Rakousko – Rusko 0:7 (kon.) | J. Korea – Kanada 0:10 (kon.) | Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Německo – Norsko 4:5 (0:3 po s.n.) | Slovensko – Švýcarsko 0:2 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 1:8 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (0:1, 2:0, 1:0) Stav série: 4:1
Boston Bruins
Neděle 06.05.2018, 21:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování play-off zámořské NHL! Druhé kolo vyřazovacích bojů nejlepší hokejové ligy světa nabídne dnes opět dva zápasy. Zde budete moci sledovat pátý zápas série mezi Tampou Bay Lightning a Bostonem Bruins. Úvodní buly bude v Amalie Areně vhozeno už krátce po 21:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

(ATL1 vs ATL2)

Po úvodních dvou zápasech byl stav série nerozhodný, 1:1. Nejprve zvítězili Bruins vysoko 6:2, poté uspěli Lightning 4:2.

Třetí duel vyhráli opět hokejisté Tampy, 4:1, a ujali se tak vedení 2:1 na zápasy. Dvakrát se v utkání mimochodem prosadil český útočník Ondřej Palát.

Minulý zápas nabídl velmi zajímavou podívanou. Bolts se znovu dostali rychle do vedení 2:0, to ovšem tentokrát neudrželi. Boston totiž dokázal srovnat a po čtyřiceti minutách bylo srovnáno, 2:2.
    Ve 47. minutě se prosadil při vlastním oslabení Patrice Bergeron a Medvědi v utkání poprvé vedli. 7 minut a 4 vteřiny před koncem závěrečné periody ale srovnal perfektní ranou kapitán Tampy Steven Stamkos.
    Zápas tedy muselo rozhodnout prodloužení. V jeho čtvrté minutě zaznamenal vítěznou branku obránce Dan Girardi. Jeho Lightning tak ovládli oba zápasy na ledě soupeře a dnes na domácím ledě mohou rozhodnout o svém postupu do finále konference.

Statistické porovnání: Hráčské statistiky

Body: N. Kučerov (11) – D. Pastrňák (20)
    Góly: N. Kučerov (6) – D. Pastrňák (6)
    Asistence: B. Point (6) – D. Pastrňák (14)
    Plus/mínus: D. Girardi (+5) – P. Bergeron (+7)

PR: A. Vasilevskij (2.33) – T. Rask (2.96)
    %ÚS: A. Vasilevskij (92.3) – T. Rask (90.3)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemný nedělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování pátého zápasu série mezi Lightning a Bruins. Bolts dnes mohou v případě výhry rozhodnout o svém postupu do finále Východní konference. Medvědi naopak budou bojovat o prodloužení série. Začínáme přibližně za 30 minut.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Grzelcyk, K. Miller, Holden, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – Donato, Krejčí, Rick Nash – DeBrusk, Kuraly, Backes (A) – Schaller, Riley Nash, Acciari.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Chris Rooney – Brian Murphy, Michel Cormier.

BOS: T. Rask – Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák

Obě zahajovací formace seřazeny na modrých čarách, diváci v Amalie Areně si vyslechnou americkou státní hymnu.

Hymna je minulostí, utkání číslo pět mezi Lightning a Bruins začne co nevidět.

Na úvodní vhazování se staví Brayden Point a Patrice Bergeron, jdeme na to!

00:01

00:06
    Buly pro Bruins, ti ihned nahazují do útočného pásma.

00:30
    Do první šance se ovšem dostali domácí. Střelecký pokus Strålmana zprava byl nejprve zblokován. K dorážce se ale ještě dostali Johnson s Palátem, Rask odolal.

00:41
    Hosté vyhodili puk na icing.

00:55
    Kučerov to zkoušel z pravé strany bekhendem, Rask vyráží.

01:40
    Lightning s toušem ve vlastní zóně, oba týmy prostřídávají své formace.

01:50
    Svěřenci Bruce Cassidyho se opět provinili icingem. Vhazovat se tedy bude poblíž jejich brankáře.

02:10
    Střelecký pokus Coburna zblokován McQuaidem, Rask tak bez práce.

02:16
    Následuje další zakázané uvolnění ze strany Bruins.

