Feirense – Chaves 1:2 (kon.) | Tondela – Moreirense 1:2 (kon.) | Estoril – Sporting 2:0 (kon.)
Guimarães – FC Ferreira 3:2 (kon.)
Vitória SC Guimarães
3:2 (2:1)
FC Paços Ferreira
Neděle 04.02.2018, 21:15 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 21. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:12:41)

Je konec. Guimaräes nakonec vyhrálo těsně 3:2 a tři body zůstaly doma. V 5. minutě se po rohovém kopu dostal ke hlavičce Mattheus, který následně našel na zadní tyči volného João Ricarda da Silva Afonsa a ten si v debutu připsal branku. Ve 22. minutě si Pedrao vstřelil vlastní gól, když se snažil odkopnout míč po centru z pravé strany. V 31. minutě si ale Junior Tallo pohrál s obranou na levé straně a následně odcentroval k pravé tyči, kde byl úplně volný Raphinha a ten zakončil z voleje do levé části branky. V 5. minutě se hosté dopustili faulu v pokutovém území a s následnou penaltou si lehce poradil Hurtado, když zakončil k pravé tyči. V 75. minutě sice snížil Phellype krásnou ránou z voleje po centru z levé strany, ale na vyrovnání se už hosté z Ferreiry nezmohli a domácí tak vyhráli 3:2.

90+5

90+5
    Nyní Guimaräes vybojovali přímý kop na půli Ferreiry.

90+4
    Po chvíli se ale Quiňonés dopustil faulu, za který dostal žlutou kartu.

90+4
    Raphinha dostal žlutou kartu za zdržování hry.

90+3
    Nyní se domácí provinili faulem a Ferreira má volný kop.

90+2
    Nyní domácí vybojovali rohový kop z levé strany a ani s jeho rozehráním nebudou spěchat.

90+1
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Mattheus, přichází Rafael Miranda.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Douglas vyšel trochu víc z brány a toho chtěl využít Luiz Phellype, který dostal vysokou přihrávku od Quiňonése, ale poté z voleje přestřelil domácí bránu.

88
    Centr hostů z levé strany zachytil do svých rukou Douglas a s odkopem nebude spěchat.

86
    Nyní je další domácí hráč ošetřován na hrací ploše a hra je znovu přerušena.

85
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Gian Martins, přichází André Leal.

84
    Rafael Martins nyní poslal k zemi hostujícího hráče a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.
    83. Gól Afonsa z ofsajdu.

83
    João Ricardo da Silva Afonso sice zavěsil krásně do levé šibenice, ale bohužel pro domácí příznivce stal v jasném ofsajdu a branka tak neplatí!

82
    Po faulu hostů následuje přímý kop pro Guimaräes.

80
    Domácí získali další autové vhazování z levé strany.

78
    Další faul hostujícího hráče a u míče tak opět bude Guimaräes.

77
    Héctor Quiňonés odehrál míč do zámezí a následuje tak rohový kop pro Guimaräes.
    75. Luiz PHELLYPE - 3:2

75
    Ferreira právě vstřelila branku!
    Ale pozor! Tohle střídání se hostujícímu trenérovi povedlo, jelikož se na levé straně dostal k míči António Xavier, který poslal skvělý centr do vápna na zadní tyč, kde se ocitl osamocený LUIZ PHELLYPE a parádní pumelicí z voleje snížil stav na 2:3. Asistence: Xavier.

75
    Domácí hráči se pokoušeli procpat míč ve vápně do střelecké pozice, ale obrana Ferreiry odkopla balón do bezpečí.

74
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Héldon Ramos.

73
    Luiz Phellype se provinil faulem ve středu hrací plochy.

71
    Nyní leží na hrací ploše Raphinha, kterému hostující hráč přišlápl nohu.

69
    Luiz Phellype chvíli po příchodu na hřiště se dostal ke střele, ale ta skončila jen nad bránou Douglase.

68
    Rafael Martins chtěl zasáhnout míč dřív než hostující brankář, ale to se mu nepovedlo a kopl pouze hostujícího gólmana, za což byl oceněn žlutou kartou.

67
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Ruben Micael, přichází Luiz Phellype.

66
    S následným centrem si Douglas sice poradil, ale úplně nejlepší to nebylo, jelikož se přitom zranil a nyní je ošetřován doktory.

65
    Héctor Quiňonés dostal naloženo od Joao Aurélia a následně rozhodčí pískl do píšťalky. Ferreira tak má přímý kop z levé strany.

