NY Islanders – Toronto 4:5 (kon.) | NY Rangers – Tampa 3:7 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Colorado – Chicago 5:0 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vegas – St. Louis 4:3 (po pr.)
Boston – Florida 5:1 (kon.) | Detroit – Ottawa 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:4 (po pr.)
Washington Capitals
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Carolina Hurricanes
Sobota 31.03.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno, vítám všechny fanouška nejlepší hokejové ligy světa! Dnes se společně podíváme na zápas mezi Washington Capitals a Carolina Hurricanes.

Carolina má slušnou formu, z posledních 5ti zápasů 3x vyhrála. Hostující tým odcházel poražen pouze po zápasech s Edmontonem a Devils. Právě s Devils odehráli hosté poslední zápas a prohráli 4:3. V tabulce Východní konference najdeme Hurricanes na 10. místě s 79 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Aho – 27 + 36
    2. Teravainen – 23 + 38
    3. Skinner – 23 + 24

Domácí mají fantastickou formu, z posledních 10ti zápasů prohráli pouze jediný a to proti Flyers. Po této porážce přišla šňůra 5ti výher a Caps se jí dnes pokusí určitě prodloužit. V minulém kole si tým kolem Ovečkina poradil s Rangers poměrem 3:2 v prodloužení. V tabulce Východní konference najdeme domácí tým na 3. místě s 99 body.
    1. Ovečkin – 45 + 38
    2. Kuzněcov – 25 + 52
    3. Backström – 19 + 46

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:01
    Úvodní buly pro hostující tým.

00:20
    Holtby si připsal první zákrok backhandem.

00:58
    Hurricanes stále na kotouči, domácí se touše ještě nedotkli.

01:10
    Jeff Skinner zavezl kotouč do třetiny a následně se dostal ke střele z ostrého úhlu, ale jeho pokus se pouze otřel o brankový oblouk.

01:50
    Matt Niskanen nahodil kotouč do třetiny, ale v rohu ho vybojoval Staal a založil protiútok.

02:58
    Lee Stempniak nabral dobrou rychlost a vypálil mezi obránci, jeho pokus zastavil Holtby lapačkou.

03:10
    Jay Beagle vypálil od modré, Scott Darling si připsal první zákrok.

03:30
    Justin Faulk prokličkoval přes 2 protihráče, ale na Ovečkina si nepřišel a ruský útočník ho o puk obral.

03:58
    Po střele Phillipa Di Giuseppeho zazvonila tyč!

04:30
    Teuvo Teräväinen se dostal ke střele z levého křídla, Holtby zasáhl betonem.

04:50
    Eller nahodil kotouč od modré, Darling podržel kotouč.

05:20
    Domácí se usadili ve třetině soupeře a obstřelují branku.

05:50
    Jay Beagle si nerozuměl se spoluhráčem a Carolina se po delší době dostala ke kotouči.

06:20
    Carolina se usadila ve třetině soupeře, Holtby si připsal dobrý zákrok proti tečované střele od modré.

06:50
    Valentin Zykov neprošel přes Niskanena a domácí mají kotouč.

07:10
    Carolina zvýšila napadání a snaží se znepříjemnit rozehrávku domácím.

07:50
    Darling si připsal povedený zákrok, když se stihl přemístit na druhou tyč!

08:30
    Kempný vypálil od modré, ale jeho pokus minul branku a skončil v ochranné síti.

08:40
    Justin Williams se cpal ke střele, ale jeho pokus přizvedl jeden z obránců mimo branku.

09:10
    Alexandr Ovečkin nahazoval kotouč na branku z ostrého úhlu, Darling si poradil.

09:50
    Hra je plná nepřesností, oba týmy si nedokáží vytvořit větší příležitost.

10:10
    Domácí jsou zatím aktivnějším týmem, na střely je to nyní 5:1.

10:50
    Elias Lindholm přidal druhou střelu hostů, když mířil na druhou tyč, Holtby zasáhl rukou.

11:10
    Lee Stempniak se zatím hodně aktivní, nyní nabral rychlost a vypálil od mantinelu, jeho střela prolétla těsně kolem druhé tyče.

11:40
    Brett Connolly se vytáčel s pukem do středu hřiště, ale kotouč mu v poslední chvíli utekl a nemohl vystřelit.

12:40
    Jakub Vrána proháčkoval mezi obránci, předložil kotouč Orpikovi, ale ten netrefil branku!

