Třinec – Warriors Brno 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 5:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:0 (0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
HC Dukla Jihlava
Neděle 18.03.2018, 15:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

Energetikům vstup do play-off vyšel podle představ. Ačkoliv se zdálo, že vyhrají hosté, dokázali ještě zabojovat, a první důležitý bod si odnesli. Bojovnost bude určitě důležitým faktorem celého osmifinále. S celkem z Jihlavy se v základní části potkala Energie dvakrát. Doma si s Duklou poradili, ale venku s ní prohráli 3:5. Energie si musí pohlídat první třetinu, protože by se jim nemuselo povést vyhrát i podruhé.

Jihočeši měli úvodní utkání play-off rozehrané výborně, vyhrávali totiž po první třetině 2:0. Pak ale hosté podcenili soupeře, který dokázal výsledek obrátit a zvítězil poměrem 3:2. Jihlava se za svůj výkon nemusí vůbec stydět i díky tomu, že domácí do zápasu nastoupili jako papíroví favorité. Uvidíme, zda se Dukle podaří to, co předvedla v předchozím duelu. Akorát si bude muset umět výsledek uhlídat.

Co si týmy v druhém utkání play-off přichystají tentokrát, uvidíme v 15:00.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) – Zavřel (A), Tureček, Bernáth (A), Cankov, Novák, Kořán, Stejskal – Karbulka, Křemen, Jiskra, Záruba, Holub (C), Šik, Prošek, Maydl, Novotný, Černý, Hudečka, Rozhon, Fečo

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Veleba (C), Zvěřina, Piskač, Rašín, Trávník, Marek, Smolko – Trnka, Vala, Najman, Pigl, Brož (A), Juda, Filip, Chlubna, Krajíček, Menšík, Kardoš, Zadražil, Barák

Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Fiala.

00:01

00:11
    Úvodní buly sice vyhráli domácí, puk však nedokázali zachytit a tak se k puku dostávají hosté.

00:54
    Hra se přesouvá k hostům, tam zkoušel za brankou Prošek najít volného Šika, tomu se puk ale nepodařilo zpracovat.

01:39
    To samé se událo i na druhé straně, tentokrát přihrávku zblokovali obránci.

02:25
    Hraje se teď spíše u hostů, domácí ale nic nedokážou zatím vymyslet.

03:24
    Energii se stále nedaří nic vymyslet.

03:45
    Teď to ale zkusil domácí Zavřel, s jeho střelou si Juřička poradil.

04:14
    Křemen střílel tentokrát od modré, ale vedle.

05:07
    Ke slovu se pomalinku dostávají i hosté, ale v útoku se jim dnes moc nedaří.

06:07
    Hra se přesouvá k domácím, kde se bojovalo o puk u mantinelu, tento boj musel zastavit až rozhodčí.

06:38
    Když se Jihlavě začalo dařit směrem dopředu, je odpískáno postavení útočníka v brankovišti a tak se vhazuje ve středním pásmu.

07:28
    Prošek se vyhnul stylově všem obráncům a mohl přihrát na Šika, přihrávka ale neprošla.

07:58
    Hra se vinou icingu přesouvá k domácím.

08:17
    Novák nahazoval před Juřičku, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

08:34
    Útok domácích je zastaven ofsajdem.

08:58
    Puk je u domácích, tam hosté zasypávají Kašpara mnoha střelami, tem si ale ze všema poradil.

09:36
    Rozhonova střela z mezikruží teď nadělala Juřičkovi starosti, jelikož mu kotouč vypadl z náručí, nikdo z domácích se ale na dorážku nechystal.

10:21
    Do šancí se dostává i Dukla, konkrétně Menšík, s jeho střelou ale neměl Kašpar problémy.

11:15
    V útočném pásmu jsou teď hlavně jihočeši, tam se jim ale nic nedaří vymyslet.

12:08
    Šik svou dělovkou teď málem rozbil plexisklo za Juřičkou.

12:42
    Kotouč se přesouvá ze strany na stranu.

13:40
    V útoku jsou natlačeni domácí.

14:35
    Hra se teď přesunula k domácím, moc šancí vidět ale není, nikdo nechce zbytečně riskovat.

15:40
    Chyby v karlovarské rozehrávce chtěl využít Veleba, s jeho střelou si Kašpar poradil.

16:31
    Na kotouči jsou hlavně domácí.

17:11
    V útoku se nedaří udržet ani jednomu z týmů, oba brání dnes skvěle.

