Kypr – Švédsko 0:1 (kon.) | Gruzie – Dánsko 2:2 (kon.) | Kazachstán – Lucembursko 3:0 (kon.)
Řecko – Česko 3:0 (kon.) | Turecko – Malta 4:2 (kon.) | Chorvatsko – Moldavsko 4:0 (kon.)
Švýcarsko – Portugalsko 2:4 (kon.) | Slovensko – Albánie 4:1 (kon.) | Bulharsko – Slovinsko 3:0 (kon.)
Polsko – Litva 1:0 (kon.) | Andorra – Nizozemsko 0:1 (kon.) | Rakousko – S. Makedonie 2:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Bosna 0:4 (kon.) | Izrael – Norsko 1:3 (kon.) | Kosovo – Německo 0:0 (kon.)
Anglie – Ukrajina 2:1 (kon.) | Španělsko – Estonsko 3:1 (kon.) | Gibraltar – Rusko 0:5 (kon.)
Irsko – Ázerbájdžán 1:0 (kon.) | Černá Hora – Francie 0:2 (kon.)
Turecko
4:2 (4:1)
Malta
Úterý 27.03.2018, 16:00Kvalifikace ME U21 • Skupina 6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám všechny fotbalové fanoušky u utkání kvalifikace na mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let, ve kterém na sebe narazí reprezentace Turecka a Malty. Zápas, a i tento přenos začínají v 15:00.

Turecko
    I přes velmi nepovedené vystoupení Turecka v základní skupině je dnes právě domácí celek obrovským favoritem. Turci zatím získali pět bodů za jednu výhru a dvě remízy, a tak je před nimi například Kypr či Maďarsko. Reprezentanti země z jihovýchodu Evropy by si určitě rádi vylepšili vyloženě tragickou bilanci na domácí půdě, jež činí jedinou remízu a dvě porážky.

Malta
    Hostující celek může dnes jedině překvapit, na hostujícím hřišti naposledy bodoval v roce 2015, když remizoval 0-0 s Černou Horou. V kvalifikace náleží Maltě skóre 3:10 a nula bodů. Nutno podotknout, že dvakrát po sobě přišla Malta o bodový zisk až v nastavení, když jak s Maďarskem, tak s Kyprem inkasovala branku na 2:1 v samém závěru duelu.

Turecko: Bayindir – Hanli, Demiral, Kardes, Polat – Okutan, Tokoz, Ildiz, Cinar – Hummet, Caglayan
    Náhradníci: Aksoy, Altintas, Babacan, Cankaya, Sari, Semgezer, Yilgiz

Malta: Vella – Sansone, Shaw, Micallef, Zammit – Vella – Mbong, Corbolan, Grech, Degabbriele – Nwoko
    Náhradníci: Agius, Borg A., Borg C., Grech, Muscat, Scerri, Taboane

Rozhodčí: Pashayev O..

1

2
    Od začátku utkání hrají s míčem na kopačkách domácí hráči.

4
    Nyní se jim ale útočná akce nepovedla, a tak se musí rychle vrátit do obranného rozestavení.

5
    Teď se útočného faulu dopustil turecký hráč, jmenovitě to byl Hanli.

6
    Na hřišti se neděje nic zajímavé, domácí stále vyčkávají a nikam se neženou.

7
    Pohotovou střelou zkusil rozproudit diváky Cinar, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevměstnal.

8
    Po ostrém zákroku se na hrací ploše ocitl v nefotbalové pozici Mbong, avšak se nejedná o nic vážného a daný hráč bude schopen pokračovat ve hře.

9
    Ildiz hledal svou přihrávkou vzduchem spoluhráče, jenž nabíhal za obranu soupeře. Obránce hostí si na míč počkal, a tak ukončil akci soupeře.

10
    Dlouhým nákopem směrem vpřed se pokusili maltští hráči překvapit Turky, pro ně ovšem neznamenala akce větší nebezpečí.

