žilinské tribúny, ktoré dávajú jasne najavo svoju nespokojnosť.

28:45
    Znovu sa hrá v dobrom tempe a pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.

29:35
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, po strele od modrej čiary znovu zasahuje Maroš Mikoláš!

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina hrá s Banskou Bystricou zatiaľ nerozhodne 1:1.

30:38
    Obranca hostí Delisle sa vo vlastnom pásme zahral na úplne iný americký šport než je ľadový hokej, striedačke Žiliny sa to vôbec nepáčilo.

31:32
    Hostia znovu dlho kombinujú v útočnom pásme, no hra je napokon prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

31:45
    Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Maroša Mikoláša.

32:09
    Dva fantastické zákroky Maroša Mikoláša v krátkom slede! Éric Faille sa rútil sám na brankára Žiliny, trafil ho však do masky, no Mikoláš vzápätí kryl aj dorážku ďalšieho hráča Banskej Bystrice!

33:01
    Radim Hruška získal puk v útočnom pásme, no následne ho strelou poslal nad bránku Jana Lukáša.

33:14
    Vzápätí nám zahoreli vášne medzi hráčmi pred bránkou hostí, vylučovať sa však nebude.

33:31
    Patrik Rogoň dostal dobrú prihrávku do medzikružia, jeho následnú strelu však obetavo zblokoval jeden z obrancov hostí.

33:35
    Petra Vlhová prvú jazdu o tretie miesto bez problémov vyhrala, keďže jej súpera spadla.

34:05
    Hostia stiahli puk za svoju bránku a oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

34:36
    Ďalšia útočná akcia hostí z Banskej Bystrice bola zastavená pre postavenie mimo hru.

34:55
    Dve chyby žilinskej obrany pred Mikolášom, hostia však nedokázali pretlačiť puk za Maroša Mikoláša.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

35:03
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – , sekanie).

35:30
    Domáci hokejisti Žiliny v tlaku pred Lukášom, chybujú však a puk smeruje až za bránku Maroša Mikoláša.

36:01
    Domáci sú však znovu v pásme, Lukáš si pripisuje dobrý zákrok a puk vzápätí smeruje von z pásma.

36:39
    Žilina sa nedokáže na dlhší čas usadiť v pásme pred Janom Lukášom.

37:03

37:30
    Po strele od modrej čiary Lukáš vyrazil puk len pred seba, Michal Švihálek však v dorážke namieril vedľa pravej tyče bránky hostí!

38:16
    Juraj Jurík inkasoval v útočnom pásme nepríjemný zásah do tváre a musel striedať, Žilina teda mala na ľade len štyroch hráčov a Banská Bystrica to rýchlym protiútokom využila! Do vedenia hostí dostal po príhrávke Hohmanna MILOŠ BUBELA. Asistencie: Cason Hohmann, Marek Bartánus.

38:16
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tvrdoň – 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:07
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – , podrazenie).

39:10
    Nuž a v Žiline doslova emócie prýštia najmä na tribúnach.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedie Banská Bystrica v Žiline 1:2. O jediný gól v tejto časti hry sa postaral Miloš Bubela. Tretia tretina začne približne o 19:49.

Petra Vlhová obsadila napokon v paralelnom slalome Svetového pohára v Štokholme napokon konečné tretie miesto.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.

40:30
    Žilina ešte dohráva presilovú hru z druhej časti zápasu, zatiaľ sa Vlkom nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

41:07

41:35
    Václav Stupka skúsil strelu z prvej strany spoza obrancu, Jan Lukáš bol však pozorný.

41:49
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Maroša Mikoláša.

42:09
    Miloš Bubela sa dostal do dobrej pozície z pravej strany, príklepom však minul priestor Mikolášovej bránky.

42:39
    Žilina momentálne kopí chyby v obrannom pásme, Vlci majú problém dostať sa von z vlastného pásma.

43:15
    Janis Andersons od modrej čiary preveril pozornosť gólmana Banskej Bystrice.

43:44
    Rozhodne sa nedá povedať, že by Banská Bystrica bola lepšia než Žilina, hra je pomerne vyrovnaná, domáci Vlci bojujú o každý centimeter ľadu.

43:58
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – , podrazenie).

44:05
    Domáci hokejisti v tlaku pred Janom Lukášom, puk však vzápätí hostia vyhadzujú von z pásma.

