Sparta – HC Plzeň 8:1 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Vítkovice – Kladno 7:5 (kon.)
HC Slavia Praha
2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 31.03.2018, 09:30 • Multifunkční hala, Vítkovice. • Mládežnické mistrovství České republiky - starší žáci

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Vítám vás u onlajn přenosu z utkání starších žáků HC Kometa Brno proti HC Slavia Praha na MMČR ve Vítkovicích. Oba týmy zatím prohrály všechna svá utkání a budou bojovat o cenné body.

Svůj první zápas odehrála Slavia proti Plzni. Padla 4:5 po samostatných nájezdech. Prosadili se Vojtěch Malínek, Šimon Slavíček a dvakrát se trefil Marek Vlasák. Ve druhém utkání změřila Slavia své síly se Spartou. Slavia padla 1:4, jediný gól vstřelil Šimon Slavíček. Poslední zápas odehráli Pražané proti domácím Vítkovicím, se kterými prohráli 3:6. Jednou se trefil Matěj Svoboda, dva góly vsítil Šimon Slavíček. S jedním bodem Slavia zaujímá předposlední místo v tabulce.

Kometa se v prvním zápase utkala s Vítkovicemi. Svému soupeři podlehla 1:6, prosadil se Martin Mišiak Ve svém druhém utkání prohráli Brněnští s Kladnem 1:7, jediný gól vstřelil Patrik Nečas. Naposledy Kometa vyzvala Spartu a i přes skvělý výkon padla 2:5. Trefili se Bronislav Daněček a Eduard Šalé. Bez jediného bodu se Brno nachází na posledním místě.

HC Slavia Praha: Tesař (Vávra)– Hrdlička, Čech, Svoboda, Pospíšil, Dráb, Frydrich, Voska, Vlček – Vlasák (C), Slavíček, Štěpánek, Malínek, Hradil, Štancl, Skoupý, Kořánek, Krásný, Toupal.

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Gryc, Holec, Máša, Ulbricht, Mlčoch, Zavřel, Prčík, Němec (C) – Daněček, Mareček, Nesvadba, Mišiak, Plevka, Otava, Šalé, Linka, Nečas, Nekvapil.

Rozhodčí: Holaň – Mareček, Janoško.

00:01

00:11
    Šimon Slavíček se ujal puku, ale přestřelil Bizoňovu bránu.

01:33
    Kometa je na puku a snaží se projít do útočného pásma.

01:45
    Pískáno zakázané uvolnění Slavie.

03:05
    Mišiak nahrával Otavovi do předbrankového prostoru. Ten byla však napadán soupeřem a nedokázal si zpracovat puk.

03:24
    Kometa bude mít jako první k dispozici početní výhodu. Dvě minuty za špatné střídání odpyká Mikuláš Skoupý.

03:53
    Brňanům se nepovedla rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

04:17
    Ulbrichtova střela od modré prošla Tesařovi mezi betony, ale zastavila se o tyč slavistické klece!

04:51
    Martin Mišiak byl až příliš důrazný před soupeřovou bránou, když při pokusu o dorážku sekl Tesaře do masky. Víe než půl minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

05:24
    Slavia hraje v plném počtu.

05:47
    Slavíčkovu střelu zablokoval jeden z bránících hráčů a Kometa může jít dopředu.

06:51
    Kometa v plném počtu.

07:24
    Puk teď poskakoval kolem Tesaře. Brněnští se snažili procpat jej za gólmanova záda, avšak neúspěšně. Pražané však vyhodili pouze na modrou, kde stál Martin Máša. Jeho střela ale úplně minula bránu.

Ulbricht zavezl puk do útočného pásma, jeho střelu ale Tesař chytá.

09:22
    Opět obrovská šance na straně Komety! Martin Mišiak si s pukem vybruslil téměř až před soupeřovu bránu, jeho pokus ale pouze rozezvonil brankovou konstrukci!

11:00
    Kometa drží soupeře pod tlakem, ale nedokáže vstřelit gól.

11:30
    Po delší době je tu také šance domácích, střelu Vlasáka zastavuje Bizoň.

12:04
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa se konečně dočkala! Mareček našel přesným pasem BRONISLAVA DANĚČKA, který se střelou do šibenice nemýlil. Asistence: Jakub Mareček.

12:26
    Tlak Komety pokračuje, Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.