13:20
    Hra má zatím obrovský spát, hraje se opravdu dlouho bez přerušení.

13:58
    Alexandr Ovečkin se dostal ke střele z kruhu pro vhazování, jeho pokus zápěstím na druhou tyč nadělal spoustu vrásek hostujícímu brankáři.

14:30
    Na druhé straně si Holtby připsal pohodový zákrok a následuje komerční přestávka.

14:50
    Klas Dahlbeck mohl střílet po křížné nahrávce, ale kotouč si špatně zpracoval a ke střele se nedostal.

15:20
    Nepovedená rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním

15:50
    Justin Faulk se dostal ke střele z dobré pozice, vypálil na druhou tyč, ale jeho pokus prolétl těsně kolem druhé tyče.

16:30
    André Burakovsky se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, ale Darling si připsal dobrý zákrok betonem.

16:40
    Nepřesná rozehrávka hostů končí icingem.

16:50
    Justin Williams se pěknou brzdou dostal za obránce a mohl vystřelit, bohužel pro host netrefil bránu.

17:20
    Elias Lindholm dostal skvělou nahrávku na střed a střílel z jedničky na druhou tyč, Holtby hru skvěle přečetl a zakročil.

18:30
    Alexandr Ovečkin vypálil ze středu hřiště, jeho ostrá rána přelétla branku!

19:06
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Joakim Nordström – 2 min., vražení na hrazení).

19:25
    Hosté vyhazují kotoouč přes všechny čáry.

19:44
    Falk se Skinnerem se dostali k přečíslení 2 na 1, ale Holtby nahrávku přečetl a dokázal zakročit.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

A máme za sebou první třetinu. V této třetině se nepodařilo ani jednomu týmu skórovat a i přes šance tak zůstává skóre nezměněné. Washington si přináší do druhé třetiny část přesilové hry a bude mít příležitost vsítit branku.
    Střely po první třetině: Domácí – 9, Hosté – 8.
    Druhá třetina začne přibližně v 2:02.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

20:38
    Holtby si připsal skvělý zákrok proti střele van Riemsdyka!

21:10
    Justin Faulk vypálil od mantinelu, jeho střelu Holtby drží.

21:40
    Jakub Vrána střílel z jedničky po křižné nahrávce od Ellera, jeho pokus na druhý tyč zastavil Darling skvělým zákrokem!

21:50
    Brock McGinn se vytočil s pukem do branky, Holtby byl pozorný a zasáhl.

22:20
    André Burakovsky ukořistil kotouč ve třetině soupeře a domácí mají kotouč.

22:35
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Domácí byli ve třetině s pukem, když se ke kotouči dostal John Carlson , který ho posunul na MICHALA KEMPNÉHO, který se s pukem nemazlil a propálil vše co mu stálo v cestě! Asistence: John Carlson, T. J. Oshie
    22:35 Michal KEMPNÝ - 1:0

23:15
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tak to byla rychlá odpověď! Carolina se dostala s kotoučem do třetiny, když Joakim Nordström dostal nahrávku před branku a vypálil, jeho pokus Holtby vyrazil, ale ke kotouči se dostal DEREK RYAN, který ho dorazil do branky! Asistence: Joakim Nordström, Jaccob Slavin
    23:15 Derek RYAN - 1:1

24:50
    Hra se nyní trochu uklidnila a brankáři si připsali nějaké zákroky.

25:30
    Noah Hanifin pálil od modré, ale jeho pokus zblokoval jeden z domácích hráčů.

26:50
    Hosté vůbec nenapadají a brání vlastní modrou čáru. Domácí se i tak lehce dostávají do pásma.

27:30
    Matt Niskanen nahrál Ovečkinovi na jeho oblíbené místo,ale ruský snajpr trefil pouze boční síťku!

28:10
    Domácí se usadili ve třetině hostů a zvyšují tlak.

28:50
    Justin Williams pálil od modré,ale trefil pouze prvního hráče před sebou.

29:30
    Jaccob Slavin se proháčkoval obranou a snažil se předložit kotouč na Zykova, ale k němu se kotouč nedostal.

29:59
    Canes se usadili ve třetině soupeře a stupňují svůj tlak.

30:26
    Chandler Stephenson vystihl nahrávku a přerušil tlak domácích.

