Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (po pr.) | Colorado – Nashville 2:4 (kon.)
Calgary – San Jose 4:7 (kon.) | Anaheim – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Chicago 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 0:3 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Sobota 17.03.2018, 19:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dnešní domácí celek se v tabulce východní konference nachází na devátém místě a s postupem to už bude nejspíš hodně složité, v atlantické divizi totiž ztrácí na Toronto hned čtrnáct bodů. Florida má hodně proměnlivou formu, z posledních pěti utkání z toho byly dvě výhry v základní hrací době, jedno vítězství v prodloužení, jedna prohra v prodloužení a v základní hrací době. V posledním zápase hráči doma uvítali silný Boston a postarali se o poměrně velké překvapení, když zvítězili 3:0, výkonem se rovněž blýskl domácí brankář James Reimer. Nejproduktivnějším hráčem je útočník Aleksander Barkov s 70 ti body.

Posledních pět zápasů:

Florida Panthers 3:0 Boston Bruins
    Florida Panthers 3:5 Ottawa Senators
    Florida Panthers 4:3 pp New York Rangers
    Florida Panthers 5:0 Montreal Canadiens
    Tampa Bay Lightning 5:4 pp Florida Panthers

Hosté na tom nejsou o moc lépe než soupeř a v tabulce jsou dokonce až na třináctém místě v západní konferenci s 65 ti body, v pacifické divizi je z toho šesté místo se ztrátou hned devatenácti bodů na třetí LA. Edmontonu se poměrně dařilo, když dokázalo vyhrát ve třech zápasech po sobě, poté ale přišla facka a dvě dosud poslední prohry, v posledním zápase to bylo se San Jose na domácí půdě v prodloužení, o výhře hostujícího celku rozhodl Tomáš Hertl ve třetí minutě prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Oilers je skvělý Connor McDavid, který je v kanadském bodování na třetím místě s 86 ti body.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle (A), Pysyk, Matheson (A), McCoshen, Weegar – Bjugstad, Barkov, Dadonov – Vatrano, Trocheck, Huberdeau – Malgin, McCann, J. McGinn – Sceviour, MacKenzie (C), Haley.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – A. Larsson (A), Nurse, Bear, Klefbom (C), Russell, Sekera – Rattie, McDavid, Nugent-Hopkins – Puljujärvi (A), R. Strome, Lucic – Slepyšev, Draisaitl, Caggiula – Kassian, Khaira, Pakarinen..

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté a rovnou se dostali do útočného pásma, ke střele ale nakonec nedošlo, kotouč opustil hrací plochu.

00:19
    Vhazování před hostující brankou vybojoval Edmonton a ten přechází do útoku.

00:45
    Denis Malgin vybojoval kotouč pro svůj celek, jeho nahození ale letělo mimo tři tyče.

01:10
    Anton Slepyšev se už málem dostal do hodně zajímavého zakončení, nakonec kotouč špatně zpracoval a k ohrožení branky tedy nedošlo.

01:40
    Oscar Klefbom nedokázal puk procpat až do útočného pásma.

02:00
    Zakázané uvolnění domácí Floridy.

02:05
    Jesse Puljujärvi a jeho pokus z velkého úhlu, střela nakonec letěla těsně kolem levé tyčky a brankář tedy nemusel vůbec zasahovat.

02:40
    Jared McCann byl natlačený na mantinel a neprocpal se tedy až do nějaké šance. Florida ale zůstává v útočném pásmu.

03:16
    Kotouč opět opustil ledovou hrací plochu, bude se tedy vhazovat uprostřed hřiště.

03:22
    Vhazování vyhrál Edmonton a řítí se tak do útoku.

03:38
    Nick Bjugstad podstoupil hned tři souboje o kotouč a vedl si velice dobře, ke střele se nikdo nedostal a puk skončil mimo útočné pásmo.

04:20
    Zack Kassian číhal před brankářem na dorážku, puk se k němu ale vůbec nedostal.

04:40
    Iiro Pakarinen pořádně dojel svého soupeř, rozhodčí ale zůstali v klidu a nebude se tedy vylučovat, jen vhazovat.

04:59
    Po zákroku brankáře bude vhazovat v obranném pásmu Edmontonu. Hosté ale také kotouč vybojovali, takže brankář mohl zůstat v naprostém klidu.

05:30
    Frank Vatrano měl hodně slušnou šanci, z bezprostřední blízkosti se dostal nikým neatakovaný ke kotouči, jeho střela ale letěla těsně nad brankovou konstrukci.