63
    Domácí hráči drží míč na své půli a nikam nespěchají. Zatím je Guimaräes lepším týmem a vypadá to na zisk tří bodů.

61
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Junior Tallo, přichází Rafael Martins.

60
    Střela domácího hráče Fábia Sturgeona skončila jen na solidním zákroku Defendiho.

59
    Junior Tallo se zranil ve středu hrací plochy a za pomocí doktorů odkulhal mimo hřiště. Vypadá to, že v dnešním utkání už pokračovat nebude.

57
    Pedrao si neporozuměl se svým brankářem a málem si dal už druhý vlastní gól v dnešním utkání. Nakonec ale šel míč od jeho nohy vedle brány, kde se ho ještě snažil dát zpátky před bránu hostující útočník, ale nic z toho nebylo.

56
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází André Leão, přichází António Xavier.

54
    Hosté jsou opět u míče, ale nemohou se sním dostat do vápna nebo do nějaké lepší střelecké pozice.

52
    Hosté se snaží projít po levé straně, ale tam odkopl míč domácí obránce.
    50. Paolo HURTADO - 3:1

50
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    PAOLO HURTADO si s pokutovým kopem poradil a střelou k pravé tyči poslal domácí do dvoubrankového vedení! Hostující brankář Rafael Defendi šel na druhou stranu a neměl tak šanci zasáhnout míč.

49
    Bruno Santos ve vápně srazil domácího hráče a následuje tak pokutový kop pro Guimaräes! Za tento zákrok ještě dostal Santos žlutou kartu.
    48. Penaltový zákrok Santose.

48
    Byla nařízena penalta pro Guimaräes.

47
    Hosté jsou u míče na pravé straně, poté ho přesunuli na levou odkud přiletěl centr do vápna, ale s ním si poradila domácí obrana.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:16.

První poločas je za námi a k vidění byly už tři góly. V 5. minutě se po rohovém kopu dostal ke hlavičce Mattheus, který následně našel na zadní tyči volného João Ricarda da Silva Afonsa a ten si v debutu připsal branku. Ve 22. minutě si Pedrao vstřelil vlastní gól, když se snažil odkopnout míč po centru z pravé strany. V 31. minutě si ale Junior Tallo pohrál s obranou na levé straně a následně odcentroval k pravé tyči, kde byl úplně volný Raphinha a ten zakončil z voleje do levé části branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Nakonec se pokutového kopu nedočkáme a hra pokračuje dále.

44
    Skvělou techniku předvedl domácí Fábio Sturgeon, který přešel přes obránce a následně centroval do vápna, kde mu ale jeho pokus zablokoval Ricardo a domácí se dožadovali odpískání penalty, jelikož se hostující obránce dotkl rukou míče a nyní se hlavní rozhodčí domlouvá se svými asistenty.

42
    Po centru z levé strany se do hlavičky opřel Bruno Moreira, ovšem jeho zakončení nebylo nejlepší a míč skončil jen nad horní tyčí Douglase.

41
    Fábio Sturgeon nyní utrpěl nějaké zranění v souboji s hostujícím borcem, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

39
    Střela domácího hráče z dálky skončila jen vedle brány Rafaela Defendiho.

37
    Domácí nyní ztratili míč a Ferreira tak má autové vhazování.

35
    Příliš dlouhý centr hostů skončil jen na druhé straně vápna, ale stále jsou u míče hráči Ferreiry.

33
    Raphinha skvěle navedl míč do vápna po pravé straně a následně ho dával přes bránu Ferreiry, ovšem brankář Rafael Defendi byl připraven a chytil ho do rukou.
    31. RAPHINHA - 2:1

31
    Guimaräes jde opět do vedení! Největší zásluhu má na této brance Junior Talla, který si skvěle poradil s obranou na levé straně a následně odcentroval k pravé tyči, kde byl úplně volný RAPHINHA a ten z voleje uklidil míč k levé tyči! Asistence: Tallo.

30
    Po chvíli ale následuje aut pro hráče Ferreiry.

29
    Hostům se nepodařilo projít po pravé straně a následuje tak autové vhazování pro Guimaräes.

27
    Po vstřelené vyrovnávací brance jsou u míče hlavně hosté, kteří měli další rohový kop, ale ani tentokrát z něj nic nevytěžili a balón skončil jen u brankáře Douglase.