02:50
    Útočná akce Tampy Bay neúspěšná – čároví odpískali ofsajd.

03:02
    Coburn zkoušel své štěstí z levé strany, brankáře Bostonu ovšem neohrozil.

03:32
    Schallerovo nahození, Vasilevskij vyráží bez větších potíží před sebe.

03:53
    Palát přihrával z pravého rohu před branku, avšak neúspěšně.

04:28
    Útočná snaha Krejčího neměla dlouhého trvání, kupředu mohou znovu domácí.

04:46
    Střely na branku: 1 – 2

05:04
    Úvodní minuty utkání jsou zatím v režii domácích Blesků.

05:31
    Od modré napřáhl prudce Kevan Miller, jeho střela ale skončila na zadním plexiskle.

05:43
    Na druhé straně zase zahrozil po Stamkosově přihrávce J. T. Miller. Rask jeho pokus schoval ve své výstroji.

05:48
    Sergačjov nabíjel Kunitzovi, tomu ale střela nesedla.

06:20
    Střela Coburna od modré nepřesná, Rask tedy zasahovat nemusel.

06:35
    Palát trefil za Raskovou svatyní Cháru a sklidil za to v ochozech velký aplaus.

06:55
    Čároví pískají Tampě zakázané uvolnění. Hra se tedy přesune před Vasilevského.

07:09
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., krosček).

07:09
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru Lightning v dnešním utkání.

07:09
    Pojďme na to. Vhazuje se mezi hole J. T. Millera a Bergerona po levici Tuukky Raska.

07:20
    Chárovi se nepodařilo vyhodit, domácí tak mohou kombinovat.

07:33
    Stamkos střílel z levé strany, Rask však připraven.
    07:33 Nebezpečná rána Stamkose

07:48
    Bruins vyhazují a mohou tak prostřídat svou čtveřici.

07:58
    Lightning v ofsajdu, hra je přerušena.

08:10
    Začíná druhá minuta z trestu McAvoye.

08:41
    Nepřesná přihrávka od Pointa, Kuraly osvobozuje své mužstvo.

09:09

09:12
    Ihned po ubráněné přesilovce soupeře vystřelil Rick Nash. Jeho pokus byl ovšem zblokován do ochranné sítě.

09:51
    Střely na branku: 3 – 2

10:01
    Polovina první periody minulostí. Zatím hrajeme bez branek.

10:19
    Holdenovo nahození od modré se snažil tečovat DeBrusk, Vasilevskij si ale celou situaci pohlídal. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

10:19
    Zpět do akce, Johnson a Bergeron na vhazování po pravici Andreje Vasilevského.

10:33
    Střelecký pokus Marchanda zblokován Strålmanem, Vasilevskij tak bez práce.

11:08
    Krejčí přihrával před branku na Donata, proti jeho dobré šance ale zakročil skvěle Vasilevskij.
    11:08 Donatova obrovská šance

11:31
    Icing Tampy Bay.

11:50
    Bolts se dostali do situace 2 na 1. Killorn to vzal na sebe, na Raska si ovšem nepřišel.

11:52
    Hra přerušena. Branka za Raskovými zády je totiž mimo své obvyklé postavení. Navíc budeme svědky druhé početní výhody Tampy.

11:52
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2 min., nedovolené bránění).

11:52
    Vhazuje se po levici Tuukky Raska.

12:00
    Marchand a Bergeron to zkoušeli při vlastním oslabení, avšak neúspěšně.

12:04
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., nesportovní chování).

12:04
    Přesilová hra Lightning 5 na 4 bude mít i nadále své pokračování.

12:46
    McQuaid se obětavě položil do rány Stamkose. Rask tedy zakročit nemusel.

13:08
    McDonagh ztratil kontrolu nad pukem, Bergeron tak může pohodlně vyhodit.

13:28
    Branka za Raskem mimo své postavení, hra je tak přerušena. Do konce přesilovky domácích zbývá ještě 24 vteřin.

13:52

14:03
    Sergačjovova střela od modré čáry, gólman Bostonu má kotouč v lapačce. Na řadě je reklamní přestávka.

14:03
    Konec reklamní přestávky, na buly po levici Tuukky Raska se sklání Cirelli a Krejčí.