06:15
    Ryan Strome to zkusil z hodně velké dálky, jeho rána letěla mimo tři tyče branky.

06:50
    Další souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

07:05
    Derek MacKenzie špatně vyhodil kotouč z obranného pásma a hosté se tedy dostali do útoku, k nějakému ohrožení branky nedošlo.

07:39
    Roberto Luongo si nekomplikoval život a raději přerušil hru, bude se tedy před ním vhazovat.

07:44
    Vhazování vyhrál Edmonton.

08:00
    Roberto Luongo si vyjel ze své svatyně a rozehrál, jeho přihrávka přes celé hřiště ale skončila pouze u hostujících obránců.

08:10
    Právě probíhá bitka, do které se pustili Micheal Haley a Jujhar Khaira. Oba si poté pujdou odpočinout na trestnou lavici.

08:10
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Micheal Haley – 5 min., bitka + 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 5 min., bitka).

08:26
    Edmonton bude mít výhodu první přesilové hry v utkání.

08:40
    Hosté se dostali do útočného pásma a vytváří si minrný tlak.

09:02
    Vincent Trocheck se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, k ráně nakonec vůbec nedošlo, protože útočník skončil na ledě, když narazil do branky.

09:28
    Florida vyhazuje.

09:40
    Floridě se daří bránit a dokonce se hráči dostali do obrovské šance ! Panthers už mohli vést, Ian McCoshen trefil při samostatném nájezdu horní tyčku!

10:10

11:01
    Roberto Luongo převedl hodně dobrý zákrok a drží tak nerozhodný stav! Bude se vhazovat.

11:20
    Bully vyhráli hosté a přechází do útoku.

11:35
    Hráči podstupují souboje o kotouč za branku hostujícího brankáře.

11:57
    Florida kombinuje ve svém vlastním pásmu.

13:15
    Edmonton se dostal do útočného pásma, ale ke střele zatím vůbec nedošlo, hra je v posledních minutách plná nepřesností.

13:45
    Connor McDavid a jeho pokus zrychlit hru, jeho finální přihrávka nenašla svého adresáta.

14:18
    Nick Bjugstad a jeho rána z hodně dobré vzdálenosti, brankář ale nemusel vůbec zasahovat, kotouč poté skončil mimo hrací plochu.

14:35
    Další vhazování v útočném pásmu Floridy, ani teď ale ke střele nedošlo.

14:54
    Hra je hodně nepřesná a žádná akce vlastně vůbec nikam nevede.

15:20
    Colton Sceviour neudržel kotouč v útočné třetině, Florida tak bude muset zakládat novou akci, která by znamenala nějaké zakončení.

16:21
    Roberto Luongo a jeho další zákrok, tentokrát proti střele McDavida, bude se následně vhazovat. Edmonton vhazování vyhrál a drží se v útoku.

16:45
    Jevgenij Dadonov se snažil objet branku a poté vystřelit, brankář to ale očekával a neměl problém ze zákrokem.

17:08
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Oscar Klefbom – 2 min., podražení).

17:25
    Kotouč je znovu u diváků, bude se tedy vhazovat. Florida má výhodu první přesilové hry v zápase, soupeř toho nedokázal využít, uvidíme, zda se domácím povede lépe.

18:30
    Florida si vytváří tlak, ale brankář zatím drží nerozhodný stav.

18:55

19:08

19:17
    Cam Talbot a jeho další pohotový zákrok, bude se vhazovat.

19:55
    První třetina se dohraje v útočném pásmu Edmontonu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 19:05.

A je konec první třetiny, v ní nepadla žádná branka. Aktivnější o něco byla domácí Florida, která si vytvořila nejednou zajímavou šanci, jednou dokonce zazvonila horní tyčka branky, kterou nastřelil Ian McCoshen. To ale nebyla jediná šance zápasu, na konci jedenácté minuty se ještě dostal do zakončení Vincent Trocheck, který svůj samostatný únik zakončil ránou mezi betony, ale Talbot byl dostatečně připravený. Více se už nestalo, snad se ve druhé třetině dočkáme atraktivnějšího hokeje a hlavně branek.

20:01

20:10
    Úvodní vhazování znovu vyhráli Panteři a dostávají se do útočného pásma.

20:40
    Darnell Nurse vyváží kotouč z obranného pásma.

21:02
    Oscar Klefbom se poměrně snadno dostal do útočné třetiny, kde dokonce i zakončil, jeho tvrdá rána zápěstím skončila těsně nad horní tyčkou branku.