26
    Po něm se ale hráč Ferreiry dopustil faulu na domácího gólmana Douglase.

24
    Hosté vybojovali rohový kop z levé strany.
    22. PEDRAO - 1:1

22
    Rafael Assis ses dostal s míčem na pravou stranu, ze které odcentroval přes domácím bránu, kde chtěl balón odkopnout PEDRAO, ale nechtěně zavěsil přesně k levé tyči do vlastní brány a stav je tak srovnán na 1:1.

20
    Zpoza vápna se dostal ke střele domácí hráč, ale bránu Defendiho přestřelil.

19
    Raphinha ztratil míč a následuje tak autové vhazování pro Ferreiru.

18
    Hostující hráč Rafael Assis se provinili faulem uprostřed hrací plochy.

17
    Následný centr odhlavičkoval hostující hráč a Guimaräes tak má rohový kop z levé strany.

16
    Domácí se dostali až do vápna, ale následná střela byla zblokována hostujícím obráncem.

14
    Hosté ztratili míč ve vápně a Douglas tak chytil balón do rukou.

12
    Pomezní rozhodčí, který zvedl praporek zastavil útok domácího Juniora Talla, který se ocitl v ofsajdu.

11
    N'Clomande Konan byl tvrdě sražen Bruno Santosem, kterého vůbec neviděl a hra tak byla na chvíli přerušena.

10
    Rafael Assis byl zfaulován hráčem z domácího týmu Guimaräes a hosté tak zůstanou u míče.

9
    Příliš dlouhý centr hostů z Ferreiry skončil jen za bránou Douglase a ten se tak postará o odkop od své svatyně.

7
    Nyní se hostům nepodařilo ohrozit bránu Douglase, jelikož se Bruno Moreira dostal s míčem do zámezí.
    5. João Ricardo da Silva Afonso - 1:0

5
    Guimaräes jde do vedení už po pěti minutách hry! Po rohovém kopu z pravé strany tečoval míč ve vzduchu Mattheus a u levé tyče byl připraven JOÄO RICARDO DA SILVA AFONSO, který neměl problém dorazit balón do prázdné brány a hned v prvním zápase za domácí tým si připisuje gól! Asistence: Mattheus.

4
    Hostující gólman si poradil se střelou Wakasa a následuje rohový kop.

3
    Gian Martins na pravé straně poslal k zemi Joao Aurélia a domácí tak mají volný kop, který rozehráli nakrátko.

2
    Nepřesný centr hostů skončil jen v zámezí a Guimaräes tak má autové vhazování.

1

Vitória SC Guimarães: Douglas – J. Aurélio, da Silva Afonso, Pedrao, Konan – Mattheus, Wakaso, Hurtado – Sturgeon, Tallo, Raphinha.
    Náhradníci: M. Silva – H. Ramos, García, R. Martins, Miranda, F. Ramos, M. Valente.

FC Paços Ferreira: Rafael Defendi – B. Santos, Ricardo, M. Vieira, Quiňonés – Pedrinho, G. Martins, Leão, R. Assis – B. Moreira, Micael.
    Náhradníci: Felgueiras – Leal, Correia, Góis, Mabil, Phellype, A. Xavier..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ve 21. kole portugalské ligy se proti sobě utkají Vitória SC Guimaraes a FC Pacos Ferreira. Poslední vzájemný zápas skončil remízou 0:0. Domácí tým se momentálně nachází na 9. místě s dvaceti šesti body. Hosté jsou na tom o něco hůř a nacházejí se na 13. místě s dvaceti jedna body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Michal Raška

Branky: 5. da Silva Afonso, 31. Raphinha, 50. Hurtado (pen.) – 22. Pedrao (vla.), 75. Phellype

Karty:   68. R. Martins (GUM), 90+4. Raphinha (GUM) – 49. B. Santos (FER), 90+4. Quiňonés (FER)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:16.
    Vitória SC Guimarães: Douglas – J. Aurélio, da Silva Afonso, Pedrao, Konan – Mattheus (90+1. Miranda), Wakaso, Hurtado (74. H. Ramos) – Sturgeon, Tallo (61. R. Martins), Raphinha.

FC Paços Ferreira: Rafael Defendi – B. Santos, Ricardo, M. Vieira, Quiňonés – Pedrinho, G. Martins (85. Leal), Leão (56. A. Xavier), R. Assis – B. Moreira, Micael (67. Phellype).
    Náhradníci: Felgueiras – Leal, Correia, Góis, Mabil, Phellype, A. Xavier.

Rozhodčí: Rui Oliveira