Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Ufa – Omsk 2:7 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 7:4 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Stav série: 2:0
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 05.03.2018, 15:00 • Traktor Arena • Play-off KHL • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Všem milovníkům hokeje přeji příjemné pondělní odpoledne! KHL před pár dny rozehrála play-off, do něhož se mimo jiné probojovaly Čeljabinsk a Nižněkamsk. První osmifinálový souboj nabídl sedmigólovou přestřelku, kterou až v prodloužení ovládl Traktor. Výhodu domácího prostředí bude mít i tentokrát, pak se série přestěhuje do Nižněkamsku.

1. osmifinálový duel

Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3pp (2:1, 0:0, 1:2 – 1:0)
    Branky a nahrávky: 7. Bailen (Kručinin), 9. Kručinin, 51. Videll (Szczechura, Gynge), 68. Kravcov (Nikitin, Polygalov) – 11. P. Kulikov (Avcin), 52. Nestrašil (Volgin, Everberg), 54. Šiksatdarov.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Nikitin, I. Višněvskij, Šinin (C), Bailen, Borodkin, A. Petrov, Isajev – Polygalov, Kravcov, Kručinin – Gynge, Videll, Szczechura (A) – Rybakov, Šarov, Peňkovskij – J. Petrov, Černikov, Kokujov – Šolochov.

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Piganovič (C), E. Gustafsson, Ogurcov, Bryncev, Volgin, An. Sergejev, Fazylzjanov – Sexton (A), Porjadin, R. Hanzl – Chajrullin, Nestrašil (A), Everberg – Jakimov, Šiksatdarov, Zdunov – Avcin, Arkalov, Šafigullin – P. Kulikov.

Rozhodčí: Bělov, Bondar – Lazarev, Otmachov.

Čtyřicet minut před začátkem druhého osmifinálového klání probíhá na ledě Traktor Areny rozbruslení.

Na ledové ploše se připravuje také trio českých hráčů. Překonat čeljabinského gólmana Pavla Francouze budou chtít útočníci Robin Hanzl a Andrej Nestrašil.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hokejisté se seřadili na modré čáry, aby si odtamtud vyslechli hymnu Ruské federace.

Formality máme za sebou, před námi je to nejdůležitější – zápas. Domácí ho odehrají v černých a hosté v bílých dresech.

00:01

00:33
    Hned v úvodní minutě si šanci vytvořil Kručinin (Traktor Čeljabinsk), který na Ježova pálil nebezpečně z levé strany kluziště.

01:20
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Z předchozího varování se nižněkamská defenziva neponaučila a na okraji pravého kruhu pro vhazování nechala volného RICHARDA GYNGEHO, který prostřelil Ježova s notnou dávkou štěstí. Asistence: Linus Videll a Paul Szczechura.
    01:20 Richard GYNGE - 1:0

03:29
    Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně. Střelou mezi betony to znovu potvrdil Videll.

04:10
    Hosté se konečně osmělili. Francouz měl práci s Chajrullinovou střelou zápěstím.

05:43
    Výhoda pro Nižněkamsk. Pokud ji hostující klub nevyužije, zahraje si první přesilovku.

06:08
    Nevyužil, a tak byl Jurij Petrov (Traktor Čeljabinsk) potrestán dvěma minutama za podražení.

06:49
    Svižnou kombinaci zakončil střelou do gólmanovy výstroje Gustafsson (Neftěchimik Nižněkamsk).

07:38
    Hosté zůstávají v útočné třetině a vytrvale zaměstnávají pozornou defenzivu soupeřova týmu.

08:08
    Konec oslabení. Vyloučený Jurij Petrov (Traktor Čeljabinsk) se vrátil zpátky na led.

09:36
    Vepředu osamocený Kulikov (Neftěchimik Nižněkamsk) zůstal bez podpory svých kolegů bez naděje.

10:22
    Hra se obrátila a Ježov (Neftěchimik Nižněkamsk) musel proti střele od modré zakročit betonem.

10:35
    Protože hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, vrátí se hra před gólmana Ježova.

11:19
    Palebnou pozici si tam našel Videll (Traktor Čeljabinsk), ale ani nadvakrát obranu neprostřelil.

12:22
    Andrej Sergejev (Neftěchimik Nižněkamsk) sekl Šolochova, za což si odsedí dvě minuty.

13:22
    První polovinu oslabení zvládli hosté na výbornou a i nadále zůstávají soustředění.

13:39
    Už poněkolikáté se nižněkamský klub osvobodil.

14:22
    Tato přesilovka byla promarněná. Hokejisté čeljabinského Traktoru to moc dobře vědí.

15:01
    Domácí zahrozili až v plném počtu. Po nahození Šolochova musel jít jako voják k zemi Ježov.