21:40
    Oscar Klefbom znovu u kotouče, v akci ale nemohl pokračovat, protože se hra přerušila pro ofsajd.

22:00
    Jesse Puljujärvi čihá před brankou a čeká na svou šanci, kotouč k němu nakonec nedojel, protože skvěle v obraně zasáhl Ian McCoshen.

22:09
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., krosček).

22:20
    Druhá přesilová hra pro domácí celek, ta první se moc nepovedla.

22:40
    Vincent Trocheck a jeho rána od modré čáry, kotouč nikdo netečoval a brankář tedy neměl moc velký problém zasáhnout, dokonce kotouč ještě poslal zpět do hry.

23:15
    Florida se už nějakou tu dobu drží v útočném pásmu a Cam Talbot má opravdu co dělat, zatím si vede velice dobře a zlikvidoval všechny pokusy.

23:40
    Vhazování vyhrál Edmonton a povedlo se mu vyhodit.

24:00
    Domácí jsou opět v útočném pásmu, nakonec z toho žádné střelecké ohrožení branky nebylo.

24:09

24:25
    Iiro Pakarinen a jeho pokus od modré čáry, Zack Kassian dobře stínil brankáři, ten si ale i přesto vedl dobře a zakročil, bude se vhazovat.

24:50
    Anton Slepyšev si nerozuměl se svým spoluhráčem a přišel tak zcela lacině o puk.

25:38
    Souboje o kotouč v útočném pásmu Edmontonu.

26:05
    Ani druhá třetina zatím nenabídla žádnou velkou šanci a hra je hodně založená na obraně, v posledních minutách je ale o něco aktivnější Edmonton.

26:50
    Leon Draisaitl nevěděl co dělat s kotoučem a poslal ho o mantinel do útočné třetiny.

27:10
    Zakázané uvolnění domácího celku.

27:18
    Roberto Luongo si zajel za svou branku a rozehrává doleva.

27:35
    Leon Draisaitl udržel kotouč v útočném pásmu a drží se tak před brankářem.

28:02
    Florida právě vstřelila branku!
    Skóre dnešního zápasu je konečně otevřeno! Domácí celek se dostává do vedení! to byla ale hrubka, kterou předvedl hostující brankář Cam Talbot. Tento brankář si vyjel ze své svatyně a myslel si, že bude o puku dřív než útočník, to byl ale velký omyl. FRANK VATRANO totiž byl hodně rychlý a povedlo se mu obehrát brankáře, poté už jen zbývalo poslat kotouč do prázdné branky, což nebyl nejmenší problém. Bez asistence.
    28:02 Frank VATRANO - 1:0

28:40
    Florida jakoby ožila a dostává se do útočného pásma.

29:25
    Cam Talbot má opravdu co dělat a musí likvidovat několik střel.

29:40
    Jevgenij Dadonov drží kotouč v útoku, jeho přihrávka ale nebyla vůbec přesná a nenašla svého adresáta.

30:08
    Edmonton se snaží ještě s výsledkem něco udělat, ale všechny střelecké pokusy buď pokryje brankáře nebo letí mimo tři tyče.

30:41
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., hrubost).

31:09
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! Edmontonu se povedlo vyhodit a poté se dva útočníci dostali do útočné třetiny, po pěkné kombinaci střílel RYAN NUGENT- HOPKINS, který svou ránou překvapil brankáře a tomu kotouč propadl mezi nohama, Roberto Luongo tedy rozhodně není bez viny. Skóre dnešního zápasu je tedy vyrovnané. Asistence: Leon Draisaitl.
    31:09 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:1

32:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Oscar Klefbom – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:09
    Edmontonu se povedlo vyhodit.

33:40
    Florida se drží v útočném pásmu, ale kombinace byla plná nepřesností a hostům se tak povedlo opět vyhodit.

34:43

35:17
    Ryan Nugent-Hopkins si obhodil svého soupeře a poté si to namířil přímo před brankáře, tomu se povedlo zasáhnout.

35:54
    Vedení je opět na domácí straně! Po rychlé akci se do zakončení dostalo hned několik hráčů,ale až rána VINCENTA TROCHECKÉHO zapadla za záda brankáře, útočník se dokázal uvolnit na levé strany ledového plochy a svou ránu namířil ke vzdálenější tyčce, brankář reagoval až moc pozdě. Asistence: Derek MacKenzie, Aaron Ekblad.
    35:54 Vincent TROCHECK - 2:1

36:27
    Anton Slepyšev a jeho pokus, opět ale nepřesný.