13:41
    Nesvadbovu střelu vykrývá Tesař vyrážečkou.

14:16
    Střelu Eduarda Šalého chytá slavistický gólman.

14:32
    Slavia bude mít možnost srovnat stav, na dvě minuty za držení míří na trestnou kapián Komety František Němec.

14:59
    Slavia právě vstřelila branku!
    A Slavia přesilovku využívá. Po přihrávce Slavíčka se trefil JAKUB ŠTANCL. Asistence: Šimon Slavíček.

15:07
    Kometu obdržená branka rozhodila, vyhazuje na zakázané uvolnění.

16:26
    O puk se vedl dlouhý souboj u mantinelu, až rozhodčí přerušuje hru.

17:02
    Adam Kořánek v souboji zasáhl Martina Mášu holí do obličeje a odpyká si za svůj prohřešek dvě minuty.

18:10
    Jakub Pleva předvedl individuální akci zpoza vlastní brány až k té soupeřově. V zakončení se ovšem nijak nepředvedl a tesařovi nenadělal žádné větší problémy.

18:46
    Vojtěch Malínek míří na trestnou za hrubost a Kometu čeká sedmnáctivteřinová dvojnásobná početní výhoda.

19:21
    Chyba v rozehrávce Brněnských, píská se zakázané uvolnění. Slavia již hraje ve čtyřech.

19:42
    Slavia se ve vlastním oslabení usazuje v útočném pásmu, Slavíčkovo nahození ale míří mimo.

20:00

V první třetině mohli diváci vidět velmi vyrovnaný hokej. Kometa do zápasu vlétla a více než polovinu třetiny vůbec nepustila soupeře k puku. Z tohoto tlaku se jí ale podařilo vytěžit pouze jeden gól, když se trefil Bronislav Daněček. V přesilové hře potom dokázala Slavia zásluhou Jakuba Štancla vyrovnat a oklepat se z nátlaku soupeře. Po zbytek první periody se hrál velmi vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. jde vidět, že oba týmy touží získat první výhru na turnaji.

20:01

20:46
    Slavia je v pěti.

22:15
    Nepovedená rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

22:35
    Tyč teď pomohla i Kometě! Střela Adama Krásného orazítkovala břevno Bizoňovy svatyně.

23:21
    Štanclův pokus končí v Bizoňově lapačce.

23:28
    Kometě se nepovedl přechod do útočného pásma, rozhodčí píská ofsajd.

23:54
    Kometa si zahraje další přesilovku, dvě minuty za sekání si odpyká Jakub Dráb.

24:31
    Zákrok jako z jiného vesmíru teď předvedl Jiří Tesař! Po souhře Komety zakončoval hostující útočník do odkryté brány, kam se neznámým způsobem stihl přesunout právě slavistický gólman.

25:54
    Slavia v plném počtu.

25:57
    Další dobrý zákrok od domácího brankáře. Brněnští se pokoušeli o sehrání podobné situace jako u předchozího zákroku, tentokrát ale Tesař nenechal projít puk brankovištěm.

27:12
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostal Martin Mišiak s VIKTOREM NESVADBOU. Druhý jmenovaný zvolil střelu a udělal dobře. Bez asistence.

27:32
    Kometa pokračuje v nátlaku. Jakub Plevka obkroužil soupeřovu bránu a zkusil puk zasunout mezi tyč a Tesařův beton, ale gólman byl připraven.

28:07
    Slavia bude mít možnost srovnat stav utkání, na dvě minuty za držení míří na trestnou Daniel Holec.

30:00
    Čechovu střelu vykrývá Bizoň vyrážečkou.

30:07

30:55
    Praádní individuální akce JAKUBA PLEVKY! Ten si nejprve poradil s obráncem poté i s brankářem a puk elegantně zasunul za Tesařova záda. Asistence: František Němec, Martin Mišiak.

31:26
    Nebezpečná akce také na druhé straně, ale skvělý zákrok vytáhl Ondřej Bizoň!

33:03
    Nádhernou akcí střílí kontakní gól ŠIMON SLAVÍČEK. Hradil vyslal přesný pas, díky kterému měl před sebou Slavíček pouze brněnského gólmana. S pomocí tyčky dokázal dostat puk za jeho záda. Asistence: Davdi Hradil.

33:46
    Kometa má příležitost vzít si zpět dougólové vedení. Na dvě minuty za podražení míří na trestnou Alex Štěpánek.