11
    Turecko bude mít k dispozici rohový kop, ke kterému se staví Cinar.

12
    Roh byl hostující obranou v klidu odvrácen.

12
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Turecko jde do vedení! Ke střele zpoza vápna se odhodlal OGULCAN CAGLAYAN, jehož projektil byl tečován soupeřem, od kterého si to balón zamířil rovnou do sítě Malty.
    12. CAGLAYAN - 1:0

14
    Další zakončení Turecka. Tentokrát to byla hlavička, která zaměstnala Vellu.

15
    Centr z hranice vápna byl bezpečně zneškodněn hostující obranou, která se musí okamžitě znovu bránit.

16
    Domácí hráči to momentálně zkouší centry ze všech stran, avšak zatím nevyzráli na hráče Malty, kteří ovládají vzdušný prostor.

17
    I teď to byla dalekonosná střela, jež překonala brankáře Malty! DORUKHAN TOKOZ měl dost času na upravení mířidel, a tento čas byl proměněn ve výstavní zakončení, na které neměl Vella nárok.
    17. TOKOZ - 2:0

18
    Roh pro Turky.

19
    Ten byl přeměněn v zajímavé zakončení. Nejdřív jeden z hráčů Turecka minul v dobré pozici balón, na což to zkoušel technickou střelou Okutan. S jeho pokusem si poradil hostující brankář, který si tak mohl zvýšit sebevědomí.

20
    Pokus Ildize těsně před malým vápnem skončil na tyči, od které se balón odrazil k DENIZOVI HUMMETOVI, který se ve velké příležitosti nemýlil.
    20. HUMMET - 3:0

23
    Hráči v bílých dresech měli po delší době prostor k pomazlení s balónem. Tento čas využili docela dobře, jelikož vybojovali autové vhazování u rohového praporku soupeře.

24
    Nyní přišla první střela na bránu Turecka, jenže se nejednalo o bůhvíjak povedenou ránu.

25
    Akce domácích byla ukončena hned v zárodku, a tak se mohou snažit hosté vymyslet něco zajímavějšího.

26
    Ofsajd zastavuje postup Malty.

27
    V souboji u praporku si dobře vedl Hanli, jenž čistým skluzem poslal míč do zámezí.

28
    Malta právě vstřelila branku!
    Máme sníženo! Nádhernou akci Malty zakončil přesnou střelou KYRIA NWOKO, jenž se ocitl tváří v tvář brankáři soupeře poté, co k němu prostrčil míč Grech.
    28. NWOKO - 3:1

30
    Držení míče: 59% – 41%

31
    Křižný pas od svého spoluhráče si nyní vychvaloval Polat, který ale skákavý míč nedoběhl.

33
    Poslední minuty nám nenabízí příliš atraktivní podívanou, jelikož ani jeden celek se netlačí příliš dopředu.

34
    Kombinace domácího týmu není příliš přesná, i tak ale míč pořád zůstává na kopačkách domácích hráčů.

35
    A prosazuje se taktéž turecký kapitán! Ten si naběhl do pokutového území na přihrávku a střelou z ostrého úhlu poslal míč k protější tyči.
    35. CINAR - 4:1

38
    V hlavičkovém souboj byl faulován Nwoko, a tak budou hosté zahrávat přímý volný kop.

38
    Žlutou kartu dostává Micallef (Malta).

40
    Mbong vybojoval pro svůj tým rohový kop.

40
    Ten ale ničím nebezpečným neskončil.

41
    Turci kombinují na půli soupeře. Jejich následné kroky nejspíš povedou směrem vpřed, jelikož vyčkávání již nějakou dobu trvá.

42
    Domácí se odhodlali do útočné akce, avšak ta zakončením neskončila.

43
    Pěknou přihrávkou se prezentoval Tokoz, jenže situace byla ukončena odmávaným ofsajdem.

45
    Zammit to zkusil zpoza vápna, jenže míč nenabral zrovna nejlepší trajektorii.

45+1
    Krátce před koncem poločasu budou rozehrávat domácí rohový kop.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu.

45+2
    Střelou se prezentoval Ildiz, jehož zakončení taktéž nepatřilo k těm nejpřesnějším.

45+2

První poločas je u konce! V něm si vedli daleko lépe hráči domácího výběru, kteří se třemi brankami v krátkém časovém úseku dostali do vedení o tři branky, čímž dá se říct rozhodli toto utkání. Následně jsme byli ještě svědky gólů na obou stranách hřiště, a tak je výsledek po pětačtyřiceti minutách 4:1 pro Turecko.

