Francie – Finsko 0:7 (kon.) | Švýcarsko – USA 5:8 (kon.) | Kanada – Bělorusko 8:3 (kon.)
Slovensko – Česko 5:2 (kon.)
Švýcarsko
5:8 (1:3, 4:3, 0:2)
USA
Pátek 20.04.2018, 12:40 • Arena Metallurg, Magnitogorsk, Rusko • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

55:11
    Spojené státy se teď budou muset dvě minuty obejít bez kapitána. Mattias Samuelsson (USA) dostává menší trest za podražení a odebírá se na trestnou.

48:43
    Uvidíme devátou branku v "domácí" síti? Kyen Sopa (SUI) teď oslabuje svůj tým, od sudích dostává dvouminutový trest za sekání.

40:00
    A další vyloučení, po přestávce na trestnou lavici usedne další Američan – Spencer Stastney (USA). Ten se provinil podražením.

39:43
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Ve středním pásmu nyní Oliver Wahlstrom (USA) zahákoval Verboona a předčasně tak ukončil přesilovku svého týmu.

39:20
    Nico Gross (SUI) u mantinelu u střídaček podrazil jednoho z protihráčů a bude za to pykat. USA čeká další dvouminutová přesilovka.

35:23
    Spojené státy mají ideální šanci se vrátit zpět do utkání. Za podražení je vyloučen Davyd Barandun (SUI) a Amerika si tak zahraje přesilovku.

22:03
    Třetí vyloučení dnešního zápasu, tentokrát si hru v početní výhodě vyzkouší hokejisté Spojených států. Dvě minuty za krosček dostává Nico Gross (SUI).

16:04
    Další přesilovka pro Švýcarsko, uvidíme kontaktní gól? Jacob Pivonka (USA) hákoval a na dvě minuty tak oslabuje svůj celek.

08:47
    Dvířka trestné lavice se otevírají, "domácí" si vyzkouší přesilovou hru. Za hákování je z kluziště na dvě minuty vykázán Gavin Hain (USA).

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 7. Mettler (Sopa, Wetter), 21. Mettler (Sopa, Wetter), 29. Kohler (Nussbaumer), 29. Villa (Vouillamoz, Verboon), 35. Patry (Mettler, Wetter) – 3. Hughes (Wahlstrom), 4. Janicke (Pivonka, Miller), 5. Turcotte (M. Samuelsson, Emberson), 28. Farabee (York), 37. Wahlstrom (Hughes, York), 39. Hughes (Wahlstrom), 46. Weiss (York, Stastney), 47. M. Samuelsson (Turcotte, Knight)

Švýcarsko: A. Schmid (Hollenstein) – Gross, Barandun, Anex (A), Henauer, Villa, Moser (C), Prysi – Barbei, Weibel, Wüest (A) – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, Nussbaumer, Kohler – Tanner, de Nisco, Vouillamoz – Verboon.
    USA: Knight (Deridder) – Emberson (A), M. Samuelsson (C), York, Miller, Eichwede-Wilde, Stastney, A. Samuelsson – Hughes, Gruden, Wahlstrom – Wise, Caufield, Farabee – Hain, Turcotte, Giles (A) – Weiss, DeBoer, Pivonka – Janicke.

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Staňo (SVK) – Hynek (CZE), Müller (GER).