14:48
    Po Gourdeho dobré práci napřáhl od pravého mantinelu Coburn. Rask má puk ve své moci.

15:00
    Boston vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tedy bude znovu poblíž Raska.

15:06
    Střely na branku: 6 – 4

15:22
    Johnson se prezentoval dobrým hitem na Marchanda. Diváci mu za to aplaudují.

15:43
    Strålman pálil z pravé strany, Rask vyrazil vyrážečkou.

16:36
    Kuraly se vytočil s toušem před branku, Vasilevskij si ovšem svou pravou tyč pohlídal.

16:57
    Bruins kombinují v útočném pásmu.

17:02
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Dan Girardi – 2 min., nedovolené bránění).

17:04
    Lightning dostávají ihned po buly kotouč pryč ze své obranné zóny.

17:25
    Bergeron dostal touš na Pastrňáka, jeho střela z levého kruhu se ale neujala.

17:54
    Bergeron nezkrotil poskakující kotouč, Cirelli vyhazuje.

18:06
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., podražení).

18:06
    56 vteřin přesilové hry 5 na 3 pro Boston! Vhazování po levici Andreje Vasilevského.

18:10
    Tampa znovu ihned po buly dostává touš do střední třetiny.

18:37
    McAvoy nabil Pastrňákovi, Vasilevskij vyrazil.

19:01
    Probíhá poslední minuta úvodní periody.

19:02
    Domácí ve čtyřech.

19:12
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hokejisté Bostonu využívají klasickou přesilovku 5 na 4 a otevírají tak skóre dnešního utkání! McAvoyovu přihrávku využil z levého kruhu pro vhazování střelou z první DAVID KREJČÍ. Pro českého útočníka třetí trefa v play-off, Bruins vedou 1:0! Asistence: Charlie McAvoy, Patrice Bergeron.
    19:12 David KREJČÍ - 0:1

19:49
    Prudká střela Cháry od modré, gólman Blesků vyrazil a kotouč následně zamířil do ochranné sítě.

19:59
    V poslední vteřině ještě střílel McAvoy, jehož pokus ještě tečoval Bergeron. Vasilevskij ale v tomto případě bez práce.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V úvodní dvacetiminutovce byli o něco lepším týmem domácí Lightning, kteří na soupeře vlétli hned od první minuty. Branku se jim ovšem vstřelit nepodařilo. Bruins se podařilo dostat do hry díky přesilové hře 5 na 3. Tu ještě nevyužili. Klasickou přesilovku 5 na 4 ale pak vzápětí zhodnotil David Krejčí.

Trestné minuty: 6 – 6

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše. Druhá perioda začne za několik málo okamžiků.

20:01

20:29
    Grzelcykovo nahození, Vasilevskij zasahovat nemusel.

20:48
    Bruins nahodili zpět do útočného pásma, následně však odcházejí vystřídat.

21:01
    Nepřesná rozehrávka Strålmana, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.

21:45
    Kučerov zkusil štěstí z pravé strany, Rask neměl příliš práce.

21:48
    Ihned po buly pálil Coburn, jeho střela byla ale zablokována.

22:12
    Další střelecký pokus Coburna, Rask ale mohl zůstat opět v klidu.

22:21
    Na opačné straně útočil Schaller. Puk nakonec skončil v ochranné síti.

22:30
    Cirelli se snažil natlačit před Raska, obrana Bostonu byla ovšem pozorná.

23:22
    Palát aktivně napadal rozehrávku Bruins a domácí se díky tomu dostali následně na puk.

23:27
    Johnson střílel z mezikruží, Rask vyrazil do rohu.

23:39
    Ostrá rána McDonagha minula tři tyče.

24:26
    Girardiho nahození bylo tečována, avšak mimo Raskovu svatyni.

24:39
    Nebezpečnou střelu vyslal ze své hole Gourde. Rask se za kotoučem, který skončil mimo, jen otočil.

24:51
    Střely na branku: 9 – 9

25:10
    Gourde v další dobré šanci, Rask nyní podržel své mužstvo.

25:47
    Callahanovu nabídku mohl tečovat Paquette, avšak neuspěl.

