HC Plzeň – Mladá Boleslav 6:0 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 9:4 (kon.) | Zlín – Olomouc 5:1 (kon.)
Kladno – Slavia 5:3 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Chomutov – Sparta 2:0 (kon.)
Pardubice – Liberec 1:4 (kon.)
HC Kometa Brno
9:4 (3:1, 5:1, 1:2)
HC Motor České Budějovice
Pátek 16.03.2018, 13:00DHL Extraliga juniorů • Nadstavba A

Ode mě je to pro dnešek vše, já se s vámi loučím a u nějakého dalšího onlajny zase někdy na počtenou. :) (15:17:21)

Třináctigólová přestřelka končí podle očekávání lépe pro brněnskou Kometu. Poslední část nám nabídla nejméně gólů. Za České Budějovice se trefil nejprve Jakub Káník a o necelou minutu v podobné situaci Ondřej Šulek. Následně hattrick zkompletoval Petr Kratochvíl. Tomáš Havránek si v utkání připsal pět asistencí.

59:19
    Budějovice drří Kometu v pásmu, ke střele se však nemůžou dostat.

57:53
    Hezkou kombinaci zakončoval útočník Pter Krejčí, s jeho střelou si ale Němec poradil.

56:25
    Na druhé straně se situace opakuje. Jan Süss bekhendovým blafákem překonal Němce, ovšem nedokázal trefit prázdnou bránu a rozezvonil pouze brankovou konstrukci.

55:09
    Ondřej Kachyňa v samostatném úniku trefil tyč Dostálovy svatyně!

54:11
    Matulova střela míří moc vysoko.

53:31
    Rolínkova dobrá střela jen těsně minula brněnskou klec.

53:03
    Po srážce u mantinelu zůstává Daniel Dudáček ležet na ledě. Za pomoci spoluhráčů a rozhodčího se zvedá. odchází na střídačku.

49:35
    Kometa právě vstřelila branku!
    Svůj třetí gól v tomto zápase střílí PETR KRATOCHVÍL. Ukázkovou přesilovkou kombinaci zakončoval střelou k levé tyči po přihrávce Havránka. Pro Havránka je to již pátá asistence v utkání. Asistence: Tomáš Havránek, Dalimil Mikyska.

49:27
    Stanislav Dosek zahákoval soupeře. Kometa měla dlouho ponechanou výhodu, avšak trefila pouze tyč.

47:35
    Kometa má k dispozici první početní výhodu v této třetině, za podražení míří na trestnou Michal Bláha.

46:58
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor se opět prosazuje. Podobná situace jako u předchozího gólu, pouze s jinými aktéry. Střelou pod horní tyč se prosazuje ONDŘEJ ŠULEK. Asistence: Pavel Grauer, Jakub Doktor.

46:07
    Českobudějovičtí těží z tlaku, který si vytvořili nad brněnskou Kometou. Ukázkovou kombinaci zakončuje svižnou střelou pod Dostálovu vyrážečku JAKUB KÁNÍK. Asistence: Lukáš Prášek, Daniel Dudáček.

44:07
    Kratochvílův pokus neprošel přes Němce.

43:26
    Káník to zkusil ihned po vhazování, ale minul.

43:15
    Kachyňův pokus od modré chytá Dostál do lapačky.

42:51
    Mikyskův pokus od modré byl sražen do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.

41:04
    Do obrovské šance se dostal Jan Süss. Dostal přihrávku před odkrytou bránu, nedokázal však puk dostatečně usměrnit.

40:25
    Bártův pokus byl zblokovaný mimo Dostálovu klec.

40:01

Ve druhé třetině byla vidět kanonáda směrem na českobudějovickou bránu. Gólem ji začal i zakončil Luboš Horký, mezitím se ale prosadilli také v přesilovce prosadili a přidali tak druhý gól v zápase Petr Kratochvíl i Robert Havlát. Na druhé straně proměnil nařízené trestné střílení Radek Rolínek. Necelou minutu před koncem třetiny se trefil také obránce Štěpán Kučera.

