Mountfield HK – Přerov 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 30.03.2018, 17:00 • Ostravar aréna • Mládežnické Mistrovství České republiky - mladší dorost

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hrací systém MMČR – mladší dorost:
    Jedna skupina o čtyřech účastnících systémem každý s každým na 3x 20 min. čistého času dle programu turnaje. Tříbodový systém – v případě nerozhodného výsledku v základní hrací době následuje prodloužení 5 min. v počtu 3 na 3 a v případě nerozhodného výsledku i po prodloužení budou provedeny samostatné nájezdy.

Plzeňská cesta do finálové čtyřky vedla přes Kometu Brno, kterou ve čtvrtfinále Východočeši porazili 2:1 na zápasy a dále přes Chomutov v semifinále, který porazili 2:0 na zápasy. Liberec si místo zajistil jako poslední, ve čtvrtfinále si poradil s Kladnem 2:0 na zápasy, Litvínov ale vzdoroval více, a tak se o postupu Tygrů rozhodlo až ve třetím zápase, celé semifinále pak liberečtí vyhráli 2:1 na zápasy.

Zápas se nám o pár minut opozdí.

HC Plzeň 1929: Čech (Prchlík) – De Sousa, Hamšík (A), Jiříček, Kremláček, Malák, Pánek (C),Páník, Vajner – Adamec, Altrichter, Hollar, Kuchárik, Kvasnička, Malát, Marcel, Slanina (A), Soukup, Ženíšek, Kaiser, Václavík

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Hampl, Böhm, Kovář, Šedivý, Starý, Hladík – Pray, Jiruš (C), Cikhart, Strnad (A), Jansa, Měchura, Gajda, Nezbeda, Jakubec, Chmelař, Vodlan, Folda

Rozhodčí: T. Micka, J. Ondráček – M. Konvička, V. Rožánek.

Utkání bylo zahájeno českou státní hymnou.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhrávají liberečtí.

00:33
    Hosté se ve své snaze další přechod do pásma dostali do ofsajdu.

00:54
    Zakázané uvolnění pro Plzeň.

01:08
    Nepřesná rozehrávka domácích končí znovu na zakázaném uvolnění.

01:55
    Puk byl v blízkosti hostující branky, ale Čajan mohl být v klidu.

02:18
    Böhm si dojel pro puk a rozehrává.

02:32
    Kotouč zašlápnut v útočném pásmu Liberce, hráči jsou povzbuzováni ke hře.

03:00
    Plzeňští rozehrávají od své branky.

03:25
    Kvasničkovu střelu Čajan lehce zneškodnil.

04:08
    Hraje se v útočném pásmu Plzně, hráči ale spíše bojují o puk.

04:36
    Jiruš se dostal až za branku, o kotouč ale přišel.

05:12
    Kaiser jen nahodil kotouč do pásma a střídá.

05:24
    Prvním potrestaným je domácí Hamšík, který se provinil nedovoleným bráněním.

06:05
    Liberečtí se usadili v pásmu.

06:18
    Kotouč zašlápnut u mantinelu, diváci volají po přerušené hře.

06:39
    Hra je přerušena, Bude se vhazovat před útočnou modrou Liberce.

06:49
    Hampl rozehrává od své branky.

07:06
    Bude se opět vylučovat, za úder do oblasti hlavy a krku je na 2 + 10 minut vyloučen hostující Cikhart, síly na ledě se srovnávají. Dvouminutový trest odpyká Chmelař.

07:24
    Domácí jsou v plném počtu a mají před sebou zkrácenou přesilovku.

08:06
    Plzeň pálí z větší vzdálenosti, Čajan příliš práce nemá.

08:36
    Liberec vyhazuje puk do bezpečí.

09:09
    Hosté v plném počtu, Chmelař naskakuje do hry.

09:48
    Výborný zákrok domácího Čecha.

10:08
    Liberečtí u domácí branky, puk lehce trefil kovovou konstrukci Čechovy klece.

10:19
    Domácí se dostali do pásma, Čajan ale jejich snahy ukončuje rázně.

11:02
    Od modré zkusil střelu Kvasnička, ale Čajanovy betony byly na místě.

