Olomouc – Mountfield HK 3:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Znojmo 5:3 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 2:3 (1:3 po s.n.)
BK Havlíčkův Brod
5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 03.08.2018, 15:00 • Zimní stadion Kotlina • Přípravné zápasy juniorů

Dnes je to ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:24:23)

A je konec dnešního přátelského zápasu. Domácí celek po šedesáti minutách zvítězil zásluhou Dana Fialy, Filipa Klofáče, Patrika Vacíka a Marka Kopice 5:3. Po základní hrací době následovalo prodloužení, které opět vyhrál domácí tým zásluhou Josefa Vyviala. V nájezdech ale Bruslaři na svého soka nestačili a podlehli mu 1:2.

Znojmo vítězí po nájezdech 2:1.

Filip Klofáč zkusil střelu mezi betony, ale svou mezírku mezi nohama si brankář pohlídal.

Jiří Kratochvíl překonal domácího brankáře.

Jiří Najman to zkoušel dobře, ale na Kocáka nepřišel.

Hráč ze znojemských řad nepřekonal Váchhu.

Dan Fiala jako další hráč z Brodu, ale také nepřekonal brankáře.

Piš zkoušel kličku do bekhendu, ale Vácha si tři tyče pohlídal.

Marek Kopic brankáře také nepřekonal.

Molák nepřekonal brankáře.

Filip Pártl vykoupal brankáře a poslal puk mezi tři tyče.

Mirek Bazala nepřekonal Váchu.

Tomáš Kulhánek to zkoušel jako Peter Forsberg, ale nebyl úspěšný.

Tadeáš Delfavero posílá Znojmo do vedení.

Jako první se rozjel Josef Vyvial, který branku přestřelil.

V tuto chvíli začínají nájezdy.

A je konec prodloužení! Domácí po vstřelené brance Josefa Vyviala vítězí i v prodloužení.

V přípravném utkání nás čeká prodloužení, i přes to, že zápas po základní hrací době skončil 5:3.

59:51
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Havlíčkobrodští hráči nejspíše uzavírají gólový účet dnešního zápasu. Pavel Dudek přistrčil puk na PATRIKA VACÍKA, který do prázdné branky posílá kotouč! Asistence: Pavel Dudek, Jiří Najman.

59:28
    Znojmo to zkouší bez brankáře.

59:28
    Oddechový čas pro hosty.

59:10
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Piš – 2 min., hákování).

58:30
    Konečný vystihl chybu domácích beků a jel sám na branku, ale Vácha mu vypíchl puk z hole.

57:26
    Mirek Bazala vypálil z mezikruží, ale jeho rána skončila ve Váchově výstroji.

56:57
    Znojmo je pod tlakem.

56:40
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Piš – 2 min., držení).

56:08
    Havlíčkobrodští hráči zatím dobře brání a nepouští své soupeře k brance.

54:08
    Dudek si šikovně přibrzdil a poslal puk na Koštála, který pálil bez přípravy, ale pouze do brankářovy vyrážečky.

53:20
    Icing hostí.

52:16
    Znojmo se zatím marně zkouší vymotat z obranné třetiny.

50:53
    Josef Vyvial z levé strany nahrál na Dana Fialu, který si zpracoval kotouč a nekompromisní střelou tahem poslal puk do pravé šibenice! Asistence: Josef Vyvial

50:02
    Orli právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno! TADEÁŠ DELFAVERO jel sám na brankáře. Přehodil si puk do bekhendu a mezi nohy zakončil! Asistence: Dominik Klus

48:51
    Vyvial přiťukl puk na Kopice, který vypálil ke vzdálenější tyči, kam stihl dát brankář na poslední chvíli lapačku.

47:53
    Molár měl dobrou střeleckou pozici, ale na poslední chvíli mu sjel puk z hole.

47:30
    Konečný střílel z levé strany, ale trefil pouze Váchovu výstroj.

46:40
    Piš dostal puk před Váchu, o kterého jej zkoušel odrazit do banky, ale obětavý Brdičko vše zneškodnil.

45:14
    Orli stahují vývoj zápasu. Jan Molár vystřelil, Vácha puk vyrazil před sebe, kde stál DMYTRII KOBYLNIK, který doklepl puk do branky! Asistence: Jan Molnár

44:09
    Broďáci jdou do dvoubrankového vedení! Tomáš Kulhánek přihrál ze středu hřiště na rozjetého FILIPA KLOFÁČE, který se opřel do puku a poslal jej k levé tyči, kam brankář nedosáhl! Asistence: Tomáš Kulhánek.