16:14
    Bude se vylučovat. Za podražení Sergejeva si dvouminutový trest odpyká Richard Gynge (Traktor Čeljabinsk). Za katr se mu ale vůbec nechce.

16:38
    Ránu z úhlu střílejícího Sextona zneškodnil Francouz (Traktor Čeljabinsk) vyrážečkou.

17:46
    Další Francouzův zákrok. Čeljabinský gólman tentokrát lapil pokus od mantinelu pálícího Nestrašila.

18:14
    Traktor Čeljabinsk je kompletní.

19:19
    Při jedné z posledních akcí úvodní části Kravcov (Traktor Čeljabinsk) nedokázal obejít svého strážce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá třetina začne přibližně v 15:50.

Čeljabinsk vlétl do utkání jako uragán, a přestože Kručininova šance z úvodní minuty gólem neskončila, ta Gyngeho už ano. Hosté měli možnost vyrovnat ze dvou přesilovkových her, to jim ale nedovolil Pavel Francouz. Český gólman zasáhl v úvodní dvacetiminutovce proti pěti střelám. Stejný počet zákroků si připsal jeho protějšek, z čehož je zřejmé, že útočníci nevytahovali střelný prach příliš často.

20:01

21:30
    V úvodu druhé periody hrají oba týmy opatrně.

22:14
    Svým průnikem to změnil Peňkovskij (Traktor Čeljabinsk). Kolem beků se šikovně proháčkoval do pásma a potom zakončil doprostřed kasy.

23:48
    Na opačné straně se nedokázal prosadit od modré čáry střílející Nikitin (Neftěchimik Nižněkamsk).

24:20
    Čeljabinský protiútok ukončil ofsajd.

25:04
    Při dalším ofenzivním tažení nastřelil Rybakov (Traktor Čeljabinsk) jednoho z obránců.

25:20
    Na Ježova prošel až pokus, který z pravého křídla vyprodukoval Šinin (Traktor Čeljabinsk).

25:45
    Traktor zvýšil rychlost a zdvojnásobil svůj náskok. Petrov zleva nahrnul puk do předbrankového prostoru, kde se do něj opřel přijíždějící MARCEL ŠOLOCHOV. Asistence: Jurij Petrov a Alexandr Černikov.
    25:45 Marcel ŠOLOCHOV - 2:0

26:40
    Ačkoliv se Nižněkamsk usilovně snaží, cestu do sítě Francouzovy brány hledá marně.

27:43
    Navíc se bude muset bránit, protože na trestné lavici sedí Pavel Zdunov (Neftěchimik Nižněkamsk). Důvodem je vysoká hůl.

28:56
    Čeljabinským hráčům se nedaří usadit se v pásmu.

29:27
    V levém kruhu si střeleckou pozici připravil Jurij Petrov (Traktor Čeljabinsk). Ježov musel jít do pokleku, aby kotouč udržel ve výstroji.

29:43
    Neftěchimik Nižněkamsk hraje v plném složení a konečně může pomýšlet také na ofenzivu.

31:29
    Z dalekonosné přihrávky se vyklubovalo odevzdání puku, takže ho mají znovu v moci Čeljabinští.

32:15
    Hůl, kterou držel Nikita Nikitin (Traktor Čeljabinsk), se objevila pod bruslemi soupeře. Rozhodčí si toho nemohl nevšimnout a hráče vyloučil.

33:03
    Sextonova křižná rána minula cíl, takže Francouz (Traktor Čeljabinsk) mohl zůstat v klidu.

33:58
    Českého gólmana nepřekonal ani Nestrašil. Domácí tým měl ale tentokrát štěstí, protože předtím se před bránou utvořila nepřehledná skrumáž.

34:15
    Nikita Nikitin (Traktor Čeljabinsk) vyšel z vrátek trestné lavice a může se zapojit do kombinace.

34:27
    Time-out pro čeljabinský Traktor.

35:40
    Vyloučení? Ano. Menší trest za vysokou hůl obdržel Nick Bailen (Traktor Čeljabinsk).

36:31
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Po využité přesilovce se hosté vrátili do utkání. Gustafssonovu střelu od modré tečoval za Francouzova záda OLEG PIGANOVIČ. Asistence: Andrej Nestrašil a Erik Gustafsson.
    36:31 Oleg PIGANOVIČ - 2:1

37:50
    Na inkasovaný gól mohli domácí bleskově odpovědět, umlčela je však nepřesná přihrávka. Kravcov při přečíslení dva na jednoho nabídl kotouč na zadní tyč, ale Polygalov měl příliš krátkou hůl na to, aby na něj dosáhl.

39:32
    Třetina se dohrává na čeljabinském území.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Závěrečná perioda začne přibližně v 16:50.