11:20
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali do protiútoku a po střele FILIPA JANSY otevírají skóre – 0:1. Asistence: Adam Měchura, Vojtěch Strnad.
    11:20 JANSA - 0:1

11:29
    Vhazování po levici Čecha.

11:35
    Pray nahrál od branky puk mezi kruhy, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

12:06
    Plzeň dostala kotouč do středního pásma.

12:30
    Zmatky před plzeňskou brankou, ale domácí nakonec posílají puk do bezpečí.

13:13
    Kuchárik se protáhl do pásma, ale proti přesile neměl sám šanci.

13:43
    Plzeňští v pásmu, puk se dostal na modrou ke Kremláčkovi, ten ale Čajana nepřekvapil.

14:04
    Hosté se důrazem dostali do pásma.

14:42
    Hraje se v rychlém sledu, útočící strany se pravidelně střídají.

15:06
    Zleva pálil na domácí branku Starý, ale Čech si tyč pokryl včas.

16:00
    Plzeň dostala puk za branku hostů, ti ale okamžitě vyrážejí do útoku.

16:56
    Za nedovolené bránění je potrestán hostující Jansa.

17:08
    Plzeň se drží v pásmu.

17:20
    První střela od modré pro Kremláčka, Čajan přes bránící hokejky puk chytá.

17:35
    Plzeň si musí dojet pro kotouč do pásma před svým gólmanem.

18:02
    Domácí se znovu usadili v pásmu.

18:37
    Přesilovka Plzně neprobíhá podle jejích představ, Čajan je pro tyto chvíle v klidu.

18:56

19:03
    Branka Liberce byla prázdná, ale Kuchárik se nedokázal přes dva hráče dostat k puku.

19:18
    Vhazování u Čajana.

19:35
    Liberečtí se rozjeli do pásma, ale byli téměř hned zastaveni.

19:56
    Boj o kotouč v rohu u hostující klece byl přerušen po delší době sudími.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:55.

Po první třetině mohou do kabin odejít spokojeněji hosté, kteří vedou brankou Jansy z dvanácté minuty hry. Boj na ledě je vyrovnán, mírnou převahu mají v některých pasážích hry přece jen hosté. Po přestávce se k nám určitě znovu vraťte.

20:01

20:13
    Liberečtí ujíždějí za svou branku, odkud chtějí rozehrát.

20:41
    Do rychlého brejku se dostal hostující Pray, zakončení mu i kvůli bránícímu hráči nevyšlo.

21:11
    Hosté rozehrávají od své branky.

21:32
    Plzeň drží svého soupeře u branky, ale Čajan je v klidu.

22:07
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

22:18
    Zakázané uvolnění pro Tygry.

22:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Po nahrávce Ženíška srovnává stav do odkryté branky VLASTIMIL KVASNIČKA – 1:1. Asistence: Adam Ženíšek.
    22:59 KVASNIČKA - 1:1

23:22
    Za podražení je vyloučen domácí Hollar.

23:59
    Domácí vyhodili, za pukem ujížděl liberecký hráč spolu s Malátem, liberecký hráč upadl, Malát si objel branku, ale zakončit přesně nedokázal.

24:28
    Kotouč je znovu vyhozen až za libereckou klec.

24:42
    Cesta Cikharta do pásma končí na zadním mantinelu.

25:01
    Hra je přerušena pro vysokou hůl.

25:11
    Domácí se brání výborně, puk znovu míří za Čajanovu klec.

25:22

25:46
    Domácí se protáhli do pásma bez potíží, Soukup našel TOMÁŠE HOLLARA, který strhává vedení na stranu Plzně – 2:1. Asistence: Dominik Soukup, Václav Adamec.
    25:46 HOLLAR - 2:1

26:38
    Plzeň pokračuje v ataku Čajanovy brány, Ženíšek ani Kuchárik ale nebyli přesní.

27:01
    Za napadení usedá na trestnou lavici domácí Slanina.

27:12
    Je znovu srovnáno!! Hosté velmi rychle využívají nabídnutou přesilovku, po nahrávce Jiruše skóruje od kruhu JAN CIKHART – 2:2: Asistence: Vojtěch Jiruš, Adam Starý.
    27:12 CIKHART - 2:2

27:48
    Domácí fanoušci se hodně zlobí na rozhodčí a jejich nastolený styl pískání, to ale ale vše, co mohou pro tyto chvíle dělat.