34:20
    Jiří Tesař si dnes opravdu bravurně postavil bránu. Další pokus Komety totiž opět zastavuje tyč!

35:46
    Domácí jsou kompletní.

37:15
    Střelou od modré se po přihrávce Nesvadby prosazuje kapitán FRANTIŠEK NĚMEC. Asistence: Viktor Nesvadba.

37:20
    Další trest pro domácí, dvě minuty za hákování pro Marka Vlasáka.

39:12
    Plevův zblokovaný pokus projel kolem Tesařovy brány.

39:20
    Slavia je v plném počtu.

39:52
    Slavia kombinuje ve středním pásmu.

40:00

Druhá třetina patřila především Kometě. Nejprve jí vedení vrátil Viktor Nesvadba, krátce nato jej navýšil Jakub Plevka. Poté sice dokázal snížit Šimon Slavíček, ale dvougólový náskok Kometě znovu vystřelil František Němec. Kometa je zatím jednoznačně lepším týmem na ledě, ale uvidiíme, zda se jí vedení podaří udržet.

40:01

40:38
    První vyloučení třetí řetiny na sebe nenechává dlouho čekat. Dvě minuty za sekání si odsedí Viktor Nesvadba.

40:53
    Vzápětí se ale poměr sil na ledě srovná. Za stejný prohřešek míří na trestnou Jakub Dráb.

41:27
    Při hře ve čtyřech se dokázal po přihrávce Linky prosadit EDUARD ŠALÉ a zvyšuje tak již a 5:2! Asistence: Štěpán Linka.

41:27
    Střídání gólmanů na straně domácích, Jiřího Tesaře nahradí Marek Vávra.

41:27
    Oddechový čas pro domácí.

42:38

42:53
    Kompletní je už i Slavia.

44:40
    Skvělý zákrok proti samostatnému úniku Martina Mišiaka předvedl Marek Vávra!

48:36
    Dalším dobrým zákrokem drží svůj tým Vávra.

50:05
    Nepovedená rozehrávka Komety končí na zakázaném uvolnění.

50:58
    Němcovu střelu od modré vyráží Vávra betonem.

51:13
    Slavia dostala Kometu pod tlak, ta vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

51:54
    Hrdličkovu střelu od modré zblokoval Štěpán Linka.

52:37
    Drábova jedovatá střela končí pouze v Bizoňově lapačce.

53:14
    Dobrá šance na straně domácích. Hradilova dorážka chvíli poskakovala v brankovišti, kde ji jako první našel brněnský gólman a puk přikryl.

55:20
    Slavia kombinuje v útočném pásmu, Bizoň zatím nemusí zasahovat.

56:03
    David Hradil se ujal puku ve středním pásmu, sjel si až do mezikruží, odkud vystřelil. Jeho nebezpečný pokus vyrazil Bizoň ramenem.

56:31
    Sekání v útočném pásmu se dopustil Šimon Slavíček.

57:59
    Němcův dobrý pokus končí pouze v lapačce soupeřova gólmana.

58:31

59:11
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

59:45
    Z bezprostřední blízkosti to na Bozoňe zkoušel Dráb.

59:59
    Na vteřinu míří na trestnou Vojtěch Malínek za faul loktem.

Kometa si zaslouženě došla pro první vítězství na turnaji. Ve třetí třetině gólem stvrdil výhru Eduard Šalé a vyhnal tak Jiřího Tesaře z brány. Marek Vávra, který jej nahradil, strávil na hřišti téměř celou třetinu a předvedl několik dobrých zákroků. Své si proti slavistickým střelcům odchytal také Ondřej Bizoň, který svůj tým dokázal dovést k první výhře a prvním bodům na MMČR. (11:42:27)

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 15. Štancl (Slavíčka), 34. Slavíček (Hradil) – 13. Daněček (Mareček), 28. Nesvadba, 31. Plevka (Němec, Mišiak), 38. Němec (Nesvadba), 42. Šalé (Linka)

HC Slavia Praha: Tesař (42. Vávra)– Hrdlička, Čech, Svoboda, Pospíšil, Dráb, Frydrich, Voska, Vlček – Vlasák (C), Slavíček, Štěpánek, Malínek, Hradil, Štancl, Skoupý, Kořánek, Krásný, Toupal.

Rozhodčí: Holaň – Mareček, Janoško