43:10
    Machala přihrál na Špačka, ten však těsně minul puk.

42:41
    Fiala přihrával přes brankoviště na volného Kopice, který trefil přesouvajícího brankáře.

42:10
    Znojemští hráči teď se nemohou dostat do útočného pásma.

41:30
    Brdičkova rána z levého kruhu končí v lapačce Kocáka.

41:13
    Halíčkobrodští kombinují v útočné třetině.

40:03
    Buly vyhráli Orli.

40:01

40:00

38:56
    Jonáš se natlačil před branku, ale Vácha jej vychytal v rozkleku.

37:21
    Tomáš Kulhánek přihrál před branku na Filipa Pártla, který z voleje netrefil volný kout Kocákovy klece.

35:26
    Dan Fiala vyrazil kotouč v obrané třetině a jel na branku, počkal si na příjezd MARKA KOPICE, se kterým si vyměnil kotouč a druhý jmenovaný zakončil k pravé tyči! Asistence: Dan Fiala, Jakub Košťál

34:48
    Kopic vypálil z otočky do brankářovy vyrážečky.

33:50
    Hra se přelévá ze strany na stranu.

32:24
    Kratochvíl si našel odražený puk před Váchou, ale z forhendové pozice branku netrefil.

31:39
    Kopic přihrával před branku na Vyviala, který hned vyzkoušel připraveného brankáře střelou do betonu.

30:47
    Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod: ze hřiště odchází Nedvěd, přichází Vácha.
    Střídání v týmu Orli Znojmo: ze hřiště odchází Patha, přichází Kocák.

29:51
    Sorger poslal do brejku Fruvitra, který mířil mezi betony brankáře, který je stihl včas stisknout.

29:20
    Nahozený puk kryje Nedvěd ve své náruči.

28:21
    Kulhánek vybojoval puk v útočné třetině a zkusil i střelu, která ale branku netrefila.

27:49
    Kratochvílova rána z mezikruží skončila v Nedvědově náruči.

27:10
    Brdičkova střela od modré minula branku,

26:21
    Košťál z otočky přihrával před branku, kde nikdo nebyl.

25:47
    Hráči z Brodu kombinují v útočné třetině..

25:15
    Klofáčovi se nepodařilo obrat svého soka o puk v útočném pásmu

24:20
    Nedvěd proti Šánově střele včas srazil betony.

23:58
    Kerberovu střelu od modré vyráží Patha před sebe.

23:16
    Marek Kopic projel k Pathovi a zkusil střelu ke vzdálenější tyči, která byla nepřesná.

22:40
    Martin Nedvěd kryje kotouč do lapačky.

21:53
    Nedvěd vyjel za branku, aby zastavil kotouč, co se mu nepovedlo.

20:50
    Najman zavezl puk za hostující branku, kde jej ztrácí.

20:01
    Buly vyhráli Orli a vrhají se dopředu.

20:01

20:00

19:56
    Škareda trefil výstroj brankáře, který puk podržel.

19:15
    Patha zachytil odražený puk a ppřerušuje hru.

18:58
    Patrik Brdičko namířil nepřesnou ránu na teč, puk končí vedle branky.

18:39
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Špaček – 2 min., hákování).

18:07
    Obrovská šance na vyrovnání. Martin Peří se ocitl sám před brankou, ale fantastický zákrok Nedvěda.

16:58
    Josef Vokurka přihrál do mezikruží na MIRKA BAZALU, který si bekhendovou kličkou položil Nedvěda a do odkryté části branky zavěsil! Asistence: Josef Vokurka, Daniel Piš

16:20
    Domácí hráči kombinují v útočném pásmu.

15:32
    Domácí vyhazují.

15:09
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Trupl – 2 min., podražení).

14:49
    Domácí jsou pod tlakem.

13:52
    Pavel Dudek vypálil z pravého kruhu, jeho rána skončila v Pathově výstroji.

13:07

12:02
    Havlíčkobrodští hráči se ujímají vedení! Patrik Vacík přihrál na levý kruh JAKUBU KOŠŤÁLOVI, který střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře! Asistence: Patrik Vacík

11:32
    Brdičko nezachytil kotouč na modré čáře a hosté se osvobozují.