18:12
    Hra se drží hlavně ve středním pásmu, oba soupeři mají problémy s rozehrávkou.

18:30
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip – 2 min., faul kolenem).

19:08
    Domácím se v přesilovce zatím nedaří, hosté dobře brání.

19:52
    Hosté naposledy vyhodili.

20:00

První třetina je úspěšně za námi. V ní se nepodařilo prosadit ani jednomu z dnešních soupeřů. Šancí moc vidět taky nebylo. Hra je opatrná z obou stran. Tomu napovídají i statistiky vyloučení. Vyloučen byl minutu a půl před koncem první části Jakub Filip. Další třetina začne přibližně v 15:44.

20:01

20:20
    Buly opět vyhráli domácí, ale tentokrát se jim povedlo dostat se do útoku.

20:30

21:13
    Na puku je Jihlava, nedaří se jí však rozehrát a tak jsou v útoku domácí.

22:13
    Domácí jsou pořád v útoku, jenže zatím ani nevystřetlili.

22:49
    Novotný si udělal prostor před brankou, jenže pálí vedle.

23:20
    Šik vyhrál buly v útoku a tak se před brankou utvořila menší skrumáž, z toho ale nic domácí nevytěžili.

24:45
    K útoku se dostává také Dukla, té se ale nic vymyslet nedaří.

25:25
    Domácí teď v problémech s rozehrávkou, Jihlava forčekuje skvěle.

26:04
    Hosté spěchali na střídačku, ale budou muset na ledě ještě chvíli vydržet kvůli icingu.

26:55
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Holub – 2 min., vražení na hrazení).

27:19
    Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.

27:46
    Najman zkoušel překvapit svou střelou od modré, překvapila ho ale jen obrana domácích přes kterou střela neprošla.

28:44
    Hostům se zatím přesilovka nedaří podle představ.

28:55

29:40
    Valova střela nevypadala vůbec špatně, jenže šla vedle.

30:37
    Trávníkova střela teď nedělala Kašparovi žádné problémy.

31:32
    Krajíček zkusil střelu z mezikruží, střela však neprošla.

32:08
    Ofsajd domácích.

32:27
    Další zblokovaná střela Dukly, obrana Energie dnes odvádí skvělou práci.

32:53
    Síť v Kašparově brance se sice zavlnila, ale to proto, že do branky spadl Juda, a tak se vhazuje v obranném pásmu Energie.

33:41
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Maydl.

34:13
    Domácí vyhazují.

34:27
    V přesilovce se hostům dnes nedaří, domácí opět vyhazují.

35:41

35:54
    Další icing hosté.

36:43
    V útoku jsou více domácí.

37:43
    Karlovarští se do žádných větších šancí nedostávají.

38:20
    Do útoku se dostala i Dukla, té se ale také nic nepovedlo vymyslet a tak jde do útoku znovu Energie.

39:21
    Karlovarští jsou sice v útoku, nebezpečí ale od nich zatím nehrozí.

40:00

Je za námi druhá část zatím vyrovnané hry. Nesla se v podobném duchu jako ta předchozí. Akorát byl vyloučen o jednoho hráče více. Další třetina začne přibližně v 16:27.

40:01

40:01
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Raším – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Prošek – 2 min., hrubost).

40:55
    Ve hře 4 na 4 se daří více hostům.

41:52
    Karlovarským se nedaří ve hře 4 na 4 nic vymyslet.

42:00
    Oba týmy v plném počtu.

42:41
    Křemen úspěšně zavezl puk do útoku, tam si s pukem nedokázali domácí poradit a tak musí opět bránit.

43:02
    Icing domácích.

43:16
    Veleba střílel od modré, trefil pouze jen Kašparův beton.

43:57
    Další icing domácích.

44:11
    Šik svou střelou od modré určitě Juřičku překvapil, jenže tato střela šla vedla.

45:04
    Další zakázané uvolnění domácích.

45:20
    Veleba pálil od modré, jenže Kašpar je dnes nepřekonatelný.

46:00
    Domácím se nedaří dostat z obrany.

46:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je tady první gól! Poté co se domácí dostali z obrany, se k puku dostal Otakar Šik.. Ten společně se svými spoluhráči předvedl krásnou akci, ve které zakončoval RADEK PROŠEK. Asistence: Holub, Šik.

47:56
    Do útoku se dostala Dukla, která se snaží srovnat, co to jen jde, jenže Kašpar dnes září.