26:18
    Další útočná akce domácích končí ofsajdem. Proběhne reklamní přestávka.

26:18

26:46
    Chára vypálil od modré, Vasilevskij musel vyrazit.

26:59
    Postavení mimo hru ze strany Tampy Bay.

27:31
    Chyby Bergerona se snažil využít Johnson. Obránci Bostonu ovšem odvedli dobrou práci.

27:55
    Marchand se svou útočnou akcí neuspěl. Kupředu tak může Kučerov.

28:22
    Z levé strany střílel Donato, netrefil ale branku.

28:36
    Touš si to namířil na střídačku Lightning. Vhazovat by se následně mělo ve střední zóně.

28:54
    Callahan projel s pukem do útočného pásmo, ke střele se ale následně nedostal.

29:25
    Hosté se snažili rychle zaútočit, dostali se ovšem přitom do ofsajdové pozice.

29:34
    Kotouč se dostal do brankoviště Tampy, kde jej rychle chytil do své rukavice Vasilevskij. Vhazovat se následně bude po jeho pravici.

29:56
    Střely na branku: 11 – 12

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání. Bruins zatím vedou v Tampě díky trefě Krejčího 1:0.

30:43
    Tampa právě vstřelila branku!
    Už to ale neplatí. Lightning totiž srovnávají na konci jednatřicáté minuty skóre utkání! BRAYDEN POINT se dostal mezi kruhy k odraženému kotouči a následně jej bekhendem zasunul za Raskova záda. Pro dvaadvacetiletého útočníka čtvrtá branka v play-off, 1:1! Bez asistence.
    30:43 Brayden POINT - 1:1

31:03
    Hra přerušena, na střídačku odjíždí v bolestech útočník Bostonu Rick Nash.

31:03
    Zkušeného forvarda trefil nepříjemně kotouč do dolní části těla. Nás nyní čeká reklamní přestávka.

31:03
    Pokračujeme. Vhazuje se mezi hole Cirelliho a Krejčího ve středovém kruhu.

31:33
    Krejčí byl v dobré pozici, aby vstřelil. Dobrou defenzivní práci ale odvedl Gourde.

32:05
    Rask přikryl kotouč po svou lapačku a hru tím přerušil.

32:17
    Hra opět přerušena. J. T. Miller totiž poslal k zemi tvrdým hitem Backese, který zůstává ležet na ledě.

32:17
    Backes opustil led za pomoci svých spoluhráčů. Následně zamířil s maséry ihned do šatny.

32:19
    Vhazovalo se ve střední třetině před střídačkou hostů.

32:40
    Na ledě se nám to hodně přiostřuje. Paquette totiž čistě trefil Acciariho, bostonským se to ale vůbec nelíbilo.

33:31
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., podražení).

33:31
    Lightning si zahrají třetí početní výhodu! Vhazování po pravici Tuukky Raska.

33:42
    Bruins se podařilo vyhodit do neutrální zóny.

34:00
    Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení! J. T. MILLER si vyměnil kotouč s Kučerovem a následně jej poslal z první do sítě. Bývalý hokejista Rangers zaznamenává druhý gól v letošních bojích o Stanley Cup, 2:1! Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.
    34:00 J. T. MILLER - 2:1

34:08
    V Amalie Areně právě probíhá další z reklamních přestávek.

34:08
    5 minut a 52 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po levici Tuukky Raska.

34:35
    Hedman střílel z levé strany, puk minul jen těsně levou tyč Raskovy svatyně.

35:01
    Střely na branku: 14 – 13

35:06
    Lightning na ledě dominují. Do další šance se dostával Callahan, kotouč mu ale v rozhodující chvíli přeskočil hůl.

35:48
    Palát přihrával před branku, spoluhráče ovšem nenašel.

36:20
    Stamkos chytře mezi kruhy na J. T. Millera, ten se ale ke střele nakonec nedostal.

36:50
    Střelecký pokus Hedmana od modré končí na zadním mantinelu.

37:08
    Hedman nyní dostal nabito od Killorna, Rask ale zasahovat nemusel.

37:27
    Tampa se provinila icingem, vhazovat se tedy následně bude před Vasilevskim.