36:44
    Tak tady nebylo vůbec daleko dalšímu vyrovnání! Darnell Nurse se dostal ke střele z ideální pozice a jeho rána orazítkovala pravou tyčku branky!

37:13
    Zakázané uvolnění Edmontonu.

37:35
    Necelé dvě minuty před koncem jsou hosté jednoznačně aktivnějším týmem na ledové ploše a snaží se jakkoliv vyrovnat, všechny rány ale zatím míří mimo.

38:14
    Roberto Luongo čaruje ! Tentokrát si poradil i s přečíslením a následným zakončením Connora McDavida, kterému zbývalo trefit prázdnou branku z bezprostřední blízkosti, brankář se ale natáhl betonem a skvěle zasáhl!

39:10
    Vincent Trocheck dokázal svůj celek vymanit z tlaku a hráči přechází do útoku.

39:30
    Zřejmě poslední útok Edmontonu, ten ale velice rychle skončil po špatné přihrávce Caggiuly.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 21:00.

A je za námi i druhá třetina dnešního utkání. V druhém dějství už konečně padly branky, a to rovnou tři. Oba týmy si už vytvářeli opravdu velké šance a byl to zcela jiný hokej než v úvodní části. První gól padl na konci dvanácté minuty, po veliké hrubce Talbota se do prázdné branky prosadil Frank Vatrano, který to opravdu neměl moc těžké. Hostům se ale povedlo reagovat, a to rovnou ve vlastním oslabení! Ryan Nugent-Hopkins se dostal do útočného pásma a svou ránou naprosto překvapil brankáře, kterému puk propadl mezi betony. To ale nebylo vůbec vše, čtyři minuty před koncem znovu Florida vedla, když se prosadil Vincent Trocheck. Více se už tedy nestalo, i když hosté byli hodně aktivní. Uvidíme, zda se Edmontonu povede ještě reagovat.

40:01

40:13
    Jevgenij Dadonov a jeho rána téměř ihned po vhazování, brankář dokázal zasáhnout a bude se tedy následně vhazovat před jeho brankou.

40:38
    Tak to moc dlouho tedy netrvalo! Skóre dnešního zápasu je znovu, a tedy podruhé vyrovnáno! Střelecem branky nejproduktivnější hráč Edmontonu, a to tedy CONNOR MCDAVID, který se dostal ke kotouči v útočném pásmu a poslal ho na branku , brankář měl hodně špatný výhled a nemohl tak ideálně zasáhnout, poté už jen lovil kotouč ze své branky. Asistence: Ty Rattie, Ryan Nugent-Hopkins.
    40:38 Connor MCDAVID - 2:2

42:15
    Hráči podstupují další souboje o kotouč.

42:43
    Hosté se dostávají do dalšího útočného snažení, následná rána Klefboma letěla těsně nad brankovou konstrukci.

43:21
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ty Rattie – 2 min., držení).

43:40
    Další přesilová hra pro domácí celek. Edmonton zatím ale hodně dobře brání a už potřetí vyhodil kotouč.

44:08
    Vincent Trocheck a jeho rána. Cam Talbot byl ale dostatečně připravený a navíc měl hodně dobrý výhled, se střelou si tedy bez problému poradil.

44:20
    Následné vhazování vyhrála Florida, ale poté přišla špatná kombinace a hosté vyhodili.

44:45
    Iiro Pakarinen vyhazuje.

45:00
    Aaron Ekblad a jeho přihrávka na zcela osamoceného spoluhráče, nápad to ale nebyl vůbec špatný, obránce byl však pozorný.

45:30
    Ryan Nugent-Hopkins a jeho rána od modré čáry, střela byla hned několikrát zblokovaná.

46:13
    Hosté otáčí vývoj zápasu a díky dvěma rychlým brankám se dostávají do vedení! Darnell Nurse měl až příliš hodně prostoru při své rozehrávce a toho dokonale využil, jeho přihrávka přesně našla hokejku TYHO RATTIEHO, který už neměl problém kotouč tečovat až do branky. Celá situace se ale ještě zkoumá na videu a možná branka platit nebude. Asistence: Darnell Nurse, Connor McDavid.
    46:13 Adam LARSSON - 2:3

46:13
    Gól je uznaný a Edmonton tedy vede!

46:36
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Anton Slepyšev – 2 min., hrubost).

47:10
    Ve čtyřech je aktivnější Edmonton a snaží se dostat do nějakého zakončení, které by stálo za zmínku.

