Sparta – HC Plzeň 8:1 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 2:5 (kon.) | Vítkovice – Kladno 7:5 (kon.)
HC Slavia Praha
2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
HC Kometa Brno
Sobota 31.03.2018, 09:30 • Multifunkční hala, Vítkovice. • Mládežnické mistrovství České republiky - starší žáci

59:59
    Na vteřinu míří na trestnou Vojtěch Malínek za faul loktem.

56:31
    Sekání v útočném pásmu se dopustil Šimon Slavíček.

44:40
    Skvělý zákrok proti samostatnému úniku Martina Mišiaka předvedl Marek Vávra!

41:27
    Střídání gólmanů na straně domácích, Jiřího Tesaře nahradí Marek Vávra.

41:27
    Kometa právě vstřelila branku!
    Při hře ve čtyřech se dokázal po přihrávce Linky prosadit EDUARD ŠALÉ a zvyšuje tak již a 5:2! Asistence: Štěpán Linka.

40:53
    Vzápětí se ale poměr sil na ledě srovná. Za stejný prohřešek míří na trestnou Jakub Dráb.

40:38
    První vyloučení třetí řetiny na sebe nenechává dlouho čekat. Dvě minuty za sekání si odsedí Viktor Nesvadba.

37:20
    Další trest pro domácí, dvě minuty za hákování pro Marka Vlasáka.

37:15
    Střelou od modré se po přihrávce Nesvadby prosazuje kapitán FRANTIŠEK NĚMEC. Asistence: Viktor Nesvadba.

34:20
    Jiří Tesař si dnes opravdu bravurně postavil bránu. Další pokus Komety totiž opět zastavuje tyč!

33:46
    Kometa má příležitost vzít si zpět dougólové vedení. Na dvě minuty za podražení míří na trestnou Alex Štěpánek.

33:03
    Slavia právě vstřelila branku!
    Nádhernou akcí střílí kontakní gól ŠIMON SLAVÍČEK. Hradil vyslal přesný pas, díky kterému měl před sebou Slavíček pouze brněnského gólmana. S pomocí tyčky dokázal dostat puk za jeho záda. Asistence: Davdi Hradil.

31:26
    Nebezpečná akce také na druhé straně, ale skvělý zákrok vytáhl Ondřej Bizoň!

30:55
    Praádní individuální akce JAKUBA PLEVKY! Ten si nejprve poradil s obráncem poté i s brankářem a puk elegantně zasunul za Tesařova záda. Asistence: František Němec, Martin Mišiak.

28:07
    Slavia bude mít možnost srovnat stav utkání, na dvě minuty za držení míří na trestnou Daniel Holec.

27:12
    Do přečíslení dvou na jednoho se dostal Martin Mišiak s VIKTOREM NESVADBOU. Druhý jmenovaný zvolil střelu a udělal dobře. Bez asistence.

24:31
    Zákrok jako z jiného vesmíru teď předvedl Jiří Tesař! Po souhře Komety zakončoval hostující útočník do odkryté brány, kam se neznámým způsobem stihl přesunout právě slavistický gólman.

23:54
    Kometa si zahraje další přesilovku, dvě minuty za sekání si odpyká Jakub Dráb.

22:35
    Tyč teď pomohla i Kometě! Střela Adama Krásného orazítkovala břevno Bizoňovy svatyně.

18:46
    Vojtěch Malínek míří na trestnou za hrubost a Kometu čeká sedmnáctivteřinová dvojnásobná početní výhoda.

17:02
    Adam Kořánek v souboji zasáhl Martina Mášu holí do obličeje a odpyká si za svůj prohřešek dvě minuty.

14:59
    A Slavia přesilovku využívá. Po přihrávce Slavíčka se trefil JAKUB ŠTANCL. Asistence: Šimon Slavíček.

14:32
    Slavia bude mít možnost srovnat stav, na dvě minuty za držení míří na trestnou kapián Komety František Němec.

12:04
    Kometa se konečně dočkala! Mareček našel přesným pasem BRONISLAVA DANĚČKA, který se střelou do šibenice nemýlil. Asistence: Jakub Mareček.

09:22
    Opět obrovská šance na straně Komety! Martin Mišiak si s pukem vybruslil téměř až před soupeřovu bránu, jeho pokus ale pouze rozezvonil brankovou konstrukci!

07:24
    Puk teď poskakoval kolem Tesaře. Brněnští se snažili procpat jej za gólmanova záda, avšak neúspěšně. Pražané však vyhodili pouze na modrou, kde stál Martin Máša. Jeho střela ale úplně minula bránu.

04:51
    Martin Mišiak byl až příliš důrazný před soupeřovou bránou, když při pokusu o dorážku sekl Tesaře do masky. Víe než půl minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

04:17
    Ulbrichtova střela od modré prošla Tesařovi mezi betony, ale zastavila se o tyč slavistické klece!

03:24
    Kometa bude mít jako první k dispozici početní výhodu. Dvě minuty za špatné střídání odpyká Mikuláš Skoupý.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 15. Štancl (Slavíčka), 34. Slavíček (Hradil) – 13. Daněček (Mareček), 28. Nesvadba, 31. Plevka (Němec, Mišiak), 38. Němec (Nesvadba), 42. Šalé (Linka)

HC Slavia Praha: Tesař (42. Vávra)– Hrdlička, Čech, Svoboda, Pospíšil, Dráb, Frydrich, Voska, Vlček – Vlasák (C), Slavíček, Štěpánek, Malínek, Hradil, Štancl, Skoupý, Kořánek, Krásný, Toupal.
    HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Gryc, Holec, Máša, Ulbricht, Mlčoch, Zavřel, Prčík, Němec (C) – Daněček, Mareček, Nesvadba, Mišiak, Plevka, Otava, Šalé, Linka, Nečas, Nekvapil.

Rozhodčí: Holaň – Mareček, Janoško