Česko – Maďarsko 51:48 (kon.)
Česko
51:48 (11:5, 23:25, 32:36)
Maďarsko
Středa 22.08.2018, 18:00 • Kaunas Sports Hall, Kaunas (Litva) • ME do 16 let (ženy) • Čtvrtfinále

39:58
    Šlo navíc o koš s faulem, takže měla Češka k dispozici ještě jeden trestný hod. A proměnila jej! (51:48)

39:46
    Eszter Madarová čtrnáct vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny srovnává na 48:48! Česká střídačka si bere oddechový čas a bude vymýšlet závěrečný útok. (48:48)

39:32
    Rakitaová nedává! (48:46)

38:57
    Zeithammerová uvolnila Zdeňkovou a ta si věděla rady! Minutu před koncem vedou české dívky o čtyři body. Maďarsko si opět vyžádalo oddechový čas. (48:44)

38:37
    Zeithammerová zablokovala Rakitaovou! Důležitý moment. (46:44)

35:36
    Kateřina Zeithammerová dává trojku! Ačkoliv se tato hráčka po celý zápas trápila, v závěru chytla střelecký apetit a posílá svůj tým po delší době do vedení! (44:42)

33:06
    Vše napravuje Nikola Zdeňková, po jejíž trojce je rozdíl ve skóre pouhý jeden bod! Čeká nás neuvěřitelné drama. (37:38)

Český tým, jenž v tomto čtvrtfinále evropského šampionátu plní roli favorita, vedl zkraje druhé čtvrtiny už o deset bodů, přesto jde do kabin s dvoubodovým mankem! Před druhým poločasem je tak zápas maximálně otevřený.

17:58
    Madarová zavěsila a dokonává tak obrat ve skóre. Maďarsko vede! (21:23)

17:06
    Desetibodový náskok českého týmu se rozplynul jako pára nad hrncem. Po dvou bodech Vinczeové je srovnáno! (21:21)

15:44
    Aktivní Keitaová přidává další dva body a český tým si opět žádá oddechový čas! (21:17)

09:35
    Zeithammerová zahrávala dva trestné hody, neproměnila ale ani jeden z nich! (11:5)

06:20
    Vzápětí registrujeme také premiérovou trefu z tříbodové vzdálenosti. Postarala se o ni Aneta Finková! (11:3)

Filip Lefenda

Česko: Zeithammerová, Malíková, Fučíková, Fišerová, Stloukalová, Finková, Hajnová, Mikšíková, Zdeňková, Chromá, Pokorná, Kubíčková
    Maďarsko: Dombaiová, Madarová, Rakitaová, Szerencsesová, Veg-Dudasová, Borosová, Denesová, Galantaiová, Hablingová, Keitaová, Kunczová, Vinczeová
    Čtvrtiny: 11:5, 12:20, 9:11, 19:12