40:00

39:35
    Ještě před koncem druhé třetiny tu máme desátý gól zápasu. Svůj druhý gól v zápase přidává po přihrávce Süsse LUBOŠ HORKÝ. Asistence: Jan Süss.

39:12
    Krásný gól v podání brněnského obránce ŠTĚPÁNA KUČERY. Ten si na modré zpracoval puk a o horní tyč jej poslal do Němcovy brány. Asistence: Matěj Novák.

38:23
    Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Petr Kratochvíl. V zakončení mu však bránil vracející se obránce a Kratochvíl tak pouze vyslal pomalou střelu k pravé tyči, s kterou Němec neměl problém.

36:55
    Luboš Horký byl příliš důrazný v brankovišti a odsedí si dvě minuty za sekání. Rozhodčí dnes nasadili přísný metr.

36:00
    Další skvělý zákrok ze své sbírky vytáhl David Němec! Tomáš Havránek nahrával osamocenému Luboši Horkému před odkrytou bránu, Němec však vystihl záměr modrobílých a vytáhl neuvěřitelný zákrok vyrážečkou.

35:24
    Rolínkovu střelu chytá Dostál.

35:06
    Po druhém zakázaném uvolnění si Kometa bere oddechový čas

35:00
    Po střele Kachyni dorážel Káník, trefil však pouze tyčku Dostálovy klece!

34:38
    Motor začíná dostávat Kometu pod tlak, píská se zakázané uvolnění domácích.

33:39
    Za podražení Michalem Furhem bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal RADEK ROLÍNEK, který bez větších obtíží překonává Dostála.

33:30
    Do samostatného úniku se dostal Luboš Horký. Němec si vybruslil před bránu a efektním zákrokem zabránil gólu.

32:38
    Kachyňův pokus byl sražen do rohu.

30:20
    Kometě to tam dnes padá! Z rohu rozehrával Frydrych na ROBERTA HAVLÁTA, ten se střelou k levé tyči prosazuje již podruhé v zápase. Asistence: Lukáš Frydrych, Jan Süss.

29:56
    Při bránění Tomáše Mlynáře si nedovoleně počínal Lukáš Prášek a odsedí si dvě minuty za krosček.

29:07
    Z bezprostřední blízkosti to zkoušel Jakub Doktor, ale přestřelil.

27:48
    Od modré střílel na Dostála opět Kachyňa, ani tento pkus ale nijak zvlášť neohrozil brněnského gólmana.

26:38
    Kometa diktuje tempo hry, ale nedaří se jí usadi se v útočném pásmu.

24:40
    Na brněnského gólmana to opět zkoušel Kachyňa. Dostál puk pouze vyrazil lapačkou před brankoviště, odkud ho do bezpečí odklidil Kučera.

24:04
    Kachyňa střílel od modré, Dostál vyráží.

22:52
    Pouhých osm vteřin z početní výhody stačilo PETRU KRATOCHVÍLOVI ke vstřelení druhé branky v zápase. Po pěkné souhře zakončoval do odkryté brány. Čtvrtý bod pro Havránka. Asistence: Tomáš Mlynář, Tomáš Havránek.

22:44
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení si odsedí Lukáš Matys.

21:08
    Brněnští se krátce po začátku druhé periody prosazují. Tomáš Havránek si připisuje již svoji třetí asistenci v zápase, šikovným zakončením se ukázal LUBOŠ HORKÝ a Kometa tak má zpět své třígólové vedení. Asistence: Tomáš Havránek, Aleš Trnka.

21:00

20:01

V první třetině mohli diváci vidět hodně gólů. Skóre otevřel přesilovkovou trefou Tomáš Mlynář. Následně se Brněnští prosadili hned dvakrát v jednom oslabení, góly od sebe dělilo pouhých dvanáct vteřin. Nejprve se trefil Petr Kratochvíl, po něm přesně zamířil Robert Havlát. Hosté se nakonec také dokázali prosadit, když po pěkné souhře dostal puk za Dosálova záda Dominik Kaisler.

