Rusko – Česko 4:2 (kon.) | Švédsko – Finsko 1:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:4 (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 1:1
San Jose Sharks
Neděle 29.04.2018, 02:10 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

85:05
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jon Merrill – 2 min., hákování).

81:35
    Theodore (VEG) zasáhl čepelí hole Bodkerův obličej a San Jose může rozhodnout v přesilové hře pět na čtyři.

58:26
    Čtveřice rozhodčích se tak dlouho radila až rozhodla o tom, že Dillon (SJS) bude vyloučen za zdržování hry po vyhození kotouče zleva do hlediště. Tohle je obrovská šance pro Las Vegas!

50:18
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., vysoká hůl).

39:32
    Merril (VEG) bude vyloučen za hákování Hertla za domácí brankou. Přitom Las Vegas mělo jít dokonce do tří, jelikož v pokračující výhodě sekl Perron do hokejky Dillona.

33:24
    V přerušené hře se sešel Burns se Schmidtem v rohu útočné třetiny Las Vegas a rukama si začali sdělovat své názory na dění na hrací ploše. To samé platilo o Perrona a Dillona.

Na trestnou lavici si poté půjdou oddychnout Dillon (SJS) a Perron (VEG). Oba za hrubost a již poněkolikáté se bude dnes hrát čtyři na čtyři.

Jonathan Marchessault (VEG) a Marc-Édouard Vlasic (SJS) mají za sebou šarvátku před hostující brankou, po které směřují oba na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost.

27:17
    Tomáš Hertl pravou nohou podrazil Williama Karlssona a posílá Žraloky do čtyř.

26:47
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min.).

24:17
    Carrier (VEG) zasáhl zleva ve střední třetině DeMela poté, co hostující rozehrávající bek odehrál kotouč. Domácí hráč vyfasoval dvě minuty za faul kolenem.

21:56
    Po buly po pravici Jonese držel Perron (VEG) hokejku DeMela a dostane dvě minuty.

16:03
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (David Perron – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brenden Dillon – 2 min., hrubost).

08:17
    Neal to přehnal a v přerušené hře poslal na led Meiera. To nemohl nechat bez reakce DeMelo. Oba hokejisté jdou na trestnou lavici za hrubost a bude se hrát ve čtyřech.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 18. W. Karlsson (C. Miller, Schmidt), 21. W. Karlsson (R. Smith), 54. Schmidt (Theodore, Haula) – 22. Burns (Pavelski), 32. Couture (Hertl), 35. Burns (Meier, Pavelski), 86. Couture (Labanc, Burns)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Neal (A), Haula, Tuch – Perron, Eakin, Carpenter – Nosek, Bellemare (A), Carrier.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns (A), Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Meier, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Bødker – Sörensen, Tierney, Labanc – Goodrow, Fehr, M. Karlsson.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Murray, Berg