10:52
    Ofsajd domácího celku.

09:53
    Po dlouhé kombinaci domácího celku střílel na branku David Spilka, ale jeho rána skončila v brankářově výstroji.

09:25
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Jonáš – 2 min., nedovolené bránění).

09:05
    Icing domácího celku.

08:45
    Tomáš Kulhánek přihrával od levé tyčky na druhou stranu, kde stál jeho spoluhráč, která nezakončil.

07:51
    Josef Vyvial vypálil z otočky, ale trefil pouze pravý beton brankáře.

07:13
    Pokus domácích o zisk útočného pásma nevyšel naopak musí rychle zpátky.

06:10
    S pukem teď už kombinují hostující hráči.

05:44
    Škaredova rána skončila na vyrážečce brankáře hostí.

05:00
    Jiří Najman vypálil od modré čáry, ale branku netrefil.

04:07
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

03:15
    Machala přihrával na Sorgera, který trefil od pravé tyčky levo nohu brankáře.

02:34
    Znojemský celek opět pálil z nebezpečné blízkosti, ale Nevěd puk zachytil.

02:00
    Znojemští hráči se tlačili před domácí branku, ale puk jim byl včas odebrán. Tomáš Kulhánek po stahovačce vypálil na brankářovu lapačku, která hru přerušila.

00:57
    Havlíčkobrodští byli pod velkým tlakem, ale stihli včas vyhodit až na hostujícího brankáře.

00:15
    Josef Vokurka přihrává zpoza branky na Matyáše Šánu, který trefil ležícího Nedvěda.

00:01
    Úvodní buly vyhráli Orli a hned se vrhají dopředu.

00:01

Havlíčkobrodští hráči si minulou sezonu v základní části moc nevedli, když pouze šestnáctkrát z dvaceti zápasů dokázali vyhrát. Nejvyšší výhru zaznamenali proti Hradci a Českým Budějovicím 6:5. Nejvíce gólů dostali od Českých Budějovic 1:10.
    Nadstavbová část o dvaceti zápasech se brodskému týmu při stejném počtu výher a proher (20) nepovedla, a čekaly je bitvy o udržení v extralize. Bitva o udržení obsahovala dvanáct zápasů. Havlíčkobrodští jich dokázali osm vyhrát a zajistili si tak místo v extralize.

Orli Znojmo

Znojemským Orlům se minulou sezonu v základní části poměrně dařilo. Ze dvaadvaceti zápasů dokázali Znojemští vyhrát čtrnáctkrát. Nejvyšší výhru zaznamenal znojemský celek na domácí půdě proti Hokiklub Budapešť 16:1. Nejvíce obdržených branek v zápase dostali Znojemští od MAC Budapešť 2:8.
    Nadstavbová část se znojemskému celku při shodném počtu výher i porážek (5) povedl a postoupil až do čtvrtfinále, kde narazil na Fehérvár. První utkání proti maďarskému celku prohráli Znojemští 1:3. Ve druhém zápase padl znojemský tým 2:4

Krásné páteční odpoledne z havlíčkobrodské Kotliny. Dnes je na programu první přátelské utkání letošní sezony na tomto ledě. Proti sobě se představí BK Havlíčkův Brod – Orli Znojmo. Úvodní buly bude vhozeno v 15:00.

Dominik Adam

Branky a nahrávky: 13. Košťál (P.Vacík), 36. Kopic (Fiala, Košťál), 45. Klofáč (Kulhánek), 51. Fiala (Vyvial), 60. Vacík (Dudek, Najman) – 17. Bazala (Vokurka, Piš), 46. Kobylnik (Molnár), 51. Delfavero (Klus)

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (od 31.Vácha) – Trupl, Brdičko, Škareda "C", Najman, Kerber, Prýl, Spilka – Fiala, Kopic, Košťál – Vyvial, P. Vacík, Dudek – Klofáč, Kulhánek, Pártl
    HC LERAM Orli Znojmo: Patha (od 31.Kocák) – Jonáš, Šána, Bazala, Piš, Vokurka, Klus, Konečný, Fruvirt, Delfavero, Sorger, Peří, Chlubna, Kobylnik, Kratochvíl, Molnár, Hrubý, Marcinko, Špaček, Bittner, Machala

Rozhodčí: Jan Kubát – Tomáš Krejčí, Vít Stehlík.