Česko – Maďarsko 51:48 (kon.)
Česko
51:48 (11:5, 23:25, 32:36)
Maďarsko
Středa 22.08.2018, 18:00 • Kaunas Sports Hall, Kaunas (Litva) • ME do 16 let (ženy) • Čtvrtfinále

Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne. (19:40:55)

O finále si po vítězství 51:48 zahrají naše děvčata v pátek proti Turecku. To si ve čtvrtfinále vyšláplo poměrem 58:47 na Rusko.

To bylo drama! České basketbalistky vstoupily do utkání proti Maďarsku dobře, v prostřední pasáži utkání si ale prošly obrovskou střeleckou krizí, vinou které posadily na pomyslného koně své soupeřky. Svěřenkyně trenéra Fouska se v závěru naštěstí zvedly, když ztracenou mušku nalezla zejména Zeithammerová, jež se stala hrdinkou poslední čtvrtiny.

Konec zápasu. (51:48)

39:58
    Šlo navíc o koš s faulem, takže měla Češka k dispozici ještě jeden trestný hod. A proměnila jej! (51:48)

39:58
    Zeithammerová posílá dvě vteřiny před koncem čtvrtiny Češky do vedení! (50:48)

39:55
    Madarové odpískán nedovolený zákrok na Zeithammerovou. Češky si vybírají další time-out, po němž zůstanou u míče. (48:48)

39:46
    Eszter Madarová čtrnáct vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny srovnává na 48:48! Česká střídačka si bere oddechový čas a bude vymýšlet závěrečný útok. (48:48)

39:32
    Rakitaová nedává! (48:46)

39:17
    Fučíkové odpískány kroky! U míče jsou opět Maďarky. (48:46)

38:59
    Faul Zeithammerové přinesl soupeřkám dva trestné hody. A Galantaiová oba v nelehké situaci proměnila. (48:46)

38:57
    Zeithammerová uvolnila Zdeňkovou a ta si věděla rady! Minutu před koncem vedou české dívky o čtyři body. Maďarsko si opět vyžádalo oddechový čas. (48:44)

38:43
    Míč se přeci jen dostal zpátky k Maďarkám, Dombaiová z tříbodové vzdálenosti koš netrefuje. Teď mohou jít do útoku české hráčky. (46:44)

38:37
    Zeithammerová zablokovala Rakitaovou! Důležitý moment. (46:44)

37:55
    Malíková netrefila trojku, na druhé straně neuspěla Rakitaová. Stav tak zůstává stejný. (46:44)

37:11
    To Madarová po přihrávce Vinczeové na druhé straně ano. Dámy a pánové – to je drama! (46:44)

36:58
    Zdeňková tentokrát neuspěla. (46:42)

36:28
    Maďarská lavička si bere čas na poradu. (46:42)

36:27
    Těžit z jejího zaváhání mohou Češky! Míč získala aktivní Zeithammerová, role úspěšné zakončovatelky se pak ujala Zdeňková. (46:42)

36:01
    Maďarsko prostřídalo. Na palubovku se dostala mimo jiné i Dombaiová, ta se však dvěma body neuvedla. (44:42)

Filip Lefenda

Česko: Zeithammerová, Malíková, Fučíková, Fišerová, Stloukalová, Finková, Hajnová, Mikšíková, Zdeňková, Chromá, Pokorná, Kubíčková
    Maďarsko: Dombaiová, Madarová, Rakitaová, Szerencsesová, Veg-Dudasová, Borosová, Denesová, Galantaiová, Hablingová, Keitaová, Kunczová, Vinczeová
    Čtvrtiny: 11:5, 12:20, 9:11, 19:12