47:50
    Leon Draisaitl se málem dostal do hodně slušné šance, rána nakonec byla zblokovaná.

48:20
    Leon Draisaitl nezastihl přihrávku svého spoluhráče a Edmonton tak přichází o útočné pásmo.

48:45
    Jonathan Huberdeau při zpracování uklouzl a kotouč tedy je u hostujících obránců.

49:20
    Denis Malgin se hned nadvakrát obtočil kolem svých soupeřů, jeho následná finální přihrávka ale nenašla svého adresáta.

49:59
    Roberto Luongo přerušil hru a bude se tedy následně vhazovat.

50:10
    Vincent Trocheck zastihl přihrávku svého soupeře a domácí obránci si tak mohou na chvíli odpočinout.

50:37

50:57
    Aleksander Barkov a jeho rána od modré čáry, brankář dobře zasáhl.

51:13
    Andrej Sekera a jeho střela z bezprostřední blízkosti. Slovenský obránce na sebe vůbec poprvé upozornil, jeho ránu ale brankář dokázal zneškodnit.

51:35
    Frank Vatrano a jeho samostatný únik, ke střele se ale útočník posléze vůbec nedostal.

52:05
    Frank Vatrano schytal hodně tvrdý zákrok a Florida bude zahrávat další přesilovou hru v zápase, necelých osm minut před koncem.

52:05
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., krosček).

52:10
    Edmonton vyhazuje takřka ihned po vhazování.

52:28
    Ryan Strome se dostal do samostatného nájezdu ve vlastním oslabení, útočník chtěl procpat kotouč mezi betony brankáře, ten si poradil.

52:45
    Jonathan Huberdeau se svou rozehrávkou vůbec nikam nehrne.

53:05
    Aleksander Barkov se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, brankáři kotouč dokonce vypadl, ale naštěstí pro něho mimo tři tyčky.

53:45
    Aaron Ekblad nahodil kotouč do útoku od modré čáry, nedošlo k žádné velké šanci.

54:05

54:35
    Hráči postupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

54:50
    Roberto Luongo předvedl pěkný zákrok.

55:10
    Florida je pět minut před koncem hodně aktivní a snaží se vybojoval ještě vyrovnání, to se ale zatím vůbec nedaří.

55:40
    Vypadá to, že Edmonton se už rozhodl jen bránit výsledek, hráči se totiž vůbec nedostávají do útočného pásma.

56:30
    Florida opět v útoku, kotouč se ale vůbec k brankáři nedostal.

57:00
    Michael Matheson a jeho rána, ta letěla těsně nad horní tyčku.

57:40
    Michael Matheson a jeho průnik do útočného pásma. Brankář Cam Talbot opět zakročil.

57:57

58:27
    Florida už hraje bez svého brankáře!

58:56
    Další zakázané uvolnění hostujícího celku.

59:10
    O vítězi dnešního zápasu už nikdo nemůže pochybovat. Edmonton se dostal ke kombinaci v obranném pásmu a poté se do úniku dostal TY RATTIE, který už jen mířil do zcela prázdné branky. Asistence: Connor McDavid.
    59:10 Ty RATTIE - 2:4

A je konec dnešního zápasu. Edmonton si připisuje tři body, když dokázal naprosto otočit stav, v závěrečném dějství totiž hráči vstřelili dvě branky. První třetina zápasu budila občas trošku nudným dojmem a nepadla vůbec žádná branka. Góly padaly až v prostřední části, konkrétně tři. Florida se dostala díky obrovské chybě brankář do vedení a držela ho poměrně dlouho, hostům se ale povedlo reagovat a vyrovnali. Necelé čtyři minuty ale bylo vedení opět na domácí straně, když se prosadil Trocheck. Třetí třetina se stála rozhodují. Celé to odstartoval McDavid, který dokázal vyrovnat, hosté od této chvíle byli jasné lepší a vstřelili další branku. Stav zápasu už jen posléze korigoval Rattie, který se prosadil do prázdné branky. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.

1. Adam Larsson (EDM) 1+0
    2. Connor McDavid (EDM) 1+2
    3. Cam Talbot (EDM) 40 zák., 2 góly, 95,2%

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:10 (21:47:24)

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 29. Vatrano, 36. Trocheck (MacKenzie, Ekblad) – 32. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 41. McDavid (Rattie, Nugent-Hopkins), 47. A. Larsson (Nurse, McDavid), 60. Rattie (McDavid)