20:00

19:54
    Chvíli před koncem se do velké šance dostal Petr Kratochvíl s Lubošem Horkým. Druhý jmenovaný si před gólmanem zpracoval puk do bekhendu, ovšem těsně přestřelil.

19:00
    Kometu čeká další oslabení. Dvě minuty za sekání si odsedí Aleš Trnka.

18:55
    Milan Dančišin se Wujal puku, vybruslil si před bránu a vystřelil. Jeho pokus ovšem zblokoval bránící Trnka.

17:17
    Českobudějovičtí ale vzápětí snižují. Střelou od modré se prosazuje obránce ONDŘEJ KACHYŇA. Bez asistence.

16:33

15:34
    Brněnští střílí druhý gól v tomto oslabení! Pouhých dvanáct vteřin dělí tyto dva góly Komety! ROBERT HAVLÁT se ihned po vhazování vydal dopředu a úspěšně překonal Davida Němce. Bez asistence.

15:22
    Kometa navyšuje svůj náskok ve vlastním oslabení! Havránek v rohu vybojoval puk a poslal ho PETRU KRATOCHVÍLOVI před bránu. Než se Němec stihl zorientovat, už lovil puk z brány. Asistence: Tomáš Havránek.

14:33
    Petr Krejčí II. za svůj zákrok od rozhodčího obdržel dvouminutový trest za sekání.

14:33
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostal Jakub Česjka s útočníkem Petrem Krejčím. Ten ve snaze zakončit trefil Němce hokejkou do helmy. Nutno podotknout, že Budějovice hrají bez náhradního gólmana.

13:35
    Kometa skvěle forčekuje, ke střele se jí však nedaří dostat.

12:45

12:18
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří, na puku jsou převážně Brněnští.

10:45
    Za následnou potyčku si dvě minuty odsedí Jakub Čejka. brněnský kapitán se ještě dohaduje s rozhodčím, ten však řekl jasně.

10:45
    Další skvělý zákrok si připisuje David Němec! Jakub Čejka stál osamocený před gólmanem, ten však proti jeho střela vytáhl fantastický zákrok betonem. Hosté okamžitě brání svého gólmana.

10:18
    Domácím se nevydařil přechod do útočného pásma a rozhodčí píská ofsajd.

09:13

07:22
    Dostál si po střele Matyse připisuje první zákrok v utkání.

07:13
    Uvidíme také první početní výhodu Motoru. Za nedovolené bránění v útočném pásmu míří na trestnou Jakub Čejka.

06:40

05:49
    Jan Bárta doksaal šikovně vypíchnout puk Mikyskovi. kotouč končí až u Dostála, hosté mohou vystřídat.

04:40
    Jako by se hosté nepoučili, máme tu další vyloučení. Dvě minuty za sekání si odsedí kapitán Milan Dančišin.

04:02
    Brněnští už druhou přesilovku využívají. Po přihrávce Tomáše Havránka se puku ujal TOMÁŠ MLYNÁŘ, který svojí střelou nedal Němcovi šanci. Asistence: Tomáš Havránek, Dalimil Mikyska.

03:11
    Pouhé čtyři sekundy před uplynutím původního oslabení se hráči Motoru provinili zase. Na dvě minuty za napadení míří na trestnou Stanislav Dosek.

02:57
    Na přihrávku Havláta čekal před bránou Slabý. Puk si však hostující obránce sám srazil do brankoviště, kde s jeho přikrytím neměl Němec problém.

02:05
    Neskutečný zákrok teď předvedl David Němec! Domácí už se radovali, když se kotouč pomalu šoural za brnkovou čáru. Včas ale pro něj skočil efektní rybičkou českobudějovický gólman.

01:54
    Z otočky to na Němce zkoušel Luboš Horký, ale trefil pouze gólmana.

01:15
    Českobudějovický Pavel Grauer podrazil soupeře a Kometu tak čeká první početní výhoda zápasu.

00:16
    Hned na úvod zde máme zakázané uvolnění domácího celku.