28:18
    Hosté u Čechovy klece, ten si ale s pokusem Praye poradil.

28:59
    Hraje se od branky k brance.

29:41
    Plzeňští si najíždějí na branku Liberce a zkoušejí pozornost Čajana, pro tyto chvíle neúspěšně.

30:36
    Úmyslný ofsajd je odpískán Plzni.

31:03
    Plzeň má puk pod kontrolou, Čajan je ve střehu.

31:27
    Puk se dostal k Šedivému, ten jej ale nedokázal dostat do bezpečí.

31:46
    Domácí Jiříček se dostal s pukem až těsně před branku, vystřelený puk se odrazil od Čajana za branku.

31:49
    Za krosček bude pykat hostující Gajda.

32:14
    Liberečtí posílají puk do bezpečí.

32:39
    Dobře to myslel u hostující branky Kvasnička, ale minul.

33:06
    Další vyhození Tygrů.

33:49

34:32
    Směr útoků se mění ještě ve středním pásmu.

34:46
    Hollar si vyšlápl na hostující branku, ale Čajan byl na místě.

35:10
    Liberečtí rozjíždějí útok.

35:28
    Prudkou střelu vyslal od kruhu na branku Jiříček, ale mířil jen do betonů.

36:01
    Liberečtí posílají puk do středního pásma.

37:00
    Plzeňští mají puk pod kontrolou, střela Pánka letěla těsně mimo tyče.

37:19
    Zakázané uvolnění Liberce.

37:37
    Jiruš se řítil do pásma, ale přišel o puk.

38:00
    Plzeň v situaci dva na dva, ale oba hráči za sebou zapomněli kotouč.

38:09
    Tygři vyhazují na zakázané uvolnění.

38:33
    Liberečtí v pásmu, ale Čech zasahovat nemusel.

39:01
    Další pokus hostů o setrvání v pásmu.

39:24
    Hamšík posílá kotouč směrem do útoku.

39:45
    Hamšík našel Marcela, ten posunul kotouč na Kvasničku, ale Čajan je v klidu.

39:54
    Liberečtí ještě zkusí jeden útok.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Po druhé třetině je stav nerozhodný. Domácí nejprve otočili nepříznivý stav dvěma rychlými góly, hosté ale rychle srovnali v přesilovce Jansou. Plzeňští měli v této třetině navrch a liberecké to stálo dost sil. Uvidíme, jak se to projeví ve třetí části a kdo bude tahat za kratší konec.

40:01

40:09
    Hampl s kotoučem za svou brankou, bude rozehrávat.

40:24
    Ofsajd pro hosty.

40:49
    Ženíšek poslal puk za svou branku, Plzeň bude rozehrávat.

41:49
    Soukup si sjížděl se spoluhráčem na branku, ten ale jeho přihrávku nedokázal zachytit.

42:06
    Ofsajd hostů.

42:39
    Malát se dostal až k brance, puk do branky ale nedostal, dorážet ještě zkoušel Kuchárik, ale neúspěšně.

43:13
    Obrovskou radost teď připravil sám sobě, ale také fanouškům VLASTIMIL KVASNIČKA, který se dostal do dobré pozice a jeho střelu z kruhu zastavila až síť Čajanovy branky – 3:2. Asistence: Adam Ženíšek.
    43:13 KVASNIČKA - 3:2

44:30
    Liberečtí v pásmu, ale Čech příliš práce nemá.

45:42
    Už druhé zakázané uvolnění pro Plzeň.

45:58
    Kuchárik se chtěl protlačit před branku, ale kolem Tygrů se mu to nakonec přece jen nepodařilo.

47:22
    Plzeň se musí častěji vracet ke své brance, Liberec touží po vyrovnání skóre.

48:02
    Tygři bojují v pásmu o každý kousek ledu.

48:28
    Krátká chvíle Plzně v pásmu, ale hosté okamžitě posílají puk zpět do pásma před Čecha.

48:56
    Ženíšek se dostal do pásma, od kruhu se rozpřáhl, Čajan si povyjel a zmenšil mu střelecký úhel.