30:50
    Joakim Nordström vypálil z mezikruží, ale střela mu příliš nesedla a Holtby zasáhl.

31:43
    Otočka! Hosté se ujímají vedení! Jednomu z domácích hráčů utekl těsně před modrou kotouč, sebral ho JUSTIN FAULK, který si s ním nabruslil na střed a umístěnou střelou zápěstím nedal Holtbymu šanci! Asistence: Phillip Di Giuseppe, Derek Ryan
    31:43 Justin FAULK - 1:2

32:10
    Darling si po delší době připisuje zákrok a následuje komerční přestávka.

33:03
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., sekání).

33:20
    Caps vyhráli buly a ihned vyhazují kotouč.

33:50
    Nepřesná střela hostů, naopak Orpik se dostal k puku a vyhodil ho.

34:20
    Další vyhození kotouče, zatím je to opravdu nepovedená přesilová hra hostů.

34:40
    A další vyhození kotouče.

34:52
    Nicklas Bäckström se dostal do šance ve vlastním oslabení, ale jeho střela na první tyč trefila lapačku!

35:15
    T. J. Oshie se s pořádnou porcí štěstí dostal s pukem před Darlinga, ale jeho kotouč zastavila branková konstrukce!

35:58
    Jeff Skinner se prohnal s pukem po mantinelu,ale jeho pokus minul levý horní roh.

36:20
    Scott Darling si připsal další fantastický zákrok a skóre se tak nemění.

36:40
    Jaccob Slavin napřáhl ke střele kousek za modrou, Holtby neměl zakrytý výhled a v klidu zasáhl.

37:10
    Hosté vysunuli napadání a Caps mají velké problémy s rozehrávkou.

37:59
    Další puk, který hosté získali napadáním. Domácím se nyní nedaří.

38:20
    Orlov vypálil od modré, jeho kotouč zachytil Darling.

38:40
    Devante Smith-Pelly se odhodlal ke střele od mantinelu, ale kotouč mu utekl a hosté založili protiútok.

39:15
    Connolly vyhrál rychlostní souboj a icing se nepíská.

39:50
    Scott Darling je hrdinou posledních chvil pro Carolinu, nyní se zvládl přesunou proti tečované střele Stephensona!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

A máme za sebou i druhou třetinu. V tomto dějství se nejprve prosadili domácí díky střele Kempného, ale o pár vteřin později odpověděli hosté po dorážce Ryana. Vyrovnané skóre vydrželo pár minut, když se ve 32. minutě prosadil pěknou střelou Faulk a hosté se dostali zaslouženě do vedení. Caps tahle třetina vůbec nevyšla.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 16, Hosté – 25.
    Třetí třetina začne přibližně v 02:55.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro domácí. T. J. Oshie okamžitě vyzkoušel pozornost Darlinga, hostující brankář uspěl.

40:20
    Domácí vstoupili do třetiny aktivně, máme tu další střelu, tentokrát z hole Ellera.

41:10
    Carolina se dostala do útoku 3 na 2, ale střela Aha nebyla přesná.

41:40
    Teuvo Teräväinen zavezl kotouč, ale ihned za modrou o něj přišel a Caps vyrazili do útoku.

42:30
    Braden Holtby si připisuje lehký zákrok proti nahození od mantinelu.

42:58
    Chandler Stephenson se dostal s pukem před Darlinga, ale touš mu překočil čepel a domácí útočník se nedostal ani ke střele.

43:20
    Justin Williams vypálil ze středu hřiště, ale jeho pokus přeletěl branku.

43:50
    Matt Niskanen hledal zadovkou před brankou postaveného spoluhráče, ale jeho nahrávka nenašla adresáta.

44:10
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

44:40
    Carolina se usadila ve třetině soupeře, ale k větší šanci se nedostala.

44:50
    Další zakázané uvolnění Caps.

45:20
    Eller se pěkně vyhnul protihráči,ale jeho následná přihrávka postrádala přesnost.

46:10
    Jakub Vrána se dostal do samostatného úniku, ale jeho backhandový blafák nebyl úspěšný!

46:40
    Domácí se usadili ve třetině soupeře, ale Canes je k ničemu nepouští.

47:10
    André Burakovsky vypálil na druhou tyč, Darling zasahuje vyrážečkou.

47:40
    Matt Niskanen si počkal na kličku protihráče a elegantně ho zabavil kotouče.