37:50
    Gourde vyhodil kotouč na další zakázané uvolnění Blesků.

38:33
    Na obou stranách můžeme nyní vidět hned několik nepřesností.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    McAvoy narazil ve střední třetiny na Strålmana. Útočná akce hostů se tedy nevyvedla.

39:40
    Snažit se to napravit nyní chtěl Chára. Vasilevskij zapsal do statistik svůj třináctý zásah v utkání.

39:57
    Po pasu od Paláta vystřelil zprava Kučerov a jen těsně přestřelil Raskovu bránu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Lightning jsou i nadále lepším týmem. V prostřední dvacetiminutovce se jim také podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Trefili se Brayden Point a při přesilové hře J. T. Miller. Domácí tedy jsou 20 minut od postupu do finále konference, Bruins zase 20 minut od konce sezony.

Trestné minuty: 6 – 8

Hokejisté Lightning a Bruins jsou zpět na ledě Amalie Areny. Závěrečná dvacetiminutovka se rozeběhne za malou chvíli!

40:01

40:02
    Také třetí třetinu nám otevřelo buly mezi Pointem a Bergeronem.

40:36
    Marchand nabil McAvoyovi, Vasilevskij dokázal kotouč vytěsnit.

41:09
    Rick Nash nabral rychlost a následně to zkusil z ostrého úhlu. Gólman Tampy vyrazil ramenem do ochranné sítě.

41:17
    Od hole Killorna se puk odráží na lavičku domácích. Hra tak opět přerušena.

41:19
    Vhazovalo se před zraky domácí střídačky.

42:22
    Kučerov se tlačil před Raska, velmi dobrou defenzivní práci se ovšem předvedl Chára. Brankář Medvědů pak již jen přikryl touš pod svou rukavici.

42:42
    Paquette mohl poslat Tampu do dvoubrankového vedení! Rask se ale blýskl velmi dobrým zákrokem.

43:27
    Střelecký pokus Bergerona zblokován Callahanem.

43:52
    Na druhé straně nahazoval před branku Point. Kotouče se však ujal Grzelcyk.

44:28
    Rick Nash to zkoušel od levého mantinelu z otočky, Vasilevskij ale mohl zůstat v klidu.

44:51
    Střely na branku: 16 – 16

44:56
    Prudká střela J. T. Millera, Rask vyrazil betonem.

45:21
    Ofsajd hostujících hokejistů.

45:51
    Útočná snaha Bostonu neúspěšná, zkusit to tak mohou zase domácí.

46:26
    Po bekhendové přihrávce Paláta zakončoval Point. Autor první branky Blesků ale trefil pouze pravý beton bostonského brankáře.

46:42
    Lightning drží soupeře pod tlakem.

46:55
    Až nyní se podařilo vyhodit Donatovi. Hosté tak budou moci prostřídat své hráče.

47:13
    Práce pro Vasilevského. Ruský brankář ve službách Lightning si ale střelu Cháry pohlídal. Proběhne první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:13
    Zpět do akce. Vhazuje se mezi hole Pointa a Bergerona po pravici Andreje Vasilevského.

47:36
    Přichází icing hostů, hra se tak bude stěhovat před Raska.

47:53
    McDonagh obdržel přihrávku od Stamkose. Jeho následná střela ovšem postrádala přesnost.

48:36
    DeBrusk to na opačné straně kluziště zkoušel z úhlu, Vasilevskij vyrazil bez potíží betonem.

48:40
    Touš opustil hrací plochu, vhazovat se bude před Vasilevskim.

49:03
    Hedman střílel od levého mantinelu, minul ale tři tyče.

49:36
    Zakázané uvolnění Bruins.

49:56
    Střely na branku: 18 – 18

50:06
    Necelých 10 minut do konce třetího dějství. Lightning stále o krok vpřed.

50:48
    Bergeronovo nahození z velké vzdálenosti, Vasilevskij nemá problém vyrazit.

51:27
    Střela Ricka Nashe zblokována, na druhou stranu míří Kučerov.

51:35
    Kučerov nabil Stamkosovi, jeho ostrá rána končí v Raskově moci.

51:35
    Následuje reklamní přestávka.