00:01

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Furch, Kučera, Mikyska, Jeřábek, Krejčí I. – Novák, Süss, Havlát, Kratochvíl, Hasoň, Matula, Čejka (C), Horký, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí II., Havránek.

HC Motor České Budějovice: Němec – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Dosek, Kubeš, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor, Bláha, Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, kronus, Dančišin (C), Bárta, Kouba.

Rozhodčí: Skopal – Reich, Měkýš.

Týmy se už v rámci bojů o play-off jednou střetly, když na českobudějovický led 1. března zavítala Kometa. Brněnští byli úspěšnější a za výhru 4:2 si domů vezli cenné tři body. Za domácí se prosadili Jonáš Kronus a Jan Bárta, za hosty dokázali skórovat Tomáš Mlynář, Radim Ferda, Luboš Horký a Tomáš Havránek.

Hráči Komety zakončili základní část na prvním místě tabulky, v 34 zápasech získali 70 bodů. V 9 zápasech nadstavby posbírali 18 bodů za šest vítězství. Tým z moravské metropole zaujímá 2. místo v tabulce o účast v play-off, s prvním Hradcem Králové jej ale dělí pouze skóre.
    Týmové kanadské bodování vede zároveň i nejlepší střelec Matěj Novák, který dokázal posbírat 35 bodů za 17 přesných střel a 18 asistencí. Brankář Martin Holík má v 29 odchytaných utkáních úspěšnost zákroků 91,5 % a průměr obdržených branek na zápas 3,01.
    Poslední zápas odehráli Brňané na ledě pražské Slavie. Na svého soupeře nestačili a ve vyrovnaném utkání podlehli 2:4. Za modrobílé se dokázal prosadit dvakrát Luboš Horký.
    Kometa je nejméně vylučovaným týmem své skupiny a zároveň má nejvyšší procentuální úspěšnost využití přesilových her, v těchto ohledech se utkají týmy z přesně opačných konců tabulky.

Hokejistům Motoru zakončili základní část s 55 body na devátém místě. V nadstavbě zatím dokázali posbírat pouhých šest bodů za dvě výhry a s play-off se tak můžou rozloučit. Momentálně se nacházejí na 5. místě v boji o účast v play-off, na čtvrté Kladno jim schází deset bodů.
    Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem týmu je Milan Dančišin, který dokázal posbírat 42 bodů za 18 gólů a 24 asistencí. Brankář Martin Březina nastoupil do 27 zápasů, ve kterých si drží úspěšnost zákroků 88,6 % a průměr obdržených branek na utkání 3,24.
    V posledním zápase, kdy hostili Vítkovice, dokázali hráči jihočeského celku po celý zápas diktovat tempo hry a s přehledem vyhráli 10:4. Za domácí po dovu gólech vstřelili Ondřej Kachyňa a Jakub Doktor, po jedné trefě přidali Michal Bláha, Robin Rákosník, Daniel Rouba, Lukáš Prášek, Lukáš Matys a Ondřej Šulek.
    České Budějovice jsou nejtrestanějším celkem ligy, zároveň mají nejhorší procentuální využití přesilových her. Z 39 početních výhod dokázali skórovat pouze v jedné.

Vítám vás u online přenosu z utkání DHL Extraligy juniorů. V rámci 10. kola nadstavby zavítají na led brněnské DRFG Areny hokejisté HC Motor České Budějovice vyzvou tak domácí HC Kometa Brno. Utkání začne v pátek 16. března v 13:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 5. Mlynář (Havránek, Mikyska), 16. Kratochvíl (Havránek), 16. Havlát, 22. Horký (Havránek), 23. Kratochvíl (Mlynář, Havránek), 31. Havlát (Frydrych, Süss), 40. Kučera (Novák), 40. Horký (Süss), 50. Kratochvíl (Havránek, Mikyska) – 18. Kachyňa, 34. Rolínek (TS), 47. Káník (Prášek, Dudáček), 47. Šulek (Grauer, Doktor)