Druhý poločas začne přibližně v 17:00.

46

46
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Okutan, přichází Sari.

46
    S míčem na noze začali poločas domácí hráči, kteří svým útočným snažením ale neohrozili bránu soupeře.

47
    Po souboji na malém vápně zůstal na trávníku ležet Demiral, jenž inkasoval nějakou ránu kopačkou od nabíhajícího protihráče.

49
    Druhou dnešní branku si připisuje KYRIA NWOKO, který v rychlostním souboji předstihl domácího obránce, a poté si povodil Bayindira, kterého následně překonal.
    49. NWOKO - 4:2

50
    Turci měli k dispozici rohový kop, ze kterého nic zajímavějšího ovšem nevzešlo.

52
    Do zajímavého náběhu se dostal Degabriel, jenže jeho postup byl zastaven, protože se nacházel v ofsajdovém postavení.

53
    Vysoká přihrávka z kopačky Cinara končí jen v zámezí, a tak mohou hrát hosté.

54
    Tentýž hráč nyní centroval z hranice vápna, ani tentokrát mu to ale nevyšlo.

55
    Corbolan inkasoval v souboji nějakou tvrdší ránu, a z toho důvodu musel být ošetřen zdravotníky.

56
    Těsně před vápnem prezentoval své střelecké dovednosti Ildiz, avšak projektil vyslán jeho osobou trefil prvního stojícího hráče Malty.

57
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Caglayan, přichází Cankaya.

59
    Střely na bránu: 5 – 3

60
    S míčem hrají domácí hráči, kteří ale již nepředvádí tak dobrý výkon jako v prvním poločase.

62
    Nyní se mává ofsajd Turecka, a tak si budou moct hosté po delší době odpočinout.

63
    Tlak Turecka neustává, ovšem celé situaci chybí zakončení, do kterého se Turci příliš neženou.

64
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Mbong, přichází Scerri.

66
    Stále kombinují domácí hráči. Zápas pomalu strádá na tempu, což je rozhodně škoda.

67
    Žlutou kartu dostává Sari (Turecko).

68
    Hummet dostal rukou přes obličej od svého soupeře, a tak budou domácí hrát z půlky hřiště.

70
    Ke střele se odhodlal těsně před vápnem Cankaya, ani jeho pokus ale za zády hostujícího brankáře neskončil.

72
    Centr z pravé strany jen proletěl vápnem Malty.

73
    Už to vypadalo, že se hráči Malty dostanou do zajímavého rychlého brejku, avšak jejich akce skončila během několika následných okamžiků.

76
    Nezajímavá hra pokračuje i v následujících minutách. S takovou se už žádné branky nejspíš nedočkáme.

77
    Po delší době si připsal zákrok hostující brankář, který rychle rozehrál výhozem k levé postranní čáře.

79
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cinar, přichází Altintas.

80
    Ostrý skluz předvedl Scerii, který může být rád, že za tento zákrok neuviděl žlutý kartónek.

82
    Po střele Hummeta se musel protáhnout Vella, jenž je v druhém poločase zatím stoprocentní.

84
    Nyní už to měl brankář Malty těžší, střela která na něho šla totiž byla tečována, i tak si s ní Vella ale poradil.

86
    Nwoko byl na cestě za svým třetím gólem čistě odstaven bránícím hráčem Turecka, který se včas vrátil.

88
    Krátce před závěrečným hvizdem budou mít Turci k dispozici přímý volný kop.

89
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Corbolan, přichází Muscat.

89
    Ze standardní situace hráči Turecka branku nevytěžili, a tak se hraje na opačné straně hřiště.

90
    Roh pro domácí.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví čtyři minuty nad rámec hrací doby.

90+2
    Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Degabriele, přichází Tabone.

90+4
    Závěrečné minuty se odehrávají na půli Malty.

90+4

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 13:10.

Je dobojováno! Domácí hráči si i přes inkasovanou branku dokázali udržet vedení a i v druhém zápase proti Maltě zvítězili. První poločas nám nabídl značně atraktivní podívanou, ovšem v tom druhém už to tak slavné nebylo. Utkání se spíše dohrávalo, a tímto stylem se duel odvíjel až do samého závěrečného hvizdu.

Toto je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (17:52:13)