49:20
    Za hrubost jsou současně vyloučeni domácí Kuchárik a hostující Starý.

49:33

49:56
    Nahození od modré ztlumil Čajan a posílá puk zpět do hry.

50:22
    Střela Kremláčka byla sražena do ochranné sítě.

50:45
    Po nahrávce zpoza branky se Soukup netrefil ideálně, puk se dostal na modrou k Se Sousovi, jehož pokus Čajan kryl.

51:20
    Oba týmy hrají v plném počtu, hra je přerušena pro úmyslný ofsajd Liberce.

51:32
    Jiříček nahodil kotouč na branku, Čajan rozehrává.

51:52
    Ofsajd pro Plzeň.

52:14
    Liberečtí bojují o kotouč, ale hosté nakonec puk vydolovali a posílají do bezpečnějších vod.

53:24
    Liberec v pásmu, ale nemá puk zcela pod kontrolou.

53:40
    Vhazování po levici plzeňského gólmana.

54:13
    Liberci se v pásmu nevedlo, domácí přesunují hru k Čajanovi.

54:40
    Plzeň posílá puk na zakázané uvolnění.

54:59
    Kuchárik chtěl od modré nahodit puk do pásma, ale trefil jen Hampla před sebou, který naopak poslal puk směrem na plzeňskou branku.

55:25
    Vhazování u Čecha.

55:43
    Hosté se drželi v pásmu, Hladík neprostřelil klubko hráčů.

55:59
    Plzeňané vyhazují kotouč za Čajana.

56:35
    Puk zašlápnut u mantinelu v útočném pásmu Plzně.

56:55
    Hra na opačné straně, Čech v pohotovosti.

57:21
    Kovář puk do pásma neprotlačil.

57:34
    Domácí rozehráli na zakázané uvolnění.

57:34
    Liberečtí trenéři si vybírají oddechový čas.

57:34
    Branka Tygrů zůstává prázdná, vhazuje se po levici Čecha.

57:52
    Liberečtí se drží v pásmu.

58:03
    Sudí odpískali zakázané uvolnění Plzně, fanoušci plzeňských se hodně zlobí.

58:08
    Hosté se tlačili do branky příliš důrazně.

58:13
    Hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti.

58:28
    Domácí poslali puk do útočného pásma, ale hosté u něj jsou dříve a znovu se dostávají k brance Plzně.

59:00
    Nahozený puk se proletěl kolem prázdné branky Liberce.

59:00
    Také trenéři Plzně si vybírají oddechový čas a dávají tak svým svěřencům chvilku na odpočinek.

59:19
    Plzeň se prodrala do pásma, Ženíšek ale prázdnou klec netrefil.

59:25
    Při signalizovaném vyloučení v týmu hostů se do hry mohl zapojit další hráč, po nahrávce Marcela trefuje prázdnou klec zblízka VÁCLAV ADAMEC – 4:2. Asistence: Marcel Marcel, Adam Ženíšek.
    59:25 ADAMEC - 4:2

59:25
    Čajan je zpět ve své brance.

59:53
    Na ledě zůstal ležet hostující Gajda, s bolestnou grimasou se po chvíli snaží s pomocí spoluhráče dostat na střídačku. Plzeňští fanoušci sice skandují "To je ono, to je ono", ale věřme, že myslí výsledek a ne zraněného hráče.

59:58
    Dohrává se už ve středním pásmu.

Toto byl poslední zápas dnešního turnajového dne. Vyrovnané utkání dopadlo lépe pro Plzeň, která si hlavně ve druhé části počínala na ledě jistěji. Liberec zkusil v závěrečných minutách odvolat gólmana, ale domácí se semkli kolem Čecha a nenechali se o těsnou výhru připravit, dokonce ji ještě i navýšili.

Mějte krásný večer a zítra se na Vás budeme těšit opět na počtenou. (19:28:42)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. Kvasnička (Ženíšek), 26. Hollar (Soukup, Adamec), 44. Kvasnička (Ženíšek), 60. Adamec (Marcel, Ženíšek) – 12. Jansa (Měchura, Strnad), 28. Cikhart (Jiruš, Starý)

Rozhodčí: T. Micka, J. Ondráček – M. Konvička, V. Rožánek