44:35
    Žilina znovu v obrovskom tlaku pred bránkou hostí.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav je stále 1:2.

45:40
    Vlci sa snažia, ale obrana hostí hrá v tomto oslabení zatiaľ veľmi spoľahlivo.

45:58

46:22
    Patrik Rogoň založil útočnú akciu svojho tímu, vzápätí stihol aj brániť. Nuž, mladý odchovanec žilinského hokeja má pomerne dobrú sezónu.

47:11
    Tomáš Pospíšil si príliš dlho chystal pozíciu na strelu pred Janom Lukášom, obranca hostí mu napokon stihol v jeho pokuse zabrániť.

48:10
    Čas sa domácim hokejistom pomaly, ale isto míňa. Po nahodení puku na bránku Jana Lukáša vzniká ďalšia roztržka.

48:25

48:49
    Michal Kabáč krásne preletel okolo obrancu Žiliny, natlačil sa pred Mikoláša, no brankár Žiliny znovu skvele podržal svoj tím!

48:57
    Máme tu bitku medzi Martinom Mazancom a Michalom Kabáčom. Ale.. Dá sa to vôbec nazvať bitkou?

48:57
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mazanec – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

49:25
    Nuž, niektoré dnešné verdikty rozhodcov sa dajú označiť prinajmenšom ako diskutabilné. Hráme 4 na 4, domáci sú v útočnom pásme.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále prehráva s Banskou Bystricou 1:2.

50:57
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

51:34
    Hra je rozháraná, často prerušovaná, zápas v týchto momentoch stratil tempo.

52:02
    Puk je v útočnom pásme Žiliny, na hokejkách ho však majú hráči Banskej Bystrice.

53:10
    Domáci už musia všetko vsadiť na jednu kartu, a to na ofenzívu. Záver zápasu sa totiž neúprosne blíži.

54:03
    Máme tu reklamnú prestávku, na žilinskej striedačke prebieha dôrazná bojová porada.

54:36
    Hostia stiahli puk za vlastnú bránku a chystajú postupný útok.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:10
    Obrovská šanca Žiliny, domáci v prečíslení 2 na 1, no Václav Stupka pred Lukášom tesne minul pravú tyč bránky hostí!

55:51
    Čas letí a hrá sa v obrannom pásme domácich Vlkov.

56:25
    Ďalší výborný zákrok si pripisuje žilinský brankár Maroš Mikoláš.

56:59
    Tlak hostí v útočnom pásme.

57:21
    Vhadzovanie po ľavej ruke Maroša Mikoláša.

57:50
    Ďalšia chyba obrany Vlkov pred Mikolášom, brankár MsHK dnes podáva skutočne výborný výkon.

58:01
    Posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:07
    Obrovský závar pred bránkou hostí, všetko však rieši Jan Lukáš!

58:07
    Oddychový čas domácich.

58:07
    Bránka Žiliny je prázdna, domáci hrajú power-play!

58:35
    Žilina vo veľkom tlaku, Jan Lukáš odolal viacerým pokusom Vlkov.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:20
    Žilinčania majú síce puk vo svojej moci, ale len vo vlastnom pásme.

59:41
    Rastislav Konečný skúšal sťahovačku na obrancu hostí, neuspel však. Vhadzovať sa napokon bude po ľavej ruke Jana Lukáša.

Máme tu síce koniec, ale ešte sa bude telefonovať. Pokus Petra Mikuša totiž končí v sieti Jana Lukáša, ale zrejme po skončení zápasu. Hráči oboch tímov už si podávajú ruky, zrejme je teda koniec.

Žilina dnes prehrala na domácom ľade s Banskou Bystricou 1:2, ale napriek tomu si Vlci vyslúžili potlesk od svojich fanúšikov. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:24:43)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 1. Konečný (Holovič) – 20. Faille (Asselin), 39. Bubela (Hohmann, Bartánus)

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Mikuš, Kozák, Andersons, Juraško, Mazanec, Hatala, Roman, Mendrej – Pospíšil, Hruška, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Klimenta – Jurík, Ondruš, Švihálek – Dolinajec, Rogoň, Stupka
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka, Kubka, Gélinas, Delisle, Mihalik, Sedlák, Košecký, Tamáši – Brittain, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Bortňák – Kabáč, Češík, Gabor

Rozhodčí: Kalina, Stano – Korba, Jobbágy