48:10
    Sebastian Aho pěkně zavezl kotouč, ale následnou nahrávkou odevzdal kotouč soupeři.

48:50
    Hosté vysunuli napadání a Caps rozehrávají velmi těžce.

49:30
    Hra je teď plná nepřesností, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině.

50:10
    Phillip Di Giuseppe krásně prošel obranou domácích,ale jeho následná střela neměla gólové parametry.

50:50
    Domácí diváci se probudili a snaží se povzbudit svůj tým.

51:40
    Canes jsou ve třetině domácích s pukem a čas Capitals ubíhá opravdu rychle.

52:50
    Hra je plná nepřesností, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře.

53:11
    Capitals se po dlouhé době dostali s pukem do třetiny, ale větší šanci si nevytvořili.

54:20
    Orlov skočil do přihrávky spoluhráče a tečoval ho těsně před Darlingem,ale hostující brankář si i tak poradil!

54:32
    Hosté navyšují vedení! Canes s dostali do rychlého protiútoku, ale domácí obránce dobře zasáhl a vypíchl kotouč. Puk dojel z druhé vlny volný SEBASTIAN AHO, který nic nevymýšlel a prudkou ránou na druhou tyč překonal Holtbyho! Asistence: Valentin Zykov, Jaccob Slavin
    54:32 Sebastian AHO - 1:3

54:59
    Holtby podržel nahození od modré a máme tu komerční přestávku.

55:10
    Washington se nemůže s kotoučem dostat do třetiny soupeře a čas rychle plyne.

56:10
    Domácí se konečně usadili s kotoučem ve třetině Canes.

56:40
    Hosté vyhazují kotouč do středního pásma a na chvíli se jim podařilo přerušit tlak domácích.

57:10
    André Burakovsky vypálil od mantinelu, ale jeho dělovka minula branku.

57:30
    Holtby je na střídačce, domácí to zkouší v 6ti.

57:50
    A máme tu další gól! Carolina potvrzuje své vítězství gólem do prázdné branky! Jordan Staal sebral kotouč ve vlastním pásmu, hodil ho do jízdy BROCKU McGINNOVI,který ze středního pásma trefil prázdnou branku! Asistence: Jordan Staal, Justin Williams
    57:50 Brock MCGINN - 1:4

58:20
    Domácí s pukem ve třetině hostů,ale Darling je dnes opravdu perfektní.

58:50
    Střelu Orlova zablokoval Trevor van Riemsdyk a kotouč skončil v ochranné síti.

59:05
    Holtby je znovu na střídačce, domácí se stále zkouší prosadit.

59:10
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lee Stempniak – 2 min., držení).

59:16
    Hosté ihned vyhazují kotouč pryč.

59:33
    Alexandr Ovečkin pálil ze své oblíbené pozice, ale Darling znovu zasáhl.

A máme tu konec! Ve třetí třetině jsme se dočkali 2 gólů, oba si připsali hostující hráči. Nejprve se prosadil v 55. minutě Aho, a o 3 minuty později přidal pojistku do prázdné branky McGinn. Carolina si tak připisuje další 2 body a zaslouženě vítězí.
    Střely po třetí třetině: Domácí – 21, Hosté – 30.

Tři hvězdy utkání
    1. Derek Ryan (Carolina) – 1 + 1
    2. Justin Faulk (Carolina) – 1 + 0
    3. Scott Darling (Carolina) – 20 zákroků, 95,2% úspěšnost.

Československá stopa
    Michal Kempný (Washington) – 1 + 0, 2 střely, čas na ledě: 18:50.
    Jakub Vrána (Washington) – 0 + 0, 3 střely, čas na ledě: 14:29.

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u dalších přenosů. (03:34:57)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 23. Kempný (Carlson, Oshie) – 24. D. Ryan (Nordström, Slavin), 32. Faulk (Di Giuseppe, D. Ryan), 55. Aho (Zykov, Slavin), 58. B. McGinn (J. Staal, Williams)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström, Oshie – J. Vrána, Eller, Smith-Pelly – Stephenson, Beagle, Connolly.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Dahlbeck, Hanifin, T. van Riemsdyk, H. Fleury, Faulk – B. McGinn, J. Staal, Williams – Skinner, E. Lindholm, Di Giuseppe – Zykov, Aho, T. Teräväinen – Nordström, D. Ryan, Stempniak.