51:35
    8 minut a 25 vteřin do konce závěrečné periody. Paquette a Kuraly na vhazování po levici Tuukky Raska.

52:00
    Hedman střílel od modré čáry nepřesně.

52:20
    Donato ztratil na vlastní modré kotouč, Gourde toho ovšem nevyužil.

52:56
    McAvoy to vymyslel moc pěkně a do šance se tak mohl dostat ještě Pastrňák. Vasilevskij ale ale vytáhl!

53:05
    Další příležitost pro Pastrňáka, brankář Blesků vyráží.

54:20
    Hedman s pukem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

55:18
    Pastrňákův pokus z pravé strany, Vasilevskij pozorný. 4 minuty a 42 vteřin před koncem tu máme další reklamní přestávku.

55:18
    Konec reklamní pauzy. Na buly po levici Andreje Vasilevského se sklání Point a Bergeron.

55:42
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., podražení).

55:42
    Boston dostává k dispozici přesilovou hru! Podaří se hostům srovnat skóre?

55:51
    Pastrňák přihrával zleva mezi kruhy, kotouč byl ale sražen do ochranné sítě.

55:56
    Pastrňák tentokrát pálil z první, do jeho střely se ale obětavě položil Johnson.

56:37
    Callahan našetřil pár cenných vteřinek v útočném pásmu.

56:44
    Ofsajd Tampy. Callahan však nyní sklidí na střídačce velkou pochvalu od trenéra.

56:44
    Oddechový čas pro hosty.

56:44
    3 minuty a 16 vteřin do konce třetí třetiny, 58 vteřin pak do konce trestu McDonagha. Vhazuje se ve střední třetině před střídačkou Bruins.

57:05
    Pastrňák vypálil z první, Vasilevskij vyrazil. Domácím se následně ještě podařilo vyhodit.

57:31
    Nepřesnosti Marchanda využil Hedman a znovu osvobodil svůj tým.

57:42
    Obrovská šance Bergerona a výtečný zákrok Vasilevského! Toto bylo pro Boston jedinečná příležitost na vyrovnání.
    57:42 Obrovská šance Bergerona

57:42

57:56
    Diváci v Amalie Areně už stojí na svých nohou.

58:27
    Rask zamířil na střídačku!

58:31
    Je zřejmě rozhodnuto! Opuštěnou klec totiž trefuje po buly od vlastní branky ANTON STRÅLMAN. Zkušený švédský bek se prosazuje letos v play-off poprvé, 3:1! Asistence: Victor Hedman.
    58:31 Anton STRÅLMAN - 3:1

58:48
    Rask znovu opouští svou branku, Bruins to ještě zkusí v šesti.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:24
    Bostonu se nedaří dostat do útočného pásma.

59:43
    Icing Tampy. Do konce však zbývá už pouze 16 vteřin a 8 desetin.

59:53
    Lightning vyhazují do střední třetiny a v toto utkání už zvládnou!
    Poslední vteřiny utkání

Lightning zvítězili v zápase číslo pět nad Bruins 3:1.

První branku utkání obstaral v poslední minutě úvodní periody pří přesilovce David Krejčí a hosté se tak dostali do vedení 1:0. Tampa byla ale v zápase o něco lepší a v průběhu prostřední periody skóre otočila. Prosadili se Brayden Point a při početní výhodě J. T. Miller. Bruins se ještě snažili v závěrečném dějství něco s utkáním udělat, vyrovnání se ovšem nedočkali. Postup Blesků pečetil gólem do prázdné klece Anton Strålman.

BOS: Charlie McAvoy (O) – 26:49

Lightning si tedy dnešní výhrou zajistili finále Východní konference. V něm narazí na lepšího z dvojice Washington Capitals, Pittsburgh Penguins. Stav série je zde zatím 3:2 pro Capitals.

Pro Bruins dnešním zápasem sezona 2017/2018 skončila.

Děkuji Vám za pozornost a přeji úspěšný start do nového týden! (00:20:35)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 31. B. Point, 34. J. T. Miller (Kučerov, Stamkos), 59. Strålman (Hedman) – 20. Krejčí (McAvoy, Bergeron)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Chris Rooney – Brian Murphy, Michel Cormier

Diváci: 19 092