Ve druhé třetině si hráči obou celků zastříleli více a to se projevilo na skóre. Do dvougólového vedení dostal domácí tým Šolochov, aby o jedenáct minut později z přesilové hry snížil Piganovič. Čeljabinsk tak bude hájit těsný náskok také v závěrečné tercii. Pokud to zvládne, zdvojnásobí své vedení v osmifinálové sérii.

40:01

40:14
    Po přejetí modré čáry Kravcov (Traktor Čeljabinsk) netrefil škvíru mezi betony Ježova.

41:25
    Zasahovat musel také Francouz (Traktor Čeljabinsk), po Nestrašilově ráně se ohnal vyrážečkou.

42:02
    O chvíli později si střeleckou pozici vypracoval jiný český hráč. Hanzl (Neftěchimik Nižněkamsk) ohrozil Francouze pokusem z vrcholu levého kruhu.

43:54
    Dobrý vstup do závěrečné části potvrdil Avcin (Neftěchimik Nižněkamsk), jehož pumelici musel Francouz vyrazit do ochranné sítě.

45:00
    V posledních minutách je Francouzovo příjmení skloňováno velmi často. Není divu. Brankář Traktoru teď musel přikrýt puk před dotírajícím forwardem.

46:24
    Domácí se stále nemohou vymanit ze soupeřova tlaku. Francouzovu lapačku provětral z levého kruhu zakončující Ogurcov.

48:14
    Čeljabinští hokejisté zahrozili až díky brejku. Po levém křídle se rozjel Videll a hledal z opačné strany najíždějícího Gyngeho, toho ale skvěle vychytal přesunující se Ježov

49:01
    Činil se také Francouz! Strážce čeljabinské pokladnice nadvakrát zkrotil dělovku, kterou na něj mezi vrcholy kruhů poslal Gustafsson. Tato pasáž hry se divákům musí zamlouvat.

50:38
    Na druhé straně si Ježov (Neftěchimik Nižněkamsk) pochutnal na slabé střele Polygalova.

51:47
    Hra se zase obrátila. Od modré čáry střílející Gustafsson (Neftěchimik Nižněkamsk) neuspěl.

52:24
    Francouz (Traktor Čeljabinsk) si poradil také s Porjadinovým pokusem z ostrého úhlu.

53:46
    Ve třetí třetině se hraje disciplinovaně, což je při dosavadním průběhu utkání překvapivé.

54:53
    Nižněkamsku se začíná krátit čas. Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes pět minut.

56:04
    O vyrovnání usilující hosté měli ke svému cíli docela blízko! Kdyby Francouz nešvihl lapačkou, lovil by po ráně Zdunova puk ze sítě. Takhle ale svůj tým podržel a sklidil za to pochvalu.

57:17
    Trenér Nižněkamsku si vyžádal oddechový čas. Taktika je jasná, vyrovnat.

57:51
    Time-out ale paradoxně pomohl domácím, kteří svým třetím gólem udělali obrovský krok ke druhému vítězství v sérii! LINUS VIDELL si v přečíslení narazil puk s Gyngem a potom pohodlně zakončil do prázdné poloviny brány. Asistence: Richard Gynge.
    57:51 Linus VIDELL - 3:1

58:34
    Už je to definitivní! Neftěchimik neměl co ztratit, a tak hrál bez brankáře. Využil toho ALEXEJ KRUČININ, který v Traktor Areně rozpoutal mexickou vlnu. Asistence: Nikita Nikitin.
    58:34 Alexej KRUČININ - 4:1

59:40
    Zápas se už pouze dohrává.

Přestože konečné skóre vypadá pro Neftěchimik bledě, takový rozdíl na ledě rozhodně nebyl. Druhé osmifinálové klání mezi Čeljabinskem a Nižněkamskem nabídlo dramatickou bitvu, kterou rozhodl až její závěr. Domácí tým se v něm od svého soupeře dvěma trefama definitivně odpoutal a může slavit druhé vítězství v sérii.

Československá stopa

Pavel Francouz (CLJ) – 34 zákroků, úspěšnost 97.14%, 1 ink. gól
    Robin Hanzl (NIZ) – (0+0) 0 střel, čas na ledě 19:11
    Andrej Nestrašil (NIZ) – (0+1), 4 střely, čas na ledě 18:57

Z tohoto on-line přenosu je to vše, s přáním hezkého dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk. (17:45:35)

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 2. Gynge (Videll, Szczechura), 26. Šolochov (J. Petrov, Černikov), 58. Videll (Gynge), 59. Kručinin (Nikitin) – 37. Piganovič (Nestrašil, E. Gustafsson)

Rozhodčí: Bělov, Bondar – Lazarev, Otmachov

Diváci: 7 030